Skocz do zawartości

Nowa gra w DDTC


Krutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie/a do pilotów i pilotek (nie mylić z czapkami tak na wszelki wypadek 😀 ).

W związku ze zmianą moda na DDTC, i po rozpoczęciu kilku różnych profili, nie mogę się zdecydować który wybrać, dokładniej problem z rasą. Oczekiwania, maksimum walki z nastawieniem piracko-najemniczym, oraz niezbędne minimum ekonomii - stworzenie jednego, góra dwóch samowystarczalnych kompleksów które będą w stanie zaopatrzyć moją przyszłą flotę w niezbędne bronie, amunicje, oslony itd. - nie lubię być uzależniony od zapasów i relacji z innymi rasami. Zatem:

Najbardziej podchodzą mi statki ATF - profil startowy jest jednak łatwy.

Korci mnie rasa Splitów - chyba najbardziej zbliżeni sa do mojego charakteru - strzelaj, a potem zadawaj pytania. Mankamentem są ich statki z bardzo słabymi osłonami.

Boroni i Paranidianie raczej odpadają - dla mnie są głównie ofiarami, lubiłem być ich pasożytem.

Teledianie - ich polityka jest najbardziej zbliżona do mojej, zysk przede wszystkim, jednak nie mają wybitnych statków, takie przeciętne.

Argoni - od bardzo wielkiej biedy mogą być. Obawiam się jednak, że są zbyt praworządni, no i trzymają z Boronami.

Tak sobie dumam, by rozpocząć grę albo jako Ziemianin, albo Teladianin. Dochrapać się do min. M6 i rozpocząć żywot pirata. Może ktoś robił misje dla stoczni Yaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

Może ktoś robił misje dla stoczni Yaki?

Ja robiłem.

To z jakiego profilu rozpoczniesz grę nie ma znaczenia, możesz robić misje dowolnej stoczni, możesz wszystkie po kolei, możesz wszystkie na raz.

Tylko należy uważać, na pewnym etapie dostaniesz zlecenie ataku na statki innej rasy (antagonistycznie nastawionej do rasy, której jest stocznia, tu przydaje się temat GieNkoV-a z relacjami 😀 ) i reputacja za to u atakowanej rasy poleci Ci w dół. Ale nagroda za to też będzie spora 😀

Co do M6 z gry podstawowej, to ja właśnie wczoraj dostałem Vidara i zaraz potem tęgie cięgi w nim od 4 (słownie czterech) M5 piratów. 😀

Jeśli mogę coś doradzić, to dodaj sobie [MOD] Vanilla Malt Gamestarts 1.0. Będziesz miał większy wybór, a polecam np. clan warior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, o coś takiego mi chodziło, nie obejdzie się jednak bez pytań:

Z ciekawości, dlaczego obydwoje rekomendujecie clan warrior?

GieNkoV - podczas tego scenariusza, dyplomację chcę ograniczyć do niezbędnego minimum - czyt. rozmowy na poziomie torped i rakiet ]😀

Splici faktycznie są ciekawi, jednak mają swojego sprzymierzeńca, który w pewien sposób mnie ogranicza - Paranidianie - ich statki świetnie się przejmuje przez abordaż.

Najlepsi są Terranie i Teladianie - nie mają sprzymierzeńców, a na podstawie tego co napisał Yacek, najlepszym rozwiązaniem będzie chyba Teladi, ich wrogowie to Xenon i Khaak.

Po powrocie do domu, okaże się na kogo wypadnie i kto będzie dostawać BĘC!! :ph34:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z ciekawości, dlaczego obydwoje rekomendujecie clan warrior?

Bo to jeden z najtrudniejszych startów. Ze względu na niska reputację u wszystkich niemal ras. Choć w TC to się trochę zdewaluowało, wystarczy zniszczyć kilka staków i już noszą cię na rękach 😀

Zobacz do mojego pamiętnika, początek to właśnie ten profil, teraz wystartowałem jako Pirate Profeeter, tylko dlatego że nie wchodzi się dwa razy do tej samej beczki, znaczy rzeczki.

Dla walczący graczy to chyba jednak wyzwaniem będzie profil Gonera, z tego względu że początkowy statek nie może mieć zainstalowanej broni, trzeba zając się handlem i zarobić na statek wojskowy.

Co do dalszych losów, to już wszystko zależy od gracza. Można wystartować jako pirat, a później przyjaźnić się ze wszystkimi rasami, można wystartować jako Goner i piracić później ile wlezie. Postać startowa tego wcale nie determinuje, to już nasz wybór.

Teraz jeszcze słówko o Bazie Bractwa. To są najemnicy, nie musimy mieć wysokiej reputacji u piratów aby dostać od nich zlecenia. Zlecenia są dostępne od razu, wiadomość od Bractwa natomiast dostaniemy po wykonaniu pierwszych zleceń dla dowolnej stocznia. A nagroda za misje Bractwa (bardzo trudne, więc nie ma sensu tam od razu lecieć) będzie naprawdę extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego, że mają bardziej przeciętne statki i odmienne stosunki z innymi rasami warto spróbować Teladich albo Splitów i grać inaczej niż do tej pory ? Jeśli zaczniesz powielać te stare sprawdzone wzorce to gra znowu będzie taka sama i szybciej się znudzi, a tak masz okazję spróbować czegoś nowego, być może ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler napisła:

warto spróbować Teladich albo Splitów i grać inaczej niż do tej pory ?

Czegoś nowego powiadasz?

Obiecałam sobie że jak wyjdzie DDTC to zacznę zupełnie nową grę, na zupełnie nowym profilu. I wybrałam O`ren Rock – Bankrut zabójca.

Stopień trudności ustawiłam na Ciężki. Szybko się jednak zorientowałam że to jest naprawdę ciężki stopień co chwile atakowali mnie łowcy nagród. Co mnie najbardziej zdziwiło że zwykli piraci mnie atakowali. No skoro rozpoczynam profil jako Bankrut zabójca to sądziłam że piraci i ja to dzieci kwiatów. Też się myliłam pomimo tego że miałam ich ustawionych automatycznie jako przyjaciół nie chcieli gadać tylko przerobić mój statek na coś mniej użytecznego.

Bardzo spodobał mi się Sektor Avarice ładna szata graficzna i muszę przyznać że fajnie zrobili asteroidę do której dokujemy. No ten pomysł im się udał.

Co mnie najbardziej zdziwiło to to ze dostałam info zaraz po uruchomieniu gdy żebym zadokowała do stoczni Yaki w której bbędęmogła robić misje. A o dziwo nie dostałam propozycji od Piratów.

Gdy dla próby odpaliłam profil Obrońca Terry to dostałam informacje że czekają na mnie misje w stoczni u Yaki i Terran :/ hmmm dziwne troszku. Bardziej dałabym sobie głowę uciąć że Terranie kumają się z rasa Argon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argoni nie przyjaźnią się z Terranami chociaż są do siebie bardzo podobni. A z piratami to mi się łatwo walczy nawet na najtrudniejszym poziomie - wszystko zależy od umiejętności - ja gram już (w serię X) z 8 lat więc gra niema przede mną wielu tajemnic. No chyba że ktoś nie umie grać/celnie strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wam powszechnie wiadomo sektor Avarice jest mi bardzo cenny, jakoś przez te wszystkie "Nowe gry" za każdym razem po dorobieniu się kasiurki z misji fabuł zawsze zakładałam mega kompleks w sektorze Avarice.

Sektor Avarice jakoś przypadł mi do gustu, nawet mogłabym śmiało powiedzieć że jest to jeden jedyny w swoim rodzaju sektor w grze X3 TC. Avarice to moje Mo Cuishle – moja miłość, moja krew.

Ze wszystkich "Nieznanych sektorów" Avarice jest wyjątkowo dobrze usadowiony, większość ras ma bardzo blisko do niego, to przekłada się na profit i to naprawdę duży.

Na wschód znajdują się Teladianie, na zachód Argoni na południe Boroni, a na południowy zachód Paradianie, nawet Książę nie omieszkał zawitać w moim olbrzymim kompleksie.

Zazwyczaj w skład mojego kompleksu wchodziło co najmniej :

10 x Farma pszenicy L

10 x Destylarnia Gwiezdnej wódki L

Kupowałam do tego 5 Mistral super frachtowce w pełni tuningowana prędkość, sterowność i ładowność. Nie wspomnę o zaopatrzeniu w napęd skokowy jak i polecenia handlowe itd., itp. i uzbrojenie ich w broń pokładową jak i dalekobieżną czyli rakiety.

Zakup Ogniw energetycznych ustawiałam na 14, a sprzedasz Wódzi na 727 i.... klientela waliła oknami, drzwiami, nawet kanałami mi się wpychali dranie jedne 😁

Z czasem zaczęłam dostawiać samo wystarczające kompleksy produkujące Teladihuanę, jedną lub dwie Elektrownie Słoneczne XL w tedy kompleks był już samowystarczalny.

Ładownie mojego magazynu nie wypełniały się po brzegi ponieważ zbyt na wódzię i Teladihuanę był zawsze ogromny. A moje Mistrale zawsze pracowały na pełnych obrotach.

Lecz po zainstalowaniu Moda DDTC obawiałam się że będę musiała zmienić lokalizację mojego ulubionego sektora. Bałam się że znajdująca się w tym sektorze baza piratów zwana Trybunałem Bractwa będzie nagminnie nękała moja klientelę , a co gorsza nawet mój kompleks, jak i moje statki TS czyli Tragarzy.

Lecz w tej grze przed wybudowaniem kompleksu z dobre parę godzin systematycznie obserwowałam aktywność piratów w tym sektorze za pomocą zaawansowanych satelit.

Po wykryciu znikomej aktywności przez piratów w sektorze Avarice postanowiłam postawić kompleks składający się z:

6 x Farma pszenicy L

6 x Destylarnia Gwiezdnej wódki L

No i tym razem AI mnie totalnie zaskoczyło, a zarazem zasmuciło, ponieważ do mojego kompleksu dokują tylko statki typu M5, M4 w porywach M3. Jak wam wiadomo ładowność tych „pszczółeczek” pozostawia wiele do życzenia. Wygląda na to że AI nie chce wysyłać do tego sektora jakichkolwiek statków większych niż M3, nie chcąc ich spisać na straty, wysyła statki które szybko i łatwo mogły by wlecieć jak i wylecieć z tego sektora, a TS do nich niestety nie należą.

Przyznam się że jestem w kropce, ponieważ interes nie kręci się tak jak poprzednio, cały ten nieszczęsny Trybunał Bractwa odstrasza mi całą klientelę i żadne TS nie dokują do mojego kompleksu 😁 Co z decydowanie nie idzie po mojej myśli.

W chwili obecnej mam ponad trzy tysiące GW w moich magazynach co nigdy wcześniej mi się nie przytrafiło. Nawet mając kompleks złożony z dziesięciu fabryk samowystarczalnych, produkujących GW.

W chwili obecnej pozostała mi tylko jeszcze jedna opcja, zaniżenie ceny gwiezdnej wódki z 727 kr za sztukę na mniejszą.

Pisząc te słowa teraz tak mi się przypomniało że raz widziałam dokujące trzy transportowce do Trybunału Bractwa tylko nie pamiętam jakiej były klasy. Może to były TS a może TP.

No mam tylko nadzieję że ten problem jakoś się rozwiąże. 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię tego sektora. Po pierwsze, za duży, lubię mniejsze sektory, z jedną brama skokową. Ten ma dwie, na wprost siebie, jak się obie otworzą na raz to takie przeciągi że hej.

Po drugie, pusty, kompleksy GW stawiam tam gdzie jest elektrownia, aby latać daleko nie trzeba było. A własne elektrownie to zawsze na końcu.

W normalnej grze, to do sektora Avarice zaglądam najwyżej raz, aby go odkryć. I tyle.

Teraz jestem tam częstym gościem ze względu na Bratwo, ale szczęśliwy z tego powodu nie jestem.

PS. Co do kompleksu GW, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie też dokują małe statki, dlatego że w kompleksie nie mam GW nigdy więcej niż 50 sztuk. Wszystko wykupują na pniu, więc TS-y nie mają tam po co zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Avarice mam obecnie HQ, do którego wrzucam cały wyszabrowany sprzęt. Co ciekawe, do HQ dokowały mi TSy wszystkich ras, z czego tylko jedna była dla mnie przyjazna. Do głównych sektorów Argonów i Boronów do tej pory nie mam wstępu (znaczy oni tak tylko osobie mówią, ja lubie ich odwiedzać), mimo to handel z nimi kwitnie na całego. Co jakiś czas dla sportu odstrzeliwuje klienta, bo reputacja zaczyna mi rosnąć.

Co do samego sektora, zgodzę się z Yackiem, że minusem jest jego przeciąg (dwie bramy) oraz wielkość. Znowu jeśli chodzi o umiejscowienie, jest napawdę w dobrym miejscu, wszedzie blisko z bazą wypadową czyli HQ - tutaj jest tak jak napisała Jagoda.

Na koniec, też się pochwalę. Wczoraj rozpocząłem stawianie swojego Mega Kompleksu, w Nieznanym Sektorze na zachód od Xenońskiego 534. Niewielki sektor z dużą ilością asteroid (m.in. 3 z Nvidium -3,5,7), umiejscowionych w miarę blisko siebie - większość da się spiąć w jedną wielką sieć. Mamy darmową xenońską ochrona przed niechcianymi gośćmi, niedaleko jest 5 doków zaopatrzeniowych wszystkich ras w Getsu Fune (2 skoki). Budowa i transport - dwa TL'e - Borońska Orka i Mobilna Baza Piratów, przez ponad cztery godziny przywoziły i ustawiały fabryki, kopalnie i zestawy kompleksów. Na pierwszy rzut oka, inwestycja sięga ok. 300 milionów i rosną wydatki (kasiorka się skończyła...) m.in. w skład kompleksu wchodzą: 7 kopalni krzemu L (z czego 2x57), 10 kopalni rudy L (z czego 2x50), 5 Elektrowni XL - 2 musiałem wyłączyć, bo fabryki nie nadążały produkować kryształów (chyba 9 L). Do tego rafinerie oleju i kwiatów po 10 (również nie wyrabiają się), teledihuana, fabryka torped, rakiet, chipów, komputerów, tub kwantowych, laserów i amunicji. Na gwiazdkę powinien być gotowy 😁

Ps. Niestety, nie da się już w tym sektorze normalnie latać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas dokowały u mnie zazwyczaj M5, ale jak zmieniłam cenę GW z 727 na 725 za sztukę to zaczęły odwiedzać mnie TS-ki 😁 Obecnie mam 80 sztuk GW w magazynach 😁 czyli profit się kręci 😀

A co do przeciągów, to mi w ogóle nie przeszkadza ilość bram, nawet przeciwnie, im więcej tym lepiej więcej klienteli 😀 A co do rozmiaru sektora to tak owszem jest wielki i dobrze. W przyszłości mam zamiar postawić tam moje HQ i inne kompleksy. Moja flota która jak na razie składa się z 1 Apacze którego zdobyłam ]😀 w osłonie 6 Blastclaw-ów nie będzie miała problemów z lataniem po tym sektorze ponieważ ten sektor jest obszerny. Mało tego są wraki stacji między innymi Dok Zaopatrzeniowy 😀 który potraktuję jako osobistą misję 😀 I doprowadzę go do dawnej świetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...