Skocz do zawartości

Mod DDTC - już dostępny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

Mod DDTC już dostępny w tym poście opisałem jak można wykonać różnego typu misje.

Oczywiście przeczytałem twój "misyjny" poradnik 😛, ale ciekawy jestem czy jest jakieś sensowne zakończenie tej misji z eskortą, bo autorom tego mod'a chyba nie chodziło o

Spoiler

"nie eskortowanie".

Akurat ten zakręcony statek to nie wina autorów moda tylko samego silnika gry, w TC dosyć często zdarzają się problemy z dokowaniem lub opuszczaniem hangaru/stacji u AI. Receptą jest to co napisał Yacek- opuszczenie sektora. Gdy gracz jest poza danym sektorem to statki AI w nim mogą przenikać przez wszelkie obiekty i przeszkody i dokują/startują bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->>Yacek, Prowler: oczywiście mieliście rację, ale ja musiałem się do tej racji odpowiednio "dostosować", ponieważ sektor w którym jest stacja ma sporą powierzchnię (a ja podczas walki swoim M3+ Outrider przeciwko całkiem sporej ilości wrogów "troszkę" oberwałem również po kadłubie), to zanim zdążyłem wylecieć z sektora, już kolejna grupa wrogów dobierała się do transportowca. Niestety napędu skokowego nie byłem na tą chwilę szczęśliwym posiadaczem, więc kombinując systemem "walka/naprawa", doprowadziłem statek do 100% kadłuba, a co za tym idzie również 100% szybkości max czyli 181m/s (nie wiem dlaczego w opisie tego statku na forum stoi cyferka 161m/s, bo mój osiąga 181m/s bez żadnych przeróbek) i jakoś pooooleciałem. I rzeczywiście misja się zakończyła 😛.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

A ja jeszcze mam taką prośbę: jeśli ktoś będzie grał w polska wersję moda, niech zwróci uwagę na wszelkie błędy w tłumaczeniu. Tekst był co prawda długi czas testowany, ale tylko przeze mnie, więc błędy mogą się znaleźć. Za wskazanie błędu dam słoik świeżego fioletowego miodu prosto z pasieki Kha'ak. GW nie dam, destylarni jeszcze nie posiadam, nie dorobiłem się.

No szkoda, że nie znaliśmy się wcześniej dość dobrze i nie współpracowaliśmy, tylko darliśmy koty. Przejrzałem pobieżnie ten tekst, i jednak "odrobina" korekty by się przydała. Chodzi mi głównie o stylistykę. Nie żebym się czepiał, ale całość "pachnie" mi trochę maszyną 😛

Cytat

Sorry za post pod postem ale nie dotyczy poprzedniego.

Re-instalka zrobiona (wszystkie skrypty jak poprzednio, niewgrany tylko mod CMOD3). Poprzednie savy jak najbardziej kompatybilne, jeśli chodzi o ich uruchomienie na nowym modzie 😎 .

Do razu otrzymałem dwie wiadomości o inwazji Marauder i wysłaniu Łowców Nagród przez Piratów.

http://img515.imageshack.us/i/x3screen00017.png/

http://img515.imageshack.us/i/x3screen00018.png/

http://img705.imageshack.us/i/x3screen00019.png/

Łowcy nie za bardzo mocni M5, nowy TS się pojawił (tylko nazwa jakaś zagramaniczna) . Naokoło piękne widoczki jest, 😎.

A dalej niestety już gorzej. Nie ma zaproszenia jakie powinno być na początek do nowych stoczni, a Scorp pokazuje, że w sektorach gdzie powinny pojawić się nowe stocznie - pustka.

Bez nowych stoczni granie z mod-em nie za bardzo ma sens, ale sektor Avarice jest wolny 😎, a dodatkowe funkcje jak Łowcy i Inwazje + widoki działają. Być może pojawią się nowe statki na co wskazuje pokazanie się TS z nazwą Cotton Trader. Ja dalsze sprawdzanie przerywam, zaczynam grę od nowa, ale jak ktoś ma ochotę próbować dalej....

No właśnie też odpaliłem na starym zapisie i w starym Avarice, gdzie mam HQ nie pojawiła się żadna stocznia. A że mam na pieńku z Yaki to już mnie chmara komarów atakuje. Oddzielnie włączyłem nową grę....zobaczę co tam się będzie działo. Poziom trudności - 5. A co.....stać mnie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No szkoda, że nie znaliśmy się wcześniej dość dobrze i nie współpracowaliśmy, tylko darliśmy koty. Przejrzałem pobieżnie ten tekst, i jednak "odrobina" korekty by się przydała. Chodzi mi głównie o stylistykę. Nie żebym się czepiał, ale całość "pachnie" mi trochę maszyną 😛

Ale teraz się to zmieniło. Możemy pomyśleć o poprawie, ale masz info na PM.

Dobrze ci pachnie, tłumaczone przez Google translate. Jak pisałem nie znam angielskiego, tłumaczę wszystko w Google, zmieniając i dodając od siebie co mogę. Przy takiej ilości tekstu jaka jest w DDTC nie miałem siły pracować wydajnie, tak jak bym chciał. I tak cud że skończyłem to tłumaczenie, kilka razy już byłem bliski rzucenia go w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa Wam z DDTC tuning statków z Maraudera ? Korzystałem z tej opcji tylko raz, parę miesięcy temu i nie wiem czy robię coś źle, czy to jakiś bug... Zadokowałem moim M6 w tej stoczni ale nie dostałem żadnej wiadomości od mechanika. Reputacje u ras mam na max, u piratów ok. +1000, na pokładzie miałem ok. 40 sztuk teladihuany. Próbowałem przeinstalować skrypt (wyłączyłem w opcjach, zrobiłem save, załadowałem save i włączyłem ponownie stocznię w opcjach) ale nie pomogło, dalej nie mam tej wiadomości przy dokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

No DDTC ma to do siebie jak chyba większość poważnych modów, że nie współdziałają z innymi modami. Ja grając w czystą grę uzywałam modu Shawn's Cockpit Mod v1.5. Naprawdę gorąco polecam ten mod, jest wart uwagi. Po zainstalowaniu tego moda nie potrafiłam grać bez niego. Dlatego tak bardzo ciężko było mi się przyzwyczaić do DDTC. W DDTC o dziwo ten mod prawidłowo działa tylko w układzie słonecznym, czyli sektory kontrolowane przez ziemian.

Teraz odinstalowałam DDTC i mod Shawn's Cockpit Mod v1.5 wraca w moje łaski 😎

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostaję przy DDTC, jak pisałem, ten mod to dla mnie to, jak powinien wyglądać naprawdę TC. Daje mi dużo satysfakcji z gry. I nie chodzi mi o misje dla stoczni, w obecnej grze nie wykonałem ani jednej misji dla żadnej stoczni. Chodzi mi o coś innego, czego nie dawał mi jak do tej pory żaden skrypt. Takie skrypty jak IR i MBRR okazały się przy dłuższym graniu zamulaczami kompa, dodającymi tylko niepotrzebnie masy statków.

O co mi chodzi dokładnie, powiem na przykładzie:

Misja obrony stacji, statek Hyperiona (wiadomo, mój ulubiony), reputacja bojowa Pułkownik lub wyższa.

TC

Kilka myśliwców i większa ilość M6, czyli Rybołowy i Centaury pirackie. Do czego to się sprowadzało w moim wykonaniu? Stawałem Hypciem gdzieś w połowie drogi między stacją, a bramą z której wylatywali piraci i po kolei tłukłem M6. Uniki robiłem tylko WSAD. Potem przesiadałem się do zadokowanego w Hypciu M3 i rozwalałem pirackie myśliwce. I cała frajda z walki gdzieś znikała.

TC+DDTC

Tu już jest lepiej, właśnie przez te "przegięte" statki DDTC, których używają również piracki. W takiej misji można spotkać nie tylko myśliwce z moda, ale przede wszystkim M6 (Apache, Eagle, albo jeszcze lepiej Naginata) i trzeba naprawdę sporo się nagimnastykować Hypciem, aby je zniszczyć,a samemu wyjść bez szwanku. Do tego zniszczenie kilku statków piratów, powoduje że wysyłają oni Łowców Nagród, czyli kolejne kilka statków których jedynym celem jest nasza eksterminacja.

I to jest to, dreszczyk emocji, adrealinka, tego brakuje mi w TC.

Wyjdzie XTC, albo jakiś inny mod/skrypt, który zmieni na tyle TC że będzie warto grać, będzie OK. Póki co dla mnie DDTC jest tym czego mi potrzeba, a czyste TC (nawet ze skryptami inwazji) jest za cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zależy jak kto gra. Hypcio jest za mocny do zwykłej TC, z tym się zgadzam, i bardziej pasuje do tych statków z DDTC. Problem w tym, że do tej grupy nie pasują normalniejsze statki z podstawki, więc z góry jesteśmy skazani na używanie tych przegiętych albo zwykłych ale o klasę lepszych (czyli np. lecimy Tygrysem czy Shrike przeciwko tym nowym M6). Jeśli ktoś skupia się wyłącznie na walce i nie patrzy na resztę to nie ma problemu ale do takiej normalnej gry DDTC w obecnej formie się średnio nadaje przez ten brak balansu. Pewnie wrócę do DDTC jak będę się chciał po prostu wyżyć ale na razie gram sobie zupełnie inaczej.

Ostatnio zacząłem nową rozgrywkę bez DDTC i obiecałem sobie używać zupełnie innych statków niż zwykle. Latam więc sobie Boa, a do walki w jego hangarze mam zwykłego Perseusza. W nim nawet zwykły piracki Osprey to wzywanie 😎 Później może wypróbuję Ciężkiego Smoka albo Nemesis, normalnie nie miałem na tyle motywacji by wypracować sobie taktykę walki nimi, bo zawsze jak najszybciej przechodziłem do Hypcia właśnie. Czasem przydaje się takie odejście od normalnego schematu, taka gra daje mi kupę frajdy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypcia, podałem tylko dla przykładu, aby było porównanie zgodne.

Choć przyznam się, że mam go już (nawet dwa, na zmianę, w razie konieczności odczekania na naprawę). Początek gry jednak spędziłem bardzo długo w LX-ie, to dzięki niemu podniosłem pierwsze reputacje u ras (a nie było łatwo, profil ManMachine). Potem długo latałem Chorako z LX-em i Eclipsą na pokładzie. Hypcia zdobyłem dopiero jak miałem podniesioną reputację u wszystkich ras i skończoną fabułę terran.

Mnie właśnie to zbalansowanie na rzecz nowych statków odpowiada, jest dla mnie wyzwaniem, które mi odpowiada. A walczyć (przynajmniej w tej grze) znów tak dużo nie walczę, wyjątkowo skupiłem się na handlu (jak pisałem, pierwszy raz mam wyższą rangę handlową nią bojową) i budowie stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. I brzmi ono następująco, Czy da się jakoś wyłączyć (usunąć) tą paskudną aurę i nowe tekstury wszechświata w tym modzie?? Strasznie mi się nie podobają, i nie potrafię sie przez to zmusić do tego moda, czego żałuje zresztą bo strasznie bo cała reszta pomysłów wydaje sie być warta zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Albo poprzez edycję, albo podmianę pliku Tbacgrounds.

Najprostsze rozwiązanie:

Program X3ModManager, wypakować z pliku 09.cat (lub niższego numery, bo w tej chwili nie pamiętam czy w 09 jest ten plik, przeszukać trzeba pliki .cat od 01 do 09).

Po wypakowaniu takiego pliku (TBacgrounds.xml), który będzie zawierał opisy wyglądów sektorów z czystej gry, należy założyć w katalogu gry katalog types i tam go wkopiować.

Ponieważ pliki z takich katalogów mają najwyższy priorytet, ten plik będzie odpowiadał za nasze tła w sektorach.

Jest tylko jedno ale, nie wiem jak w takim wypadku będzie wyglądało tło w sektorze Terran X (tym nowym), bo nie pamiętam czy ma on osobne określania tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytane odnośnie wersji moda DDTC.

A konkretniej wersji,bo ja albo nie umiem już czytać albo jest tylko jedna wersja 1.0-finalna?

Po usilnych staraniach udało mi się dostać(chyba tylko cudem!!-bez zamawiania za 100zł w sklepie!!)

TC 2.5 PL i chcę teraz w niego pograć,ale już z modem bo nie widzi mi się start od nowa po XXX godzinach gry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie chodziło wszystko na nim tak jak teraz??

Bo jakoś za prosto by to było!!

Teraz prowadzę testy które skrypty mi działają...Mam nadzieję że jak wypuszczą ten nowy mod to będzie

wszystko działać a nie testowanie od nowa.Wiem że mogę sobie zobaczyć zawsze w spisie który robiliście

o używanych działających skryptach ale na moim sprzęcie nie wszystko dobrze chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po usilnych staraniach udało mi się dostać(chyba tylko cudem!!-bez zamawiania za 100zł w sklepie!!)

TC 2.5 PL i chcę teraz w niego pograć,ale już z modem bo nie widzi mi się start od nowa po XXX godzinach gry...

W "nie dla idiotów" albo w Saturnie jest po 30 zł 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Po usilnych staraniach udało mi się dostać(chyba tylko cudem!!-bez zamawiania za 100zł w sklepie!!)

TC 2.5 PL i chcę teraz w niego pograć,ale już z modem bo nie widzi mi się start od nowa po XXX godzinach gry...

W "nie dla idiotów" albo w Saturnie jest po 30 zł 🙁

PO 30? Ja widziałem w innych cenach: TC w Kolekcji Klasyki. A kupić TC, aby zagrać tylko raz to żal. Ta gra ma to do siebie że można po XX godzinach zacząć od nowa i nigdy nie będzie tak samo (po za fabułami, ale nie one są siłą tej gry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...