Skocz do zawartości

Mod DDTC - już dostępny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spytam raczej: o co ci chodzi?

Tłumaczyłem tekst angielski, starałem się trzymać oryginału, jednak nadać pewien klimat własny. Czy mi się to udało, czy jest to zauważalne, to może niech wypowiedzą się Ci co już widzieli jakieś teksty w grze.

A tak przy okazji, chwaląc się, to chyba pierwszy przypadek w historii, kiedy wraz z wydaniem moda mamy gotową wersję polską tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No a ja mam problem i chciałabym się zapytać czy wy też. A mianowicie zainstalowałam ten mod DDTC i :

- Nie jest kompatybilny z Logain Industries Freight Distribution Network (FDN) v4.04

- Na ekranie mam MAKARON 😀 czy wy tez macie coś takiego? A dokładniej to takie długieeee białe linie to chyba rozmazane gwiazdy.

- Brak celownika.

- Tapetę mogli lepszą zrobić :/

i jak na razie to muszę wywalić ten mod bo w ogóle nie mogę grać przez ten makaron i brak celownika :/

Już wiem Przyczyną tego Makaronu był mod Shawns CockpitMod v1.5 czyli Nie kompatybilny 😀

OK uciekam z powrotem luli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji Yacek wstydziłbyś się.

Tłumacząc grę pomyślałeś o facetach a o kobietach nie. To jest dyskryminacja 😀.

Rozpoczęłam nową grę poleciałam do sektora ze stocznią i tam było napisane " żeby udowodnić że jesteś facetem...." No wiesz co zapomniałeś że na forum są trzy kobiety ?

Może przypomnę Szyszka, Balbinka i Jagoda.

Jak zwykle płeć żeńska poszła w odstawkę ..... 😀((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A są w ogóle gdzieś jakieś fotki tych nowych statków ?

Chciałabym zobaczyć jak one wyglądają i której nacji są najciekawsze.

Dwa statki możesz zobaczyć w tym temacie: http://xudb.pl/topic/868-zdj-cia-waszej-floty/page__st__30 jeden ja podałem, drugi Azakal. Jeszcze dziś postaram się tam coś wrzucić.

Natomiast przegląd większości floty jest dostępny na stronie DDTC: http://www.xforum.chaos.net.nz/viewforu ... 198996a721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak przy okazji Yacek wstydziłbyś się.

Tłumacząc grę pomyślałeś o facetach a o kobietach nie. To jest dyskryminacja 😀.

Rozpoczęłam nową grę poleciałam do sektora ze stocznią i tam było napisane " żeby udowodnić że jesteś facetem...." No wiesz co zapomniałeś że na forum są trzy kobiety ?

Może przypomnę Szyszka, Balbinka i Jagoda.

Jak zwykle płeć żeńska poszła w odstawkę ..... 😀((

Nie wstydzę się, pisałem Ci kilka postów wcześniej "Bądź mężczyzną" teraz wiesz dlaczego tak napisałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wstydzę się, pisałem Ci kilka postów wcześniej "Bądź mężczyzną" teraz wiesz dlaczego tak napisałem

Eeeee ..... nie no to ja się tak nie bawię. Dosyć że bezczelnie mi zabrano Avarice to jeszcze chcą mi płeć zmienić.

Nie wiem czy zauważyłeś ale ja w którymś poście napisałam że ja gram tylko wyłącznie na profilach Żeńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No fajnie cacy ale nienawidzę tej strony. Autorów Moda też Dlaczego ?

Bo nawet nie można się zarejestrować, nawet nie raczą odesłać linka aktywującego. Więc stronę DDTC mam serdecznie, głęboko w duszy.

Jakoś dziwne, bo Azakal rejestrował się po tobie i udało mu się, pojawiło się też kolejnych kilku nowych użytkowników strony.

Cytat

Eeeee ..... nie no to ja się tak nie bawię. Dosyć że bezczelnie mi zabrano Avarice to jeszcze chcą mi płeć zmienić.

Nie wiem czy zauważyłeś ale ja w którymś poście napisałam że ja gram tylko wyłącznie na profilach Żeńskich.

Powiedź szczerze, nie podoba ci się ten mod i nie masz zamiaru w niego grać, więc wymyślasz same problemy aby to wytłumaczyć. Nie ma przecież przymusu, nie chcesz, nie graj w niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiedź szczerze, nie podoba ci się ten mod i nie masz zamiaru w niego grać, więc wymyślasz same problemy aby to wytłumaczyć. Nie ma przecież przymusu, nie chcesz, nie graj w niego.

Buuuuuu Komuś się woda w czajniku zagotowała 😀

Yacek jak nie chciałabym grać to bym nie grała to chyba oczywiste 😀

I chyba miałam prawo zwrócić uwagę odnośnie nieodpowiedniego przetłumaczenia. A bo to trudno było sformułować inaczej zdanie ? Mniejsza z tym.

A odnośnie rejestracji to o ile się nie mylę to na ogólnym ktoś też pisał że ma problem z rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, i jeśli pamiętam to osobą tą był Azakal.

Tak miałem problem z rejestracją. Napisałem jednak maila do Jeffa - admina forum (jest opcja podczas rejestracji - kontakt z administracją) a on bardzo przeprosił za kłopot i ręcznie aktywował moje konto. Można rzec obsługa pierwsza klasa, więc te drobne problemy z rejestracją uznałem za niebyłe 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Buuuuuu Komuś się woda w czajniku zagotowała 😀

Yacek jak nie chciałabym grać to bym nie grała to chyba oczywiste 😀

I chyba miałam prawo zwrócić uwagę odnośnie nieodpowiedniego przetłumaczenia. A bo to trudno było sformułować inaczej zdanie ? Mniejsza z tym.

Owszem, zagotowała. A wiesz czemu?

Dobrze wiesz że możesz zacząć nową grę z profilu żeńskiego, w drugim poście tego tematu napisał, ze można zacząć nową grę z dowolnego profilu, nawet z tych dodawanych przez odpowiedni mod. Dobrze też wiesz że nawet zaczynając grę z profilu żeńskiego w czystej grze, wszystkie dialogi będą z Tobą prowadzone tak jakbyś była rodzaju męskiego. Tak jest zarówno w polskim tłumaczeniu jak i w wersji angielskiej. Bo zwracają się do Ciebie jako do PILOTA. Nie ważne jakiej płci jesteś. To aby gra rozróżniała płeć i w zależności od niej wybierała odpowiedni rodzaj tekstu, może by było możliwe, ale wymagałoby odpowiedniego skryptu. Nikt jednak na to nie wpadł, bo nikomu to nie przeszkadza. I o tym też doskonale wiesz, bo tłumaczyłaś nie jeden skrypt. To że zarzucasz to mojemu tłumaczeniu, jest dla mnie obrażające i lekceważące z Twojej strony. Spędziłem nad tłumaczeniem prawie dwa miesiące, samemu tłumacząc tak wielką ilość tekstu jak nigdy dotąd, mogłabyś to uszanować. Wiem jacy są ludzie, prędzej skopią Cię niż podzielają za Twoją pracę, ale tego nie spodziewałem się właśnie po Tobie, po innych tak, ale nie po Tobie. Dlatego twoje narzekania są dla mnie dziwne i śmieszne i coraz bardziej denerwujące.

A bronić moda będę, nie dlatego że włożyłem tyle pracy w jego tłumaczenie, ale dlatego że uważam że jest naprawdę wart zagrania w niego i ta właśnie opinia mnie motywowała do pracy przy tłumaczeniu, bo szczerze mówiąc miałem kilka razy dość i chciałem je zostawić. Jenak za każdym razem jak uruchamiałem moda stwierdzałem że warto się pomęczyć.

Cytat

A odnośnie rejestracji to o ile się nie mylę to na ogólnym ktoś też pisał że ma problem z rejestracją.

Ale się zarejestrował, jak kilku innych jeszcze z forum. Wiem bo widzę takie same nicki na tamtym forum. Do tego do linka, który wcześniej podałem powinien być dostęp dla nie zarejestrowanych użytkowników. Sprawdzałaś? Czy tak od razu przekreśliłaś stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to o co ci Jagoda chodzi? To że wybierzesz profil płci męskiej czy żeńskiej niema praktyczne żadnego znaczenia poza tym że będziesz w innym sektorze i w innym statku. A jedyne miejsce gdzie pisze jaki wybrałaś profil to My Pilot Status - Starting Scenario. 😀 Nie rozumiem tych twoich poglądów na temat płci.

EDIT: Nic dodać, nic ująć - ten mod jest po prostu świetny a wygląd sektorów to po prostu bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podoba...

Teraz będziemy się pastwić nad Jagodą? I każdy dopisze coś od siebie? Yacek wytłumaczył się. Jagoda to przemyśli. Po co więcej uszczypliwości? :|

Geez. Ludzie, kochajcie się <!-- s:wub: --><!-- s:wub: -->

Naprawdę, rada, zanim ktoś coś napisze coś, niech zostawi swoje uprzedzenia, zrobi 3 głębokie oddechy i napisze posta.

Szkoda się kłócić, obrażać i niewiadomoco, przez jakiś tam mod do gry... (jakiś tam, w sensie, że na pewno nie jest wart tego, by ludzie się zaczęli zabijać).

Yacek dokonał cudu, samemu go przetłumaczył, włożył czas i serce. Kto będzie wdzięczny, ten będzie, kto nie, ten nie... Jednak nic nie usprawiedliwia nieszanowania siebie na wzajem.

Peace! 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko powiem, że chłopaki powinniście po prostu momentami czytać uważniej bo zrozumienie słowa pisanego oblaliście właśnie elegancko.

Zacytuję fragment w tłumaczeniu, o który Jagodzie chodziło:

Cytat

żeby udowodnić że jesteś facetem

Jakoś nie widzę tu zwrotu "żeby udowodnić, że jesteś pilotem" - widać wyraźnie "facetem". W grze owszem, zwracają się do Ciebie jak do pilota ale nie jak do kobiety/faceta.

I tylko o tą jedną formułkę chodziło. Może niektórzy się czepną, że za duże halo, no nie wiem, jak ktoś mi mówi "Udowodnij, że jesteś babą" to albo ściągam gacie, żebu udowdnić, że nie jestem albo leje gościa w ryj, no chyba że faktycznie takie słowa skierowałaby wobec mnie kobieta, to wtedy zdecydowanie stosuję opcję nr 1.

Yacku, jeśli tylko i wyłącznie jedno jedyne zdanie, do którego zgłosiła zastrzeżenia jest dla Ciebie zanegowaniem całego trudu, który włożyłeś w to tłumaczenie to się bardzo pospolicie pomyliłeś.

A z mojej strony peany na ten temat się jeszcze pojawią, włącznie z fanfarami:

A co do reszty - są pewne rzeczy w grze, na których nam tak zależy, że jesteśmy gotowi zrezygnować z czegoś więcej tylko po to, żeby mieć to coś co tak uwielbiamy. W przypadku Jagody jeest to sektor Avarice, który jest dla niej zdecydowanie, bezapelacyjnie czymś, co musi być i jest gotowa zrezygnować z moda, byleby miała możliwość dalszego tam gospodarowania. Yacek ma z kolei hopla na punkcie Hyperiona i ciekaw jestem jego reakcji, gdyby w którymś patchu do TC go na przykład zlikwidowano (na pewno poratowałbym wtedy zestawem chusteczek higienicznych).

Ja bym nie grał bez polis ubezpieczeniowych bo ginę średnio co przelecony kilometr, nawet jeśli w sektorze jest pusto i nie ma żadnej stacji, wroga, asteroidy, statku. Po prostu tak mam, jestem głąb. LeWaR z kolei nie mógłby grać, jeśli na konsolecie nie stoi mu flaszka wódki.

Azakal, nie wiem na jakim punkcie w grze Ty masz hopla ale coś znajde 😀

Każdy z nas ma coś, mniej lub bardziej silnego, na czym mu zależy. Jagoda szykowała się na tego moda, to widać z wcześniejszych wypowiedzi i uradowana po niego sięgnęła, kiedy się okazało, że właśnie ten jeden jedyny aspekt rozbił jej całe zamierzenie.

End.

Edit:

Mani dobrze gada, polać mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pshem, wyrwałeś zdanie z kontekstu, a kontekst był taki, że robiąc tłumaczenie pomonąłe tym zdaniem kobiety. A czy mogłem inaczej?

Po pierwsze ja tylko tłumaczyłem, tak było w oryginale.

Po drugie, pamiętasz zdanie z Seksmisji Machulkiego "Twoja pierwsza męska decyzja w życiu". Do Kogo ono było skierowane? Do kobiety. Więc może Jagoda by mogła to w podobny sposób sobie zinterpretować. Nie ona wolała po raz kolejny przyczepić się do moda.

Co do Hyperiona, tak lubię go, ale od czasu kiedy zagościł u mnie ten mod ani razu w nim nie siedziałem. Są w nim inne, czasem lepsze, czasem gorsze M6 i jakoś za nim nie płaczę, szukam po prostu czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz aby zakończyć bezsensowną dyskusję mały poradnik:

Misje ze stoczni DDTC. Są to standardowe misje spotykane w czystej grze TC, więc ten poradnik może też przydać się w normalnej grze, jednak w DDTC są one o wiele trudniejsze ze względu na ilość i jakość wrogich statków.

Co do rodzaju misji jakie będziemy otrzymywać to wydaje mi się, że wpływ na to ma nasza reputacja bojowa i handlowa. Jeśli mamy większą (wyższy poziom) reputacji bojowej to będą przeważały misje bojowe, jeśli natomiast reputacja handlowa jest większa od reputacji bojowej to będziemy mieć przewagę misji typu dostarcz wymagane towary.

Ale nie jestem tego do końca pewny, mnie trafiają się same misje bojowe, transportowe i Taxi. Rzadko kiedy skanowanie. Ale ja zawsze mam większą reputacje bojową niż handlową, dlatego takie wnioski. Mogę się mylić.

Pierwsze misje stoczni są misjami sprawdzającymi i zawsze są takie same. Na przykład w stoczni Terran zawsze pierwszą misją będzie transport pasażera statkiem TP, a w stoczni Argonów misja eskorty konwoju handlowego.

Misja eskorty konwoju handlowego:

Spoiler

Już pisałem o tym na forum. Po akceptacji misji udajemy się w przeciwnym kierunku niż wskazuje to naprowadzanie. Atak na konwój nastąpi tylko wtedy, gdy będziemy osobiście w tym samym sektorze co konwój. Jeśli unikniemy spotkania z konwojem, bezpiecznie on dotrze do stacji docelowej i misja zostanie zakończona poprawnie.

Misja transportu pasażera statkiem TP:

Spoiler

Wrogie statki pojawiają się kiedy my z pasażerem wlecimy do sektora, w którym znajduje się docelowa stacja. Ominąć to można w prosty sposób: dokujemy dwoma statkami do stacji z której mamy zabrać pasażera. Jeden statek to musi być TP z Systemem Podtrzymywania Życia w ładowni, drugi to obojętne jakiego będzie rodzaju. Przesiadamy się do statku TP, pasażer wchodzi na pokład i możemy lecieć do stacji docelowej. Tylko że my zmieniamy statek na nasz drugi, TP wysyłamy zaś do stacji docelowej. Odbijamy od stacji i na SETA czekamy, aż TP bezpiecznie zadokuje do stacji docelowej, wtedy dopiero sami się tam udajemy i po zadokowaniu przesiadamy się do TP. Misja zostaje zaliczona, wrogów nie spotkaliśmy.

Skanowanie statków w poszukiwaniu nielegalnych, cennych towarów:

Spoiler

Mnie w tych misjach jak do tej pory nigdy nie udało się znaleźć statku przewożącego nielegalny towar. Ale dla misji nie ma to znaczenie, ważne że wykonaliśmy odpowiednie skany statków. Do zaliczenia misji wystarczy przeskanować tylko jeden statek. Aby nie narazić się na kłopoty dobrze jest posiadać Licencje Policyjną rasy, w której sektorach mamy wykonać skanowanie statków. Ważne jest, aby w odprawie sprawdzić czy skany mamy wykonać w granicznych sektorach, czyli takich bez stoczni i Doków zaopatrzeniowych, czy w sektorach głównych, czyli z tymi stacjami. Jeśli nie ma podanej informacji o rodzaju sektorów, nie ma to znaczenie dla misji i można skanować statki w dowolnym sektorze rasy, która zleca nam skan. Oczywiście im więcej statków przeskanujemy tym więcej zarobimy, również jeśli uda nam się znaleźć statek z nielegalnym towarem więcej kredytów otrzymamy i większą reputację zdobędziemy za tę misję.

Misje szybkiej taksówki:

Spoiler

Do transportu pasażera nie potrzeba statku TP, wystarczy statek klasy M4 z Systemem Podtrzymywania Życia na pokładzie. Ważne, aby był on szybki, bo w tych misjach liczy się czas dotarcia z pasażerem do stacji docelowej. Ponieważ wrogie statki pojawiają się w pobliżu stacji, która zleca nam zadanie i do której mamy dostarczyć pasażera, dobrze by było posiadać trzy statki do wykonania tej misji. Pierwszy to szybki statek z Systemem Podtrzymywania Życia w ładowni - S1. Drugi, bez znaczenia jakiej klasy, dobrze by miał w ładowni Napęd Skokowy i zapas ogniw - S2. Trzeci (nie jest wymagany, ale może się przydać) to mocny statek klasy M3 lub większy - S3. Wykonanie misji: przesiadamy się do statki S1 i odlatujemy od stacji zlecającej misje na odległość zasięgu komunikacji (jeśli mamy mod 500km comm, to jeszcze lepiej bo możemy znajdować się w dowolnym miejscu sektora i skomunikować się ze stacją). Statek S2 ustawiamy w pewnej, bezpiecznej odległości od stacji. Statek S3 zostawiamy w stacji zlecającej misję. Jeśli jesteśmy pewni że poradzi on sobie z wrogimi statkami można go zostawić blisko stacji z poleceniem "Zniszcz wszystkich wrogów". Teraz przyjmujemy misję. Wrogie statki jak tylko się pojawią, albo zostaną zniszczone przez statek S3, albo jeśli on będzie w stacji to polecą za statkiem S2. My w tym czasie udajemy się po pasażera. Musimy tylko pilnować, aby wrogie statki nie zniszczyły nam statku S2, jeśli zbliżą się za bardzo do niego, ewakuujemy go przy pomocy Napędu Skokowego. Wracamy z pasażerem i jak najszybciej lecimy do stacji docelowej. Lot na SETA i posianie Automatu Dokującego ułatwi nam to zadanie, musimy tylko po wyłączeniu SETA po każdym komunikacie o wrogich rakietach włączać ponownie. Po zadokowaniu misja zostaje zaliczona. Wrogie statki, albo zniszczył nasz statek S3, wtedy zarobimy więcej kredytów, albo pozostały pod stacją. Jeśli pozostały, to możemy przesiąść się do naszego statku S3 i zniszczyć je osobiście. Oczywiście wtedy zarobimy tylko tyle ile płaci rasa za zniszczenie wrogich statków. Jeśli nie posiadamy statku S3 możemy albo czekać aż siły obronne rasy zniszczą naszych wrogów, albo spróbować uciec ze stacji. Zamiast statku S2 można też uzyć satelity.

Misje Obrony stacji:

Spoiler

Raczej dość proste. Statki atakujące są najczęściej zajęte atakiem, ogniem odpowiadają tylko te, które atakujemy. Jeśli nie posiadamy statku, którym możemy atakować wrogie M6 (to znaczy możemy, ale szanse mamy nikłe) polecam zakup rakiet Tajfun. Natomiast jeśli nie ma ich nigdzie dostępnych lub nasz statek nie może używać Tajfunów można użyć innych równie skutecznych rakiet lub Robotów Bojowych MkII. 5-6 takich robotów z poleceniem "Zniszcz mój cel" z powodzeniem poradzi sobie z najsilniejszym M6, a nawet z M7 typu Q. My w tym czasie możemy poczekać w bezpiecznej odległości, a po zniszczeniu wszystkich M6 zająć się drobnicą.

Misje patrolu sektorowego:

Spoiler

Chyba najtrudniejsze misje. Wszystkie wrogie statki polują na nas. Pod warunkiem że nie ma innych statków w okolicy. Na drobnicę polecałbym statek z możliwością zamontowania Generatorów Plazmowych, ta broń jest bardzo skuteczna i energooszczędna. Na duże statki podobnie jak w misjach obrony stacji dobrze jest mieć w ładowni rakiety Tajfun lub podobne, albo kilka Robotów Bojowych MkII, jeśli skończą się nam zapasy rakiet i robotów, a w sektorze jest flota bojowa jakiejś rasy, mamy szanse wykorzystać ją do zniszczenia naszych wrogów. Podlatujemy do najsilniejszego statku floty i czekamy kiedy nasi wrogowie w pogoni za nami również się zbliżą. Potem pozostaje nam czekać, aż zostaną zniszczeni przez statki floty.

\\EDIT: byłbym zapomniał, jeśli nie uda się wykonać misji, nie ma problemu, za chwilę pojawi się następna, może tym razem się uda.

Może macie inne, lepsze sposoby wykonania misji, pochwalcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...