Skocz do zawartości

System uzbrojenia CODEA v3.1.13


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Dla osób które uważają że naprawa myśliwców w hangarach naszego lotniskowca jest nie proporcjonalna, lub uważa że powinno zastosować inne surowce. W skrypcie CODEA możemy dokonać tych zmian surowców jak i ich ilość.

POZWOLIŁEM SOBIE WYKASOWAĆ TĘ CZĘŚĆ 😀 ŻAL MIEJSCA

Wystarczy że Chipy zamienimy na Teladianium, a Ore na inny surowiec.

W którym pliku to trzeba edytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok mam odpowiedział mi, troszku tam nie zaglądałam gdy w przeciągu kilku dni mi nie odpisał.

Więc zmiany surowców jakich wymagamy do naprawy naszych myśliwców znajdują się w pliku o nazwie plugin.codea.hangar.repair.pck/.xml

Tak więc gdy wejdziemy w ten plik szukamy takiego tekstu:

Cytat

[...]

026 |$ChipsPrice = get min price of ware Mikrochips

027 |$OrePrice = get min price of ware Erz

028 |$RepairUnit = $ChipsPrice + $OrePrice * 2

[...]

099 ||$RepairCost = $ShipYard -> get repair cost of ship $Ship

100 ||$RepairCostPerHull = $RepairCost / $ShipHullDamage

[...]

104 |||$RepairHull = $RepairUnit / $RepairCostPerHull

[...]

108 |||$ShipHull = $ShipHull + $RepairHull

109 |||skip if not $ShipHull > $ShipHullMax

110 ||||$ShipHull = $ShipHullMax

111 |||$Ship -> set hull to $ShipHull

[...]

026   |$ChipsPrice = get min price of ware [color=#FF4000]Mikrochips[/color] 
027   |$OrePrice = get min price of ware [color=#FF4000]Erz[/color]

Następnie zmieniamy surowce chipy i rude żelaza na bardziej nam odpowiadające jak Teladianium lub cokolwiek innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Powoli poznaję możliwości tego skryptu, ale nigdzie nie znalazłem jeszcze jak przenieść wyszkolonego pilota z myśliwca do np. korwety. W moim przypadku latam splickim M7 Panther, na pokładzie mam 10 M3 Venti (każdy z pilotem w randze porucznika) i chciałbym przenieść jednego pilota do M6 Skiron aby dalej się szkolił i awansował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich. Powoli poznaję możliwości tego skryptu, ale nigdzie nie znalazłem jeszcze jak przenieść wyszkolonego pilota z myśliwca do np. korwety. W moim przypadku latam splickim M7 Panther, na pokładzie mam 10 M3 Venti (każdy z pilotem w randze porucznika) i chciałbym przenieść jednego pilota do M6 Skiron aby dalej się szkolił i awansował.

Musisz użyć tego moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używa ktoś tego moda i może opisać swoje spostrzeżenia ? Jak dokładnie w praktyce wpływa na zachowanie się pilotów ? Walczą lepiej, czy jedynie automatyzuje on wykonywania zadań i wysyłanie odpowiednich statków w odpowiednim momencie na wroga ? Są jakieś różnice w walce OOS pomiędzy nim, a vanilla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam oba. CODEA idealnie spisuje się do moich M1. Pamiętajmy że CODEA to nie tylko skrypt dla lotniskowców ale dla całej naszej floty. M1 to tylko jej uzupełnienie. ADS idealnie spisuje się w moim spostrzeżeniu do zarządzania obroną stacji. Generalnie uważam że obydwa są dobre i zasługują na pochwałę, wszystko tylko zależy od gracza, a dokładniej to od strategi jaka obierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam widzę że temat bardzo dawno nie poruszamy a skrypt fajny.Więc dziś napisze troszkę o transportowcach zaopatrzeniowych które będą dostarczać towar do naszego lotniskowca.

1. Jak zacząć ?

Na początek najlepiej kupić sobie jakiegoś TSa lub TLa a najlepiej od razu dwa takie i wyposażyć je

Pilot w randze Porucznika dla TSa i Comandora dla TLa

* Bojowe polecenia MK1

* Bojowe polecenia MK2

* Napęd skokowy

* Nawigacyjne polecenia MK1

* Teleporter

Tak wyposażone statki przypisujemy do bazy którą musi być nasz lotniskowiec.

2. I co dalej ?

Teraz wchodzimy w sterowanie CODEA naszego lotniskowca, wybieramy hangar i grupę bojową, i dodajemy nasze transportowce do grupy Transportowce.

Po wykonaniu tych czynności nasze transportowce będą oznaczone przedrostkiem TDR i będą podążać za naszym lotniskowcem.

3. I co zrobić aby zaczęły zwozić zaopatrzenie ?

W sterowaniu CODEA lotniskowca wybieramy opcje PODANIA W OFERCIE i zaczynamy przypisywać towary do jednego z naszych transportowców.

Przykład.

ogniwa energetyczne

pierwsza ilość np.(2000) którą podajemy jest dla lotniskowca a druga np.(5000) dla transportowca

Wykonaliśmy tę czynność dla pierwszego transportowca ale co z drugim ?

drugi transportowiec będzie zajmował się dostarczaniem towaru do pierwszego transportowca, ale żeby nie było za prosto drugi transportowiec musi mieć przypisaną fabrykę z której będzie kupował towary do zaopatrzenia a jest mały problem. Fabryka musi być naszą własnością (więc najlepiej postawić jakiś kompleks który będzie produkował potrzebne towary)

Przypisanie fabryki do transportowca odbywa się następująco PODANIA W OFERCIE -> ZAOPATRZENIE STACJI wybieramy stacje np. kompleks, a następnie wybieramy nasz drugi transportowiec i ilość procentową dostarczanego towaru.

Od tego momentu nasz transportowiec będzie dostarczał towar do drugiego a ten będzie przekazywał je na lotniskowiec.

Pozostaje jeszcze tylko jedna opcja BAZA SCHRONIENIE tu przypisujemy bazę gdzie nasze transportowce będą się chować po zauważeniu wroga ponieważ nie biorą one bezpośredniego udziału w walce (wykonają skok zadokują a po skończonej walce wrócą do lotniskowca)

Mam nadzieję że nic nie pomyliłem i wasze lotniskowce będą dobrze zaopatrzone i wyposażone

Jeśli będą pytania to postaram się odpowiedzieć.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Używa ktoś tego moda i może opisać swoje spostrzeżenia ? Jak dokładnie w praktyce wpływa na zachowanie się pilotów ? Walczą lepiej, czy jedynie automatyzuje on wykonywania zadań i wysyłanie odpowiednich statków w odpowiednim momencie na wroga ? Są jakieś różnice w walce OOS pomiędzy nim, a vanilla ?

Z tego co ja zauważyłem, piloci wraz z otrzymywaniem lepszej rangi walczą lepiej. Pilotów najlepiej szkolić gdzieś w bezpiecznym sektorze, którzy są zadokowani na małym lotniskowcu M7 i bezustannie prowadzą loty szkoleniowe. Po uzyskaniu rangi Porucznika dają wrogowi nieźle popalić. Nie zmienia się im tylko strategia jak i zastosowanie broni (rakiety/lasery), ale potrafią też wydusić wiekszą prędkość ze swojego myśliwca o kilka jednostek, co czasem może mieć znaczący wpływ na walkę. W opcjach ustawiamy jakie jednostki ma atakować nasze skrzydło,eskadra,dywizjon, czy mają to być tylko mysliwce wroga czy też korwety statki klasy M6/M7 (sorki tak zostały te statki sklasyfikowane w CODEA) czy też okręty flagowe M1/M2. W czystej grze nasze mysliwce będą na tyle głupie że zaatakują każdą wroga jednostkę, co może równoznacznie wiązać się z utratą myśliwca/ów. W opcjach możemy równiez ustawić w jaką broń mogą być wyposażone myśliwce ( rakiety/lasery) pozwala to graczowi zaoszczędzić sporo czasu. Jagoda podała też istotna informację o tym, jak edytowac plik za pomocą którego możemy zmienić surowce wymagane do naprawy naszych "kraftów".

Osobiście ten skrypt bardzo przypadł mi do gustu. Mając zwykły M7 (Cerber) w którym miałem 4 bombowce + 1 awaryjny i 1 myśliwiec, z wielką łatwością przeszedłem fabułę FF. Co dziwniejsze eskortując konwoje w misji FF w sektorze krzaków atakowały mnie tylko korwety krzaków, raz na ruski rok zaatakował mnie myśliwiec. Nigdy wcześniej fabuła FF nie była bardziej banalnie prosta. CO do samej funkcjonalności i obszernych opcji skrypt sam w sobie jest prosty i łatwy w obsłudze. Co prawda do poprawnego działania wymaga on kilku innych skryptów, ale to tylko przekłada się na zaletę dla tego skryptu. Warto też mieć skrypt Security and Rescue Service Piloci bombowców, myśliwców nie wspominając już o kapitanach, komandorach M6/M7 czy nawet Admirałach M1/M2 naszej floty którzy sa na wagę złota mozna zawsze uratować wysyłając specjalne jednostki. Security and Rescue Serviceza pomoca tego skryptu ułatwi nam też kontrole naszych sektorów i patrolowania strategicznych szlaków handlowych dla naszych TSów.

A jak wspomniałem wcześniej ADS używam do obrony moich fabryk czy kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Co i kogo musi mieć na pokładzie Korweta żeby ją przypisać do lotniskowca?

Udało mi się jedną, ale druga za cho... nie chce. Ma Magnę przypisaną jako bazę domową, podąża za nią, ma porucznika na pokładzie. Co jeszcze jej trzeba?

Pozdro

Odpowiedź

Możesz włożyć co chcesz za wyjątkiem SETA, PODSYSTEM WZMACNIANIA OBRAZU i DOPALACZA. no i musi mieć jakąś broń oraz pilota PORUCZNIKA

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

A propost korwet, osobiście nie mam problemu z dołączaniem, ale czy ktoś z Was zaobserwował może czy korweta ze zdefiniowanymi zestawami broni głównej sama z siebie zmieniała uzbrojenie tak jak to czynią chociażby myśliwce z CODEA?

Osobiście jeszcze nie miałem okazji tego przetestować, z własnego doświadczenia wiem, że korwety dobrze spisują się przy ostrzeliwaniu rakietowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich potrzeb w zupełności wystarcza mi M7 na którym mam zainstalowanych 6x Generator Impulsu Uderzeniowego. Resztę stanowisk uzbrajam w Artylerie odłamkową lub zaporową. Taką jednostką jestem w stanie zniszczyć każda flotę wroga.

Generalnie kiedyś próbowałem przyłączyć inne klasy statków, chciałem tworzyć flotę, ale w X nie da sie tego zrobić. AI jest tak ułomne, że często nasze statki "zatrzymują" sie na asteroidach lub stacjach, dlatego darowałem sobie zabawę w tworzenie floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie ten skrypt chwalę. Zdecydowanie pomaga w organizacji floty, dostaw sprzętu i ekwipowaniu. Myśliwcami uderzeniowymi są Meduzy a przechwytującymi Nove Zwiadowcy. Wolę te od ziemskich ze względu na dostępność różnorodnych rakiet.

O ile na większe akcje przywołuję Pytona z obstawą (dwie fregaty Karaka z działami plazmowymi), to w patrolowaniu sektorów sprawdza się Cerber z eskadrą Meduz.

Z odzyskiwaczami ładunku właściwie dałem sobie spokój, szkoda zachodu, w razie konieczności ratują jedynie pilotów myśliwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bombowcami, przypisałem pilotów i załogę, dodałem je do odpowiedniej grupy w hangarze i teraz siedzą sobie zadokowane w M1 i nic nie robią mimo rozkazu bombardowania celu (celem była stacja Khaa z misji FF oraz Xenoński M2). Wie ktoś może co zrobiłem źle? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może tylko na pewno. Należy pamiętać że każdy z bombowców potrzebuje, o ile dobrze pamiętam cztery rakiety/torpedy. W skład eskadry wchodzą cztery bombowce, które muszą zostać uzbrojone, w przeciwnym razie nie wystartują z pokładu. Tak samo jest z bombowcami, jeżeli będziemy posiadali trzy bombowce w hangarach naszego M7/M1, te nie wystartują, ponieważ jak już wspomniałam w formacji musi znajdować się cztery bombowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...