Skocz do zawartości

System uzbrojenia CODEA v3.1.13


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam przyjemność przedstawić wam bardzooo rozbudowany skrypt, który zapewnia nam naprawdę wiele możliwości.

Obecnie nie miałam możliwości go testować, ale po zapoznaniu się z opisem autora tego skryptu wydaje się być to bardzo obiecujący skrypt.

Tutaj zamieszczam link w którym możecie więcej się dowiedzieć na temat funkcjonalności tego skryptu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=259730.

System Uzbrojenia CODEA jest zaawansowanym oprogramowaniem, łączącym w sobie taktykę nawigacji jak i kontroli uzbrojenia jak i zaawansowany system dokowania. Jest to jak najbardziej interaktywna komunikacja pomiędzy statkami obsługiwanych przez System Uzbrojenia MEFOS zarządza tez koordynacją CNC, Hangaru jak i kontrolą dokowania.

System CODEA obejmuje funkcje wykrywania jak i śledzenia wroga. CODEA klasyfikuje wroga w zależności od wielkości i poziomu zagrożenia po czym dane zostają przesłane do hangaru i tam przydziela odpowiednie eskadry (Patrol, Rekonesans, Myśliwce przechwytujące jak i uderzeniowe, Bombowce). Po czym rozpoczyna się atak przypisanymi skrzydłami.

CODEA umożliwia też możliwość z rekrutowania jeszcze jednej osoby na nasz pokład o specjalizacji Mechanik dzięki któremu nasze myśliwce, bombowce jak i transportowce mogą być uzbrajane, wyposażane jak i rozładowywane. Mechanik również ma możliwość naprawiania myśliwców jak i bombowców. Lecz nie robi tego za darmo 300 kredytów na godzinę.

Piloci i ich zdolności

Rekrut

Świeży rekrut z akademii. Posiada podstawową wiedzę o lataniu statkiem. Koszt 20 kredytów na mizure lotu.

Podoficer

Podoficer ma co najmniej 2 stazur doświadczenia lotu. Jest biegły w zwrotności myśliwców. Podoficer zarabia 25 kredytów na mizure lotu.

Podporucznik

Podporucznik ma co najmniej 4 stazur doświadczenia lotu. Jest bardziej biegły w zakresie zwrotności myśliwca, kontrola ster i korzystania z wyrzutni rakiet. Ponadto Podporucznik ma możliwość korzystania z bezzałogowych samolotów myśliwskich. Podporucznik uzyskuje 30 kredytów za mizure lotu.

Porucznik

Porucznik co najmniej 6 stazur doświadczenia lotu. Jest mistrzem zwrotność myśliwca i kontroli sterowności. Porucznik jest w stanie dowodzić bombowcami, korwetą. Porucznik zarabia 35 kredytów na mizurae lotu.

Komandor

Dowódca co najmniej 8 stazur doświadczenia lotu. Dowódca jest w stanie dowodzić statkami klasy fregata lub TL. Komandor zarabia 40 kredytów na mizure lotu.

Kapitan

Kapitan ma co najmniej 10 stazur doświadczenia lotu. Kapitan jest w stanie dowodzić statkami klasy TL lub klasy niszczyciel. Kapitan zarabia 45 kredytów na mizure lotu.

Admirał

Admirał ma co najmniej 10 stazur doświadczenia lotu i co najmniej 20 punktów potwierdzone zestrzeleń. Admirał jest honorową rangą, przyznano "pilotaż" przez gracza. Admirał zarabia 50 kredytów na mizure lotu.

To jest zaledwie przedsmak tego co może nam w pełni zaoferować ten skrypt.

Niżej zamieszczam link wymagany do biblioteki tego skryptu.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 16#2577316

Skrypt MARS, Missile Defense Mosquito, System uzbrojenia MEFOS jaki i Military Transport w pełni jeszcze bardziej urozmaicają ten skrypt tworząc naprawdę jeden wielki skrypt

Chciałabym też podziękować za pomoc w spolszczaniu tego skryptu Pshemowi i Yackowi. THX BOYS 😀

Opis konfiguracji skryptu znajduje się w tym poście: http://xudb.pl/topic/810-re-lotniskowiec/page__pid__17243__st__40#entry17243

Opis konfiguracji transportowców zaopatrzeniowych znajduje się w tym poście: http://xudb.pl/topic/810-re-system-uzbrojenia-codea-v3-1-13/page__pid__23571__st__80#entry23571 - podziękowania dla sztamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zwykle tyle pomogłem co nic. Jedyne gratulacje i podziękowania należą się Tobie za kilkudniową mordęge z przerobieniem całości plików tekstowych tych paru skryptów, pomijam ju ż fakt, że też trzeba się ostro nawczytywac, co tak naprawdę skrypt oferuje. Dobra, długa i żmudna robota, cieszę się, że w końcu wszystko zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żadnego łączenia tematów, raz, niepotrzebne, dwa, szkoda czasu, trzy (i najważniejsze) - ktoś się ostro nad całością napracował - doceńmy to. Wystarczy link do tematu Konrada ze względu na dyskusję o tym skrypcie, która się tam kiedyś toczyła i tyle. A tutaj jest wszystko porządnie i rzeczowo przedstawione.

Co do Azakala - nie miejmy o nic pretensji, w końcu dzięki niemu wyszło na jaw, w jakim stroju na codzień zasuwam po ulicach. Co prawda przez to ciągle musże uważać na tyły bo dzisiejsze czasy są niebezpieczne pod tym względem, no i trzymać się z dala od wszelkich parad równości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale ja nad tym opisem siedziałam i przetłumaczyłam to co autor chciał nam przesłać, to po pierwsze, po drugie to że dosłownie całą niedzielę i poniedziałek zawaliłam nie wspominając już o tym że z niedzieli na poniedziałek odespałam tylko 3 i pół godziny

Wszyscy doceniają Twoją prace ale pamiętaj, że to był Twój wybór i nikt Cię do tego nie zmuszał.

Cytat

nie uważam za sprawiedliwe łączenie wielogodzinnej pracy z 4 minutowym wysiłkiem opisu.

Cytat

I chciałabym się zapytać Azakala? Czy chce by na forum opisy tematów wyglądały tak jak to przedstawił Konrad czy tak jak ja to opisałam? Bo jak wolisz wersje Konrada to ok połączmy te tematy, ba nawet jestem skłonna oddać spolszczenie wraz z opisem Konradowi,

Nie powiedziałem, że wolę wersje Konrada. Wysunąłem propozycję scalenia tematów jako alternatywę wobec skasowania jednego z nich. Konrad nie przyłożył się do opisu, Ty tak. Szczerze mówiąc wg mnie jeden z tematów powinien wylecieć (wiadomo który). Jeśli nie wylatuje to scalić tematy i tyle. Po diabła je dublować.

Cytat

ale zapewniam że nie zobaczycie jakiegokolwiek wysiłku z mojej strony odnośnie skryptów jak i tematów.

No nie wiem czy to groźba, ale po co te nerwy?

Cytat

A Ty co Robin Hood jesteś?

To był, żart bo wiedziałem jak odpowie pshemozz, a ty mi tu z grubej rury wypalasz, jak to się naprawcowałaś nad tym skryptem. Nie umniejszam Twoich zasług, ale nie przesadzaj. Niektórzy z tego forum i przetłumaczyli więcej skryptów niż możesz sobie wyobrazić a żaden z nich tak się nie "ciska".

Mimo wszystko, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moją wypowiedzia przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było i wszyscy widzę że się strasznie drażliwi zrobili. Nie będę mówił kto w co włożył większy wysiłek bo nie o to chodzi a samo w sobie mnie to nie interesuje.

Jakbym chciał być wredny i się czepiać... to szczerze powiedziawszy nie zostawiłbym tu suchej nitki na części piszących. Ale chyba to nie o to chodzi.... 2 rzeczy które mnie troszkę zirytowały:

Cytat

nie uważam za sprawiedliwe łączenie wielogodzinnej pracy z 4 minutowym wysiłkiem opisu.

Jeśli chodzi o ten mój 4 min wysiłek opisu to to nie miał być opis bo jak ktoś chce se przeczytać opis to jest na tyle trzeźwy że klika w link na ego i czyta..... Nie czarujmy się większość młodych nawet sama z siebie umie jako tako po angielsku. Moje "notki" w tamtym temacie dotyczą raczej działania skryptu. Coś mi się zdaje Jagoda że przeczytałaś tylko tego małego wstępniaka.

Cytat

ale zapewniam że nie zobaczycie jakiegokolwiek wysiłku z mojej strony odnośnie skryptów jak i tematów.

Wysiłek jest i gracze zapewne go doceniają.... Ale nie prowokuj mnie i innych takimi tekstami bo powiem Ci szczerze że tu nikt nikomu łaski nie robi "spolszczając" to co jest już napisane na forum ego.

PS raczej nie ma mowy o scalaniu bo może wyjść albo z tego misz masz albo nic.... raz mi się udało tak scalić tematy że w ogóle zniknęły 😀 super sprawa.

PS2 Tak więc powtórzę jeszcze raz w moim temacie nie chodziło o to by przepisać to co jest już napisane i zmienić jeżyk, tylko napisać naprawdę mini recenzję (bo nikt nie ma czasu rozwalać się po 5 stron A4 z recenzją nad 1 skryptem) jak to działa czy się przydaje i w ogóle. Nie mówię że temat mój jest przejrzysty za co muszę podziękować Yackowi ładnie naśmiecił.

Przekopiuję tu opis działania skryptu do którego Jagoda sądząc po w/w wypowiedziach nie dotarła.

Cytat

W każdym razie wrócę do opisu skryptu

Według mnie skrypt CODEA działa topornie... W sumie bardzo fajnie i w ogóle że ma multum opcji do ustawienia że piloci mogą awansować... ale działa jakoś do bani. Nawet tego opisać nie potrafię wcześniej do ogarnięcia lotniskowców używałem ADS i tam nie było tak, jak w CODEA. W CODEA statki nie wyleciały z lotniskowca, tylko zostały z niego wyplute tak jakby teleportować je na zewnątrz. Pomijam fakt że później rzuciły sie jak powalone na wroga zostawiając lotniskowiec sobie ho ho z tyłu.... Gdy już ustawiłem je na "ochronę" lotniskowca faktycznie myśliwce znów zostały wyplute żeby tym razem chronić lotniskowiec (wróg podleciał za blisko) ale nie połączyły się w grupy i w sumie każdy latał sobie - pomijam fakt że walce towarzyszył dźwięk jakby statek obijał się o statek najprawdopodobniej część samolotów podczas uruchamiania "obrony" została teleportowana do lotniskowca lub w jego pobliże (nikt nie atakował a jemu spadały osłony). Albo ja może coś nie ustawiłem - może przeoczyłem opcje (w końcu jest ich dość sporo). Ale z tego co przegrzebałem się przez opcje to nie było nic tam w sumie takiego ciekawego... oprócz jednej rzeczy - dało się ustawić jakie statki mają być atakowane przez myśliwce (na zasadzie duże/średnie/małe).

Do dużej liczby opcji należy też dodać ogromną liczbę Hotkey'ów które można przypisać. Jeden czy 2 są przydatne - nie trzeba za każdym razem wchodzić w panel rozkazów bojowych i naciskać CODEA tylko od razu wchodzi w panel CODEA. Ale na co reszta? nie mam pojęcia chyba z 12 opcji do hotkey'sów (nie wiem jak to powinno być napisane 😀 )

Bardzo mi przykro, ale na razie mojego małego, krótkiego testu ten skrypt nie zdał.

Póki co wracam do skryptu ADS tam nie ma oktyliardów opcji ale przynajmniej działa być może sprawniej.

Jagoda tak kończy się czytanie tylko pierwszej strony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zaśmieciłem, dyskusja była na temat związany z zarządzaniem flotą, które ten skrypt ułatwia.

2. Co do czytania tylko ostatniego postu w temacie, zamiast przeglądnięcia czy czasem nie ma więcej nowych postów, lub sprawdzenia całego tematu, to się z Tobą zgadza. To jest częsty błąd popełniany przez użytkowników.

3. Co do reszty wypowiedz, Jagada ma niestety rację, Twój opis jest zbyt lakoniczny. A tłumaczenie się że każdy może zaglądnąć na forum Ego i przeczytać opis, bo większość młodych zna język angielski jest naprawdę żenujące. Ja jestem "stary", języka nie znam, więc chętnie bym się dowiedział. Może w ogóle przestańmy tłumaczyć? Skoro młodzi znają język angielski to po co to robić. Jak ktoś stary i nie zna, to niech nie instaluje skryptów. Jego strata że się nie uczył języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Nie zaśmieciłem, dyskusja była na temat związany z zarządzaniem flotą, które ten skrypt ułatwia.

Ale nie na temat skryptu? zresztą oboje wiemy że to nie ma sensu i tak Ty masz racje.

Cytat

3. Co do reszty wypowiedz, Jagada ma niestety rację, Twój opis jest zbyt lakoniczny.

Jak już napisałem, ale powtórzę jeszcze raz to nie miał być opis taki jak na ego.... rany co z tego że tam jest pięknie wszystko opisane prawie jak praca magisterska na temat tamtego skryptu co z tego jak on np. będzie działać do dupy? (i według mnie tak działa, dlaczego patrz post wyżej.)

Cytat

A tłumaczenie się że każdy może zaglądnąć na forum Ego i przeczytać opis, bo większość młodych zna język angielski jest naprawdę żenujące.

Żenujące? hmm mocne słowo. Może faktycznie trochę przesadziłem.

Cytat

Ja jestem "stary", języka nie znam.

Ja też.

Cytat

Może w ogóle przestańmy tłumaczyć? Skoro młodzi znają język angielski to po co to robić. Jak ktoś stary i nie zna, to niech nie instaluje skryptów. Jego strata że się nie uczył języka.

Rany a Ty jak zwykle przesadzasz, kto mówił o nie tłumaczeniu skryptów? Mam rozumieć że Ty wszystkie skrypty masz co do jednego spolszczone?

PS i znowu to samo tematy zarazem związane ze skryptem ale zaśmiecają całokształt. Później przyjdzie pan X i założy jeszcze jeden temat... o hmm działaniu skryptu? 😀 Takie tematy od razu powinno się zamykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rany a Ty jak zwykle przesadzasz, kto mówił o nie tłumaczeniu skryptów? Mam rozumieć że Ty wszystkie skrypty masz co do jednego spolszczone?

Wszystkie, których używam, mam przetłumaczone. Zanim nowy skrypt wejdzie do użytku w mojej grze jest tłumaczony. Właśnie teraz tak robię.

Oczywiście, że nigdy nie mam racji, ale polemizować możesz z tym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystkie, których używam, mam przetłumaczone. Zanim nowy skrypt wejdzie do użytku w mojej grze jest tłumaczony. Właśnie teraz tak robię.

A no to w takim razie ok, ja np. mam jakieś 5% skryptów przetłumaczonych dzięki reszcie może trochę zmuszą mnie do podszkolenia się z angielskiego.

Cytat

Oczywiście, że nigdy nie mam racji, ale polemizować możesz z tym 😀

to sie nazwa przesadzanie z jednej skrajności w drugą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...