Skocz do zawartości

Gospodarka.


Furiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna lawina pytan, tym razem z serii "A co, a jak, a gdzie?"

A tematem dzisiejszych wiadomosci bedzie...Przedstawiciel Handlowy!

1)Jak moge mu wybrac, ktorym towarem ma handlowac? Nie widze nigdzie takiej opcji, ani w menu stacji, ani w konsoli polecen handlowca. Jedynie w parametrach moge zmieniac ceny i skoki dla danych towarow...to wszystko co moge?

2)Bawiac sie Przedstawicielem Handlowym natrafilem na rozne opcje typu "rozpocznij handel zewnetrzny/wewnetrzny" / "kontynuuj kierownictwo stacji"...o co kaman? Czym sie rozni kierownictwo stacji od pracy przedstawiciela handlowego?

3)Czy przedstawicielowi handlowemu da sie wyznaczyc jakis...no szlak handlowy? Typu kup to tu, dostarcz to tu, a to sprzedaj tu i tu...? Nie zauwazylem tej opcji wiec zgaduje, ze nie, ale zapytac nie zawadzi...nudno cos na tym forum ostatnio, malo ruchu, stanowie zapewne jedyne zrodlo rozrywki w codziennych "zobacz nowe posty" 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Kolejna lawina pytan, tym razem z serii "A co, a jak, a gdzie?"

A tematem dzisiejszych wiadomosci bedzie...Przedstawiciel Handlowy!

1)Jak moge mu wybrac, ktorym towarem ma handlowac? Nie widze nigdzie takiej opcji, ani w menu stacji, ani w konsoli polecen handlowca. Jedynie w parametrach moge zmieniac ceny i skoki dla danych towarow...to wszystko co moge?

2)Bawiac sie Przedstawicielem Handlowym natrafilem na rozne opcje typu "rozpocznij handel zewnetrzny/wewnetrzny" / "kontynuuj kierownictwo stacji"...o co kaman? Czym sie rozni kierownictwo stacji od pracy przedstawiciela handlowego?

3)Czy przedstawicielowi handlowemu da sie wyznaczyc jakis...no szlak handlowy? Typu kup to tu, dostarcz to tu, a to sprzedaj tu i tu...? Nie zauwazylem tej opcji wiec zgaduje, ze nie, ale zapytac nie zawadzi...nudno cos na tym forum ostatnio, malo ruchu, stanowie zapewne jedyne zrodlo rozrywki w codziennych "zobacz nowe posty" 🙁

Co prawda tym skryptem w X3 bawiłem się wieki temu ale może pomogę...

1. Opcji wyboru towarów z tego co pamiętam nie ma ale możesz mu zablokować pewne produkty i w ten sposób uzyskać to o co Ci chodziło. Opcja była bodajże w dodatkowych poleceniach statku.

2. Z tego co pamiętam to chodzi o to czy statek ma handlować także z innymi stacjami gracza (handel wewnętrzny), wyłącznie ze stacjami NPC (zewnętrzny) lub czy chcesz pozostawić wybór w gestii kierownika stacji (station manager- inny skrypt z bonus packa, ma osobne ustawienia i może współpracować z CAG, CLS itd.).

3. Nie. Coś takiego można ustawić handlarzom korzystającym z oprogramowania CLS, skrypt jest także częścią bonus packa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatkowych poleceniach...chodzi ci o specjalne? Czy tez moze bonus pack dodal jakies inne, ktore trzeba kupic...? A zreszta...poszukam.

Mozesz mi powiedziec cos wiecej o tym menadzerze? Sam dostarcza produkty do stacji, gdy czegos nie ma, sprzedaje...?

Edytka:

Mam takie cos, w Home of Light mam zaklad, ktory powinien teoretycznie byc samowystarczalny, do szczescia brakuje tylko krzemu. Mam kopalnie krzemu w sasiednim sektorze Ore Belt, niestety sama kopalnie, bez dobudowy w postaci elektrowni, fabryki krysztalow itp...i tu moje pytanie. Jak mam zrobic, aby wybrany transporter przewozil ogniwa z kompleksu Home of Light, do kopalni w Ore Belt, a w drodze powrotnej dostarczal z tejze kopalni krzem? Probowalem roznie...przedstawiciel handlowy, handel wewnetrzny, zewnetrzny...probowalem majstrowac przy tych poleceniach wybrania towarow. Nie wiem, czy dany produkt jest odznaczony do transportu, dla pewnosci wybralem je jeszcze raz, nie wiem...jest jeszcze inna opcja, ale nie dziala przy przedstawiciela handlowa (jest przyciemniona i nie da sie wybrac) mianowicie wybieranie bazy zaopatrzeniowej i towarow. A przy poleceniu konfiguracji przedstawiciela mam wpisac jakies liczby, wpisuje, potem jeszcze raz, potem wybieram zaklady i zasoby, potem znowu liczby. Zgaduje, ze to ilosci do przewozenia, ale ktore do czego? Kurde jak to wkurza, ze nie jest podpisane. W koncu wpisalem wszedzie 100, uslyszalem "biiip" i nic...a statek "przedstawiciel handlowy" wciaz jest "w gotowosci" w stacji...nigdzie sie nawet nie rusza, chodzby po krysztaly, zeby daleko nie szukac. CHoc tu odkrylem, ze to przez to, ze we wlasnej stacji cene zakupy krysztalu mam domyslna, a w tym sektorze te fabryki utrzymuja jakies wysokie te ceny, jak podwyzszylem u siebie to zaczal sie ruszac...no ale nie bede sobie obnizac zysku jeszcze bardziej, zreszta jak sie w tym fabrykach ceny zmieniaja to co, mam caly czas patrzec na nie i zmieniac, ilekroc sie jakas zmiana pojawi? Nie dla mnie... Help meeeeee, brak mi juz pomyslow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powtornym przeczytaniu tematu z przedstawicielem (link w FAQ) chyba znalazlem swoj problem...ustawilem ilosc skokow na 0, by nie sprzedawal wodki w stacji piratow. A wiec wystarczy mi zniszczyc ta stacje i bedzie juz fajnie...

pytanie: czy po zniszczeniu habbitatu piratow on sie jakos hmm...odbuduje? (w sensie przyleci nastapny oczywiscie...) A jesli tak to po jakim mniej wiecej czasie?

Lub po prostu poprobuje wylaczyc GW z obiegu, jakos nie mam zaufania do tych opcji ale sprobowac nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw po prostu cenę sprzedaży GW na średnią -1 i pozwól statkom NPC ją kupować. Nie ma sensu ryzykować utraty własnych statków lub ładunku w kontakcie z policją.

Co do handlu między własnymi stacjami, przy odpowiednim ustawieniu cen i ilości skoków czasami udaje się to osiągnąć ale dużo zależy od fabryk NPC znajdujących się w tych sektorach. Najlepiej jest skorzystać ze skryptu o którym pisałem wcześniej, Commodity Logistics Software, znajdziesz go w bonus packu. Służy on właśnie do wymiany surowców między konkretnymi stacjami- ustawiasz dokładną ścieżkę lotu i handlarz wykonuje przydzielone mu zadania.

Co do konfiguracji, nie pamiętam czy do bonus packa dołączone było jakieś readme. Jeśli nie to zerknij do oficjalnych tematów na forum Ego, tam znajdziesz dokładny opis wszystkich funkcji.

Linki:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=134751

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=127593

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=115527

Edit:

Habitat się odbuduje ale zwykle następuje to w zupełnie innym sektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ustaw po prostu cenę sprzedaży GW na średnią -1 i pozwól statkom NPC ją kupować. Nie ma sensu ryzykować utraty własnych statków lub ładunku w kontakcie z policją.

Nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi widzisz chec przewiezienia GW gdzies, ale mniejsza o to, GW schodzi...jak zimna wodeczka, nie mam po co jej gdzies wozic ;p

Dzieki za linczaje 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ustaw po prostu cenę sprzedaży GW na średnią -1 i pozwól statkom NPC ją kupować. Nie ma sensu ryzykować utraty własnych statków lub ładunku w kontakcie z policją.

Nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi widzisz chec przewiezienia GW gdzies, ale mniejsza o to, GW schodzi...jak zimna wodeczka, nie mam po co jej gdzies wozic ;p

Dzieki za linczaje 🙁

Widać nie zrozumiałem do końca, tak to jest jak się pisze późno w nocy 😀 Pytałeś o zniknięcie stacji pirackiej, myślałem że sam do niej dostarczasz GW. Jeśli skupują ją od Ciebie statki NPC to nie ma znaczenia czy w pobliżu znajdują się stacje które jej potrzebują. Popyt na GW będzie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj strasznie wyrywkowo przejrzales moja wypowiedz, nachodzi mnie mysl, ze gdzies tam uchwyciles "Habbitat piratow" i dalej sam sobie juz dopisales ;p

Nie chodzi mi cos ten caly "szlak handlowy", znalazlem inny sposob, tyle, ze bedzie wymagac dwoch statkow. Oba ustawione na handel reczny, z tym, ze jeden dowozi jeden produkt z jednego do drugiego, a drugi robi to samo w druga strone, tyle, ze z innym produktem.

Ale w sumie to dziwne, nawet nie mam takich opcji jak jest w instrukcji obslugi tego skryptu. W sensie najpierw mam liczby, potem stacje do wyboru (musze wybrac dwa razy, domyslajac sie, ze chodzi o to, skad dokad ma zawozic towar, wybralem obie moje stacje), potem produkt i dwa razy musze wpisac liczbe. Probowalem roznie, raz wpisalem 2x 100, innym razem 50 i 100..10 i 100...caly czas po tym mam "bip" (w sensie dzwiek) i statek dalej nic nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa, przedwczesnie sie podniecilem...ucieszylem sie, bo statek polecial do danej stacji, zabral co trzeba i polecial znowu do tej co trzeba...ale juz tam zostal bezczynnie, "aktualne polecenia: brak".

Ludzie pomozcie sily juz nie mam... cholera jasna, dlaczego nie moglem sobie zrobic calkowicie samowystarczalnego kompleksu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi przedstawiciela handlowego to kompleks obsługiwać może odpowiednio wyszkolony pilot, parę razy już o tym wspominałem przy różnych okazjach (w opisie skryptu znajdziesz też o tym informację). O sposobach jego szkolenia też było sporo mówione. Gdy nie ma odpowiedniej rangi to po prostu będzie siedział w doku i nie robił nic.

Nie pamiętam jak działał handel ręczny w Reunion. W TC można ustawić ilość powtórzeń, tam też coś takiego masz ? Jeśli tak to wstukaj wtedy '-1' i statek będzie powtarzał kurs do znudzenia.

Jak już pisałem, do obsługi konkretnych szlaków handlowych najlepiej nadaje się CLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal wieki nie zaglądałem do swego X3R, ale o ile dobrze pamiętam to do zaopatrywania kompleksów z powodzeniem wykorzystywałem skrypt Klaatu "Cargo Delivery Service". Statek mógł albo wozić jeden towar z jednego kompleksu do drugiego, albo wymiennie - jeden towar w jedną stronę i drugi z powrotem. Ponadto wykorzystywał napęd skokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...