Skocz do zawartości

Patch 2.5 już jest!


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To masz pecha, albo nie przeczytałeś mojego pierwszego postu odnośnie instalacji w przypadku posiadanych wcześniej modów dodających pliki .cat/.dat

Sprawdzałem na kilku różnych starych save i nie miałem żadnych problemów z ładowaniem gry.

\\EDIT: Informacja o patchu 2.5 ponownie pojawiła się na polskim forum Ego. Normalnie czary 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja mam pewne spostrzeżenia,

- Rzeczywiście spadło zużycie pamięci miałem w wersji 2.1 okolo 90 % teraz mam 65 (4GB ramu posiadam)

- Strasznie spadła jakość gry ..., tnie mi okropnie, idzie poklatkowo w co bardziej zatłoczonych sektorach wczesniej tego nie miałem a zmieniałem kilka tygodni temu sprzęt co by sobie w miare płynnie pograć nie wiem czu jest to związane z łatką 2.5 ale wczesniej grało mi się płynniej na patchu 2.1

-Moj Hyperion zwariował.... dokuje w luki zamiast podczepiać sie do zaczepów ... co powoduje że przy próbie odbicia od stacji rozwalam się o nią ....

Czy te wszystkie utrudnienia są związane z łatką bo wcześniej ich nie miałem czy może spaprałem coć podczas instalowania patcha... prosze o wasze spostrzeżenia podczas gry w wersje 2.5.

pozdrawiam cieplutko z zimnego Home of Light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moj Hyperion zwariował.... dokuje w luki zamiast podczepiać sie do zaczepów ... co powoduje że przy próbie odbicia od stacji rozwalam się o nią ....

Nie które stacje mają możliwość dokowania M6 do luków np. stocznia w Zyarth's Dominion. Nie zostało to wprowadzone w 2,5. Hyperion się tam nie mieści, tak samo jak Krzakowska kręcąca się korweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To masz pecha, albo nie przeczytałeś mojego pierwszego postu odnośnie instalacji w przypadku posiadanych wcześniej modów dodających pliki .cat/.dat

Sprawdzałem na kilku różnych starych save i nie miałem żadnych problemów z ładowaniem gry.

Wiem, Yacku. przeczytać jak najbardziej przeczytałem i to przed instalką ale instalowalem z godzinę później i trochę byłem rozkorzarzony, pyknąłem sobie w plik bez przygotowania folderu z grą. 🤪 Zanim przerwałem, to już jeden z plików podmieniło. xD A problem był z ładowaniem gry, a nie save.

Pobawiłem się chwilę w Plugin manager i... teraz mam ekran wczytywania i błąd o... braku pliku z intrem. 😁 Nvm, ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 2.5 rzekomo usuwa problemy zwiazne z pamiecia. No coz pogralem troche i gra sie wysypala bo zabraklo pamieci. Przeciez to jakas paranoja, zeby gral zarla blisko 2Gb pamieci. Nie spotkalem sie jeszcze z czym takim by ktoras z gier konsumowala tak ogromne zasoby. Plik stronicowania mialem wylaczony bo pamiec ze wszytskim sobie radzila. Czyli znowu musimy wlaczyc plik stronicowania i dociazac kompa jeszcze mocniej albo dokupic kolejne dwa 2 Gb ramu, zeby miec przy 32 bitach ten jeden giga wiecej, choc jaka mam pewnosc ze przy 3 Gb gra znow nie zezre calej pamieci ?

Moze ktos z kolegow dysponujacy 4 badz wiecej Giga RAMu na forum wklei badz poda wartosc z menedzera zadan jaki jest pochlaniany przy grze w Konflikt Terranski ? U mnie dobilo do niemal 2 Gb i gra sie wysypala. Jade narazie na Xpku i mam go odchudzonego ze zbednych procesow. W przypadku X3R nie dochodzilo do tak drastycznej konsumpcji pamieci. Nic tylko wziasc ten caly egosoft dac motyki i niech terraformuja Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Patch 2.5 rzekomo usuwa problemy zwiazne z pamiecia. No coz pogralem troche i gra sie wysypala bo zabraklo pamieci.

To dziwne, bo ja zauważyłem jednak że zżera teraz mniej pamięci. Wysypki nigdy nie miałem. Może masz coś szczególnego z pamięcią lub instalką?

A ile pochalania ci zasobow podczas gry przy jakiej ilosci ramu ? Czy korzystasz z pliku stronicowania ?

Instalka chyba jest OK, aczkolwiek Plugin Manager cos sie sypie przy zamykaniu, ale to nie wplywa juz na sama gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4GB RAM, mam wlaczony plik stronicowania, a po 3-4h (dluzej jeszcze nie gralem, bo nie znalazlem czasu do tej pory) grania zuzywa mniej niz 1,5 GB RAM. Przy czym informacja dotyczy gry na patchu 2.1, bo na patchu 2.5 jeszcze nie gralem dluzej niz na kilkanscie minut, aby sprawdzic statek i moj skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 x64 , 4 GB ramu , X:TC podczas gry zabiera około 1,4GB RAMu przy patchu 2.5, wcześniej na Viscie żarło okolo 2,4 GB przy patchu 2.1 przy 2,5 okolo 1,5 GB czyli podobnie jak w 7 , gra chodzi płynnie aczkolwiek to dopiero kilka h testów ... jak coś zacznie krzaczyć dam znać...

Lece bo musze jakoś tego Rekina przejąć ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...