Skocz do zawartości

Dziwne sprawy + HUD poszukiwany


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz czasami, nie czesto nawet bardzo rzadko! zdarza sie u mnie ze mimo przelotu przez brame skokowa statek nie zostaje przeniesiony do sasiedniego sektora tylko leci dalej. Pozostaje wtedy nawrocic.

Kiedys nastawilem sete lecac przez dosc dlugi sektor i poszedlem do kuchni przyrzadzic sobie obiad. Po posilku wrocilem do gry i statek znajdowal sie w odleglosci jak stad do Paryza za brama. Nie przelecial przez brame.

Sprawa druga to to, ze podczas walki mimo iz mam zainstalowany skaner tri - nie wykrywa wszytskich statkow. W zasiegu widze ze pirackie novy buchaja ogniem na jakiegos TSa, novy moglem namierzyc kursorem, a cholernego tsa nie dalo sie mimo ze byl w zasiegu. Zastanawiam sie czy to nie jest kwestia tych "ramek" celow na hudzie ? Czasami jak jest spora zadyma nie da sie wyluskac poprzez caly zamet poszczegolnych celow bo ramki nachodza na siebie badz nikna w tym calym zalewie.

Czy ktos z was mial podobne sytuacje ?

Sprawa trzecia to nowy HUD. Poszukuje czegos co eliminuje te cholerne ramki znaczace obiekty na hudzie, dla Reuniona byl swietny hudzik (nie pamietam juz jak sie zwal), ktory oprocz ciemno zielonej kolorystyki usuwal ramki zostawiajac jedynie ikonki obiektow. Czy sa jakies inne hudy dla TC poza oczywiscie Military Hud ? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opisywałem już ten efekt, ale ja go miałem w X3R, zarówno w czystym jak i z XTM. W TC tego nie zauważyłem. Chodzi o to, a przynajmniej w X3R o to chodziło, że jeśli nie miałem bramy wybranej jako cel, przelatywałem przez nią bez przenoszenia do połączonego nią sektora. Jeśli natomiast miałem bramę wybrana jako cel zawsze mnie przenosiło.

2. Też to zauważyłem. Niedawno walczyłem pod bramą. Wylatywał z niej np. K i mimo że był bliżej niż brama to jak klikałem na niego, to wybierało mi na cel bramę, ikony i "ramki" pokrywały się prawie idealnie. Zauważyłem coś takiego, są pewne obszar na tym wspólnym polu gdzie kursor, a raczej taki mały znaczek pod kursorem zmienia się. Jeśli obszar należy do np. w tym przypadku bramy, ten znaczek będzie zielony i jeśli wtedy klikniemy wybrana na cel zostanie brama. Natomiast jeśli najedziemy na inny obszar i znaczek pod kursorem zmieni się na czerwony to po kliknięciu zostanie wybrany wrogi statek. Nie wiem czy opis ten coś wam mówi, trzeba to samemu sprawdzić.

Ale co do faktu że ilość statków może źle wpływać na wskazania HUD-a to się zgodzę z Tobą, nie wiem natomiast czy zmiana HUD-a coś pomoże.

3. Jest kilka HUD-ów, chyba już je gdzieś podawałem. Poszukam jeszcze raz i podam Ci linki.

[Mini-Mod] YS-HUD-Mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Yack. Akurat jesli chodzi o X3, to zawsze brama transportowala mnie jak nalezy, niezaleznie od tego czy mielismy ja zaznaczona czy tez nie. W TC mnie sie to zdarza mniejwiecej raz na dziesiec przelotow, jeden musi byc pusty. Troche irytujace to moze byc, jesli sie zagapimy i zostawimy lot na secie.

Cos mnie sie watpi w to by Egosoft naprawil efekt pustych przelotow i znikajacych celow :/

A propos huda, to szukalem tu na forum to znalazlem tylko link do Military hud. Jesli ktos cos znajdzie to linki, beda mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za info Yack. Akurat jesli chodzi o X3, to zawsze brama transportowala mnie jak nalezy, niezaleznie od tego czy mielismy ja zaznaczona czy tez nie. W TC mnie sie to zdarza mniejwiecej raz na dziesiec przelotow, jeden musi byc pusty. Troche irytujace to moze byc, jesli sie zagapimy i zostawimy lot na secie.

Cos mnie sie watpi w to by Egosoft naprawil efekt pustych przelotow i znikajacych celow :/

Przelot przez bramy to nie kwestia zaznaczenia ich jako cel czy nie. W X3R nigdy tak nie miałem ale w TC się zdarza. I jest to jak dla mnie tylko i wyłącznie efekt przeładowania graficznego. Brak "wejścia" w bramę zdarzał mi się tylko wtedy, kiedy akurat miałem laga. Po prostu jak się akurat w tym momencie grafika lekko lub bradziej przycięła, to skrypt odpowiedzialny za skoki nie reagował na bramę bo ją "przeskakiwałem". Długo obserwowałem u mnie to zjawisko i zawsze, kiedy nie udawał się skok to dlatego, że miałem lekkie przycięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazlem. Ten hud nazywa sie Xchange Guild Hud i znajduje sie pod tym linkiem http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=242903 Musze przyznac ze jest calkiem fajny kolorystycznie.

Przypomnial mi ten upgrade do huda, o ktorym wspominalem wczesniej. Odpowiadal on za usuwanie "ramek" wokol obiektow. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=106456 Minimal Hud. Gdyby takie cudenko bylo dla TC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...