Skocz do zawartości

X Plugin Manager Lite


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tym narzędziem nie stworzysz całkiem nowego statku. Statek tworzysz w innym programie do tworzenia obiektów 3D (GMax, chyba, nie znam się na tworzeniu statków, zobacz do tematu dla stoczniowców amatorów). PM Lite pomaga tylko przetworzyć te dane na format rozpoznawalny przez grę.

Inna sprawa że nadal nie wiadomo jak w TC jest ze stabilnością gry po dodaniu statków formacie .xsp. W X3R był z tym problem, po jakimś czasie gra lubiła się wysypać i traciliśmy kompatybilność plików sav. Inaczej jest ze statkami dodawanymi poprzez mody, dlatego wszystkie dodatkowe statki tworzone dla TC są jako mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Create Package. Program dostępny w start/wszystkie programy/Egosoft/Plugin manager

lub w katalogu gdzie został zainstalowany PM Lite.

Tylko po co? Jeśli masz skrypt w formacie np. rar to prościej chyba jest przekopiować pliki skryptu do odpowiednich katalogów w grze niż wypakowywać te pliki, tworzyć paczkę .spk i instalować przez PM (który zrobi dokładnie to samo, czy wypakuje pliki i przekopiuje je do odpowiednich katalogów).

Ludzie to lubią sobie życie komplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Yacek komplikuje sprawę. Bo chce zgrać na płytkę wszystkie moje skrypty i jeśli zrobię z nich paczki spk wraz z polskimi plikami językowymi to następnym razem, jak zainstaluje grę to tylko zaznaczę x skryptów i wcisnę ok a nie będę każdego osobno wrzucał do katalogów...

No i kicha mam jakiś wybrakowany egzemplarz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to bez sensu, bo wersje skryptów i tłumaczeń mogą zmienić się do następnego razu.

Ja mam wszystkie pliki skryptów, których używam w jednym katalogu, aktualizuje go na bieżąco. jak potrzebuję dodać te skrypty do nowej instalki TC, to wystarczy że przekopiuję z tego katalogu wszystkie pliki ze script i wszystkie pliki z T do takich katalogów w nowej instalce i instalacje skryptów mam z głowy w ciągu kilku sekund 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale mam problem 🤔

nie mogę wgrać skryptów .spk 😀

problem pojawił się niedawno. Używałem X Plugin Manager Lite chyba wersja 1.1 i dostawałem komunikaty że jest dostępna wersja 1.3 więc wkońcu ją ściagłem i puf nie mogę wgrywać skryptów ;/

instaluje np. SalvageClaimSoftware wyłączam X Plugin'a włączam ponownie i nie ma nic zainstalowane, włączam grę i też nie mam SCS ani innych skryptów 😀

próbowałem przeinstalować, zmieniać katalogi w których Plugin jest zainstalowany, usuwałem wszystkie pliki X Plugin z katalogu gry, Moich Dokumentów (save'y) i dalej nic.

próbowałem też od nowa zainstalować samą wersje 1.1 i dalej to samo 😀

nawet grę przeinstalowałem i dalej du... nic.

Wie ktoś może o co tu chodzi?

POMOCY!! 😀

Post przeniesiony do odpowiedniego tematu. Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci, bo nie używam PM do instalacji skryptów.

No chyba że zrobisz tak jak ja, podziękuj PM i instaluj skrypty ręcznie. Jeśli masz skrypt w formacie .spk to użyj Explorera SPK zawartego w PM do wypakowania plików z .spk (spk to rodzaj archiwum) i następnie kopiuj ręcznie pliki do odpowiednich katalogów. Do jakich, będziesz wiedział, bo .spk po wypakowaniu tworzy katalogi z plikami, wypakowuj .spk do pustego folderu, będziesz wiedział już co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten sam problem kilka razy. Jest pewien sposób ale nie zawsze działa i jest drastyczny. Należy odinstalować grę potem usunąć wszelkie foldery pozostawione przez grę i PM odinstalować PM (nie wiem czy kolejność odinstalowania ma znaczenie tego nie wychaczyłem). Na oczyszczony komputer instalujemy grę potem restartujemy kompa (jest to ważny krok nie można go pominąć) a następnie instalujemy patch (ja jadę na 2.7 bo kiedyś jak zaktualizowałem do 3.0 to miałem problemy z PM) i wreszcie instalujemy PM. Należy pamiętać by nie doszło do sytuacji ze w którymś momencie mamy np zainstalowana świeżo grę a starego PM'a bo wtedy trzeba wszystko zacząć od początku, należy całkowicie oczyścić komputer (także pousuwać pozostałe po odinstalowaniu gry skrypty jak i cały pozostały folder gry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2011 o 11:22, Szynszyl napisał:

Pewnie masz racje Yacek ale jest jeden zasadniczy problem. Statków nie zainstalujesz bez PMa (mówię o plikach xsp). Jeśli znasz sposób na ich instalacje bez tego programu z miejsca odinstaluje PMa

Jest jeden zasadniczy powód. Nie warto instalować statków w formacie .xsp.

Po pierwsze statki w tym formacie były robione dla X3R i trzeba je konwertować przed wgraniem do TC (przypisać im nowe bronie i osłony) - rób to dla każdego statku osobno. Kiedy się znudzisz?

Po drugie, stabilność takiej gry.

Jeśli chcesz nowe statki, szukaj modów z nimi. Jest ich sporo, dodają na raz wiele, różnorakich statków. Po prostu wybierz sobie mod, który ci odpowiada i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy, mam problem, mianowicie ścągnołem na kompa najnowszego PM i zaczołem dowalać statki, skrypty itp, itd.... włączam grę i tu wszystkie statki z PM są na Readtextach! Nie koąże, aby ten post już był, ale proszę o pomoc!

Wasz szurnięty taktyk

arw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy plików XXXX-L044 masz tyle samo co XXXX-L048 (gdzie XXXX oznacza jakieś cyfry).Jeśli nie to przekopiuj plik bez wesji polskiej. Zmień nazwe żeby sie kończyła -L048 i włącz np Wordpadem. W drugiej linijce będzie <language id="44"> a ma byc <language id="48"> ( bez podkreslenia oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2012 o 17:36, Aldrin napisał:

Sprawdź czy plików XXXX-L044 masz tyle samo co XXXX-L048 (gdzie XXXX oznacza jakieś cyfry).Jeśli nie to przekopiuj plik bez wesji polskiej. Zmień nazwe żeby sie kończyła -L048 i włącz np Wordpadem. W drugiej linijce będzie <language id="44"> a ma byc <language id="48"> ( bez podkreslenia oczywiście).

Prościej było napisać: zobacz do FAQ#12

Ale problem leży po stronie PM, zobacz czy masz w nim zmieniony język domyślny na PL. Jeśli masz i nie stworzył polskich plików txt to znaczy że nie ma w nim obsługi innych języków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...