Skocz do zawarto艣ci

LeWaR - W skafandrze przez X-艢wiat

LeWaR
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

Start - Sprytny Teladianin

Skrypty - tyle ile si臋 da 馃榾

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 22092009

Lec臋 na s臋pa, tfu, znaczy w S臋pie. Sektor Seizewell. W radio pi臋kna muzyczka leci, w kasie niewiele...

Zg艂osi艂 si臋 jaki艣 Nieznany z wiadomo艣ci膮, 偶e podwajaj膮 stawki dla 艂owc贸w nagr贸d. C贸偶, warto by skorzysta膰, tylko transportowcem wiele nie zwojuj臋. Od znajomego Splita o nazwisku Scorp dowiedzia艂em si臋 o porzuconym my艣liwcu Xeno艅skim. Reszt臋 kasy wrzuci艂em w modyfikacj臋 silnik贸w i w tempie 88 m/s uda艂em si臋 dwa sektory dalej po my艣liwiec.

Po doleceniu na miejsce okaza艂o si臋, 偶e my艣liwiec to za du偶o powiedziane. 呕adnej broni na pok艂adzie, jedna os艂ona 1 MW, 30% kad艂uba. Normalnie lataj膮cy durszlak na makaron. Ale co tam. W znajomej stoczni w Seizewell mechanik po ogl臋dzinach powiedzia艂:

Kolego, to ssssi臋 wyklepie. Sssspoko wodza!

No ale lekko nie ma, kasy te偶 nie ma. Kr贸tka decyzja: S臋p na 偶yletki.

Po remoncie Xeno艅ska 艂ajba ci膮gnie ponad 300 m/s i mo偶na sobie polata膰. Na razie bior臋 misje z odnalezieniem zagubionych statk贸w. Czy偶by pilotom 藕le p艂acili a ci wiej膮 w trasie na inne stacje? Sporo tego si臋 trafia, reputacja idzie powili w g贸r臋. W drodze do sektor贸w Boro艅skich daleko na wschodzie trafi艂y mi si臋 dwa opuszczone transportowce. Gdy nikt nie przygl膮da艂 si臋 specjalnie gdy kr臋ci艂em si臋 wok贸艂 nich dokona艂em transmisji specjalnego oprogramowania dla z艂omiarzy i statki nale偶a艂y do mnie. Lec膮 sobie ju偶 do znajomej stoczni.

W Melaneus Frontier skr臋ci艂em na po艂udnie, gdy偶 Boroni nie za bardzo chc膮 ze mn膮 gada膰. Chyba jeszcze pami臋taj膮 moje ostatnie szale艅stwa w barze w sektorze Hila's Joy gdy serwowa艂em drinki 鈥濳rwaw膮 Merry鈥 na niebiesko...

W Farnham's Legend moj膮 uwag臋 przyku艂y wielkie i cz臋ste rozb艂yski za grup膮 asteroid. Na standardowym radarze za wiele nie wida膰, wi臋c chowaj膮c si臋 za asteroidami zbli偶y艂em si臋 powoli do walcz膮cych statk贸w. Na szcz臋艣cie Piraci byli do mnie przyja藕nie nastawieni. Te偶 pewnie pami臋taj膮 moje drinki 馃榾 Teladia艅ska grupa wypadowa w postaci 2x M1 dostawa艂a baty od pirackiej Brygantyny. Flota Teladian po kr贸tkiej walce posz艂a w drzazgi. Szybki rzut okiem na otoczenie i jest! Liczy艂em na to, 偶e Piraci nie rozwal膮 wszystkiego jak leci. Co prawda mocno uszkodzony BlastClaw jest m贸j, ale strasznie wolno leci w stron臋 stoczni w Seizewell. A ja do Argon Prime.

Argoni te偶 nie chc膮 ze mn膮 gada膰. Pewnie kto艣 im co艣 nagada艂 na m贸j temat. Heh, tutaj te偶 maj膮 problemy z pilotami. Tu te偶 trzeba poszuka膰 paru statk贸w. Reputacja idzie poma艂u w g贸r臋. Wreszcie W argon Prime w doku mog臋 kupi膰 dzia艂ka akceleratorowe. Wzi膮艂em co by艂o, ca艂e cztery sztuki. Moja rado艣膰 nie trwa艂a d艂ugo. Pr贸bny strza艂 i okaza艂o si臋, 偶e mocy z 4 luf starczy na oko艂o 9-10 strza艂ow i koniec energii... Matko, w czym ja latam.... Czas wraca膰 do stoczni w Seizewell. W drodze powrotnej, w sektorze Rolks Fate mijam p臋dz膮cego z szybko艣ci膮 20 m/s mojego BlastClawa... 鈥濲eszcze lata?鈥 - my艣l臋 sobie. No troszk臋 poczekam zanim doleci do stoczni.

Log Off

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 23092009

Odpoczynek na stacji przyda艂 si臋. Dzi艣 mam nadziej臋, 偶e lepiej mi p贸jdzie. B臋d膮c jeszcze w Argon Prime dosta艂em szokuj膮c膮 wiadomo艣膰: Odnale藕li wreszcie po艂膮czenie z Ziemi膮 i Argoni chc膮 nawi膮za膰 stosunki z Ziemniakami. Tylko mam polecie膰 nie pami臋tam gdzie. To chyba by艂o co艣 o sektorze za Omicron Lyrae. A co tam, i tak po drodze b臋d膮 chyba jakie艣 informacje. Licho nie 艣pi...

Lataj膮c na po艂udnie od Family Whi, gdzie艣 w okolicach Thuruk's Pride natrafi艂em na zlecenie pozbycia si臋 niewygodnego 艣wiadka. Zleceniodawc膮 by艂 Split, wi臋c korzy艣膰 b臋dzie obop贸lna, ale moja wi臋ksza. Nie do艣膰, ze dostane kas臋, to jeszcze reputacja u Split贸w p贸jdzie w g贸r臋. P贸ki co cel lata艂 w ma艂ym stateczku M5, wi臋c nie by艂o za wiele roboty. Po kr贸tkiej wymianie ognia facet wyskoczy艂.. No nie, my艣l臋 sobie. Jaja ze mnie sobie robi, statek daje w zamian za 偶ycie dinozaura? Na szcz臋艣cie system automatycznie namierzy艂 go艣cia i sprzeda艂 mu 4 kulki z akceleratora. Efektem by艂 komunikat o wp艂yni臋ciu kasy. Split rozp艂ywa艂 si臋 w podzi臋kowaniach, jakbym p贸艂 armii przeciwnika rozwali艂... Reszta jaszczur贸w w ko艅cu zobaczy艂a we mnie istot臋 馃榾 Pozosta艂o przeinstalowa膰 oprogramowanie w stateczku i skierowa膰 go do stoczni. Ku memu zdziwieniu system nakaza艂 lecie膰 statkowi nie do stoczni w Seizewell lecz niedaleko do Family Pride. Hmmm.. Tam nie by艂em, mapy tego sektora nie mam, a system jest m膮drzejszy ode mnie? A co tam, niech leci. Czas zmieni膰 obszar dzia艂ania.

Po drodze przez splickie sektory trafi艂em jeszcze na kilku pirat贸w, poszli w py艂. Co prawda na razie walki z M4 unikam, bo c贸偶 mo偶e m贸j stateczek z dykty przeciwko metalowym maszynom. Napotkane opuszczone dwa transportowce po kr贸tkiej grzebaninie w elektronice r贸wnie偶 lec膮 do stoczni, ale ju偶 w Cho's Defeat. Lataj膮c dooko艂a po sektorach bior臋 podrz臋dne zlecenia. Trafi艂o si臋 skanowanie przemytnik贸w. Latam w tym Cho's Defeat, przemytnik贸w ani 艣ladu. Gdzie te obiecane 30%? Napatoczy艂 si臋 Boron w transportowcu. Skan... Same os艂ony i laserki, zero w贸dy. A ten jeszcze si臋 drze, 偶e poskar偶y si臋 na najbli偶szym posterunku, 偶e mu do 艂adowni zagl膮dam si艂膮. Teraz to mocny w g臋bie, ale jak mia艂 luf臋 fazera przy g艂owie to si臋 ochoczo zgodzi艂... Dziwny go艣膰..

Patrz臋, lec膮 dwa M5, jako艣 za szybko.. Szybki rzut oka na skaner i zn贸w bicie piany, 偶e jestem taki, owaki podgl膮dacz. Ale chyba znali komendanta, bo reputacja mi polecia艂a. Zacz臋li mn膮 pogardza膰... Nie mo偶e tak by膰. Zakazali moim statkom dokowa膰 do stoczni. Akurat teraz jak mi kredyty potrzebne na remont BlastClawa? Trzeba co艣 szybko zrobi膰. Polecia艂em sektor na po艂udnie, do Patriarch's Keep. Trzeba zn贸w si臋 zainteresowa膰 poszukiwaniem zagubionych statk贸w.. Co oni do cholery robi膮 ze statkami? Pilotom je艣膰 nie daj膮? Dwa zlecenia da艂y rad臋 podnie艣膰 m贸j status u tych jaszczur贸w. Pilnuj膮c drugi ze statk贸w, aby w spokoju dolecia艂 z Cho's Defeat do Patriarch's Keep zauwa偶y艂em na kraw臋dzi radaru Kha'ackiego Niszczyciela. O Z艁OTY KREDYCIE! Nie teraz! Szybko podlecia艂em do po艂udniowej bramy i patrzy艂em co si臋 dzieje. Zagubiony stateczek wl贸k艂 si臋 do macierzystej stacji a niszczyciel zajmowa艂 si臋 lataj膮c膮 wok贸艂 niego drobnic膮. A to sprz膮tn膮艂 transportowiec a to pozby艂 si臋 elektrowni, co mu na drodze sta艂a. Pewnie, 偶e tak 艂atwiej ni偶 manewrowa膰 pomi臋dzy ska艂ami a stacj膮. Maj膮 Kha'aki wen臋 馃榾 Przypl臋ta艂a si臋 r贸wnie偶 korweta Splicka na swoje nieszcz臋艣cie. Par臋 chwil i nawet nie zd膮偶yli powyskakiwa膰. No c贸偶, 偶al mi statku, jaszczur贸w mniej. Sami si臋 pchali na niszczyciel.

Szybki rzut okiem na moje w艂asno艣ci: Wszystko ok, BlastClaw jeszcze leci, dzieli go ju偶 tylko jeden sektor od stoczni w Seizewell...

Czas odprowadzi膰 stateczek do w艂a艣ciciela. Splici zadowoleni, zezwolenie na dokowanie wydane. Kr贸tka chwila odpoczynku i trzeba oddokowa膰, bo nast臋pni w kolejce ju偶 si臋 denerwuj膮. Trafi艂 si臋 pirat w splickim M4, policja na niego naskoczy艂a. Ma艂a przyczajka z boku a偶 facet wyskoczy. Uff, uda艂o si臋. M4 leci do stoczni na naprawy, a Niszczyciel Kha'ak lata sobie dalej po sektorze dra偶ni膮c statki policyjne. Dziwnym trafem nie ma patrolu si艂 zbrojnych. Kto艣 im co艣 藕le przekaza艂? Ma艂e dokowanie do stoczni, szybki remont my艣liwca i przesiadka na M4. Xeno艅ski N poszed艂 na 偶yletki, razem z transportowcem, kt贸ry wcze艣niej zadokowa艂. Pozbywszy si臋 z艂omu uciek艂em z sektora, gdy偶 zbyt ostro poczyna艂 sobie niszczyciel. Wia艂em na p贸艂noc, a potem na wsch贸d do Shareholder's Fortune. W sektorze cisza. Dokowanie do stacji na nocleg. Chyba tu pozostan臋 jaki艣 czas. Ma艂a rundka po sektorze i mam co艣 na radarze. Samotny Merkury stoi w przestrzeni. Pilota brak. A w 艂adowni... o matko.... To dopiero przemytnik!! 16 cywil贸w!! Sk膮d ich wytrzasn膮艂??

C贸偶, Splici podobno toleruj膮 niewolnictwo, wi臋c dodatkowe r臋ce do pracy im si臋 przydadz膮. Gdyby to byli marinest to zaproponowa艂bym im prace u mnie, ale ogrodnik贸w nie potrzebuj臋. I jeszcze w takiej ilo艣ci. Do艣膰 wra偶e艅, dokuj臋 z powrotem do stacji handlowej na odpoczynek.

Log Off

Odno艣nik do komentarza

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 26092009

Powr贸ci艂em do sektor贸w centralnych Split贸w. Latam od stacji do stacji w poszukiwaniu ziela, tudzie偶 zlece艅. Co艣 ostatnio szcz臋艣cia nie mam. Co wezm臋 zlecenie na wyeliminowanie go艣cia, to za nim dolec臋 do niego to ju偶 konkurencja go za艂atwi. A niech tam. Zaryzykowa艂em i polecia艂em na po艂udnie do sektor贸w zajmowanych przez pirat贸w. A konkretnie z Thuruk's Beard do Hatikhvah's Faith. BlastClaw dolecia艂 w ko艅cu do Stoczni w Seizewell. Mechanicy od razu szampana otworzyli z tej okazji i korkiem wybili szyb臋 w my艣liwcu. Taka krypa dziurawa. Zadokowany wcze艣niej transportowiec, te偶 w lichym stanie, odda艂 dla my艣liwca swoj膮 ostatni膮 os艂on臋 25MJ oraz nap臋d skokowy. Potem zosta艂 sprzedany. Reszta zdobycznego z艂omu r贸wnie偶. Za zebran膮 kas臋 wyremontowa艂em My艣liwiec do poziomu 35% kad艂uba. No jeszcze d艂ugo nim nie polatam....

Po zako艅czeniu za偶artej dyskusji z systemem handlowym w moim Skorpionie zacz膮艂em rozgl膮da膰 si臋 po sektorze. Komputer zameldowa艂 mi namierzenie opuszczonej Novy i Heliosa. No dobra, za to b臋dzie kilka 艂adnych procent naprawy mojego Blasta. Lec膮c szybko w kierunku zdobyczy zauwa偶y艂em nieco z boku jak jakie艣 wielkie statki wykr臋caj膮 piruety. Nie za bardzo jeszcze kojarzy艂em o co chodzi, gdy nagle przestrze艅 roz艣wietli艂 taki b艂ysk, ze przez moment nic na ekranach nie by艂o widac.... Szybki rzut okiem na radar i.... o w mord臋 Borona... Trafi艂em prawie w sam 艣rodek potyczki 5 niszczycieli. Boroni t艂uk膮 si臋 z Paranidami, kr臋ci si臋 niszczyciel Argo艅ski, Splicki, lataj膮 te偶 Teladianie. W mi臋dzyczasie z podprzestrzeni wyskoczy艂a piracka Brygantyna oraz Karraka z obstaw膮. Lekkich korwet klasy M6 nawet nie liczy艂em.

Po przej臋ciu Nowy i Heliosa ze zdziwieniem zobaczy艂em, jak komputer nawigacyjny kieruje oba statki do stoczni argo艅skiej, kt贸ra jest podobno w pobli偶u w odleg艂o艣ci 2 sektor贸w. Czas jej si臋 przyj偶e膰. Przelot d艂ugo nie trwa艂, niezb臋dne naprawy dokonane. Od razu odwiedzi艂em dok zaopatrzeniowy i zapas moskit贸w ma nale偶yt膮 wielko艣膰. Jak m贸wi stare przys艂owie: 鈥濳to nie ma moskit贸w ten jest leszcz鈥. Pokrzepiony na duchu wracam z powrotem. No ch艂opaki nie przebierali w 艣rodkach: kilka my艣liwc贸w i TS stoi bezpa艅skie. Komputer namierzy艂 mi porzuconego Cerbera. Nie, no nie zostawi臋 go samego kosmicznym muchom! Pozbierane my艣liwce i korweta lec膮 w 艣limaczym tempie do Stoczni w Light of Heart, gdzie czeka Helios z du偶膮 艂adowni膮, got贸w odebra膰 os艂ony i uzbrojenie zanim przeka偶臋 statki na z艂om. Nie b臋d臋 tu czeka艂, a偶 statki wylec膮 z sektora.

Skacz臋 sam od razu do stoczni. Przegl膮daj膮c zawarto艣膰 Heliosa zdziwi艂o mnie posiadanie przez niego wi臋kszej ilo艣ci broni. No tak, nie zauwa偶y艂em, 偶e Helios to statek klasy TM, ma dzia艂ka z ty艂u i z przodu oraz hangary na my艣liwce. Ale wtopa!. No c贸偶, nie nale偶y si臋 spieszy膰 ze z艂omowaniem statk贸w. Resztki kredyt贸w przeznaczy艂em na remont Heliosa. B臋dzie mi zbiera艂 statki z pola walki, zaokr臋tuje si臋 na nim marines, co by statki naprawiali. Zawsze jaka艣 kasa. W Blasta sporo kasy wtopi艂em a ko艅ca nie wida膰. Niech Helios zarobi na siebie 馃榾 Nagle b艂ogi spok贸j przerywa mi alarm: Nova zniszczona, Cerber zniszczony, reszta z艂omu r贸wnie偶 鈥 Zakln膮wszy g艂o艣no oddokowa艂em od stacji i wykona艂em skok do Hatikhvah's Faith do po艂udniowych wr贸t skokowych. Widok na radarze przeszed艂 moje naj艣mielsze oczekiwania... Na co mi cerber, nova i reszta... W po艂owie drogi mi臋dzy wschodni膮 a po艂udniow膮 bram膮 skokow膮 stoi dymi膮ca P艂aszczka! Dalej stoi kolejny Cerber. Po chwili szamotaniny z pasa偶erami Zdobycz jest moja. Oba statki zmierzaj膮 powoli w kierunku argo艅skiej stoczni. Po przeciwnej stronie sektora niebieski rozb艂ysk oznajmi艂 wkroczenie kolejnej pirackiej grupy bojowej. Tym razem osobi艣cie odprowadza艂em P艂aszczk臋 do wschodniej bramy. Wielkie toto kr臋ci艂o si臋 nieporadnie przy bramie. No dobra, sam przelec臋 do nast臋pnego sektora. Moi piloci nie latali jeszcze okr臋tem tej klasy i nie lubi膮 jak im si臋 na r臋ce patrzy. Razem z Cerberem przekroczyli艣my bram臋, po d艂u偶szej chwili majestatycznie wynurzy艂a si臋 P艂aszczka. Lecimy razem do argo艅skiej stoczni. Lotniskowiec sprzedam, Cerberka zostawi臋 sobie. I jeszcze sporo kasy b臋dzie....

Log Off

Odno艣nik do komentarza

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 28092009

Po doleceniu do stoczni przesiad艂em si臋 do Heliosa i po kilku kursach do Aladna Hill ogo艂oci艂em plac贸wk臋 wojskow膮 z marines. Wszyscy bez wyj膮tku zostali zamustrowani na nowych zdobyczach. % wesz艂o do Cerbera, reszta do P艂aszczki. Niech lataj膮 ze szpachl膮 i lakierem. Czas odwiedzi膰 tr贸jokich w ich po艂udniowych sektorach. Po drodze zahaczy艂em o jak膮艣 farm臋 w Rolk's Legacy. W艂a艣ciciel co艣 ostro zadar艂 z piratami bo wystawi艂 a偶 trzy zlecenia obrony stacji. Wzi膮艂em wszystkie od razu. Troch臋 drobnicy by艂o do rozwalenia, kaska pop艂yn臋艂a, reputacja posz艂a w g贸r臋. Ale jeszcze Argoni nie pozwalaj膮 mi na nabycie licencji policyjnej. Przy okazji zmieni艂em BlastClawa na Blastclawa Prototypa. Fajny statek, ogromna 艂adownia, cztery os艂ony 25MJ du偶a pr臋dko艣膰 i tylko te akceleratorki w g艂贸wnych dzia艂ach. Normalnie nieporozumienie jakie艣! Gdzie ja w艂o偶臋 dzia艂ka wysokoenergetycznej plazmy?? Ale czas goni.W dalszej drodze trafi艂em na sektor piracki. Chyba zn贸w trwa czystka sektora, bo pe艂no niszczycieli lata. Wyrwa艂em Hydr臋 i jaki艣 bombowiec. Na nieszcz臋艣cie po drodze wyskoczy艂a z podprzestrzeni grupa pirat贸w i rozmaza艂a moje nowe nabytki. Sam musia艂em salwowa膰 si臋 ucieczk膮 do sektora Paranid贸w. Fajnie 偶e stoczni臋 tu maj膮 od razu. B臋dzie mia艂a zaj臋cie z sektora pirat贸w, trzeba tylko Heliosa sprowadzi膰. Potrzebna mi plac贸wka wojskowa z marines. Poprzednia ogo艂ocona, a nikt nie chce si臋 zaci膮gn膮膰...

Ma艂e lakierowanie zadrapa艅 w stoczni i lecimy na wycieczk臋 po okolicznych sektorach. Po przekroczeniu bramy w sektorze obok oniemia艂em. ZUS... tfu ZEUS!! Kolejny lotniskowiec do艂膮cza do mojej kolekcji. Sektor posiada wzmocnion膮 ochron臋, wi臋c nie b臋dzie problemu z ewentualnymi upierdliwcami. Teraz tylko zaokr臋towa膰 marines...

Zbli偶a si臋 wiecz贸r, wi臋c czas zadokowa膰 do doku handlowego. Podobno po okolicznych sektorach kr臋ci si臋 fajny stateczek. Hyperion, czy jako艣 tak. Trzeba om贸wi膰 to z moimi marines. Ale to z rana, po 艣niadanku....

Log Off

Odno艣nik do komentarza

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 29092009

Po 艣niadaniu marines stwierdzili, 偶e dzi艣 im nie le偶y wypad w skafandrach na Hyperiona. A to, 偶e nie mam kapsu艂 aborda偶owych, a to, 偶e maj膮 reumatyzm, 偶e mama nie kaza艂a... Hmm, jajka 艣wie偶e chyba nieby艂y... OK, czas na teori臋, niech si臋 szkol膮. Zobacz臋 jak im zejdzie d艂ugo wyk艂ad u profesora Von Zpola. Ja si臋 wybieram do Bala Gi's Joy. Dosta艂em informacj臋 o ataku na ten sektor, a tego nie mog臋 przeoczy膰. Gdy dolecia艂em, by艂o ju偶 niestety po wszystkim. Skanuj膮c sektor trafi艂em na Nov臋. No dobre i to, zawsze jaka艣 kasa. Lec膮c w kierunku nowy zobaczy艂em na radarze wy艂aniaj膮cy si臋 wrak argo艅skiego KOLOSA. C贸偶, jednak si臋 op艂aci艂o. Zadokowa艂em do pustego okr臋tu, marines zacz臋li przek艂ada膰 nap臋d skokowy do lotniskowca. W mi臋dzyczasie zdobyczna Nova dokowa艂a do hangaru w Kolosie. Nowa zmiana pojawi艂a si臋 na mostku i ruszyli艣my w nad艣wietlnej do sektora Argon Prime. Czas na inwentaryzacj臋 lotniskowca. Dwa statki w hangarze, jeden m贸j osobisty, jednego remontuj膮 marines. Maj膮 jeszcze dwie godziny. Gdy wszed艂em do 艂adowni oniemia艂em z przera偶enia. Prawie 2800 sztuk rakiet... Gdyby nieprzyjaciel trafi艂 w 艂adowni臋 by艂oby po nas... Dobrze, 偶e nikt nie napatoczy艂 si臋 po drodze. Po wyj艣ciu z p贸艂nocnej bramy w Argon Prime udali艣my si臋 do doku zaopatrzeniowego. Po sprzeda偶y rakiet jestem 12 mln cr do przodu. Marines niech reperuj膮 Kolosa, ja lec臋 do Farnham's Legend po splickiego Pytona....

Log off

Odno艣nik do komentarza

• 2 miesi膮ce temu...

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 28122009

Wlatuj膮c do sektora Atreus Clouds weszli艣my w burz臋 magnetyczn膮. Na radarach kompletnie nie by艂o nic wida膰. Wtem z mg艂y zacz臋艂y wy艂ania膰 b艂yszcz膮ce kule, kt贸re lecia艂y bezpo艣rednio na nasz niszczyciel...

ALARM BOJOWY! - rozdar艂 si臋 pierwszy oficer. Lotniskowiec wykonywa艂 zwrot przez praw膮 burt臋 jednocze艣nie strzelaj膮c na 艣lepo w stron臋 nadlatuj膮cych pocisk贸w. Jedynie rozb艂yski trafie艅 w os艂ony 艣wiadczy艂y o przeciwniku. Po chwili pojawi艂o si臋 wi臋cej pocisk贸w lec膮cych w nasz膮 stron臋. Os艂ony lotniskowca spad艂y do niebezpiecznie niskiego poziomu, gdy z mg艂y wy艂oni艂y si臋 kontury 4 paranidzkich niszczycieli klasy 鈥濶ebulon-B鈥 w eskorcie 6 korwet rakietowych 鈥濧chilles鈥. Widz膮c jak co chwil臋 wylatuj膮 salwy rakiet w kierunku lotniskowca ca艂a za艂oga uda艂a si臋 na ewakuacj臋. Zd膮偶y艂em z艂apa膰 jaki艣 szybki my艣liwiec. W chwil臋 po tym jak z b贸lem serca opu艣ci艂em lotniskowiec jednostka eksplodowa艂a. Podmuch wybuchu porz膮dnie uszkodzi艂 mi my艣liwiec. Uciekaj膮c na po艂udnie zastanawia艂em si臋 o co chodzi艂o Paranoikom... Cichaczem przemkn膮艂em si臋 przez sektory Argon贸w i Paranid贸w. Zaszy艂em si臋 w stoczni Yaki, kt贸ra nale偶y do klanu Takagi w Savage Spur. Stare znajomo艣ci si臋 przyda艂y, co prawda przyj臋li mnie na pok艂ad, ale po remoncie statku mia艂em luf臋 przy g艂owie.

Za co? Pytam si臋...

Ty, ronin, g艂upa r偶niesz? Jestem szefem ochrony klanu Takagi i nie dam si臋 robi膰 w balona. Gdzie forsa? Stocznia nie robi za darmo przegl膮d贸w.

Forsa? Zg艂upia艂em... Przecie偶 mam par臋 milion贸w na koncie... Od s艂owa do s艂owa wyja艣ni艂o si臋 dok艂adnie o co chodzi. Paranidzki rz膮d zablokowa艂 mi konta, zaj膮艂 ca艂膮 moj膮 flot臋 na poczet odszkodowa艅, jakich 鈥瀙odobno鈥 wyrz膮dzi艂em poluj膮c na Hyperiona. C贸偶, nie mog艂em si臋 ju偶 pokazywa膰 pod starym nazwiskiem. Z szefem ochrony dogada艂em si臋, 偶e odpracuj臋 koszty naprawy my艣liwca, gdy b臋d臋 wykonywa艂 misje dla Yaki. Zawsze jaki艣 grosz wpadnie.

Heh, o ma艂y w艂os a moje wn臋trzno艣ci zdobi艂yby wej艣cie do messy. 呕ycie z艂omiarza ci臋偶kie jest....

Zobaczymy jak si臋 sytuacja rozwinie.

Log off

Odno艣nik do komentarza

• 2 lata p贸藕niej...

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 19112012

Lataj膮c w zdezelowanym Pogromcy po sektorach Argo艅skich znalaz艂em porzucony transportowiec z czterema miejscami na dokuj膮ce my艣liwce. Pi臋knie! pomy艣la艂em. Wreszcie b臋d臋 m贸g艂 gdzie艣 wsadzi膰 nap臋d skokowy. Po ostatnich wynalazkach nap臋du skokowego ju偶 nie da si臋 wsadzi膰 do my艣liwc贸w. Kr贸tki lot do Home of Light i dokowanie do Centrali Terracorp przebieg艂o bez problem贸w.

Ile?!?! zawo艂a艂em, gdy mechanik przedstawi艂 mi rachunek za instalacj臋 nap臋du skokowego. 3 mln kredyt贸w... C贸偶, kasy nie mam to wyj臋li nap臋d z transportowca. Po偶egna艂em si臋 nieczule z mechanikiem i polecia艂em do Savage Spur. Paranidzi jak zwykle pr贸bowali wtargn膮膰 do tego sektora, ale znajomi z Yaki dawali im nie藕le popali膰. Jako,偶e transportowcem nie zdzia艂am za wiele pozwoli艂em sobie poczeka膰 na uboczu. Zaparkowa艂em za wi臋kszym asteroidem, roz艂o偶y艂em si臋 na koi i w艂膮czy艂em seta. Po jakim艣 czasie rozb艂yski przesta艂y si臋 pojawia膰 i mo偶na wychyli膰 nosa. Skaner wykaza艂 3 opuszczone my艣liwce, w tym dwa paranidzkie i jedn膮 korwet臋 te偶 paranidzk膮 馃榾 Z my艣liwcami nie by艂o trudno, natomiast korweta musia艂a si臋 telepa膰 do stoczni w Senator Badlands. Na sprzeda偶y dw贸ch Elit, Novy i Pogromcy zarobi艂em 6 mln, korweta posz艂a za kolejne 7. Ca艂kiem nie藕le. Czas wraca膰 do Terracorpu po nap臋d skokowy.

Log off

Odno艣nik do komentarza

• 6 miesi臋cy temu...

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 21052013

Dzi艣 przyczepi艂 si臋 kontroler z Urzedu Skarbowego. Podobno jeszcze zalegam z jakimi艣 podatkami od wzbogacenia. 呕e niby od zdobycznych z艂om贸w nie zap艂aci艂em? Jak bym chcia艂 VAT zap艂aci膰 to lata艂 bym nowym my艣liwcem z salonu wystawienniczego, a nie wyklepanym klamotem, do kt贸rego nawet nap臋du skokowego wsadzi膰 si臋 nie da... C贸偶, ub艂aga艂em go, 偶eby cho膰 ze dwa ty艣. kredyt贸w mi zostawi艂. Latam teraz w zdezelowanym M4 i poluj臋 na okazj臋, mo偶e po jakiej艣 potyczce co艣 dla mnie zostanie. Czekam na aktualizacj臋 oprogramowania, bo zn贸w nie mam pods艂uchu do sieci wywaidu wojskowego i nie wiem, gdzie si臋 tocz膮 potyczki. W barach na pograniczu z Terranami kr膮偶膮 plotki o jakich艣 ciemych interesach robionych przez Split贸w.

Log off

Odno艣nik do komentarza

• 5 miesi臋cy temu...

Dziennik kapita艅ski, data gwiezdna 13112013

Lec膮c przez dziwn膮 nebul臋 wpad艂em na dziwn膮 konstrukcj臋. Przy bli偶szych ogl臋dzinach o ma艂o zawa艂u nie dosta艂em kiedy przez konstrukcj臋 przelecia艂 w i艣cie ekspresowym tempie piracki my艣liwiec 艣cigany przez gromad臋 policyjnych pojazd贸w. Czemu piracki spytacie? Takiego malowania my艣liwca nie da si臋 zapomnie膰... To znajomy klan Yaki daje nog臋 przed policj膮. Ale mnie wystraszyli....

Ale co to? Bramy po艂膮czone lini臋? Aaaa... to autostrady!! Korporacja Plutarh czy jak jej tam, dotrzyma艂a s艂owa i zbudowa艂a szybkie trasy. Czas wybra膰 si臋 po now膮 przygod臋....

Log off

Odno艣nik do komentarza

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

Udost臋pnij

• Dodaj now膮 pozycj臋...