Skocz do zawartości

Ciekawostki


Przemko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemianie nie mają takich cudów. Przynajmniej ja tak uważam. Jedynie statki mają całkiem niezłe (ale jeśli ktoś ma stocznie XTM ten argument traci sens) no i EDP Beta. Jednak elektromagnetyków beta w większej ilości kupić się nie da, więc trzeba albo je wyprodukować (kupić fabrykę) albo wrzucić skrypt Stevio Weapons Dealer i tam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

EDP beta to straszna broń. Kiedyś wybrałem się Tyrem na „krajoznawczą wycieczkę” do nieznanego obok Kao’s. W pojedynkę żaden niszczyciel nie był w stanie zbliżyć się do mnie na odległość skutecznego ognia. Raz tylko musiałem odskoczyć, gdy w krzyżowy ogień wzięły mnie 3 czy 4 niszczyciele...

A przy odrobinie szczęścia i Bazyliszka można roznieść w strzępy...

Fabrykę EDP kupić można ale należy się liczyć z ogromną ilością surowców potrzebnych do produkcji i koszmarnie długim okresem oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co BQB napisał:

W poprzedniej mojej grze właśnie tak zrobiłem. Przed misjami gonerskimi wycofałem się z ziemskich sektorów (został tam pokaźny kompleksik ukierunkowany na EDPbeta i EDPalfa). W każdej ziemskiej fabryce tych broni oraz w moim kompleksie zostawiłem TS i wchodząc co jakiś czas ręcznie kupowałem pojawiające się działa. W końcu zaprzestałem procederu, bo zapas zrobił się "nieprzerabialny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdarzyla mnie sie niespotykana rzecz!

Moj handlarz dorobil sie statusu handlarza wszechswiatowego i pewnym momencie dostalem info ze zostal zaatakowany przez piratow, i teraz najsmieszniejsza czesc ... wycofano sie do anarchy port w sektorze Loomanckstrats Legacy 😀 😀

Niewiem co sie z nim stalo i czy w ogole udalo mu sie wyladowac bo jednostka zniknela z moich wlasnosci. Prawdopodobnie zostal zniszczony przez wscieklych piratow na krotko po wyslaniu tego komunikatu. Zaluje tylko ze nie zachowalem screena, bylby jeszcze wiekszy ubaw 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widać rozpocząłem nową grę jako Yoshiko. I już na wstępie, mała niespodzianka. Zdobyłem wczoraj wieczorem, na koniec gry (dlatego nie zdążyłem jeszcze przetestować) Pir. Sokoła. Nie ma w tym nic dziwnego, nie pierwszy i nie ostatni, ale miał w ładowni dwa urządzenia: Urządzenie maskujące i Dopalacz SETA. Pierwszy raz spotykam się z czymś taki. Pewnie to jedna z niespodzianek X3, tak jak znalezione jeszcze w grze z fabułą Płyty promocyjne i Plakaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek gdzie zdobyłeś tego Sokoła? Również, jak widać, rozpocząłem jako Yoshiko. Tylko nie mów, że w Oceans of Fantasy bo tam wygarnąłem jednego Sokoła tylko, że miał na pokładzie automat dokujący (bardzo mi się przydał) oraz 2 x WMP Alfa dzieki którym mogłem zapolować troszkę na Splickie TSy.

W pewnym momencie gdy bujałem się po Nyanas Hideout Xenki skasowały 2 Reapery a mi do SCS brakowało ok 1,5 mln. Biegiem zacząłem "łapać" Splickie TSy przelatujące przez sektor. W końcu uzbierałem gotówkę, dokonałem zakupu i przejąłem Reapery. Z dwóch przejętych jeden dotarł do stoczni. Najciekawsze jest to, że chciałem zacząć zbierać kasę na naprawę Reapera 😀 W pewnym momencie przesiadłem się do niego a po kilkunastu sekundach zauważyłem, że kadłub jest nietknięty 😀 Pomyślałem, że to błąd gry. Dopiero 2 godziny później oświeciło mnie - autoregeneracja kadłuba w statkach Otas 😀

Cóż X3 jest w stanie zaskoczyć nawet z pozoru oczywistymi wydarzeniami 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokoła dorwałem w Company Pride. Mam Gildie Piracką i chyba to z niej był ten Sokół i być może dlatego miał to wyposażenie. Na SCS brak na razie kasy, marnie mi idzie, choć statek już uzbrojony i wyposażony. Ale nadal szukam dogodnego dla siebie terenu łowieckiego, czyli sporo statków do łapania i stocznia pod ręką, aby móc łatwo je zbywać. Kilka statków przejętych zniszczyli mi zanim doleciały do stoczni. A i BSE mam na 10% tylko, aby nie było za łatwo 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak widać rozpocząłem nową grę jako Yoshiko. I już na wstępie, mała niespodzianka. Zdobyłem wczoraj wieczorem, na koniec gry (dlatego nie zdążyłem jeszcze przetestować) Pir. Sokoła. Nie ma w tym nic dziwnego, nie pierwszy i nie ostatni, ale miał w ładowni dwa urządzenia: Urządzenie maskujące i Dopalacz SETA. Pierwszy raz spotykam się z czymś taki. Pewnie to jedna z niespodzianek X3, tak jak znalezione jeszcze w grze z fabułą Płyty promocyjne i Plakaty.

Mozesz korzystac z tego urzadzenia maskujacego, dziala? Ja mam to samo mozna, to kupic w specjalistycznych bazach np u Paranidow w Zmilowaniu Kaplana 😀 Zeby to miec musialem uzyc skryptu bedacym konwersja tego urzadzenia maskujacego z X2. Co ciekawe jest nawet glos komputera opisujacy to urzadzenie. W czystym X3 lezalo to niewykorzystane, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz dziwniejsza ta gra. Kolejny Sokół miał w ładowni Silniki pomocnicze. Niestety żaden z tych gadżetów nie działa, czyli tak jak przypuszczałem ściema. Po zadokowaniu do Dok-u nie można sprzedać tych urządzeń, nie widać ich na wykazie przedmiotów do handlu. Tak samo po włożeniu ich do zdobytego statku, cena statku nie ulega zmianie. Poszły się bujać tam gdzie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mozesz korzystac z tego urzadzenia maskujacego, dziala?

Urządzenie maskujące napewno działa bo sam używałem go w poprzedniej grze. Włączanie i wyłączanie jest analogiczne jak w X2. W dodatkowych rozkazach wybierasz urządzenie maskujące i od tego momentu każdy, kto zblizy się do Ciebie na 15 km staje się neutralny (nawet Khaak, Xenon i najważniejsze Bazyliszek 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<t id="20">Darkness Falls</t>
  <t id="21">Fallen Shores</t>
  <t id="22">The Void</t>
  <t id="23">Depths of Darkness</t>
  <t id="24">Light of Hope</t>
  <t id="25">Circle of Deceit</t>
  <t id="26">Nomads Revivification</t>
  <t id="27">Aphotic Necrosis</t> 
  <t id="28">Antediluvian Ruins</t>
  <t id="29">Leap of Faith</t>

To fragment pliku 488805.xml na dowód 😀

Mnie zostały trzy (cztery jeśli liczyć wrogi za Kao's)

Nie wiem jak teraz nazywa się Midnight Star, bo nie pamiętam gdzie był ten sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. A odkryłem to zupełnie przypadkiem, kiedy wleciałem do sektora i usłyszałem co innego niż było napisane...

A przy okazji ciekawostek.

Dzięki BSE udało mi się oskubać z załogi dwie Yackie OPB. Niestety zostały z nich same korpusy, bez wyposażenia. Natomiast niedawno, wiejąc przed Raeverem, schowałem się za argońską OPB w Elenea’s Fortune w błogiej nadziei, że go wykończy. Nic z tych rzeczy. To on wykończył platformę a dokładniej zmusił jej załogę do opuszczenia stacji. I tak dyndała sobie w przestrzeni aż się nad nią zlitowałem i przy pomocy znalezionego wcześniej Albatrosa – zgarnąłem.

I jeszcze jedno. Zauważyłem że o ile zniszczenie statku skutkuje spadkiem reputacji o tyle zmuszenie załogi do jego opuszczenia – już nie. Testowane na Raptorze w Kao’s, paranidiańskim Dariusie w Nyana’s Hideout (tu jakiś argoński celnik-zdrajca zaczerwienił się ze złości ale zaraz wpadł na P i było Po krzyku) i splickim Faunusie w Scale Plate (tu nawet pies z kulawą nogą nie obejrzał się za Splitem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że OPB w XTM są za słabo wyposażone. Nie powinny ulegać statkom klasy M1 czy M2, a uzbrojone grupy statków powinny wykańczać w mgnieniu oka, własnie dzięki niezależnym bateriom dział dookoła OPB. W tym sektorze na wschód od Końcówki Prezydenta też z początku była OPB i pomagała mi wykańczać co większych piratów. W końcu coś ją wykończyło i niestety już się nie odbudowała, a sporo czasu upłynęło jak została zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...