Skocz do zawartości

Ciekawostki


Przemko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla odswieżenia tematu. Lata lub latał ktoś Vidarem? Chciałem sobie toto kupić ale jak zobaczyłem, że nie można na niego wrzucić EDP Beta to odpuściłem. Na razie latam P Ścigaczem i jestem z niego zadowolony. Na Vidara nie można zainstalować nawet PDF. Moim zdaniem lipa. Na co komu korweta której zasięg dział nie przekracza 2 km. Nawet korwety Khaak mogą już atakować cel odległy o ok 3,5 km (Kyony Beta). Rozczarowałem się Vidarem. Chyba kupię sobie Zepara - większa prędkość, mocniejsze osłony i możliwośc zamontowania PDF. Prosiłbym o wyrażenie swych opini przez szanownych forumowiczów 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki z NH.

Po rozpoczęciu rozgrywki doleciałem do Thyn Abbys. Co tam się wyrabia.... Co chwilkę latają wycieczki Xenonów w postaci 3-6 P2 + obstawa z LX, UZ i innego śmiecia. Xenoński N lata i zbiera mi złom 😆, kasy w cholerę, zbieram flotę z P2. Na SCS zbierałem tłukąc TS Paranidów w sektorach okolicznych należących do Argonów, parę TS się nazbierało bez problemu. Nawet nie mam ochoty teraz opuszczać tego sektora - za duża kasa leci. Trzy inwazje Xenońske zaliczone.

Na razie skupię się na lataniu dla splitów, może jakieś stacje sobie postawie 😆 A co tam ...

CD nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja latałem tym statkiem i przyznam, że lubiłem nim latać. Dość szybki, nieźle osłonięty potrafił nawet Qumoszkę rozmienić na drobne. I tylko para papużek-nierozłączek (Galleon i Carrack) była poza jego zasięgiem – przynajmniej w moim wydaniu. Ładownia niezbyt wielka ale para zbiorników dodatkowych typu LX i tę niedogodność likwidowała.

Ale od czasu pojawienia się specjalnej stoczni Vidar stracił nieco i u mnie. Ale jeśli już zmieniać statek, to na Seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie poleciec ok 4300 km od jakiegoś punktu w sektorze ( to troche trwa ale opłaca sie ) bo wtedy widzimy wszystkie obiekty w sektorze nieraz bardzo cenne towary czy statki 😆 Proponuję użyc do tego statku w profilu obiecujący odkrywca albo zdobycznego pir. Teladiańskiego Błotniaka 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem się z Wami podzielić dwoma spostrzeżeniami.

Pierwsze dotyczy Mantisa. Otóż zdobyłem już dwa (pierwszego sprzedałem myśląc, że jest zbyt potężny) i muszę stwierdzić, że statki te nie są wcale takie mocarne. Wystarczy wysłać T2 i Mantis, który w Xenońskim 597 wykończył 2 x J i K (których nie omieszkałem zgarnąć 😆 ) wymiękł, a mój T2 miał nienaruczoną osłonę. Polatałem trochę Mantisem i stwierdzam, że wystarczy 2 K lub J i Mantis wymięka. Owszem z jednym M1 lub M2 poradzi sobie ale większa ilość i zaczynają się schody (trzeba się napocić żeby wyjść cało).

Drugie spostrzeżenie dotyczy BSE. Zauważyłem, że nie tylko zwiększa ono szansę na opuszczenie statku przez nieprzyjaciela ale sprawia też, iż walczy on bardziej ospale. Dla sprawdzenia wyłączyłem BSE i rzuciłem się (również Mantisem) na J. Przyznam, że musiałem się napocić i przez chwilę poziom osłon był niebezpiecznie niski. Natomiast z włączonym BSE (niezależnie od konfiguracji) skasowanie J-ki nie było niczym szczególnym. Być może jest to moje subiektywne odczucie, ale spróbujcie wyłączyć BSE i powalczyć 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drugie spostrzeżenie dotyczy BSE. Zauważyłem, że nie tylko zwiększa ono szansę na opuszczenie statku przez nieprzyjaciela ale sprawia też, iż walczy on bardziej ospale. Dla sprawdzenia wyłączyłem BSE i rzuciłem się (również Mantisem) na J. Przyznam, że musiałem się napocić i przez chwilę poziom osłon był niebezpiecznie niski. Natomiast z włączonym BSE (niezależnie od konfiguracji) skasowanie J-ki nie było niczym szczególnym. Być może jest to moje subiektywne odczucie, ale spróbujcie wyłączyć BSE i powalczyć 😆

W 100% POTWIERDZAM. Z czystej ciekawosci zainstalowalem sobie ten skrypt i bez zbytniego wysilku w przeciagu kilku godzin udalo mnie sie przejac kilka ciekawych statkow. Zgadzam sie rowniez co do zamulania AI w czasie walki z BSE. Dlatego uwazam ten skrypt za cheat dla leniwych. Nie ma to jak kupic sobie wymarzony statek badz zdobyc go w uczciwym pojedynku, albo i nie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja parę słów:

1. Mantisem można bez problemu wykołować kilka K czy J używając WSAD. PDF-y po prostu nie nadążają za szybko zmieniającym położenie statkiem i pudłują.

2. T2 można kupić w stoczni ale z uzbrojeniem jest już gorzej. Trzeba je albo zdobyć, albo wyprodukować.

3. I jeszcze jedna ciekawostka. Ostatnio po raz kolejny ściągnąłem sobie XTM 7.a. Wyczytałem, że ma być nowa poprawiona wersja w której np. poprawiony miał być błąd z osłonami do Reapera. Jako więc się rzekło ściągnąłem, zainstalowałem i... Reaper miał 3 125-ki tak jak poprzednio ale. Właśnie. Naprawy w warsztacie trwają zdecydowanie dłużej - choć może to tylko moje subiektywne odczucie. Za to Setem nie stanę już naprzeciwko T2, bo mnie rozniesie w strzępy. A jeszcze niedawno stawałem jak bokser w ringu i okładaliśmy się nawzajem aż do zniszczenia lub przejęcia niszczyciela. Raz tylko musiałem wyrywać na tempo, a to tylko dlatego, że w obroty oprócz niszczyciela wzięła mnie również fregata, która niespodziewanie zmaterializowała się obok mnie. A teraz na randki do Kao’s latam Mantisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Albo kupić. Zobacz do tutoriala o kupnie Mantisa, to będziesz wiedział jak.

3. Nowa poprawiona wersja to chyba będzie 0.7.4, a wyjdzie dopiero po wydaniu TC, chłopaki z Xtended chcą aby była kompatybilna z TC 😀

A Sethem na T2 to ja nigdy się nie wybierałem, zawsze wolałem Mantisa. Więc to wszystko pewnie Twoje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest subiektywne odczucie! To wypracowana wcześniej metoda na „dużych” Kha’aków. Podlatywałem do takiego Setem na 6 km, włączałem wsteczny i otwierałem ogień z PDF-ów. Po chwili dołączała do mnie przednia wieżyczka a jeśli miałem szczęście i cel leciał prosto na mnie, trafiały w niego również te wcześniejsze wystrzelone "na oślep" pociski. I tak sobie lecieliśmy okładając się nawzajem. Zwykle kiedy impreza kończyła się JEGO eksplozją lub opuszczeniem ja miałem jeszcze około 1/4-1/5 osłon. Teraz jest dokładnie na odwrót. To JA zostaję rozmazany a im (próbowałem na 3-4 różnych niszczycielach) jeszcze zostają osłony...

A Seta brałem, bo jest o wiele bardziej precyzyjny w ostrzale niż Mantis a poza tym w zestawie uzbrojenia miał zawsze 4 WMP beta na mniejsze statki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje w temacie. Reaper (o którym pisał WoyTass) powinien mieć 3 osłony wojskowe 125 - jeśli są dwie reinstall XTMa lub poprawki jest konieczny. Sporo czasu latałem Sethem i od początku kiepsko mu szło z T2. Nawet w/w metoda nie przynosiła rezultatu bo prędkość na wstecznym jest znikoma - T2 zaraz się zbliża i wali z czego może. U mnie lepiej sprawdzał się Mantis: atak, odskok, szybka regeracja osłon (ach te soneńskie cudeńka 😀 ) i powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Seta brałem, bo jest o wiele bardziej precyzyjny w ostrzale niż Mantis

Wg mnie jest dokładnie przeciwnie. Seth strzela "pociskami" PDF, które w przypadku gdy cel zmieni pozycję lecą sobie w kosmos. W Mantisie masz wiązkę energii idealnie trafiającą w cel, nawet jesli zmieni on pozycję Ty robisz to samo. Efekt jest natychmiastowy, zaś w przypadku PDF na tor lotu pocisku wpływ ma zasada zachowania pędu.

Cytat

U mnie lepiej sprawdzał się Mantis: atak, odskok, szybka regeracja osłon

Tak jak u mnie, aczkolwiek stosuje jeszcze drugą metodę: podlatujesz na ok 5,5 km, odwracasz się i lecisz tym samym kursem co T2 a tylna wieżyczka powoli ściąga mu osłony (możesz też przesiąść się do wieżyczki i prowadzić samodzielny ostrzał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej na T2 latałem Mantisem. W walce 1 na 1 nie trzeba kombinować. Ja robiłem to tak: leciałem Mantisem w stronę T2, kiedy tylko znalazł się w zasięgu ognia zatrzymywałem się i rozpoczynałem kanonadę. T2 zbliżał się do mnie na własnym napędzie, kiedy ja znalazłem się w jego zasięgu zaczynał swoją śpiewkę. Po wspólnym odśpiewaniu hymnów pochwalnych T2 zdobyty, Mantis z osłonami na granicy wytrzymałości. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby T2 zdjął Mantisowi osłony. Oczywiście tylko w przypadku walki 1na1, jeśli w pobliżu był Niszczyciel lub Fregata to już trzeba było troszkę uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azakal:

Z Mantisem to teoretycznie masz rację, tyle tylko, że działa strumieniowe są tak mocne, że jedno dmuchnięcie może rozwalić np. korwetę czy nawet galeon z połową kadłuba. Tymczasem Set ma możliwość ustawienia ostrzału z 8, 4, 2 PDF-ów a dodatkowo 4 z głównego można w locie zamienić (nawet bez Weapons Changera) na WMP beta (które zresztą zawsze ze sobą woziłem).

A Mantisem na niszczyciele poluję dokładnie tak samo jak Ty. Też im najpierw pokazuję rufowe działko... 😀

Edit:

Bo chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku. TopWare wydało X3 w serii The Best of TW. Gra u idiotów kosztuje niecałe 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strumieniówki to masakra. Trzeba bardzo uwazać, żeby nie zniszczyć potencjalnej zdobyczy. To duży minus Mantisa. Przydałyby się na nim coś słabszego.

Cytat

W walce 1 na 1 nie trzeba kombinować. Ja robiłem to tak: leciałem Mantisem w stronę T2, kiedy tylko znalazł się w zasięgu ognia zatrzymywałem się i rozpoczynałem kanonadę.

Sprawdzony, dobry sposób. Tylko, że ja często miałem pecha 😀 i w poblizu T2 prawie zawsze kręcił się lotniskowiec i Niszczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...