Skocz do zawartości

XTC czyli "XTM" do TC


michp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Powiem szczerze, że trailer świetny i zapowiada się niezły hicior. Może wreszcie przestanę tak jeździć po tej grze 🤔 .

Mechaniki gry nie zmienią, a obecne modele statków i inne pierdoły pewnie Ci aż tak bardzo nie przeszkadzają by po niej jeździć 😁

Mod na pewno trochę odświeży TC, podobnie jak XTM zrobił z Reunion, ale rewolucji na miarę zupełnie innej gry raczej nie ma się co spodziewać 😁 Większość bolączek pozostanie, tyle, że w ciekawszym opakowaniu. Ja osobiście już dawno do nich przywykłem i liczę po prostu na kawał solidnego moda, przynajmniej tak dobrego jak poprzednie dzieło twórców 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Powiem szczerze, że trailer świetny i zapowiada się niezły hicior. Może wreszcie przestanę tak jeździć po tej grze 🤔 .

Mechaniki gry nie zmienią, a obecne modele statków i inne pierdoły pewnie Ci aż tak bardzo nie przeszkadzają by po niej jeździć 😁

To jest jedną z głównych przyczyn dlaczego po niej jeżdżę 😁 . No i fabuły. XTC ma mieć nowe, więc może mnie zadowoli (jest to dla mnie jeden z najważniejszych elementów gry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i fabuły. XTC ma mieć nowe, więc może mnie zadowoli (jest to dla mnie

jeden z najważniejszych elementów gry).

O nie, tylko nie fabuły. To ostatnia rzecz jakiej potrzebuje do szczęścia. Ja wole swobodną grę, bez prowadzenia za rączkę.

Ale zaraz się przekonamy co będzie w XTC. Można już pobrać manual do XTC:

link do tematu: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 08#3472108

link do manuala: http://downloads.thexuniverse.us/XTC_Re ... l_v1.0.zip

Tak czytam manuala i wygląda że XTC będzie miał wszystko to co lubię (Bail, Claim, Spawn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

No i fabuły. XTC ma mieć nowe, więc może mnie zadowoli (jest to dla mnie

jeden z najważniejszych elementów gry).

O nie, tylko nie fabuły. To ostatnia rzecz jakiej potrzebuje do szczęścia. Ja wole swobodną grę, bez prowadzenia za rączkę.

Prowadzenia za rączkę też niechcę tylko jakąś ciekawą historię wnoszącą coś do świata X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kąsek rzucili. Juz bynajmniej mamy po lekturze ten 'big picture'. Juz niemal wszystko wiemy, ze mod ten inkorporuje najlepsze i najpopularniejsze pluginy, skrypty i rozszerzenia jakie sa dostepne, wszystko ladnie skompilowane i przetestowane by ze soba wspolgralo.

Z niektorymi rozszerzeniami juz zesmy sie spotkali w czasie gry lub przy przeglądaniu dzialu skrypty, aczkolwiek bardzo wiele rzeczy jest zupelnie nowych. Ilosc opcjonalnych pluginow, mnie zupelnie satysfakcjonuje. Licze na dobre zbalansowanie w tej sprawie. Fajnie ze dano cos na poprawe wydajnosci jako pluginy tj. remove rocks, remove civilians.

Fajnym dodatkiem sa pluginy shuffle ships i rocks - za kazdym razem beda mieszac puste statki w nowe miejsca, w X3 wszystkie znalem to na pamiec, i zawsze ale to zawsze nie mogac sie powstrzymac je przejmowalem, nieco psujac sobie troche gre.

System broni i typow ladunku jest calkiem niezly. Kazda rasa teraz specjalizuje sie w danej technologii bronii uzywajac jej na swych statkach.

Widac tez wiele nowych frakcji oraz klas statkow. Ciekawe gdzie lokuja sie dawne M0, czyzby M2+ hmm...

Poki co przerobilem tylko czesc instrukcji. Zostalo mi wprowadzenie i historia swiata w modzie, bardzo mnie ciekawi jak polaczyli te dwa odrebne byty.

Jak dotad, to powiem szczerze ze tak powinno wygladac TC od samego poczatku. No ale coz.. Egosoft dostaraczyl tu tylko platformy do modowania i silnik, reszte zrobili fani.

Po cichu sobie licze, ze mistrzu connary zrobic wersje swojego rzezniczego moda w edycji pod XTC 🤔

Fajnie tez gdyby pojawila sie jakas stronka na miare http://eng.x3tc.ru/ zawierajaca opis wszystkich materialow dostepnych w modzie.

Nic tylko zacierac rece i liczyc ze do swiat panowie zrobia fanom ten dlugo oczekiwany prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych obrazków to chciałbym poruszyć jeden aspekt XTC. Wielokrotnie pisali forumowicze o jednym skrypcie który zmienia kolory strumieni wylotowych z silnika. Przykładowo Splici mają Purpurowy, o ile dobrze pamiętam, Boroni -Zielony, Teladi - Żółty itd itp. Dla mnie to jest głupie. Dlaczego tak uważam ? Świat X jest pełen niebezpieczeństw, Xeni, Kha`ak, Piraci, Yaki i inni. Tak więc samotnie przemierzający przestrzeń kosmiczną TS jest tak naprawdę bezbronny. To jak statek handlowy przemierzający Atlantyk w dzień podczas drugiej wojny światowej. Rozchodzi mi się o to, że statek z daleka można rozpoznać, a to mija się sensem i realiami. Takie jest moje zdanie. Mam nadzieję że w XTC nie będzie to "przymusowe" i będzie można to wyłączyć. Bo gdy z 100 km zobaczę mały purpurowy punkcik będę wiedział ze leci tam Splicka jednostka, która będę chciał zniszczyć, lub przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...