Skocz do zawartości

Osaka kontra Boreas…


WoyTass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

… a w zasadzie PSP kontra PPC.

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy już na ten temat i wtedy obiecałem przeprowadzenie testu tego uzbrojenia. Trochę to trwało zanim wywiązałem się z obietnicy ale lepiej późno niż wcale… Okazja nadarzyła się, kiedy moja Osaka nadziała się w sektorze Nieznanym na północ od 148-go na Niszczyciela Kha’ak. Szybko dokooptowałem do niej Boreasa i rozpocząłem ostre strzelanie. O wynikach później na początek parę słów o konkurentach. Osakę uzbroiłem w 8 PSP umieszczonych w dziobowej wieżyczce z rozkazem „atakować mój cel”. W pozostałych wieżyczkach umieściłem 2xEMPC, 2x SSC i 4xM/AMLz rozkazem „chronić statek”. Boreas podobnie – 8 PPC w dziobowych , w pozostałych FLA-ki. Rozkazy jw. Obydwa statki stanęły w odległości 25km od niszczyciela.

Pierwsze strzelanie przeprowadziłem do celu poruszającego się kursem prostopadłym do mojego – niszczyciel leciał na spotkanie z Ciężkim Centaurem, który na swoje nieszczęście pojawił się w sektorze i stał się pierwszym celem ataków.

Drugie – to strzelanie do celu lecącego wprost na mój statek - po zniszczeniu Centaura Kha’aki ruszyły prosto na moje statki.

I wyniki. Pierwsza liczba, to odległość (km) w jakiej znajdował się niszczyciel, kiedy mój statek otworzył ogień, druga to czas „zdjęcia” osłon (s), trzecia – czas rozwalenia kadłuba (s).

Strzelanie 1:

O/7,5/50/5

B/7,1/45/5

Powtórka pierwszego strzelania:

O/7,3/53/5

B/6,95/55/5

I tu jedna uwaga. Podczas powtórki strzelania myśliwce Kha’ak zniszczyły Centaura wcześniej niż Boreas Niszczyciela, Niszczyciel zrobił zwrot i spora część wystrzelonych piguł po prostu minęła cel.

Strzelanie 2:

O/7,00/55/5

B/6,7/40/3

I powtórka drugiego strzelania:

O/6,9/52/8

B/6,75/39/3

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...