Skocz do zawartości

Problem z zapisaniem gry


Skay24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie gram na :Gram obecnie na X3 2.5 + BP.3.1.0.7. + XTM 0.75 i trochę skryptów, gra jest w języku angielskim.

Do tej pory problemu z wczytanie wcześniej zapisanej gry nie miałem, ale ostatnio jak zacząłem się bawić z dodawaniem nowych statków i drobną modyfikacją statków z XTM-a ( przez Plugin Managera) zaczęły się problemy. Dokładnie chodzi o to że już zapisane save game

się nie uruchamiają tylko zostaje wyrzucony do systemu bez żadnego komunikatu błędu,

automatyczny zapis gry się wczytuje na 100%, inne to już sprawa losowa.

Czy może mi ktoś poradzić co to powoduje albo lepiej jak się tego pozbyć, bo nie raz nawet kilka godzin gry tracę bo nie mogę uruchomić zapisanej gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dodatkowy statek powoduje zmiany w plikach sav. Jeśli usuniesz taki statek Plugin Managerem, lub dokonasz jakiś innych zmian w pliku ze statkiem, a następnie ponownie go zainstalujesz pod ta sama nazwą to nie dziw się że masz problemy z plikami sav.

Wyjściem z sytuacji jest:

1. Backup plików sav, tak aby w razie problemów móc wrócić do zapisów sprzed instalacji dodatkowych statków.

2. Po dodaniu dodatkowego statku nie zapisywać gry do czasu pełnego przetestowania statku. Spodoba się, będziesz chciał go mieć w grze, wtedy zapisz grę i graj dalej ze statkiem. Nie spodoba się, wyłącz grę, odinstaluj i wczytaj ponownie plik sav, sprzed instalacji statku. Każdy plik sav zapisany po instalacji statku, w przypadku gdy tego statku nie będzie już w grze, będzie powodował problemy, czasem przy wczytywaniu, czasem dopiero przy przelocie przez bramę.

Do testów statków to polecałbym skopiować sobie cały katalog z grać do osobnego katalogu (np. X3 Reunion2) i tam testować statki. Oczywiście backup plików sav nadal polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...