Skocz do zawartości

Skrypt Marine Training Manager


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marine Training Manager to bardzo przydatny skrypt, automatyzujący cykl szkoleń Marines.

Skrypt dostępny jest w formacie .zip, po ściągnięciu i wypakowaniu otrzymamy trzy katalogi script, t uninstal marine manager. Interesować nas będą pliki z tych dwóch pierwszych katalogów. Wszystkie pliki z katalogu script kopiujemy do podkatalogu script w katalogu gry. Jeśli gramy w wersję angielską gry z katalogu t kopiujemy plik 3443-L044.xml do podkatalogu t w katalogu gry. Jeśli gramy w polską wersję gry polski plik tłumaczenia (3443-L048.xml) znajdziemy w temacie o spolszczeniach skryptów. Choć w sumie skrypt w znikomym stopniu korzysta z pliku tekstowego i większość tekstu jest brana ze skryptów, tak więc i tak będziemy mieć trochę tekstów angielskich.

Plik z katalogu uninstal marine manager służy do usunięcia dodanego przez skrypt klawisza skrótu. Jeśli chcemy odinstalować skrypt kopiujemy plik z katalogu uninstal marine manager do podkatalogu script w katalogu gry (nadpisujemy istniejący tam plik), uruchamiamy grę, sprawdzamy czy klawisz skrótu został usunięty, zapisujemy grę, usuwamy z podkatalogów script i t w katalogu gry wszystkie pliki dodane przez ten skrypt.

- Skrypt dodaje klawisz skrótu, w Sterowanie/Interfejs powinna mam się pojawić pozycja Marine Training Manager. Przypisujemy jakiś klawisz (lub kombinację klawiszy) do tej opcji.

Od tej pory znajdując się w przestrzeni gdy użyjemy przypisanego klawisza otworzy nam się Marine Training Manager, dzięki któremu będziemy mogli zarządzać szkoleniem Marines.

- Skrypt pozwala na szkolenie pojedynczych Marines, lub wszystkich Marines z wybranego statku, w wybranej przez nas dziedzinie, na wybrany poziom bez konieczności dokowania tym statkiem w Bazie Wojskowej. W trakcie szkolenia Marines cały czas są na statku, a my mamy możliwość normalnego korzystania z tego statku.

- Do szkolenia Bojowego wymagane jest posiadanie w ładowni statku z którego Marines będą szkoleni jednego z trzech rodzajów broni: Ziemskie karabinki EMP, Broń o niskiej sile rażenia lub Karabinki dezintegracyjne.

- Skrypt pozwala na szkolenie z każdego poziomu na każdy poziom, bez utraty wcześniej zdobytych umiejętności.

Opcje Manager:

- Micro-Manager służy do indywidualnego szkolenia wybranych Marines. Można wybierać po kolei kolejnych Marines i zlecać im indywidualne szkolenia w dowolnej dziedzinie, w której wymagają przeszkolenia.

- Bulk Trainer kompleksowe szkolenie wszystkich Marines znajdujących się na wybranym statku, w wybranej przez nas dziedzinie, na wybrany poziom. W tym przypadku wszyscy Marines startują od poziomu 0. Można równocześnie szkolić wszystkich Marines we wszystkich umiejętnościach.

- Training Messages Option pozwala wyłączenie zbędnych informacji o postępach szkolenia. Będziesz dostawał tylko informację kiedy Marines rozpoczną kolejny poziom szkolenia i kiedy zakończą szkolenie na wybranym przez Ciebie poziomie.

Czas szkolenia został skrócony o połowę, ale za to koszty szkolenia zostały podwojone. Nie oznacza to jednak że wyszkolisz Marines bardzo szybko, szkolenie z poziomu 4 gwiazdek na 5 gwiazdek trwa około 6 godzin.

Jeśli szkolisz Marines z poziomu 0 do 5 i otrzymasz wiadomość że Marines rozpoczęli szkolenie na poziomie np.3 to gdy sprawdzisz ich w ładowni statku, nadal będą mieć tyle gwiazdek ile mieli przed rozpoczęciem szkolenia. Nie jest to błąd, gwiazdki przy ich umiejętnościach pojawią się po zakończeniu całego cyklu szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czy należy przekopiować pliki z katalogu "T" w odpowiednie miejsce także wtedy gdy gram w polską wersję X3 TC ? Czy może wystarczy skopiować jedynie do katalogu "T" gry plik spolszczenia? W sumie to pytanie moje dotyczy także pozostałych skryptów skopiowanych z zip`u, a nie zainstalowanych przez X-Universe Plugin Manager Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...