Jump to content

FAQ misji fabuły X3, misji Bala Gi.


Yacek
 Share

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Hehe,dawno ktoś tu coś pisał ale muszę 🤔

Jako że akurat Bala Gi nigdy nie skończyłem,dochodząc najwyżej do 2 misji,postanowiłem się za nie wziąć. I mam problem-w 3 misji po znalezieniu jachtu.Wybrałem holowanie go przez niebezpieczne (szczególnie z X-Tended) sektory. Zrobiłem to nie resztkami Nemesisa-nie chciało mi się szukać mu sprzętu i przede wszystkim naprawiać, ale moim Centaurem. Doleciałem do Grand Exchange,zadokowałem do stacji (jacht oczywiście bez pilota został w niedalekiej odległości od stoczni),ale nie dostałem żadnego komunikatu, czy coś w tym stylu. To bug? czy po prostu konieczna jest metoda ze skryptem SCS? Myślałem,że skoro są podane 2 możliwości, to ta najtrudniejsza czyli holowanie z zabójczą prędkością wśród Marauderów i Carracków też działa. Czy ktoś przeszedł tę misję w ten sposób? Co zrobić,by Bala Gi wzięło ode mnie jacht? Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.05.2011 o 17:23, Balrog55 napisał:

To tu zaskocze,własnie problem się rozwiązał-podciągnąłem jacht pod samą bramę stoczni,aż jakiś cywil się o niego rozbił 🤔 I zadokowałem-i jest wiadomość 😀

Kogo i czym? Zobacz mój poprzedni post.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.05.2011 o 17:46, Balrog55 napisał:

Promieniem holowniczym na centaurze,Jacht Pontifexa Paranidii 🤔

Nie bardzo rozumiem. Każdy kto robił misję Bala Gi dostał Hyperiona. Wielu robiło to przy pomocy Promienia Holowniczego. Ten sposób masz opisany również w FAQ. A że Centaurem. Też nic nadzwyczajnego.

Ale gratuluję. Miłej zabawy z Hypciem 😀

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Hey

Zadam może dziwne pytanie, ale nigdzie nie znalazłem info czy tę misję mogę wykonać na X3TC pudełkowej? Jest ona dostępna? Mam spełnione wszystkie warunki, nawet wczoraj grałem ponad 10h cały czas aby zobaczyć czy zadziała warunek 10h, mam fabrykę M1, mam kasę na koncie i nic :-) u baronów mam reputacje i u splitów i paranidian też. Może po po prostu nie mogę w mojej wersji tej misji wykonać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja bym chciał tylko dodać, że w instrukcji pierwsze 7 misji jest bardzo pobieżnie opisanych. Misja trzecie. W skróce w instrukcji jest napisane by udać siędo Farnham's Legend po drodze zabijając piratów. W rzeczywistości są duże problemy by w sektorze The Hole znaleźć bramę wschodnią. U mnie nie zawsze jest 😁 W necie znalazłem mapkę każdego sektora i dzieki niej nią znalazłem ale. Wczytuję grę w misji 3 gdy jestem na stacji. Załadowałem statek ogniwami i lecę szukać bramy wschodniej. Po drodze mijam pełno stateczków handlowych. Dzięki pomocy internetu dolatuję do niej i skaczę do kolejnego sektora. Tam rozwalają mnie piraci. Wczytuję grę ponownie i lecę do bramy. Tym razem w sektorze totalna pustka oprócz 2 boi. Tym razem nie ma bramy... nie ma jej i południowej która była obok. Chyba że jakoś mam polecieć w górę lub w dół bo jak wiadomo w kosmosie można latać wszędzie. Czy może na tym etapie gry można już kupić jakiś skaner sektora? Wczytałem ponownie. Tym razem też bramy nie znalazłem ale znaleźli mnie piraci już w tym sektorze. A mieli być w kolejnym 😀 ehhhhh

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest w tej grze. To nie prosty FPS gdzie wszystko, zawsze jest takie samo. Tu wiele rzeczy jest losowo tworzonych, tak jak ta brama (za każdym razem pojawia się na innych współrzędnych).

Czy możesz kupić skaner? Oczywiście. Zostaw fabułę, zarób na odpowiedni statek, kup mu wyposażenie itp.

W tej grze fabuła służy tylko do nauki gry.

Możesz też użyć mapy Scorpa do jej lokalizacji po każdym wczytaniu sav.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.06.2014 o 16:48, marcin0218 napisał:

Szkoda że po każdym wczytaniu bramy zmieniają swoje położenie. Trochę to dziwne 😀 Ale zrobię jak mówisz

Nie szkoda, a bardzo dobrze. Bo nie jest nudno.

A dzieje się tak, dlatego, że masz sav zapisanego przed generacją bramy przez skrypt fabuły.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.06.2014 o 16:51, Yacek napisał:

Nie szkoda, a bardzo dobrze. Bo nie jest nudno.

A dzieje się tak, dlatego, że masz sav zapisanego przed generacją bramy przez skrypt fabuły.

Ale czy nie mało realnie? Tzn wiadomo nie latamy jeszcze w kosmos tak jak w grze ale wyobrazmy sobie, że tak jest i lecimy z ładunkiem do jakiegoś sektora a potem uciekamy z niego przed piratami, lecimy do bramy a jej... nie ma 😁

ALe spoko będę szukał póki nie dorobię się skanera 😁

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.06.2014 o 17:30, marcin0218 napisał:

Ale czy nie mało realnie? Tzn wiadomo nie latamy jeszcze w kosmos tak jak w grze ale wyobrazmy sobie, że tak jest i lecimy z ładunkiem do jakiegoś sektora a potem uciekamy z niego przed piratami, lecimy do bramy a jej... nie ma 😁

ALe spoko będę szukał póki nie dorobię się skanera 😁

Jak pisał Yacek 'problem' jest tylko z bramami/bramą (nie wiem czy jest ich więcej niż ta jedna) generowanymi przez skrypt w czasie misji. Pozostałe nie zmieniają swojego położenia, więc nie masz się czym martwić.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.06.2014 o 18:00, marcin0218 napisał:

Chciałem zrobić pirntscreena ale coś nie wyszedł bo jest czarny

Naciskasz F9 albo Prtscreen i zapisują się w Moje Dokumenty\Egosoft\X3\screenshots 😀 W Reunion zapisywały się chyba jako TGA, możesz je przekonwertować do JPG albo lepiej PNG (mniejszy spadek jakości).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...