Skocz do zawartości

No to pochwalmy sie statkami :)


Balbinka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam i zapraszam do dyskusji .

wzasadzi chodzi mi o to byscie sie chwalili czym latacie a nie jaki macie majatek ruchomy < statki po dokach czy w kosmocie >

czyli tak ja nie dorobilam sie statku innego jak M4 mam ten statek od poczadku jak zaczelam grac a to dlatego ze zbieralam na SCS i wszystko szlo na przemial . Mam nadzieje ze dorobie sie super statku jakiegos kolosa ale narazie to latam sobie M4 i dobrze sie sprawuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie latam M3, M3+ i czasem M4+ mam ich chyba 22 wszystkich podłączonych go Galeona którego zawsze mam pod ręką, czasem biorę skrzydłowych choć ostatnio bawię się w towarzystwie OTAS'kiego Astraeus'a a sam latam Paranidzkim (chyba) Peryklesem, NIE tym co wygląda jak ryba w każdym bądź razie. Pulsacyjny Emiter Wiązki (Pulse Beam Emiter) w połączeniu z Energy Bolt Chaingun (nie wiem jak to przetłumaczyć) wymiata 🤪 polecam.

Reszta stoi, chroni i czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm kolegów po fachu:)

To i ja sie troszeczke pochwale bo dorobek duzy i ciagle sie powieksza 🤪 a wiec :

14x Hyperion w tym 1 wyjatkowy po tuningu u piratow

(speed 608,acceleration 54,steering 12,9)czyli szybki i zwrotny tym własnie latam

2xHQ

4xOrbital WP large

1 duzy komleks 15 stacji

M1-M2:2xOsaka,2xColossus,2xGalleon,Mobile MRS,Python,Titan

mniejsze jednostki:5xQ,3xCobra,3xvidar

80x M3

33xTS w wiekszosci MIstral SF oraz Cajman SF piloci na roznych poziomach ale wszyscy powyzej 8

Wszystkie staki wpełni wyposazone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie skromnie: J (zdobyty Q-moszką, służy mi za magazyn), Q (zdobyty Vidarem), Vidar, PX, Cutlas, Claymore (nie bardzo wiem do czego go użyć, wszak to bombowiec a Ziemniaki rakiet mi jeszcze nie chcą sprzedać), Blastclaw Prototyp (stuningowany u Maraniego do prędkości 18B), Zaawansowany Odkrywca, 2 x Scabbard.

Na razie jak żuczek 🤪 pracuje nad reputacją, żeby kupić jakiś M7 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to odkopuję sucharka. Może komuś bedzie się chciało pochwalić czym obecnie lata, jakie toto ma uzbrojenie, ew. podręczna flote, etc.

Do niedawna latałem Vidarem z wyrzutnią materii/antymaterii. Ochota dokonywania abordażu sprawiła, że zakupiłem Cerbera. Podstawowe lasery to 8 szt. CIG zamiennie z 8 ID jeśli podejmuje kolejną nieudaną próbę abordażu. W wieżyczkach upakowane EBC z komendami ochrony rakietowej albo zniszcz moich wrogów w zależności od misji. Na cięższego przeciwnika klasy M1 i M2 oraz niektóre M7, do lewej i prawej wieżyczki pakuje IBL z komendą atakuj mój cel. W hangarze skrzydło złożone z 2 Bułatów i 3 Kordów wysyłane jest do eliminowania niedobitków wroga lub do posprzątania sektora z pozostałości. Szóste miejsce w hangarze zarezerwowane jest dla Spitfyre.

W Spitfyre ostatnio zrobiłem dwie misje eskortowania konwoju do Sektora M148, rewelacyjnie się sprawdza na drobnice Kha, jego szybkość jest bez wątpienia asem z rękawa, gdy trzeba uciekać z krzyżowego ognia fioletowej zarazy. Cały rój leci za nami, a konwój przemierza przestworza - oczywiście pod eskortą Cerbera z M3. W całej misji w jednym tylko Bułacie osłona spadła 25%, w pozostałych statkach nawet nie drgnęła.

Minusem chyba największym to widok z kokpitu Cerbera albo raczej z jego mostka. Sterczące druty anten psują moje wrażenia estetyczne. Problematyczne również okazało się jednoczesne zniszczenie M1 i M2 w jednej z misji - kolejne podejście będzie przy udziale rakiet.

Ogólnie zadowolony jestem z takiego ustawienia. Konfiguracja ta sprawdza się przy większości misji takich jak ochrona stacji oraz eliminowaniu pojedynczych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mam różnych jednostek, ale osobiście latam Vidar'em - korwety mają tą przewagę nad Dużymi okrętami, że walczy się nimi jak myśliwcami, a nad myśliwcami tym - że można walczyć z okrętami (może nie licząc tylko Khaak M2).

Powoli mi się zaczyna nudzić, więc muszę się porozglądać za Hyperionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupełny misz-masz 😀 Praktycznie cała moja flota składa się ze zdobycznych statków, kupiłem tylko Mamuta na początku gry (parę minut później udało mi się złapać Herculesa i w pierwszej chwili sobie plułem w twarz, że się tak pospieszyłem z tym zakupem 😀 ) i kilka TM'ów do obsługi kompleksu.

Latam Hyperionem ale mam ochotę go zmienić na coś innego, bo jest tak dobry w porównaniu do innych statków podobnej klasy, że czuję się tak jakbym używał jakiegoś cheat'a 😀 Na razie rozglądam się za czymś co by mi odpowiadało...

Skład floty:

M0(?) - Aran

M1- 2x Shuri, 1x Condor

M2 - 2x Odysseus, 1x Brigantine, 1x Phoenix, 1x Titan

M7- 1x Thresher i 1x Shrike

M7M- 2x Cobra

TL- 3x Hercules, 1x Mammoth

Bombowce- 2 skrzydła (5x Hades i 5x Viper)

... i parę orbitalnych platform, kilkanaście M6, paredziesiąt myśliwców i transportowców (w tym 4 Mistrale SF jako EST).

Jak widać sporo tego ale pewnie spora część pójdzie na sprzedaż. Ostateczny skład wyklaruje się po jakimś czasie, na razie testuję poszczególne statki i sprawdzam ich przydatność w walce.

Wczoraj zabrałem się za budowę kompleksu do produkcji broni dla lekkich statków. Później przyjdzie czas na większe zabawki, w tym rakiety dla bombowców i fregat 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei latam na codzien w Deimosie (z 6 mysliwcami Eclipse w hangarze, czasem przesiade sie do jednego, a reszta mnie chroni), ktory jest ochraniany przez skrzydlo M7: 2x Q oraz 1x Pantera; to jest moja grupa uderzeniowa, ktora latam wszedzie, zawsze i do kazdej misji. Ostatnio zaczalem stosowac taka taktyke: gdy nie ma wrogiego M1 i M2, a jest duzo wrogich mysliwcow, to przesiadam sie do Eclipse, a pozostale mnie chronia, Deimosowi wydaje rozkaz Zaatakuj wszystkich wrogów i hulam po czarnym niebosklonie 😀; fajnie mozna sie poczuc, prawie jak podczas kosmicznych bitew w Star Wars - bedzie trzeba kiedys wyprobowac to w wiekszej bitwie, w ktorej wystapia takze wrogie i moje M1 i M2 😀.

Poza tym mam Aurana, 1x K, 1x J, 1x Brygantyna, 1x Akuma, 1x PX, 1x P, 2x Rybołów, 1x Orka, 1x Górnicza Baza-Statek, a takze ok. 10 roznych mysliwcow i ok. 10x Mistral Superfrachtowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...

to ja robię podobnie tyle że mam Woden'a i w hangarze jest około 20 Eklips +1 Eklipsa moja 😀... Obstawa no cóż fregata rakietowa (czasem na M1/M2 bardzo przydatna) Teraz chciałem dokupić dla siebie jakiegoś M7 żeby nie latać tym Woden'em tylko oddać go pod czyjąś komendę

Zastanawiam się nad 3 statkami:

Cerberus - Minusy to mała prędkość, słabe osłony, małą pojemność. Plusy no cóż możliwość zadokowania M3 na statku

Aeigr - Minusy brak możliwości zadokowania czegokolwiek. Plusy pojemność, mocne osłony, szybkość

Panthera - A ten w sumie jest średnią 2 powyższych bo ma trochę mniej prędkości i osłon niż Aegir, ale można na nim zadokować statki... 1/2 pojemności Aegir'a ale i tak więcej niż Cerberus. Cóż dla mnie minusem jest to że on jest Made in Split Kingdom i minusem jest wygląd....

Tak więc wybór jest ciężki....

PS ostatnio po opisach Yacka testowałem Hyperiona i powiem tak jak dla mnie ma za słabe osłony wczoraj wpadłem na Q i było jakoś tak ciężko 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aegira sobie odpuść, cienki bolek ze względu na możliwość instalacji tylko ziemskiego uzbrojenia.

Hyperionem to trzeba umieć latać 😀 ja nim Q roznoszę bez problemu, przy pomocy rakiet to nim rozprawiam się ze statkami M1 i M2.

Jeśli szukasz M7 do własnego latania to polecam Deimosa.

Zobacz też do tematu: Który M7 wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aegira sobie odpuść, cienki bolek ze względu na możliwość instalacji tylko ziemskiego uzbrojenia

na Woden'ie to samo uzbrojenie a sprawuje się całkiem całkiem 😀

Co do rakiet z Hyperiona... no fajna sprawa ten Hyperion ale rakietami to ja mogę pogwizdać odkąd całkiem przyzwoicie działają systemy obronne wrogów 😀 więc część rakiet dolatuje do wroga zgadzam się ale reszta to pył kosmiczny 😀

Zresztą bardziej widowiskowo wyglądają bitwy np. 2 dużych statków na zwykłą broń + domieszka rakiet 😀

kupiłbym Vallhale i byłoby po problemie ale zrobili z niej latające miasto nie dość że jest ogromna to jeszcze porusza się w żółwim tempie. A latjące miasteczko to ja już mam, Arana, i wygląda o niebo lepiej niż Valhalla (i jest malutki w porównaniu do Vallhali)

co do Deimosa... fajne osłonki... hangar nie wielki ale może być ogólnie niezły tyle że wolny i do tego mała pojemnośc ładowni.... no nic coś se wykombinuje 😀 o kasę nie trudno najwyżej będę testował 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na Woden'ie to samo uzbrojenie a sprawuje się całkiem całkiem 😀

A porównałeś energię laserów w obu statkach? jak myślisz na ile starczy ci energii w Aegirze jak zamontujesz coś więcej niż EMP?

Cytat

Co do rakiet z Hyperiona... no fajna sprawa ten Hyperion ale rakietami to ja mogę pogwizdać odkąd całkiem przyzwoicie działają systemy obronne wrogów 😀 więc część rakiet dolatuje do wroga zgadzam się ale reszta to pył kosmiczny 😀

Zależy jakich rakiet używasz? Ja po raz kolejny napiszę: Tajfuny są super. Rakiety rojowe, więc zawsze kilka trafi w cel. Duży zasię, więc można wystrzelić z bezpiecznej odległości. Kilka, kilkanaście takich rakiet i osłony M1/2 masz z głowy. Teraz szybki rajd w stronę wroga unikając jego ognia (tu jak najbardziej przydaje się Hyperion, jest mały w porównaniu do każdego M7, więc ciężki do celnego trafienia i łatwiej mu unikać salw z wrogich okrętów), jak tylko wróg znajdzie się w zasięgu ognia, grzać ile wlezie. Jak brak energii to szybki odskok na bezpieczną odległość, w ostateczności skok awaryjny do najbliższej bramy i zabawa od początku. I tak do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...

biorąc pod uwagę te dwa linki:

http://roguey.freewha.com/gaming/pc/x3t ... php?id=202

http://roguey.freewha.com/gaming/pc/x3t ... .php?id=96

To energi w laserach ma więcej Aegir... no ale nie ważne... w każdym razie i tak trzeba będzie przetestować od nowa i Hyperiona i te M7 w warunkach bojowych 😀

PS co do broni na Aegir skupiłbym się na Mater/Anti-Mater Launcher... widziałem je w akcji ładnie walą a kształt pocisku jak jajko sadzone albo omlet (elipsa)

No trza protestować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki oraz kształt kadłuba, to Aegir jest dla mnie celem do zdobycia na podstawowy okręt. Odnośnie uzbrojenia to wyrzutnia materii/antymaterii jest bardzo przyjemną bronią no i nie ma problemu z zakupem amunicji. Używałem jej na Vidarze na głównym pokładzie, a do wsparcia w wieżyczkach EMP jako ochrona/zniszcz i wszystko ladnie grało. Niestety, problemem jest dostępność rakiet do ziemskich statków, jeszcze nie doszedłem do momentu budowy ziemskich kompleksów.

Panthera na podstawowy statek odpada, chyba że lubisz by za Ciebie strzelał komputer. Nie możesz sterować statkiem i strzelać, trzeba przesiadać się do wieżyczek. Jak już to Tygrys, ale on nie ma hangaru na statki.

Cerber - sporo na nim polatalem, dla mnie OK. Pierwszy problem pojawił mi się gdy miałem rozwalić jednocześnie M1 i M2 - nie miałem rakiet, wkrótce popróbuje z rakietami. W hangarze, wsparcie złożone z: 2 Bułatów i 3 Kordów gdy trzeba wykonać misję ochrony statków albo posprzątać sektor ze śmieci. Jako podręczny M3, szóste miejsce zajmuje Spitfyre - czasami używam go, gdy jakiś niedobitek M5 pałęta się po sektorze i nie moge dokończyć misji, czasami do eksterminacji drobnicy lub szybszego przemieszczenia się. MInusem Cerbera jest dla mnie widok z mostka - jakieś wystające druty/anteny.

Jednak, po dłuższym lataniu Cerberem, powracam na Vidara najlepiej mi się na nim lata i eliminuje wrogów. Jak jest zbyt gorąco, to szybki skok do bramy lub skok rozproszony i regen tarcz, jednak to czynie niezwykle rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek, z ciekawości porównałem obydwa statki i w teorii nie zgodzę się z Tobą. Wyłącznie w teorii, bo w praktyce nie przetestowałem.

Zacznijmy od statystyk:

Ilość laserów/dział-> Aegir - 23, Wooden 36.

Energia laserów - Aegir - 71.900, Wooden 107.000.

Regeneracja laserów - Aegir - 1618, Wooden 1598.

Współczynnik ilości energii na jedno działo - Aegir 3.126, Wooden 2.972.

Współczynnik regeneracji przypadający na jednym laser - 70,34, Wooden 44,38.

Z suchych statystyk wynika, że Aegir lepiej poradzi sobie z laserami niż Wooden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodena nie miałem jeszcze, Aegira tak i testowałem go na Q. Testy wypadły kiepsko, Deimos zdecydowanie lepiej sobie z tym zadaniem radził. Druga sprawa, mam kilka statków stojących na straży pomiędzy sektorami Ziem. Nieznany 1 i 3. Dołączył do nich Aegir. Są tam Q, Agamnenon, Deimos. Jak myślicie jakiego statku już tam nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś uzbrojenie w Aegirze? Jeśli we wszystkie możliwe miejsca upchałeś SSC to faktycznie energii zacznie brakować.

Aegira uzbroiłbym następująco:

Main, left i right (rozkaz dla wieżyczek dajesz atakuj mój cel) - wyrzutnia materii/antymaterii - daje Ci to od 12 do 16 laserów, strzelających non stop - w zależności jak ustawiony jest statek. O ammo nie musisz sie obawiać, masz ladownie 9.500.

W pozostałe (back, up, down) - upychasz EMPC- dając mu albo zniszcz wrogów/ochraniaj. Problem ładowania laserów dla Ciebie nie istnieje.

Przy tej konfiguracji Qmoszki i inne ustrojstwo powinny padać aż miło, nie powinno być też problemów z latającą dookoła drobnicą i rakietami (tym się zajmą EMPC). Aegir, szybszy i trochę lepiej zwrotny niż Daimos prędzej wyjdzie z zasięgu rażenia M1 czy M2, do tego mając dwa razy mocniejsze ladowanie tarcz oddaje z nawiązką słabszą o 1GJ osłonę od Daimosa.

Moim zdaniem, być może dlatego, Aegira nie można kupić w stoczni, a Daimosa już tak - mówią o czysciutkim X3. Zresztą lepsze statki zdobywamy z misji czy abordażu, a nie kupujemy vide Vidar czy Hyperion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzeccz biorąc śmieszna zbieranina 😀 Nie wliczam tu floty handlowej.

Q - jeszcze nieuzbrojony bo mi się nie chciało myśleć w co ;]

Corvette (khaak) na razie słabo uzbrojany bo po kazdej korwiecie zostaje prawie zawse tylko 2 beta emitery

Osprey Mechanik - tylko ma laserki naprawcze

Vidar

Elephant - jako składzik, lekki lotniskowiec i hangar naprawczy dla mysliwców (marines) i przede wszystkim do stawiania stacji

Pelican - poprzedni zbieracz złomu, w odstawce

W hangarze: Cultass, Valkyrie, parę Nova raiderów i Blastclaw prototype.

Od czasu kupna TLa stawiam stacje więc floty nie powiększam, ale to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...