Skocz do zawartości

Reputacja u Ziemian a misja z Valhallą


Vrihedd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku ze zbliżającym się (małymi bardzo kroczkami, a w zasadzie czołgającym się) polskim wydaniem X3:TC postanowiłem w końcu zrobić misje XTM. Misje soneńskie tym razem udało mi się zaliczyć (nigdy nie miałem zdrowia, żeby cały wieczór latać z tam i z powrotem 🤪 ). Zrobiłem misje gonerskie, dostałem Arana a wraz z nim wezwanie o pomoc z Mirandy.

Z kilku postów na tutejszym forum wiedziałem, że chodzi o Valhallę (z premedytacją nie czytałem FAQ misji do XTM, żeby nie psuć sobie zbytnio zabawy). Poleciałem na ratunek, odpędziłem pierwszą falę Xenonów, Valhalla skoczyła do następnego sektora. Wezwałem Galleon z warsztatem do pilnowania Valhalli i zbierania złomu (tym bardziej, że z piratami mam na pieńku). Za Galleonem dla większego efektu przysłałem jeszcze 2xJ i niszczyciel Krzaków. I tutaj zonk 😉

Kiedy moje okręty podleciały na pozycję obronną rozpoczęły regularną bitwę z Valhallą i jej osłoną. Sprawdzam szybko reputację u Ziemian a tu mam -1000 ]😛

Wtedy jeszcze myślałem, że jakoś będzie. Wczytałem save'a obroniłem Valhallę własnoręcznie (Hyperionem) i czekając aż doczłapie do bramy odpaliłem mapę, żeby prześledzić którędy będzie lecieć. I tutaj kolejny zonk 😁 trasa wiedzie przez Xenoński sektor 347. Do tego momentu myślałem, że może zmieniając okręt na większy jakoś dam radę w pojedynkę. Ale tak się składa, że 347 przejąłem jakiś czas temu i stacjonuje tam połowa mojej floty, która regularnie podsyła nowe wraki do umieszczonej tam stoczni. Jak wleci tam Valhalla to będzie rzeźnia.

Poradźcie jak wybrnąć z tej sytuacji. Czy reputacja u Ziemian będzie mi rosła podczas wykonywania tej misji czy dopiero po niej? Jeśli po niej to jak podczas misji sprawić, żeby Ziemianie przestali strzelać do moich okrętów (i vice versa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystkie moje obawy okazują się być na wyrost.

Po pierwszej fali agresorów Valhalla robi grzecznie skok na północ. Doganiam ją tam, odpędzam kolejną falę ale okręt nie robi skoku tylko z prędkością 17 m/s pełznie w kierunku bramy. Przechodzi przez nią i godzinami manewruje między asteroidami w kolejnym sektorze a kolejna fala agresorów nie pojawia się 🤪 Nie pomaga podlatywanie na bliski dystans, próba wywołania ani wczytywanie save'a.

Teoretycznie mógłbym spróbować ją tam zostawić i zająć się swoimi sprawami do czasu aż nie znajdzie się gdzieś bliżej moich włości - jeśli w ogóle uda jej się wylecieć spomiędzy tych skał. Ale chyba nie o to chodzi w tej misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust coś w tej Twojej misji jest skopane.

Jest ona pomyślana jako poprawiająca reputację u ziemian ale mimo minusowego konta (a wykonanie misji senońskich sprowadza je do znacznego poziomu poniżej zera) nie zdarzyło mi się, żeby moje statki walczyły z ziemskimi. A w operację było ich zaangażowanych całkiem sporo… A poza tym po wykończeniu atakujących dowodzący Valhallą zawsze(!) wydawał komendę do skoku do następnego sektora. Nigdy nie było tak, że przelatywał przez bramę… Może więc gdzieś na obrzeżu sektora szwęda się jeszcze jakiś niedobitek i blokuje całą wyprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin (gry mojej, prawie połowa na SETAx10) Valhalla bezradnie krąży w LooManckStrats Legacy. Zaczynam podejrzewać, że to wina asteroid. Chyba zainstaluję skrypt i przesunę kilka z nich 🤪

Mam nadzieję, że piraci docenią nowy wystrój sektora 😉

edit:

Zrobiłem przemeblowanie i udało się 😛 Valhalla wyleciała, piraci pożegnali mnie gorąco (plazmami itp.) a w Ceo's Doubt czekał komitet powitalny Zenków. Czyli na razie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...