Skocz do zawartości

Przejęcie sektorów Yaki i respawn ich statków


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich bojach udało mi się przejąć kontrolę (dzięki skryptowi sector takeover) nad wszystkimi dziesięcioma sektorami Yaki ale mam problem- co parę minut przy bramach w tych sektorach pojawiają się ich statki (zwykle patrol kilku myśliwców, czasem w towarzystwie M6), zupełnie znikąd. Sektory na mapie widoczne są jako moje, nie ma w nich żadnych pozostałości po Yaki. Nie jest to ta flota która pojawia się w celu odbicia sektora (opcję mam wyłączoną), po prostu statki znikąd. Wcześniej przejąłem dwa pirackie sektory i tam takiego problemu nie ma. Spotkał się ktoś z czymś takim ? Chciałem zacząć stawiać własne kompleksy w tych systemach ale trochę to ryzykowne, więc muszę coś z tym fantem zrobić. Myślałem o tym żeby poustawiać platformy obronne przy każdej z bram ale raczej nie wyrobię finansowo. Może zamiast nich kilka wież laserowych załatwiłoby sprawę ? Grupa 5-6 wież wystarczy do obrony OOS przed 3-4 myśliwcami na raz ? A może ktoś ma jakiś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wlatywały ? Pisałem że opcję odbijania sektora mam wyłączoną, więc to nie są te specjalne skryptowe patrole. W przypadku sektorów pirackich nic takiego się nie dzieje, przejąłem kilka i mam względny spokój (od czasu do czasu z wizytą z pobliskiego Kao's Mistake wpadają krzaki 🤪 albo jakiś pirat "przelotem" z pobliskiego habitatu). Tutaj pojawiają się różne jednostki, patrole myśliwców, handlarze bronią, a nawet pojedyncze transportowce energii, które tylko latają bez celu wokół bramy. Wygląda to tak jakby skrypty odpowiedzialne za respawn tych jednostek ciągle działały mimo tego, że sektory już nie należą do poprzedniego właściciela.

Próbowałem ustawić wieżyczki laserowe ale działają tylko wtedy gdy ja jestem w danym sektorze.... Jednym słowem: arghhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę musiał zrobić. Trochę mnie to zaskoczyło, bo, jak już pisałem, w sektorach które przejąłem wcześniej takiego problemu nie ma. Spróbowałem jeszcze wczoraj z jednym z paranidzkich sektorów i tam też jest ok, nie ma żadnych dziwnych respawnów. Widać tylko u Yaki jest coś namieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne nie powinien tak robić

jeżeli przejąłeś wszystkie sektory (przylegające do siebie) należące do Yaki i żaden statek nie powinien się respownowac tym bardziej w twych sektorach.

Ja zawsze przejmowałem wszystkie sektory pirackie w okolicy Split Fire i nic takiego nie miało miejsca.

A do obrony sektorów używałem Cerbera z pojedynczym raidem "wyzwoleńczym" radzi sobie z palcem w wydechu 🤪

Z drugiej strony SCS+BSE i masz nieustający dopływ gotówki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TAK - lecz M6 + 2xM4 to respawn wywołany przez scrypt Sector TakeOver a nie przez sektor Yaki lub XTM

Tak, tylko on pisał że wyłączył odbijanie sektorów, więc nie pojawiają mu się M6+2xM4 tylko inne statki. Te statki to wynik właśnie działania skryptu XTM-a. Tak samo będziesz miał w sektorze Kao's Mistake. Przejmiesz go, wyłączysz odbijanie, a statki Kha'ak nadal się będą w nim respawnowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będą ale raczej nie w takim tempie jak w sektorach Yaki... Już teraz wiem skąd brały się te sznury ich statków w savage spur i pobliskiej paranidzkiej przestrzeni- respawnują się dosłownie co minutę... Widać tak to sobie wymyślili twórcy xtm, bo dzieje się tak właśnie w tych sektorach Yaki, które zostały przez nich dodane (w Ocrakoe's jest spokojnie).

Dosyć to męczące, bo nawet gdy jako tako opanowałem sytuację i ustawiłem patrole M6/7 z myśliwcami przy każdej bramie to czasem nie nadążają z wybijaniem tych spawnujących się statków i obrywa się jakiemuś mojemu transportowcowi, który pechowo znajdzie się w środku całego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...