Skocz do zawartości

Skończyłem misję z Valhallą!


WoyTass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z braku ciekawszego zajęcia (czytaj: wciąż nie mam TC) zacząłem XTM-a od początku. Nieco się dorobiłem i postanowiłem ponownie zacząć misje soneńsko-gonerskie. Wykonałem misję z Aranem i dostałem wiadomość o statku potrzebującym pomocy. Wiedziałem już o co chodzi, bo to moje drugie podejście do misji z Valhallą ale pomyślałem, że nawet jeśli się to zakończy jak poprzednio, to może będę miał możliwość wykonania kolejnych misji gonerskich…

Specjalnego problemu z przelotem przez kolejne sektory nie było, bo Borona nawet piraci traktowali przyjaźnie a 347 wyczyściłem już wcześniej będąc w pilnej potrzebie finansowej… 🤪 Schody zaczęły się dopiero w Nyana’s kiedy okazało się, że 2 Tyry (jeden zakupiony w spec-stoczni a drugi „odziedziczony” po Argonach broniących się przed Sonenami) to za mało na xenoński zespół z K w roli głównej. Koniec końców wycofałem Tyry na resztkach osłon a niezawodny Set załatwił resztę. W Omicron poszło już nieco lepiej, Tyry wsparte przez Argonów szybko załatwiły sprawę. Nie bez znaczenia był również fakt, że tym razem nie pakowałem ich w środek formacji xenońskiej ale postawiłem je na ich trasie przelotu. Mogły więc wykorzystać przewagę elektromagnetyków i zrobiły to w sposób bezwzględny!

Natomiast to, co nastąpiło w Circle zaskoczyło mnie zupełnie. Zamiast masy atakujących Mamutów(!) od południa ruszył na Valhallę zespół xenoński wsparty przez K a od północy zaczęły napływać lekkie myśliwce:

http://img230.imageshack.us/my.php?image=bitwawv4.jpg

Nie było rady. Bezpośrednio przy Valhalli został Galleon, którego kyony i ADP beta i miały stanowić ostatnią zaporę przed atakującymi xenonami, na południe wysłałem obydwa Tyry a na północ T2, który do tej pory warował przy bramie mojego sektora. Na szczęście od południa pojawiło się ponownie argońskie wsparcie i Xenoni sieczeni od przodu przez Tyry a od tyłu przez Cerbera i Centaura poszli w rozsypkę. A czas był po temu najwyższy, bo okazało się, że północne myśliwce to tylko forpoczta zespołu Xenonów którego trzonem był kolejny K. T2, do tej pory świetnie sobie radzący, zaczął szybko, zbyt szybko tracić osłony. Natychmiastowy skok jednego z Tyrów w jego pobliże wyrównał siły i po chwili K pękł jak bańka mydlana a wkrótce w jego ślady poszedł Q. W niedługim czasie z atakujących pozostały tylko opuszczone wraki, zbieraniem których zajął się zdobyczny LX,

A ja dostałem podziękowanie i zaproszenie do kolejnego skoku na północ. Uporządkowawszy nieco swoje siły skoczyłem do Heretics i… Najpierw otrzymałem taką oto wiadomość:

http://img75.imageshack.us/my.php?image ... sc1nc3.jpg

a po chwili drugą:

http://img75.imageshack.us/my.php?image ... sc2pv1.jpg

a przed dziobem mojego Seta pojawiła się nowiutka Valhalla, której żółty kolor nie pozostawiał żadnych wątpliwości odnośnie jej właściciela… 😉

I na koniec pamiątkowe zdjęcie z Heretics:

http://img75.imageshack.us/my.php?image=nabytekcd9.jpg

i reputacja, która jeszcze niedawno była na minusie:

http://img75.imageshack.us/my.php?image ... cjacx1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje gratulacje ! . Dopiero się przymierzam do misji sohnenów. Po zainstalowaniu patcha 0.75 zacząłem grać od nowa - gra z fabułą. Pytanie - czy trzeba mieć odblokowanych Terran do otrzymania tej misji - w wypadku nie ukończenia jeszcze głównego wątka w grze ?. Ponadto - po misji z Valhallą - faktycznie są kolejne misje gonerskie (jeśli tak to jakie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem odblokowanych ziemian. A grałem jako Boron z XTM-a (czyli własna gra bez wątku głównego).

A co do nowych misji, to z plików tekstowych wynika, ze powinny być. Niestety zaproszenie do gonerskiej stoczni zakończyło się tylko na misji z Valhallą. Może w XTM-ie pod TC będzie ciąg dalszy?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj także stałem się posiadaczem Valhalli 🤪 . Szkoda tylko, że nie ma dział B-EMP na pokładzie 😉 . Trochę czasu minie zanim dozbroję statek i wezmę na próbną jazdę.

komunikat po ukończonej misji :

http://img80.imageshack.us/my.php?image ... la1ye5.jpg

nowy statek :

http://img184.imageshack.us/my.php?imag ... la2kr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie zaproszenie pojawiło się po jakimś czasie - coś ok. godziny czasu gry. Nie pamiętam co właśnie robił Aran ale wezwanie dostałem chwilę po tym jak zadokowałem do stoczni gonerskiej.

Czy masz włączonych Terran i czy przypadkiem nie posiadasz już Valhalli?

edit:

Dokowanie do stoczni gonerskiej w Black Hole Sun jest chyba niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemian mam włączonych a Valhalli nie posiadam bo nie używam stoczni XTM. Dokowałem do stoczni tylko chwilę po tym wyłączyłem grę (myślałem, że zaproszenie pojawia się natychmiast 🤪 ) Byłem już zdrowo poirytowany brakiem zaproszenia 😉 Poczekam i zobaczę.

Dzięki Vrihedd ukoiłeś moje skołatane nerwy. Nie spodziewałem się, że będę miał problemy związane z misjami gonerskimi 😛 (przechodziłem je już 4 razy)

BTW

Po raz pierwszy podczas misji gonerskich przejąłem Setha 😁

EDIT

Czekałem ok 3 godzin czasu gry i nic, zaproszenie do misji z Valhallą się nie pojawiło. Edytor skryptów mam włączony, Ziemian dodanych do gry a Valhalli nie posiadam. Wygląda jakby skrypt nie zaskakiwał. Reinstalowałem nawet grę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się do Arana. Latałem nim z godzinę i nic. Wygląda jakby gra uwzięła się na mnie. Nie rozumiem tylko jednego: Nikt nie zgłaszał podobnych problemów, nawet na TXU. Owszem ludziom nie startowała misja, ale dlatego bo nie mieli odpalonego edytora skryptów, czy też posiadali już Valhallę 🤪 Myślałem, że może to wina skryptów ale nie mam żadnych dziwactw zainstalowaych. Mam typowy zestaw który nigdy z niczym nie kolidował. W przypływie rozpaczy pomyślałem, że może to wina ziemskich statków które posiadam (Aegir i Tyr). Sprzedałem je więc, ale nic to nie dało.

Podczas misji w Federation End (obrona stoczni) zauważyłem jednak dziwne zachowanie gry. Gdy przesiadałem się do mojego Tyra cały sektor robił się czerwony, natomiast jak siedziałem w Hyperionie a Tyr latał wokoło kasując Sohnenów wszystko było w porządku. Dziwna sytuacja 😉 I jeszcze jedna tajemnicza sprawa: mój Aran nie produkuje ogniw. W XTM 0.7.3 było polecenie uaktywniające produkcję ogniw. Teraz tego nie mam 😛 Myślałem, że będzie robił to automatycznie ale niestety nic z tego. Cos jest nie tak z grą tylko nie mama pojęcia co 😁 Jak już pisałem reinstalowałem całą grę i nic to nie dalo.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie przypominam sobie aby Aran produkował ogniwa? Statki tak, ale ogniwa? Jesteś pewien? Ogniwa produkuje Anasthasius.

jest opcja rozłóż żagiel czy coś takiego i produkuje ogniwa 🤪 kiedyś go tak zostawiłem no to se poprodukował na całą ładownie 😉

Ostatnio zainstalowałem różne gildie i ta opcja zmieniła się na "nagroda z gildii" czy coś takiego ale jak wciśniesz to robi to samo (produkuje ogniwa) więc zmieniła się tylko nazwa 😛

Cytat

I jeszcze jedna tajemnicza sprawa: mój Aran nie produkuje ogniw. W XTM 0.7.3 było polecenie uaktywniające produkcję ogniw. Teraz tego nie mam

zobacz czy nie masz tej opcji w innej nazwie patrz wyżej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie przypominam sobie aby Aran produkował ogniwa? Statki tak, ale ogniwa? Jesteś pewien? Ogniwa produkuje Anasthasius.

Aran też produkował ogniwa. Tego akurat jestem pewien na 100%.

Cytat

Ostatnio zainstalowałem różne gildie i ta opcja zmieniła się na "nagroda z gildii" czy coś takiego ale jak wciśniesz to robi to samo (produkuje ogniwa) więc zmieniła się tylko nazwa

Gildi nie mam ale wrzucałem spolszczenie do Overtune BBS i jest ono wspólnym spolszczenem również dla gildi.

Mam w rozkazach Arana nagrody z gildi 🤪 i produkuje mi ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam w rozkazach Arana nagrody z gildi 🤪 i produkuje mi ogniwa.

No to fajno 😉

Tak po za tematem. Co do gildii to z gildią najemników jest fajna zabawa 😛 przynajmniej zawsze możesz znaleźć zajęcie dla siebie w Biuletynie. W każdym razie jak chcesz zawsze może się coś dziać, zwłaszcza jak zajmiesz wyższy poziom w gildii 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że możesz spróbować jednej rzeczy. Rozpocznij nową grę na poziomie startowym, który od razu umożliwi Ci zakup Arana (o ile dobrze pamiętam może to być np. Economic Enthusiast). Postaw stocznię XTM-owską, kup Arana i … Jeśli misja z Valhallą Ci się odpali znaczy, że masz problem. Jeśli się nie odpali, cóż problem też masz… 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

u mnie misja wystartowała, doprowadziłem Mirandę do Heretic End i gra zachowała się jak w wersji 0.7.4 (mam zainstalowane 0.7.5)

ponownie przeinstalowałem wszystko i nic to nie pomogło. wracam do save z przed tej misji i odpuszczam sobie ją tymczasowo.

Postanowiłem spróbować ponownie, pełna reinstalka gry + patch2.5+bonuspack+xtm075+pare skryptów. Miranda po cichu odleciała olewajac mnie totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...