Skocz do zawartości

Total War


WoyTass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszą inni, więc i ja też. Total War to jedna z najlepszych gier a w zasadzie serii gier (Shogun, Medieval I i II, Rome + dodatki do każdej z nich) strategicznych. A do tego jeszcze cała masa modów …

Dla lubiącego sobie „podowodzić” pozycja obowiązkowa. A na początek przyszłego roku zapowiadana jest kolejna odsłona – Empire TW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od dzisiaj Empire TW jest już w sprzedaży. Po raz pierwszy w historii serii można rozgrywać bitwy morskie i po raz pierwszy można wystartować grając Polską (a dokładnie Rzeczpospolitą Obojga Narodów czyli Polską i Litwą). Nie wiem jak Wy ale ja zabieram się za naprawianie historii…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria świetna. Wprawdzie grałem tylko w Medieval (ten pierwszy) i w Rome (bez dodatków z modem Total Conversion) ale mam ciepłe wspomnienia. Chyba żadna inna gra nie łączy tak pięknie strategii z taktyką.

Cytat

(...) Po raz pierwszy w historii serii (...) można wystartować grając Polską (...)

Wydaje mi się, że w pierwszym Medievalu można było grać Królestwem Polskim (z czasów Kazimierza Wielkiego czy nawet Władysława Łokietka).

P.S. Ech. Czy kiedyś powstanie strategia SF (tpu 4X) z tak genialnie oddaną walką taktyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się, że w pierwszym Medievalu można było grać Królestwem Polskim (z czasów Kazimierza Wielkiego czy nawet Władysława Łokietka).

Można było, pod warunkiem, ze się ją najpierw zniszczyło. Odblokowywało to możliwość grania Polską. W Med. II jest zresztą to samo. Natomiast w Empire Polska już na starcie jest nacją grywaną.

A teraz trochę dziegciu. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sieci albo nie chce mieć nic do czynienia ze „wspaniałym” Steamem, to niech lepiej sobie tą grę daruje. W pierwszym przypadku gra się w ogóle nie zainstaluje(!) a w drugim można się nabawić daleko posuniętej nerwicy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy opowiadacie ? Przeciez w Medival TW mozna bylo grac wiekszoscia nacji dostepnych w grze, poza parowa wyjatkami jak Stolica Apostolska i Horda. W MTW Polske mozna wybrac juz na starcie. W MTW2 nie bylo mozliwosci grania Polska na starcie, nalezalo to odblokowac.

Ze niby kupujac wersje pudelkowa musze miec jeszcze do czynienia ze Steamem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kłócił się na pewno nie będę, tym bardziej, że w jedynkę grałem dosyć dawno 😉

Teraz sobie przypominam, że moją pierwszą grę rozpocząłem Polską więc na pewno nie trzeba było nic odblokowywać.

Na Empire będę chyba musiał trochę poczekać bo mam za słaby sprzęt 😉((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

P.S. Ech. Czy kiedyś powstanie strategia SF (tpu 4X) z tak genialnie oddaną walką taktyczną?

Namiastkę TW można było spotkać w grze Imperium Galactica II. Niestety tylko namiastkę…

Ciężko oczekiwać czegoś więcej, chyba że ktoś chciałby zarządzanie z IG2, i walkę z H2 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę fajnych gier, z których można by wziąć stronę strategiczną (np. Space Empires - chociaż ta gra jest może nieco zbyt skomplikowana, żeby zyskać szerokie grono zwolenników) i chyba tylko jedna, z której można wziąć epickie bitwy - właśnie H2 (dodać tylko prawdziwie trójwymiarowe pole bitwy i jazda ]😉 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...