Skocz do zawartości

Skrypt NPC Bailing Addon


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak chcę mieć skrypt NPC Bailing Addon to muszę mieć zainstalowane koniecznie "Salvage Claim Software" oraz "Salvage Commands & NPC"? Czy też wystarczy tylko "Community Configuration Menu" (które jest firmowo w X-Universe PM Lite 1.30) oraz "JSON parser library v1.1"? No i w jakiej kolejności to wrzucać do Managera? I czy spolszczenie muszę mieć tylko do NPC Bailing Addon czy do innych też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko JSON nie wymaga spolszczenia. Bo to sam skrypt bez pliku txt.

Pozostałe muszą mieć spolszczenie.

NPC (+wymagane CCM i JSON) służy do opuszczania statków przez pilotów NPC.

Można zbierać je "ręcznie", można ułatwić sobie to i zautomatyzować przy pomocy SCS Suite Salvage Comands.

Polecam SCS Suite (pojawiła się właśnie nowa wersja 4.06) dlatego, że ten skrypt ma bardzo dużo innych opcji (naprawianie statków, utylizacja wraków, handel itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, "SCS Suite Salvage Comands" sobie daruję, wolę normalne zbieranie w kosmosie 😉 Albo za pomocą wirusa włamań systemowych 😀 A jak mam już PM Lite1.30 Cyrcowa i w nim już mi pisze: "Community Plugin Configuration" 1.41 Enabled: Yes to tylko spolszczenie do "t" wrzucic mam tak?? Czy może lepiej pobrać skrypt z mamuta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2011 o 16:10, henryk5pio napisał:

Ekhm, "SCS Suite Salvage Comands" sobie daruję, wolę normalne zbieranie w kosmosie 😉 Albo za pomocą wirusa włamań systemowych 😀 A jak mam już PM Lite1.30 Cyrcowa i w nim już mi pisze: "Community Plugin Configuration" 1.41 Enabled: Yes to tylko spolszczenie do "t" wrzucic mam tak?? Czy może lepiej pobrać skrypt z mamuta?

Szybko zmienisz zdanie 😀

Spolszczenie - masz jakieś inne spolszczenie? Pobierz z Mamuta i wrzuć do t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka to szansa na opuszczenie. Im wyższa (max 20) to większa szansa.

Współczynnik kadłuba, to poziom kadłuba, przy jakim może wystąpić szansa (stawka). Na najwyższym ustawieniu (Też max 20) wystarczy że lakier zarysujesz na kadłubie i już skaczą w panice (to tylko taki opis).

Musisz sam dobrać sobie ustawienia, wg własnych potrzeb, upodobać i rodzaju gry (czysta gra, z modem - zależy z jakim itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2011 o 21:48, henryk5pio napisał:

A jak w takim razie?? Konieczny jest wirus włamań systemowych?? Bo jeśli tak to mam pecha :/ Do tej pory tylko dwa razy miałem okazję shakować Przystań Księcia :/

PS <grobowy_głos>Mój duch się ugiął... wgrałem SCSa plus to drugie do niego...

Twórcy nie przewidzieli możliwości przejmowania statków większych od M3. Wymyślili abordaż. Ale NPC Bail AdOn pozwala wyskakiwać wariatom z większych statków. Checa była przy XTM, jak robiliśmy tłumaczenie. Poszukaj Easter Eggs na forum 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm, mam ciekawy błąd... Otóż znalazłem piękne Tokyo bez pilota... które leciało. Stwierdziłem "pewnie leci siłą rozpędu" ale SCS nie dał rady go przejąć a statek nie zamierzał zwolnić. Wysłałem złomiarza, przejął skubańca sposobem zgodnym z npc bailing a-n. A Tokyo... leciało dalej, i to nie do stoczni. Dobra, zapisałem, zamknąłem grę, odpalam po jakimś czasie, patrzę na listę posiadanego "sprzętu", a tam Tokyo... razy 2! Albo nie zauważyłem działania złomiarza, albo ziemskie statki rozmnażają się przez pączkowanie. Nowa jednostka grzecznie reaguje na polecenia, znarowiony oryginał przeleciał 3 sektory i nie zamierza się zatrzymać, bez względu na wydawane polecenia. Podleciałem do niego, wchodzę na pokład, próbuję zmniejszyć szybkość... i nie mogę! Jedyna możliwość to sterowanie kierunkiem lotu, a jeśli zmienię kokpit na działko, to-to już wraca na swój kurs. Kazałem mu skoczyć do Ianamus Z., skoczył, poleciał do asteroid na płd-zach od środka sektora i tam się zatrzymał. Nie reaguje na polecenia,nie przemieszcza się, a jeśli spróbuję skoczyć do sektora, wiesza mi się gra... Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak bywa, gdy skrypt NPC Bail nie zadziała do końca i nie usunie skryptu odpowiadającego za działanie statku. Ja miałem ostatnio taki przypadek z TL-em. Miał po przejęciu w ładowni jakąś fabrykę. Ucieszyłem się że sobie ją postawię za free. Tymczasem statek poleciał kilka sektorów dalej, wybudował fabrykę i dopiero mogłem go wysłać do stoczni. Przepakowanie fabryki na inny mój TL też nie było możliwe, nie była widoczna na liście towarów do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy modyfikatory dla Xen i Khaak pod niszczeniem się sprzętu dotyczą niszczenia się sprzętu czy szansy na opuszczenie dla nich? Zdobyłem 1 korwetę Khaak bez jakiegokolwiek sprzętu gdy było na 100%. Może to przypadek ale gdy teraz ustawiłem na 0% to ubiłem już 8 korwet i żadna się nie poddała mimo, że szanse na porzucenie dużych statków mam na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy opuszczania statków Xenońskich i Kha'ak. 100% - tak samo jak statki innych ras. 200% dwa razy większe szanse. 0% - statki tych ras nie będą opuszczane przez pilotów.

Ustawienia wyposażenia na opuszczonych statkach to inny przełącznik, mamy tam tylko dwie opcje do wyboru i niewiele można tym kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chodzi o to, że chcę pozbierać trochę sprzętu i statków Khaak. Gdy wybieram "Zniszczenie wyposażenia"- wyłączone to każdy statek i tak nie ma nic w ładowni. Gdy wybrałem "zależne od uszkodzenia kadłuba" to został mi jeden emiter beta w korwecie;/. Jak ustawić, żeby po katapultowaniu mieć 100% posiadanego przez statek sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się bawić w przechwytywanie Krzaków chyba po prostu poszukam moda dodającego ich stocznie. To trochę dziwne, że najfajniejsze statki w grze są niedostępne dla gracza;/.

NPC BA ustawiam znowu na 2%small i 1%big bo przy większych wartościach gra mi się nudzi bo zaraz nie mam już co z hajsem robić ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...