Skocz do zawartości

Skrypt NPC Bailing Addon


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Cytat

Bez zmian, poprawia tylko problemy współpracy ze skryptami np. MBRR.

A dlaczego miałaby ograniczać opuszczanie statków Kha'ak i Xenońskich? Nie podobają ci się te statki?

I sorry, faktycznie nie doczytałem, ale do głowy mi nawet mi nie przyszło ze ktoś chciałby takie ograniczenia wprowadzić.

To chyba z moim angielskim jest jeszcze gorzej. 🤪

Yacek podobają mi się statki Xenonów sporo czasu latałem L

Cytat

Takie ograniczenia nie bardzo mają sens. Jeśli nie chcesz w ten sposób zdobywać większych jednostek khaa'k albo xenonów to po prostu zostaw te opuszczone, a po jakimś czasie same znikną. Przecież nikt nie każe nam zbierać wszystkiego jak leci, mamy swobodę wyboru.

Prowler ja tam zbieram wszystko jak małe to na żyletki w HQ a duże to naprawa i sprzedaż w stoczni.

Jeszcze jedna sprawa, jak ustawić obie opcje procentowe domyślnie były po 60% uznałem że to stanowczo za dużo i zrobiłem po 30%. W wyniku tego na samiutkim początku po 30 min gry koło 10 statków pozbyło się pilotów w tym Kraken i Prom Atmosferyczny. 😀 Dziwne ten prom był porzucony w sektorze Weaver's Tempest to sektor Yaki sporo ich tam było do odstrzelenia by móc przejąc prom. Po przejęciu okazało się że ma na pokładzie Klejnoty w ilości 35000 sztuk yyy... czyżby na którejś z planet był rabunek 😁, był daleko za bramą jakieś 50 Km, i dziwi mnie to że tam był ziemski statek bardzo rzadko spotykam ziemskie statki poza ich sektorami.

A i jak według was ustawić procenty by nie przesadzić, bo po tych 30 min gry i 10 statkach ilość porzucanych statków drastycznie zmalała, dopiero po około 7 h w grze kolejne 2 statki opuściły właścicieli. I dzieje się to bez mojego udziału, jak latałem czyścić sektory Xenonów i zbierać fanty ani jeden nie pilot nie wyskoczy, może Osaka za szybko je eksterminuje. 😀

Statki z takimi dziwnymi towarami pojawiają się za sprawą któregoś ze skryptów. Bodajże "ta druga" wersja SCS (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=223882) dodaje coś takiego- co jakiś czas tworzy zupełnie losowo statki do przejęcia, w tym TL i M7M.

Co do ustawień to zależy z jakich skryptów korzystasz. W gołej grze albo tylko z pirate patrols 30%/30% (małe/duże) jest ok, z MBRR można zejść do 20/20. Cmod też w pewnym stopniu wpływa na to zmieniając statystyki broni i regenerację tarcz, mam wrażenie że bez niego częściej spotykałem mniejsze statki do przejęcia.

Mnie w tej grze po prawie 2 dniach gry udało się tak zupełnie darmo znależć zaledwie ok. 7-8 mniejszych statków, głównie TSów, sam zdobyłem trochę więcej. Z większych darmo nie było jeszcze nic, "wyskoczył" mi tylko w czasie wykonywania misji jeden M6 z 3% kadłuba, a w sumie do tej pory zniszczyłem ich ok. 50.

Z tego co zauważyłem przy tych niskich wartościach różnice są naprawdę spore, tak w ilości jak i w stopniu uszkodzenia jednostek. Przy tych 20/10 rzadko kiedy mi się trafia jakiekolwiek wyposażenie na pokładzie. Jedynie wtedy gdy ja kogoś ustrzelę to zostaje czasami jakaś tarcza albo 1-2 sztuki broni.

Ogólnie jeśli ktoś chce się pobawić w abordaż to polecam max. 20-30% dla dużych statków. Wtedy od czasu do czasu pojawi się jakiś do przejęcia ale jeśli chcemy zdobyć coś konkretnego własnoręcznie to jedynym sensownym rozwiązaniem jest użycie marines. Trochę z tym zachodu ale daje sporo frajdy 😀 Zresztą dalsze rozdziały w drodze, więc poczytacie o tym jak mi idzie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja gram 30/30, dzięki MBRR mam sporo statków, ale oczywiście nie latam za wszystkimi i nie zbieram. Wszystko zależy od tego ile potrzebuję gotówki (nie mam innych przychodów), jeśli mam potrzebę coś kupić, np. nowy statek, broń itp. to szukam dużych okazji do zgarnięcia. Jeśli natomiast mam kasę na bieżące potrzeby to zostawiam i nie zbieram niczego. A nawet jeśli pilot mi wyskoczy przed nosem, to ze złości rozwalam statek, który mógłbym przejąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowler ja właśnie gram z tą drugą wersją SCS bo ta pierwsza nie działała mi, do tego w sektorach ziemian sporo lata teraz UFO 🤪

A gram z takimi skryptami:

Mapa Scorpa

CCM

Marauder

NPC Bailing Addon

SCS (2 wersja)

MSR

ATF shipyard

Utilize and Repair Debris

Może faktycznie zmniejszę na 20%/20% chociaż patrząc na cały wszechświat X3 taką ilość statków walk z piratami to te przypuszczając 2 - 3 statki co 7 może dłużej godzin, jest optymalną sprawą, albo trochę za często. Trzeba to dokładniej zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich. Wiecie może skąd można ściągnąć skrypt NPC w formacie SPK bo na stronie do której wysyła link jest w jakimś formacie "man" i nie wiem jak to ugryźć. Z góry dzięki.

I MÓWIŁAM Yackowi i Pshemowi napiszcie jak zmieniać format pliku .MAN na SPK i co i nic pisałam prosiłam. A Yacek zawsze ma pretensje że ludki nie czytają jego FAQ 🤪. A czy ktokolwiek czyta to co ja piszę ??

A więc tak aby zmienić plik MAN na SPK najpierw p[obierz go ze strony EGO i zapisz w folderze, następnie wejdź do tego folderu i tam gdzie masz OPCJE takie jak PLIKI EDYCJA WIDOK jest zakładka Narzędzia wybierz ją i zaznacz opcje folderów następnie widok po czym odznacz opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików czyli ma być nie zaznaczone.

Następnie zmieniasz końcówkę nazwy skryptu czyli przykładowo jest napisane Jakaśnazwaskryptu.MAN i końcówkę Man zmień na SPK i zapisz. Po tej czynności plik powinien sam zmienić format z MAN na SPK. to MUSI zadziałać bo sama przed chwilą to robiłam pomimo tego że jestem blondynka to mi się udało 😁

A jak nie to daj mi znać top ja już komuś skopie cztery litery bo mówiłam by dać informację o tym jak zmieniać takie pliki..... ale oni mnie nie słuchają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak nie to daj mi znać top ja już komuś skopie cztery litery bo mówiłam by dać informację o tym jak zmieniać takie pliki..... ale oni mnie nie słuchają.

Bo takich rzeczy to uczą dzieci w podstawówce na zajęciach z informatyki. Więc każdy, kto ma dostęp do komputera powinien wiedzieć co zrobić.

Po drugie, nie wiesz, zapytaj wujka google. Forum dotyczy gry, a nie problemów z komputerem. To że problem jest z plikiem dla gry nic nie tłumaczy. Plik w linku, który jest w pierwszym poście jest w formacie .spk, mnie się tak za każdym razem pobiera. To że maw pobiera się w formacie MAN to wina waszej przeglądarki i/lub systemu, źle skojarzone rozszerzenia plików i dlatego taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nie gryzie to każdy wie ale pomimo tego że wpisywałam wszelkie kluczowe słowa to nie znalazło mi tego jak mogłabym zmienić plik MAN na SPK.

Tja każdy miał informeee phiiiiii zacznijmy od tego że edukacja schodzi na psy w szkołach zatrudniają nauczycieli co nawet podstaw infromy nie znają albo nauczyciel uczy się wraz z uczniami .... Yacek proszę cię to że ty wiesz nie znaczy że każdy może to wiedzieć pisałam dzisiaj już że Wszystko jest łatwe i proste jak wie jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie wiem skąd to masz bo w temacie na forum Egosoftu jest tylko opcja z plikiem .spk

Tutaj masz linka http://thisisharsh.maeyanie.com/counter ... 9.2009.spk

Po kilknieciu na Twojego linka mnie też pobiera plik .man. A opisany przez Jadodę sposób działa. Mimo, że nie jestem blondynką… 🤪

A mnie pobiera jako .spk. I co z tym fantem zrobisz?

Kliknij na linku prawym przyciskiem mysz, wybierz opcję zapisz element docelowy jako..., otworzy się okno do zapisu, zobacz co masz w opcji "zapisz jako typ", powinno być X plugin manager package.

Jeśli nie ma to rozwiń listę i zobacz czy jest taka pozycja na niej, jeśli nie ma to znaczy że system nie skojarzył poprawnie plików .spk z plugin managerem Cycrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Google nie gryzie to każdy wie ale pomimo tego że wpisywałam wszelkie kluczowe słowa to nie znalazło mi tego jak mogłabym zmienić plik MAN na SPK.

Tja każdy miał informeee phiiiiii zacznijmy od tego że edukacja schodzi na psy w szkołach zatrudniają nauczycieli co nawet podstaw infromy nie znają albo nauczyciel uczy się wraz z uczniami .... Yacek proszę cię to że ty wiesz nie znaczy że każdy może to wiedzieć pisałam dzisiaj już że Wszystko jest łatwe i proste jak wie jak to zrobić.

Jak wiadomo na mądre pytania są mądre odpowiedz: http://www.google.pl/webhp?hl=pl&source ... e63b044297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co drożyć ten temat nie łatwiej było by gdyby Yacek łaskawie zamieścił w dziale z spolszczeniem info JAK zmieniać pliki MAN na SPK ?? i ktokolwiek pobierze MAN czy SPK nie będzie już problemu i nie trzeba będzie setny raz tłumaczyć co i jak i kłócić się jaka to przeglądarka nie jest NAJ. A w ogóle to idźcie na 🤪 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...