Skocz do zawarto┼Ťci

Nadszedl TC, czy XTM pojdzie w odstawke ?

Sorkvild
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pykam juz sobie jakis czas w TC, wiec moze cos naskrobie.

Ogolnie to TC mozna okreslic jako Super XTM, przynajmniej w moim odczuciu. Mamy bowiem wiele statkow z XTM'a, czasem pod innymi nazwami, inne zas tylko nazwe maja taka sama, jak to np. jest z pirackimi jednostkami nazwy te same (Carrack, Galleon) ale jednostki juz inaczej wygladajace. Oprocz tego dodano nowe stateczki, ktorych nie bylo wczesniej, wspomniane M8(bombowiec), M7M (fregata rakietowa), M4+ i nowy rodzaj transportera, cos w stylu fuperfrachtowca z czterema miejscami na mysliwce.

Dodano rowniez nowe HQ dla kazdej z korporacji (jest ich chyba 7 albo 8, nie pamietam dokladnie [czemu nie zabralem instrukcji])

Stocznie z XTM'a rowniez sa ale jest tylko jedna na rase, nie widzialem jeszcze stoczni pirackiej ale mam nadzieje, ze gdzies tam jest.

Ogolnie wydaje sie jak by wiecej ruchu bylo w sektorach i na szlakach.

Duzo tez rzeczy uproscili, a przede wszystkim misje, juz nie bedzie problemu ze znalezieniem poszukiwanego sektora/statku/obiektu, nowy system prowadzi cie za raczke zaznaczajac ci kazda brame jaka musisz przekroczyc nawet jesli jej jeszcze nie odkryles (np. wskakujesz od poludnia do nowego sektora i masz juz zaznaczona brame polnocna) to samo jesli chodzi o statki i stacje. Jest mozliwosc wylaczenia tego systemu.

Zmienili tez system "szukania" misji, przede wszystkim nie ma juz BBS'u, teraz misje widac pod postacia ikony w prawym gornym rogu stacji, sa ich 4 rodzaje: buduj, walcz, zwiad i transport.

Wystarczy pokrecic sie kilka minut po sektorze, a na pewno pojawi sie ich kilka, zas aby je przyjac wystarczy podleciec na 25k i otworzyc kanal komunikacyjny, misje mozna rowniez przyjmowac od jednostek znajdujacych sie w przestrzeni, glownie transporterow.

Interfejs..., calkiem, calkiem musze przyznac, jeszcze sie do niego przyzwyczajam ale jeszcze nie sprawil mi klopotu, raz mialem problem z odnalezieniem polecenia zmien statek, jednak po chwili juz mialem namierzona te opcje. Na prawde starali sie uproscic wszystko wiec i interfejs jest zmninimalizowany do niezbednego minimum.

Dodano rowniez biblioteke z wszystkimi spotkanymi przedmiotami we wszechswiecie, od ogniw energetycznych po przez bronie, tarcze, az na statkach konczac, wszystko posortowane z pelnymi opisami i parametami, bardzo uzyteczne moim zdaniem.

Ogolnie nie mam sie do czego przyczepic, gra sie przyjemnie i bez nerwowek (no moze poza przycinkami, ale to juz wina slabego kompa). Dlatego tez odstawiam XTM'a i przesiadam sie na TC, jest w nim prawie wszystko co juz znamy z XTM'a plus jeszcze troche wiecej, czyli taki Super XTM.

Reszte sami sprawdzicie, no i ja tez bo gram dopiero ze 3 dni i duzo mi jeszcze pozostalo do odkrycia.

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

@ Blantas, na jak "słabym" sprzęcie szarpałeć w TC?

Jak to b─Ödzie Twoim zdaniem chodzi─ç na czym┼Ť takim:

2 x 2,4 Ghz

2gb ram

GF8600GTS (256mb)

Biednie, ┼Ťrednio, czy da rad─Ö wyszarpa─ç jakie┼Ť lepsze szczeg├│┼éy i czy b─Ödzie ci─Ö┼éo w bardzie zat┼éoczonych sektorach?

Odno┼Ťnik do komentarza

X3 wcale mocnej grafiki nie wymaga do płynnej rozgrywki najważniejszy w tej grze jest procesor i ram ale na XP to 2-3 GB to powinno na maxa wystarczyć. Reunion u mojego braciaka chodził w 100% płynnie na radeonie 9600Pro z 2 rdzeniowym prockiem i 2 GB ramu wszystkie detale na maxa miał w normalnej rozgrywce 40 klatek.

A więc tak jak mówiłem PROC i ram powyżej 2GB i pujdzie płynnie full max.

Osobi┼Ťcie graj─ůc w Reuniona na procku Athlon 64 3200+ 1,5 GB ramu i Gf7600gs gra chodzi┼éa mi z pr─Ödko┼Ťci─ů 30 klatek na max detalach a po zmianie karty na 8800gt wzros┼éa mi pr─Ödko┼Ť─ç gry do 32klatek a wi─Öc wida─ç jak procesor mo┼╝e j─ů spowoni─ç.

Odno┼Ťnik do komentarza

ja mam

Athlona 6000+ x2 64

2 GB Ram 4-12-4-4 800 MHz

8600 GT 512

system Win XP

XTM chodził mi płynnie

a przy TC (szczeg├│lnie w ziemskich sektorach przez te ich OGROMNE STACJE) zauwa┼╝alny jest brak RAM'u nie jest to jakie┼Ť super uci─ů┼╝liwe lecz zauwa┼╝alne ilo┼Ť─ç klatek spada do kilkunastu czasami nawet kilku z tu k┼éania si─Ö szybki dysk z SWAPEM mo┼╝e by on co┼Ť polepsza┼é lub po prostu 3 GB RAM'u

Co do VISTY mo┼╝e i nawet 4 lub wi─Öcej RAMu co┼Ť da┼éo

Gra wida─ç lubi duuuu┼╝e ilo┼Ťci RAMU i ma problemy z wyciekami mo┼╝e naprawi─ů to w Patchach w przysz┼éo┼Ťci.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Vista64 zobaczy wiecej niż3 GB ramu, zwykła vista tylko 3, tak jak XP.

I tu si─Ö mylisz kolego (cho─ç nie ca┼ékowicie) bo 32 bitowe systemy potrafia zadresowac 4096MB pamieci RAM (teoretycznie). Jak jednak napisa┼éem w poprzednim zdaniu nie zawsze si─Ö to sprawdza, gdy┼╝ znane s─ů sytuacje gdy Vista x86 wykrywa┼éa tylko 2,55GB lub 3,55GB z zainstalowanych 4GB RAMu.

Co do p┼éynno┼Ťci gry to w sprawie TC nie mog─Ö si─Ö jeszcze wypowiedzie─ç ale w przypadku X3 Reunion na moim Sempronie 2800+ 2000GHz, 1,25 GB RAMu i GF 7300GTS gra ┼Ťmiga┼éa ok 30 FPS. Z kolei na lapku mojej ┼╝ony 2 x 1,7 GHz, 2 GB RAMU, Radeon X2300 256 MB gra ┼Ťmiga┼éa du┼╝o p┼éynniej (niestety nie robi┼éem benchmarka ­čĄö ) tak na oko, ┼Ťrednio 60 FPS. Je┼Ťli wi─Öc TC na moim blaszaku b─Ödzie szarpa─ç to podprowadz─Ö ┼╝oneczce lapka ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

jutro dam wam wi─ů┼╝─ůca odpowiedz gdy┼╝ bratu zam├│wi┼éem 2 x 2Gb Ramu a on ma XP wiec si─Ö obaczy mam nadzieje ┼╝e da rad─Ö z ca┼éym RAMEM bo w spadku od niego mam dosta─ç 2x1GB i doda─ç do mych 2x1GB ­čĄö

z tego co pami─Ötam z zaj─Ö─ç to Win xp 32 i Vista 32 mo┼╝e zaadresowa─ç maks 2 GB RAM'u

Czyli na przykładzie TC gra dostaje 2GB ramu a resztę wykorzystuje tylko Windows executiv (Kernel) dlatego czasami win pokazuje ze ma 2,55 a czasami 3,55 po prostu zależy ile winda w tym momencie potrzebuje jeżeli będzie potrzebowac 2 Gb RAM'u to pokaże że ma 4 GB

poza tym w boot.ini mo┼╝na doda─ç prze┼é─ůcznik /3GB i to zwi─Ökszy ilo┼Ť─ç przydzielanej pami─Öci z 2 GB do 3 GB i to mo┼╝e znacznie polepszy─ç wra┼╝enia z GRY ­čśÇ jutro dam wam zna─ç co i jak.

Odno┼Ťnik do komentarza

W┼éa┼Ťnie przetestowa┼éem TC na moim trupku i powiem, ┼╝e nawet mocno nie przycina ­čĄö Od czasu do czasu lekki przeskok ale w┼é─ůcz─Ö AlcrityPC i b─Ödzie jeszcze lepiej. Tyle je┼Ťli chodzi o du┼╝e zapotrzebowanie TC na RAM (ja mam go 1,25GB)

Konfiguracja mojego kompa dwa posty wcze┼Ťniej.

Chcia┼ébym jeszcze odnie┼Ť─ç si─Ö do pytania kolegi Sorkvilda zawartego w tytule tematu. U mnie XTM napewno nie p├│jdzie w odstawk─Ö. TC na ile zd─ů┼╝y┼éem go dzi┼Ť pozna─ç jest nawet fajny, ale za du┼╝o do zrobienia zosta┼éo mi w XTM. Poza tym r├│┼╝nice w por├│wnaniu do XTM nie s─ů zbyt du┼╝e (no mo┼╝e poza denerwuj─ůcym sterowaniem).

Gdy pojawi┼é si─Ö X3 gra┼éem jeszcze w X2. Pomimo faktu posidania gry X3 Reunion ca┼éy czas gra┼éem w jej poprzedniczk─Ö (nawet mnie nie kusi┼éo), a┼╝ do momentu w kt├│rym uzna┼éem, ┼╝e zrobi┼éem co chcia┼éem i czas na nowe podboje. Dlatego dop├│ki nie uznam misji X3 Reunion + XTM za zako┼äczon─ů TC nie "wejdzie na warsztat".

Odno┼Ťnik do komentarza

Skoro tak to jest nawet szansa, ┼╝e gra p├│jdzie na lapku z dwujajowym prockiem, 2gb ram i jak─ů┼Ť dorodniejsz─ů graf─ů (GF8600M GS cho─çby) ­čĄö

Tylko, ┼╝e jak to w notebookach, troszk─Ö lipnie ma si─Ö sprawa szybko┼Ťci dysku (5400) oraz od┼Ťwie┼╝anie matrycy - mo┼╝e by─ç hardcorowo w niekt├│rych sytuacjach

­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja mam 4GB RAM i WinXP i widzi tylko 3GB, ale zadna aplikacja jak do tej pory nie uzywala mi wiecej jak ok. 1GB RAM - limit dla aplikacji pod WinXP jest faktycznie chyba 2GB (tzn. aplikacja nie moze wiecej uzyc, wiec reszte wykorzystuje XP).

Nie wiem kiedy dowiem sie jak bedzie chodzilo TC na moim kompie.

Odno┼Ťnik do komentarza

Ale to nie chodzi o system plik├│w tylko o to ┼╝e oba systemy s─ů 32 bitowe. A co do FAT32 to on r├│┼╝ni┼é si─Ö tym ┼╝e pliki wi─Öksze ni┼╝ 2 GB by┼éy nie odczytywane, obrazu DVD by┼Ť na FAT 32 nie nagra┼é. NTFS odblokowa┼é to opcj─Ö ale nadal jest problem z adresowaniem pami─Öci gdy┼╝ nadal jest to system 32 bitowy i tego nie da si─Ö obej┼Ť─ç. Jedyny spos├│b to instalacja systemu 64 bitowego.

Odno┼Ťnik do komentarza

si─Ö nie zgodz─Ö mo┼╝na zainstalowa─ç 4 GB Ramu na Win Xp 32 bit z tym tylko ┼╝e maksymalan ilo┼Ť─ç pami─Öci zadeklarowanej dla programu mo┼╝e wynosi─ç 2 GB reszta b─Ödzie przydzielona w zale┼╝n┼Ťci od potrzeb samemu Windowsowi (Kernel).

Lecz jest od tego ma┼éy wyj─ůtek mo┼╝na w Boot.ini doda─ç zmienn─ů "/3GB" w odpowienim miejscu i wtedy system mo┼╝e przydzieli─ç na dowolny program nie 2 Gb a 3 GB ramu i Reszt─Ö wzi─ů┼Ť─ç dla siebie czyli 4 GB ramu z tym prze┼é─ůcznikiem s─ů jak najbardziej do wykorzystania. W zastosowaniu tego prze┼éacznika ciekawym bajerem jest to ┼╝e jak w┼é─ůczysz sysytem i w w┼é─ů┼Ťciwo┼Ťciach sprawdzisz ile masz ramu to poka┼╝e np: 3,25 Gb ale jak odpalisz co┼Ť ramo ┼╝ernego kt├│re wykorzysta ponad 2 GB i sprawdzisz ile masz ramu istnieje szansa ┼╝e zobaczysz inna warto┼Ť─ç nawet 4 GB ­čĄö

Tyle w kwestii wykorzystywania 4 GB je┼╝eli kto┼Ť rzeczywi┼Ťcie my┼Ťli o instalacji takiego RAMU to zalecam system 64 Bitowy gdy┼╝ 32 bitowe pomimo istnienia prze┼é─ůczka /3GB po prostu nie zosta┼éy zaprojektowany z my┼Ťl─ů o obs┼éudze takich ilo┼Ťci RAM'u.

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja nie m├│wie ┼╝e limitem jest 2 GB ale mo┼╝liwo┼Ť─ç adresowania na systemie 32 bitowym nie przekracza 4GB czyli nawet jak mamy wi─Öcej ni┼╝ 4 GB to b─Ödzie wykrywa┼éo mniej. Dodatkowo ┼╝adna aplikacja nie jest w stanie wykorzysta─ç 4 GB gdy┼╝ sam system musi mie─ç pewn─ů ilo┼Ť─ç pami─Öci na w┼éasne procesy a to ju┼╝ zabiera cz─Ö┼Ť─ç mo┼╝liw─ů do zarejestrowania. XP oraz Vista pomimo to maj─ů chyba jeszcze limity adresowania na aplikacj─Ö tak ┼╝e jedna aplikacja nie mo┼╝e ca┼éej pami─Öci u┼╝ywa─ç gdy┼╝ jest ograniczona do pewnego przedzia┼éu.

Odno┼Ťnik do komentarza

fakt .... rzeczywi┼Ťcie 3 Gb to logiczny limit z ta r├│┼╝nica jak kto┼Ť chce u┼╝ywa─ç dobre duale to musi kupi─ç 2x1 GB i 2x512 mb dlatego ja wol─Ö zainstalowa─ç 2x 2G co daje mi (w wi─Ökszo┼Ťci p┼éyt) dwa wolne sloty na ewentualne rozwini─Öcie pami─Öci gdy zdecyduje si─Ö na nowy system (mo┼╝e jak b─Ödzie Sp2 do Visty to si─Ö skusz─Ö)

Dodam że zainstalowałem 4 GB i gra chodzi nad wyraz płynnie.

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja mog─Ö miec problem bo moja p┼éyta Evga 680 LT przy SLi ma problemy z obs┼éug─ů 4 bank├│w tak czy siak musia┼ébym kupic inny ram(Adata DDR2 1066+) ni┼╝ u┼╝ywam teraz(Adata DDR2 1200+)z czego i tak w┼éo┼╝y┼ébym tylko jedn─ů kostk─Ö dodatkowego ramu bo mam Xp32bit kt├│ry zobaczy tylko 3GB...a Visty nie mam zamiaru kupowac bo DirectX10 mam na Xpeku i chodzi bez zarzut├│w.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...