Skocz do zawartości

Czy ta gra jest warta rekomendacji?


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi odpisać z telefonu, bo nie widzę pytań. Sam zbyt długo nie grałem, ale w moim odczuciu bez modów jest dość nudnawo. Sam wgrałem ich z 30 i dziwiłem się, że tak prostych rzeczy nie zaimplementowano odrazu na etapie produkcji. Jakich to już szkoda się rozpisywać.

Co do napędu skokowego... Jest mod który go dodaje dla większych statków by unikać stania przy bramach, więc też niekoniecznie działa jak w X3. Największą jednakże bolączką jest skanowanie modułów stacji by móc później je budować... Dla mnie jest to naprawdę uciążliwe i dlategoż odrazu wleciał mod na kupowanie schematów.

Gra może i bardziej rozbudowana pod pewnymi aspektami ale pod innymi mniej. Kupując inne działka do statku trzeba przeklikiwać się przez encyklopedię, bo brak tu jakichkolwiek statystyk obok, żeby móc je podejrzeć. Ale znajdując odpowiednie mody można naprawdę się dobrze bawić, choć ich jakość też jest mniejsza niż za czasów X3, są zazwyczaj prostymi modami na granicy cheatów.

Taka moja subiektywna opinia.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze bierzesz pod uwagę tylko x4 Foundations,Rebirtha osobiscie nie polecam.

Pograłem w to kilkadziesiat godzin i mnie ta gra nadal nie przekonuje.

Interfejs jest "przekombinowany",latanie statkami mało intuicyjne.

Setki godzin bawilem sie z X3,szczególnie z XRM.

Po dzien dzisiejszy scena moderska do X3 jest aktywna,tzn ze ludziska nadal w to chetnie grają i tak

jak kolega powyzej napisal,do X4 modów praktycznie nie ma.

Co do ceny,to na dzien dzisiejszy X4 Foundations kosztuje 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonuje, czy nie, ja się jakoś w miarę bawiłem. Mam ponad 1600 godzin na Steam, z czego połowa to gra działała sobie sama i liczyła kasę 😁 Teraz, kiedy już mam prawie 100 mld. kredytów, jakoś już się nudno zrobiło. Schematy kupiłem wszystkie za gotówkę, nie latałem po stacjach i nie skanowałem. Ogólnie jest zabawa do wybudowania pierwszych stacji. Później, kiedy kasa już leci na bieżąco ze sprzedaży statków, jest mniej do roboty i planowania następnych budowli. Po prostu mi się nie chce. Czekam na kolejny dodatek i zobaczymy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę żeby przejść samouczki i trochę polatać. Jak na razie mi się nawet podoba 😀 Gra całkiem inna od X3, i mocno nieintuicyjna. Albo ja mam złe przyzwyczajenia. Ale jak już doszedłem do tego jak przenosić towary między statkami i jak przenieść pilota to nawet jakąś stacje od Borona dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszenie pilota jest teraz bardzo łatwe. Przed ostatnią aktualizacją trzeba była zadokować statkiem do stacji, gdzie zatrudniałeś pilota i dopiero wtedy mógł do niego iść. Inaczej był komunikat, że miejsce pracy jest nieosiągalne. Teraz wystarczy wskazać statek i nieważne, gdzie on jest - pilot trafi do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem 😀 ale przyzwyczajenia robią swoje. Nawet głupia komenda "leć do" sprawiała mi problemy. Byłem przyzwyczajony, że należy ją wybrać i dopiero potem wskazać na cel. Tutaj jej w ogóle nie było. Przeklinałem się przez wszystkie menu w grze żeby na końcu zobaczyć, że najpierw trzeba wybrać na mapie statek, potem ppm na wybranym celu/miejscu i tam komenda będzie.

Z wieloma rzeczami tak jest. Po prostu inne rozwiązania niż w X3, ale są nawet ciekawe. Jak się przyzwyczaje na pewno będzie łatwiej grać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...