Skocz do zawarto艣ci

To juz tyle lat?

Blantas
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Yacku za juz.... no na pewno dziesieciolecie strony, a tak ze witam z powrotem po latach. Tak jakos przy okazji widzialem jakies filmik o X'ach I mi sie przypomnialo..... Wszystko 馃榾

Ciesze sie ze wszystko tutaj po staremu i ze strona nadal dziala.

Mi sie o X'ach jakos zapomnialo na pare dobrych lat, mialem nadzieje ze Rebith bedzie moim powrotem jednak jako ze nie byl to X nawet go nie kupilem.

Slyszalem ze Ego pracuje nad X4 tak ze jest przynajmniej na co czekac 馃榾

Tymczasem pozdrawiam wszystkich pilotow, kapitanow i admiralow na froncie. Niech wam wiatry sloneczne sprzyjaja, a ladownie beda zawsze pelne 馃槈

Edit: Wszystkim ktorzy wspoltworzyli strone przez te wszystkie lata rowniez oczywiscie gratuluje i chyle czola

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ludzie badaj膮cy spo艂eczno艣ci internetowe jaki艣 czas temu zauwa偶yli 偶e wi臋kszo艣膰 tre艣ci pochodzi od 1% jej uczestnik贸w. Yacek na XuDB napisa艂 9885 post贸w. To troch臋 ponad 20% ca艂o艣ci post贸w na forum. Ale ile z pozosta艂ych 80% nie zosta艂o by napisanych gdyby Yacek nie sp臋dzi艂 niewyobra偶alnej ilo艣ci czasu na pisaniu swoich? Rozpracowywaniu gry, skrypt贸w, programik贸w i innych pomocy, t艂umaczeniu i publikowaniu tego na polskim sajcie? Za ten udzia艂 na XuDB mam dla Yacka niesamowity szacunek.

Mam te偶 dla Yacka szacunek za to 偶e mimo ca艂o艣ci swojego wk艂adu w X'y i community, nie by艂 i nie jest bezmy艣lnym fanboyem, i nie ba艂 si臋 ola膰 X Rebirtha kiedy okaza艂o si臋 偶e to inny i nie rajcuj膮cy zwierz, zamiast uprawia膰 gimnastyki w celu udowodnienia 偶e w sumie to epicka gra kt贸rej nikt nie zrozumia艂 (jak to widuj臋 na engforach ego i reddicie).

XuDB powsta艂o w w 2005 roku. To oznacza 偶e "marka" ta niedawno sko艅czy艂a 12 lat 馃槈 Forum d艂ugo by艂o nico艣ci膮, jednak pewnego dnia otrzymali艣my gwiazdk臋 z nieba - blokad臋 polskich for贸w przez Egosoft. Wtedy wi臋kszo艣膰 przesiad艂a si臋 na XuDB i tchn臋艂a 偶ycie w sajt. Gdyby nie to, XuDB pewnie ju偶 by nie istnia艂o.

Od czasu powstania XuDB, utrzymanie strony poch艂on臋艂o kilka tysi臋cy z艂otych, ale ca艂y czas j膮 utrzymuj臋 (z tego miejsca dzi臋kuj臋 r贸wnie偶 za wsparcie pieni臋偶ne kt贸re nie raz otrzyma艂em od spo艂eczno艣ci) i nie mam zamiaru odpuszcza膰 馃槈

Niestety X'y ju偶 tak nie jaraj膮 jak kiedy艣, X-Rebirth to nie by艂o ju偶 to, za艣 samo Ego ma obecnie solidn膮 konkurencj臋 z strony innych graczy. Tutaj Elite 5, tam kolejne updaty Star Citizena. Na Steamie ciekawe indyczki typu Avorion. Ba! Nawet ludzie od projektu Infinity wydali po latach d艂ubania co艣 grywalnego!

Od d艂u偶szego czasu rozwa偶am przekszta艂cenie XuDB w portal/community skierowane nie tyle do fan贸w x-universe, co gier kosmicznych w og贸le. XuDB stanowi艂o by tylko sekcj臋 portalu po艣wi臋con膮 X-universe, jednak sajt mia艂by miejsce r贸wnie偶 dla innych tytu艂贸w takich jak Star Citizen, Elite czy te偶 np. Stellaris. Chcia艂bym jednak aby zmiana zasz艂a stopniowo. Pierwszym krokiem by艂oby pewnie porzucenie najwi臋kszego aktualnie blokera - przesiadka z przestarza艂ego systemu forum na co艣 autorskiego. Jednak faktyczne zmiany to ci膮gle kwestia miesi臋cy. Co przyniesie przysz艂o艣膰? Kto wie 馃槈

Odno艣nik do komentarza

Nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze xudb zmienila glowno dowodzacego, gratulacje z mojej strony i dzieki ze ja dalej prowadzisz strone pomimo ze marka stacila wielu fanow. W tym tez w mnie w jakis sposob gdyz pomimo ze w zawsze bede mial sentyment go X'ow nie gram juz w sama gre. Wracajac tu mialem nadzieje znalesc kogos kto na potrafi modowac gre i pomogl by mi zrealizowac moj nigdy-nieskonczony projekt. Tak po prostu..... ostatnio znowu nabralem wiary w ludzi i tak mnie natknelo. Na xudb zawsze panowala kultura, szacunek i zrozumienie, tak ze to sie podejrzewam nie zmienilo.

Jednak zmiany sa nieuniknione i w dzisiejszych czasach trzeba ewoluowac a by utrzymac zainteresowanie spoleczenstwa. I pomimo ze bardzo milo mnie zaskoczyla stara zawartosc nie byl bym zdziwiony jesli zastal bym tu zmiany. Bardzo mozliwe ze te zmiany przyciagna nowych ludzi rozszezajac spolecznosc, nowe gry w stylu sandbox pojawiaja sie coraz czesciej co powinno w sumie nas radowac gdyz X'y to praktycznie to samo tylko bez multiplayera, miejmy nadieje ze X4 bedzie na poziomie najnowszych produkcji, a strona najprawdopodobniej znowu odzyska stara swietlnosc.

We wszystkie gry ktore wymieniles gram albo chcial bym zagrac albo bede grac jak juz wyjda i podejrzewam, ze nie jestem sam na xudb, wszystkich nas kreci sandbox w kosmosie i do tego zawsze bedziemy wracac o ile czas pozwoli.

Odno艣nik do komentarza

@Blantas, g艂贸wno dowodz膮cy xudb si臋 nie zmieni艂, co najwy偶ej zmieni艂 nicku na Riess.

@Riess, gloryfikujesz mnie, a ja tylko robi艂em swoje.

Pami臋tam jak lata temu pisa艂e艣 na forum ego o za艂o偶eniu strony i forum xudb, pytalem wtedy "po co?" Czas pokaza艂 po co ten projekt powsta艂 i jak przydatny okaza艂 si臋 w trakcie blokady polskiego forum, jak i po blokadzie. Bo polskie forum ego, mimo kilku pr贸b nigdy si臋 nie odrodzi艂o.

Dzi臋kuj臋 Riess za mo偶liwo艣膰 pisania tu i 偶ycz臋 by xudb dzia艂a艂o jak najd艂u偶ej. Szkoda 偶e LeWaR ju偶 nie utrzymuje Mamuta.

Nie gram ju偶 w X, w 偶adn膮 wersj臋, nie gram te偶 w inna tego typu gr臋. Czas gier na PC sko艅czy艂 si臋, dla mnie i chyba dla innych te偶 ko艅czy si臋 poma艂u. Komputer stoi i kurzy si臋 niepotrzebnie, wszystko robi臋 na smartfonie. Nawet znalaz艂em gr臋 podobna w wielu aspektach do X3, ale brakowa艂o jej swobody jak膮 mia艂 X3, wi臋c po chwili si臋 znudzi艂a.

O planach X4 czyta艂em tu, ale to ju偶 nie moja bajka, nie czekam.

Wys艂ane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy u偶yciu Tapatalka

Odno艣nik do komentarza

W dniu 1.02.2017 o 15:22, Yacek napisa艂:

@Riess, gloryfikujesz mnie, a ja tylko robi艂em swoje.

Oj tam, po prostu widz臋 jak niespotykanym zjawiskiem s膮 ludzie gotowi wsadzi膰 setki godzin w robienie czego艣 dla innych. Sam w wolnej chwili d艂ubie projekt open source.

Bo polskie forum ego, mimo kilku pr贸b nigdy si臋 nie odrodzi艂o.

Jak to? Zagl膮dn膮艂em tam kilka razy i widz臋 偶e postuje si臋 tam du偶o wi臋cej ni偶 na XuDB. 馃槈

Pisz膮c na marginesie, nie dziwi mnie to specjalnie, kiedy fora Ego od偶y艂y, dla du偶ej grupy ludzi znikn膮艂 pow贸d aby wej艣膰 na XUDB 馃槈

Odno艣nik do komentarza

• 1 miesi膮c temu...

Nie gram ju偶 w X, w 偶adn膮 wersj臋, nie gram te偶 w inna tego typu gr臋. Czas gier na PC sko艅czy艂 si臋, dla mnie i chyba dla innych te偶 ko艅czy si臋 poma艂u. Komputer stoi i kurzy si臋 niepotrzebnie, wszystko robi臋 na smartfonie. Nawet znalaz艂em gr臋 podobna w wielu aspektach do X3, ale brakowa艂o jej swobody jak膮 mia艂 X3, wi臋c po chwili si臋 znudzi艂a.

O planach X4 czyta艂em tu, ale to ju偶 nie moja bajka, nie czekam.

Wys艂ane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy u偶yciu Tapatalka

Hmmm. Tak bywa. Po艣wi臋ci艂e艣 tematowi mn贸stwo czasu (dzi臋ki!!!) i wyczuwam jakby nostalgi臋, ale mo偶e to by膰 tylko tylko moja nadinterpretacja. Mia艂em d艂u偶sz膮 przerw臋 w graniu, ale z przyjemno艣ci膮 powr贸ci艂em. Takie hobby. By膰 mo偶e tez mi si臋 kiedy艣 znudzi, ale p贸ki co czasem ch臋tnie pogra艂bym i na smartfonie w X-y 馃榾 Na X4 czekam, chocia偶 jestem z pokolenia, kt贸re pami臋ta Duke Nukem 3D (dla m艂odszych: na pytanie "kiedy wyjdzie xxxxx"? 艣mieszki odpowiadali - "zaraz po Duke Nukem Forever 馃榾", co w kt贸rym艣 momencie zacz臋艂o oznacza膰 "nigdy". Nast臋pca w ko艅cu jednak wyszed艂.)

XUDB to dla mnie kopalnia wiedzy 馃榾

Odno艣nik do komentarza

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

Udost臋pnij

• Dodaj now膮 pozycj臋...