Skocz do zawarto┼Ťci

To juz tyle lat?

Blantas
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Yacku za juz.... no na pewno dziesieciolecie strony, a tak ze witam z powrotem po latach. Tak jakos przy okazji widzialem jakies filmik o X'ach I mi sie przypomnialo..... Wszystko ­čśÇ

Ciesze sie ze wszystko tutaj po staremu i ze strona nadal dziala.

Mi sie o X'ach jakos zapomnialo na pare dobrych lat, mialem nadzieje ze Rebith bedzie moim powrotem jednak jako ze nie byl to X nawet go nie kupilem.

Slyszalem ze Ego pracuje nad X4 tak ze jest przynajmniej na co czekac ­čśÇ

Tymczasem pozdrawiam wszystkich pilotow, kapitanow i admiralow na froncie. Niech wam wiatry sloneczne sprzyjaja, a ladownie beda zawsze pelne ­čśë

Edit: Wszystkim ktorzy wspoltworzyli strone przez te wszystkie lata rowniez oczywiscie gratuluje i chyle czola

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Ludzie badaj─ůcy spo┼éeczno┼Ťci internetowe jaki┼Ť czas temu zauwa┼╝yli ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç tre┼Ťci pochodzi od 1% jej uczestnik├│w. Yacek na XuDB napisa┼é 9885 post├│w. To troch─Ö ponad 20% ca┼éo┼Ťci post├│w na forum. Ale ile z pozosta┼éych 80% nie zosta┼éo by napisanych gdyby Yacek nie sp─Ödzi┼é niewyobra┼╝alnej ilo┼Ťci czasu na pisaniu swoich? Rozpracowywaniu gry, skrypt├│w, programik├│w i innych pomocy, t┼éumaczeniu i publikowaniu tego na polskim sajcie? Za ten udzia┼é na XuDB mam dla Yacka niesamowity szacunek.

Mam te┼╝ dla Yacka szacunek za to ┼╝e mimo ca┼éo┼Ťci swojego wk┼éadu w X'y i community, nie by┼é i nie jest bezmy┼Ťlnym fanboyem, i nie ba┼é si─Ö ola─ç X Rebirtha kiedy okaza┼éo si─Ö ┼╝e to inny i nie rajcuj─ůcy zwierz, zamiast uprawia─ç gimnastyki w celu udowodnienia ┼╝e w sumie to epicka gra kt├│rej nikt nie zrozumia┼é (jak to widuj─Ö na engforach ego i reddicie).

XuDB powsta┼éo w w 2005 roku. To oznacza ┼╝e "marka" ta niedawno sko┼äczy┼éa 12 lat ­čśë Forum d┼éugo by┼éo nico┼Ťci─ů, jednak pewnego dnia otrzymali┼Ťmy gwiazdk─Ö z nieba - blokad─Ö polskich for├│w przez Egosoft. Wtedy wi─Ökszo┼Ť─ç przesiad┼éa si─Ö na XuDB i tchn─Ö┼éa ┼╝ycie w sajt. Gdyby nie to, XuDB pewnie ju┼╝ by nie istnia┼éo.

Od czasu powstania XuDB, utrzymanie strony poch┼éon─Ö┼éo kilka tysi─Öcy z┼éotych, ale ca┼éy czas j─ů utrzymuj─Ö (z tego miejsca dzi─Ökuj─Ö r├│wnie┼╝ za wsparcie pieni─Ö┼╝ne kt├│re nie raz otrzyma┼éem od spo┼éeczno┼Ťci) i nie mam zamiaru odpuszcza─ç ­čśë

Niestety X'y ju┼╝ tak nie jaraj─ů jak kiedy┼Ť, X-Rebirth to nie by┼éo ju┼╝ to, za┼Ť samo Ego ma obecnie solidn─ů konkurencj─Ö z strony innych graczy. Tutaj Elite 5, tam kolejne updaty Star Citizena. Na Steamie ciekawe indyczki typu Avorion. Ba! Nawet ludzie od projektu Infinity wydali po latach d┼éubania co┼Ť grywalnego!

Od d┼éu┼╝szego czasu rozwa┼╝am przekszta┼écenie XuDB w portal/community skierowane nie tyle do fan├│w x-universe, co gier kosmicznych w og├│le. XuDB stanowi┼éo by tylko sekcj─Ö portalu po┼Ťwi─Öcon─ů X-universe, jednak sajt mia┼éby miejsce r├│wnie┼╝ dla innych tytu┼é├│w takich jak Star Citizen, Elite czy te┼╝ np. Stellaris. Chcia┼ébym jednak aby zmiana zasz┼éa stopniowo. Pierwszym krokiem by┼éoby pewnie porzucenie najwi─Ökszego aktualnie blokera - przesiadka z przestarza┼éego systemu forum na co┼Ť autorskiego. Jednak faktyczne zmiany to ci─ůgle kwestia miesi─Öcy. Co przyniesie przysz┼éo┼Ť─ç? Kto wie ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze xudb zmienila glowno dowodzacego, gratulacje z mojej strony i dzieki ze ja dalej prowadzisz strone pomimo ze marka stacila wielu fanow. W tym tez w mnie w jakis sposob gdyz pomimo ze w zawsze bede mial sentyment go X'ow nie gram juz w sama gre. Wracajac tu mialem nadzieje znalesc kogos kto na potrafi modowac gre i pomogl by mi zrealizowac moj nigdy-nieskonczony projekt. Tak po prostu..... ostatnio znowu nabralem wiary w ludzi i tak mnie natknelo. Na xudb zawsze panowala kultura, szacunek i zrozumienie, tak ze to sie podejrzewam nie zmienilo.

Jednak zmiany sa nieuniknione i w dzisiejszych czasach trzeba ewoluowac a by utrzymac zainteresowanie spoleczenstwa. I pomimo ze bardzo milo mnie zaskoczyla stara zawartosc nie byl bym zdziwiony jesli zastal bym tu zmiany. Bardzo mozliwe ze te zmiany przyciagna nowych ludzi rozszezajac spolecznosc, nowe gry w stylu sandbox pojawiaja sie coraz czesciej co powinno w sumie nas radowac gdyz X'y to praktycznie to samo tylko bez multiplayera, miejmy nadieje ze X4 bedzie na poziomie najnowszych produkcji, a strona najprawdopodobniej znowu odzyska stara swietlnosc.

We wszystkie gry ktore wymieniles gram albo chcial bym zagrac albo bede grac jak juz wyjda i podejrzewam, ze nie jestem sam na xudb, wszystkich nas kreci sandbox w kosmosie i do tego zawsze bedziemy wracac o ile czas pozwoli.

Odno┼Ťnik do komentarza

@Blantas, g┼é├│wno dowodz─ůcy xudb si─Ö nie zmieni┼é, co najwy┼╝ej zmieni┼é nicku na Riess.

@Riess, gloryfikujesz mnie, a ja tylko robiłem swoje.

Pami─Ötam jak lata temu pisa┼ée┼Ť na forum ego o za┼éo┼╝eniu strony i forum xudb, pytalem wtedy "po co?" Czas pokaza┼é po co ten projekt powsta┼é i jak przydatny okaza┼é si─Ö w trakcie blokady polskiego forum, jak i po blokadzie. Bo polskie forum ego, mimo kilku pr├│b nigdy si─Ö nie odrodzi┼éo.

Dzi─Ökuj─Ö Riess za mo┼╝liwo┼Ť─ç pisania tu i ┼╝ycz─Ö by xudb dzia┼éa┼éo jak najd┼éu┼╝ej. Szkoda ┼╝e LeWaR ju┼╝ nie utrzymuje Mamuta.

Nie gram ju┼╝ w X, w ┼╝adn─ů wersj─Ö, nie gram te┼╝ w inna tego typu gr─Ö. Czas gier na PC sko┼äczy┼é si─Ö, dla mnie i chyba dla innych te┼╝ ko┼äczy si─Ö poma┼éu. Komputer stoi i kurzy si─Ö niepotrzebnie, wszystko robi─Ö na smartfonie. Nawet znalaz┼éem gr─Ö podobna w wielu aspektach do X3, ale brakowa┼éo jej swobody jak─ů mia┼é X3, wi─Öc po chwili si─Ö znudzi┼éa.

O planach X4 czytałem tu, ale to już nie moja bajka, nie czekam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 1.02.2017 o 15:22, Yacek napisał:

@Riess, gloryfikujesz mnie, a ja tylko robiłem swoje.

Oj tam, po prostu widz─Ö jak niespotykanym zjawiskiem s─ů ludzie gotowi wsadzi─ç setki godzin w robienie czego┼Ť dla innych. Sam w wolnej chwili d┼éubie projekt open source.

Bo polskie forum ego, mimo kilku prób nigdy się nie odrodziło.

Jak to? Zagl─ůdn─ů┼éem tam kilka razy i widz─Ö ┼╝e postuje si─Ö tam du┼╝o wi─Öcej ni┼╝ na XuDB. ­čśë

Pisz─ůc na marginesie, nie dziwi mnie to specjalnie, kiedy fora Ego od┼╝y┼éy, dla du┼╝ej grupy ludzi znikn─ů┼é pow├│d aby wej┼Ť─ç na XUDB ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

• 1 miesi─ůc temu...

Nie gram ju┼╝ w X, w ┼╝adn─ů wersj─Ö, nie gram te┼╝ w inna tego typu gr─Ö. Czas gier na PC sko┼äczy┼é si─Ö, dla mnie i chyba dla innych te┼╝ ko┼äczy si─Ö poma┼éu. Komputer stoi i kurzy si─Ö niepotrzebnie, wszystko robi─Ö na smartfonie. Nawet znalaz┼éem gr─Ö podobna w wielu aspektach do X3, ale brakowa┼éo jej swobody jak─ů mia┼é X3, wi─Öc po chwili si─Ö znudzi┼éa.

O planach X4 czytałem tu, ale to już nie moja bajka, nie czekam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Hmmm. Tak bywa. Po┼Ťwi─Öci┼ée┼Ť tematowi mn├│stwo czasu (dzi─Öki!!!) i wyczuwam jakby nostalgi─Ö, ale mo┼╝e to by─ç tylko tylko moja nadinterpretacja. Mia┼éem d┼éu┼╝sz─ů przerw─Ö w graniu, ale z przyjemno┼Ťci─ů powr├│ci┼éem. Takie hobby. By─ç mo┼╝e tez mi si─Ö kiedy┼Ť znudzi, ale p├│ki co czasem ch─Ötnie pogra┼ébym i na smartfonie w X-y ­čśÇ Na X4 czekam, chocia┼╝ jestem z pokolenia, kt├│re pami─Öta Duke Nukem 3D (dla m┼éodszych: na pytanie "kiedy wyjdzie xxxxx"? ┼Ťmieszki odpowiadali - "zaraz po Duke Nukem Forever ­čśÇ", co w kt├│rym┼Ť momencie zacz─Ö┼éo oznacza─ç "nigdy". Nast─Öpca w ko┼äcu jednak wyszed┼é.)

XUDB to dla mnie kopalnia wiedzy ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...