Skocz do zawartości

Dziwny problem w grze


loko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie choć nie do końca 😀

Otóż, skończyłem kampanię Gonerów, która kończy się zniszczeniem bazy pirackiej w Gain Star i wybudowaniu Świątyni Gonerów w EoL. Równoczesnie z tą kapmanią robiłem kampanię "Ostateczna Furia" gdzie za zadanie miałem eliminowanie statków Krzaków z Nieznanego sktora obok Argońskiego M92 czy jakoś tak.

Aby miał łatwiej podczas misji dla Gonerów leciałem Splicką Panterą i niszczyłem po kolei statki pirackie w nieznanym sektorze przed Gain Star, również w GS przy bramie rozwalałem ich statki. Potem celem jest zabranie ziomeczka z bazy pirackiej i wysadzenie jej w piz*u co czynię z przyjenością. Misja zaliczona, hura.

Po paru minutach biorę misję Ostateczna furia gdzie muszę dostać się do sektora Khaków i zniszczyć ich wszystkie statki, I tu zaczyna się ciekawy bug/problem/a może tak ma być ? Kiedy chce się przesiąść w moją Panterę to zarówno Piraci jak i Paradinianie we wszystkich sektorach robią się wrodzy. (Wszystkie statcje/statki na czerwono. Pimimo wciąż bardzo wysokiej reputacji na +). Kiedy latam Splickim Smokiem czy innym statkiem problemu nie i Paradinianie nie zmieniają się na wrogich, to samo tyczy się piratów.

Z ciekawości pokupowyłem inne statki w klasie Pantery i również problemu nie ma. Dziwne to, bo rozumiem że piraci mogli by zmienić swój stosunek do mnie gdyż napsułem im sporo krwi i niszcząc ich sporo jednostek ale co do tego mają trójocy ?

Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem ? 😀

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w konsole poleceń na danym statku i przeleć na sam dół i kliknij "Ustawniea ogólne" tam co masz wybór Przyjaciel/Wróg

Miałem ten sam problem w Albionie gdy za pomocą NPC Bailing (10000% modyfikator na xenon'ów) i ScS zrobiłem ultra flotę z I K Q P i nawet trafiały się statki tedian m1 m2 z full HP miałem tego hohoho, ale po drodze (Xenoński pod Scale Plate Green) do (Tam w prawo do Omycron Lyrae) przelatując puknąłem lekko bijąc xenonów jednego z teladian który zrobił się czerwony. A jak to zazwyczaj jest tuż obok misłem flotę K + I z wieżyczkami Zniszczyć wszystkich wrogów no to cały sektor zaświecił się na czerwono. Po jakimś czasie gdy naprawiona flota krążyła w HuB pojawiały się tony teladiańskich niszczycieli, a jako że zapomniałem przestawić tego co Ci napisałem (Przyjaciel/Wróg) dla floty no to ciskali się z każdym teladianinem który przeleciał przez HuB, stąd ta flota. Ja w trakcie trwania tych bitew w HuB poleciałem do sektora z Kawterą NMMC, ale ciągle mnie policja ścigała za to że mam niski status, no to im wypersfadowałem że mnie się nie ściga ale to miało smutny koniec ... Kwatera NMMC czerwona nic nie mogłem tu zrobić, nawet później prze scs wbijając poziom 10 rangi u teladi nie mogłem już nic zrobić z tą stacją, czyli fabuła do kosza ...

I o to ta historia pokazuje że jak już kogoś zachaczysz laserem przypadkiem to lepiej sprawdź czy inne statki nie zmieniły sobie danej rasy na Wróg

Wystukane z

OnePlus One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy statek ma swoje własne osobiste ustawienia przyjaciel/wróg.

Globalne ustawienie też się przyda.

Istotne też jest ustawienie "traktuj jako wroga jeśli ma wrogie zamiary" czy jakoś tak. Od dłuższego czasu wszelkim moim statkom patrolowym i moim ustawiam to na "NIE" z wyjątkiem np. misji fabularnych, gdzie czasami pojawia się coś nietypowego - np. w fabule Gonerów Piracki Syndykat. Musiałem zmienić u siebie oznaczenie zamiarów wroga na TAK żeby mi się zaczerwienili.

Ale ustawienie tego generalnie na NIE zapobiega durnym momentom - walczę sobie z kimś, niechcący moje wieżyczki za mocno zachaczą o jakiś transportowiec, ten się wkurza i ma wrogie zamiary wobec mnie a jak się robi czerwony to wtedy wieżyczki już robią z niego miazgę - i problem gotowy. Dzięki ustawieniu na NIE takich sytuacji się unika bo nawet jak cos sie wkurzy to nie oberwie od Ciebie na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, i sprawdzałem ustawienia globalne co do ras i wszedzie oprócz Xenonów i Khaków było przyjaciel. Ja nawet nikogo nie zaczepiłem ani nie trafiłem przyadkowo. Problem robi się przy teleportowaniu się na Panterę. Wtedy z automatu wszystkie sektory Paradinian i wszystkie ich statki w X-universe stają się czerwone.

Problem rozwiązałem, kupiłem nową Panterę i przeniosłem sprzęt. Starą sprzedałem. Chyba była jakaś przeklęta 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2015 o 17:39, Yacek napisał:

Sprawdzałeś ustawienia globalne, a należało sprawdzić ustawienia lokalne na tej Panterze. Wtedy okazało by się ze masz dla niej ustawionych Paranidian jako wrogów. W takim przypadku wystarczy ręczna zmiana lub kopiowanie ustawień globalnych i po sprawie.

Ale domyślnie ustawienia loklane są tak samo ustawione jak globalne. Co nie zmienia faktu, że tego nie sprawdziłem.

Natomiast zastanaiwam się jak ewentualnie mogły by się te ustawienia zmienić skoro trochę już latałem Panterą i wczesniej problemów nie było.

Mimo wszystko dziekuję za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2015 o 20:26, loko napisał:

Ale domyślnie ustawienia loklane są tak samo ustawione jak globalne. Co nie zmienia faktu, że tego nie sprawdziłem.

Natomiast zastanaiwam się jak ewentualnie mogły by się te ustawienia zmienić skoro trochę już latałem Panterą i wczesniej problemów nie było.

Mimo wszystko dziekuję za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Wystarczy jedno przypadkowe trafienie z działka czy rakietą, a czasem nawet zderzenie ze statkiem lub dronem (o co w ogniu walki nie jest trudno) żeby danej jednostce zmieniły się jej własne ustawienia przyjaciel/wróg. Każdy z nas przerabiał to wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...