Skocz do zawarto艣ci

Dziwny problem w grze

loko
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie cho膰 nie do ko艅ca 馃榾

Ot贸偶, sko艅czy艂em kampani臋 Goner贸w, kt贸ra ko艅czy si臋 zniszczeniem bazy pirackiej w Gain Star i wybudowaniu 艢wi膮tyni Goner贸w w EoL. R贸wnoczesnie z t膮 kapmani膮 robi艂em kampani臋 "Ostateczna Furia" gdzie za zadanie mia艂em eliminowanie statk贸w Krzak贸w z Nieznanego sktora obok Argo艅skiego M92 czy jako艣 tak.

Aby mia艂 艂atwiej podczas misji dla Goner贸w lecia艂em Splick膮 Panter膮 i niszczy艂em po kolei statki pirackie w nieznanym sektorze przed Gain Star, r贸wnie偶 w GS przy bramie rozwala艂em ich statki. Potem celem jest zabranie ziomeczka z bazy pirackiej i wysadzenie jej w piz*u co czyni臋 z przyjeno艣ci膮. Misja zaliczona, hura.

Po paru minutach bior臋 misj臋 Ostateczna furia gdzie musz臋 dosta膰 si臋 do sektora Khak贸w i zniszczy膰 ich wszystkie statki, I tu zaczyna si臋 ciekawy bug/problem/a mo偶e tak ma by膰 ? Kiedy chce si臋 przesi膮艣膰 w moj膮 Panter臋 to zar贸wno Piraci jak i Paradinianie we wszystkich sektorach robi膮 si臋 wrodzy. (Wszystkie statcje/statki na czerwono. Pimimo wci膮偶 bardzo wysokiej reputacji na +). Kiedy latam Splickim Smokiem czy innym statkiem problemu nie i Paradinianie nie zmieniaj膮 si臋 na wrogich, to samo tyczy si臋 pirat贸w.

Z ciekawo艣ci pokupowy艂em inne statki w klasie Pantery i r贸wnie偶 problemu nie ma. Dziwne to, bo rozumiem 偶e piraci mogli by zmieni膰 sw贸j stosunek do mnie gdy偶 napsu艂em im sporo krwi i niszcz膮c ich sporo jednostek ale co do tego maj膮 tr贸jocy ?

Czy kto艣 spotka艂 si臋 z tego typu problemem ? 馃榾

Pozdrawiam

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wejd藕 w konsole polece艅 na danym statku i przele膰 na sam d贸艂 i kliknij "Ustawniea og贸lne" tam co masz wyb贸r Przyjaciel/Wr贸g

Mia艂em ten sam problem w Albionie gdy za pomoc膮 NPC Bailing (10000% modyfikator na xenon'贸w) i ScS zrobi艂em ultra flot臋 z I K Q P i nawet trafia艂y si臋 statki tedian m1 m2 z full HP mia艂em tego hohoho, ale po drodze (Xeno艅ski pod Scale Plate Green) do (Tam w prawo do Omycron Lyrae) przelatuj膮c pukn膮艂em lekko bij膮c xenon贸w jednego z teladian kt贸ry zrobi艂 si臋 czerwony. A jak to zazwyczaj jest tu偶 obok mis艂em flot臋 K + I z wie偶yczkami Zniszczy膰 wszystkich wrog贸w no to ca艂y sektor za艣wieci艂 si臋 na czerwono. Po jakim艣 czasie gdy naprawiona flota kr膮偶y艂a w HuB pojawia艂y si臋 tony teladia艅skich niszczycieli, a jako 偶e zapomnia艂em przestawi膰 tego co Ci napisa艂em (Przyjaciel/Wr贸g) dla floty no to ciskali si臋 z ka偶dym teladianinem kt贸ry przelecia艂 przez HuB, st膮d ta flota. Ja w trakcie trwania tych bitew w HuB polecia艂em do sektora z Kawter膮 NMMC, ale ci膮gle mnie policja 艣ciga艂a za to 偶e mam niski status, no to im wypersfadowa艂em 偶e mnie si臋 nie 艣ciga ale to mia艂o smutny koniec ... Kwatera NMMC czerwona nic nie mog艂em tu zrobi膰, nawet p贸藕niej prze scs wbijaj膮c poziom 10 rangi u teladi nie mog艂em ju偶 nic zrobi膰 z t膮 stacj膮, czyli fabu艂a do kosza ...

I o to ta historia pokazuje 偶e jak ju偶 kogo艣 zachaczysz laserem przypadkiem to lepiej sprawd藕 czy inne statki nie zmieni艂y sobie danej rasy na Wr贸g

Wystukane z

OnePlus One

Odno艣nik do komentarza

Ka偶dy statek ma swoje w艂asne osobiste ustawienia przyjaciel/wr贸g.

Globalne ustawienie te偶 si臋 przyda.

Istotne te偶 jest ustawienie "traktuj jako wroga je艣li ma wrogie zamiary" czy jako艣 tak. Od d艂u偶szego czasu wszelkim moim statkom patrolowym i moim ustawiam to na "NIE" z wyj膮tkiem np. misji fabularnych, gdzie czasami pojawia si臋 co艣 nietypowego - np. w fabule Goner贸w Piracki Syndykat. Musia艂em zmieni膰 u siebie oznaczenie zamiar贸w wroga na TAK 偶eby mi si臋 zaczerwienili.

Ale ustawienie tego generalnie na NIE zapobiega durnym momentom - walcz臋 sobie z kim艣, niechc膮cy moje wie偶yczki za mocno zachacz膮 o jaki艣 transportowiec, ten si臋 wkurza i ma wrogie zamiary wobec mnie a jak si臋 robi czerwony to wtedy wie偶yczki ju偶 robi膮 z niego miazg臋 - i problem gotowy. Dzi臋ki ustawieniu na NIE takich sytuacji si臋 unika bo nawet jak cos sie wkurzy to nie oberwie od Ciebie na za艣.

Odno艣nik do komentarza

Rozumiem Was, i sprawdza艂em ustawienia globalne co do ras i wszedzie opr贸cz Xenon贸w i Khak贸w by艂o przyjaciel. Ja nawet nikogo nie zaczepi艂em ani nie trafi艂em przyadkowo. Problem robi si臋 przy teleportowaniu si臋 na Panter臋. Wtedy z automatu wszystkie sektory Paradinian i wszystkie ich statki w X-universe staj膮 si臋 czerwone.

Problem rozwi膮za艂em, kupi艂em now膮 Panter臋 i przenios艂em sprz臋t. Star膮 sprzeda艂em. Chyba by艂a jaka艣 przekl臋ta 馃榾

Odno艣nik do komentarza

W dniu 25.02.2015 o 17:39, Yacek napisa艂:

Sprawdza艂e艣 ustawienia globalne, a nale偶a艂o sprawdzi膰 ustawienia lokalne na tej Panterze. Wtedy okaza艂o by si臋 ze masz dla niej ustawionych Paranidian jako wrog贸w. W takim przypadku wystarczy r臋czna zmiana lub kopiowanie ustawie艅 globalnych i po sprawie.

Ale domy艣lnie ustawienia loklane s膮 tak samo ustawione jak globalne. Co nie zmienia faktu, 偶e tego nie sprawdzi艂em.

Natomiast zastanaiwam si臋 jak ewentualnie mog艂y by si臋 te ustawienia zmieni膰 skoro troch臋 ju偶 lata艂em Panter膮 i wczesniej problem贸w nie by艂o.

Mimo wszystko dziekuj臋 za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odno艣nik do komentarza

W dniu 25.02.2015 o 20:26, loko napisa艂:

Ale domy艣lnie ustawienia loklane s膮 tak samo ustawione jak globalne. Co nie zmienia faktu, 偶e tego nie sprawdzi艂em.

Natomiast zastanaiwam si臋 jak ewentualnie mog艂y by si臋 te ustawienia zmieni膰 skoro troch臋 ju偶 lata艂em Panter膮 i wczesniej problem贸w nie by艂o.

Mimo wszystko dziekuj臋 za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Wystarczy jedno przypadkowe trafienie z dzia艂ka czy rakiet膮, a czasem nawet zderzenie ze statkiem lub dronem (o co w ogniu walki nie jest trudno) 偶eby danej jednostce zmieni艂y si臋 jej w艂asne ustawienia przyjaciel/wr贸g. Ka偶dy z nas przerabia艂 to wiele razy.

Odno艣nik do komentarza

No i pewnie by艂o to o czym wspominali艣cie. Bo tak jak pisa艂em wczesniej, ustawienia globalne sprawdzi艂em, natomiast ustawie艅 statku jako jednostki indywidualnej ju偶 nie 馃榾

C贸偶, za nie uwag臋 si臋 p艂aci.

Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc.

Odno艣nik do komentarza

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

Udost臋pnij

• Dodaj now膮 pozycj臋...