Skocz do zawartości

Czara goryczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2013 o 21:54, Krutek napisał:

Yacek, nie wszyscy podeszli do tego jak do kontynuacji XTC/AP. Ja grze dałem czystą kartę - wystarczy przeczytać pierwsze moje posty. Rozróżnijmy jednak dwie rzeczy - ktoś wypuszcza dopracowaną grę z koncepcją która nam nie pasuje która ma niewielką ilość błędów (zawsze jakieś będą w tak zaawansowanych projektach) lub drugi przykład to co zrobiło Ego-goofno, czyli wypuszcza gniotosmroda, w którym 90% rzeczy nie działa, albo jest zbugowanych. Prawda jest brutalna, takie zachowanie producentów gier, jak zrobiło EgoZłodzeje wymusza piractwo, bo ja nie będę ukrywać, że czuję się oszukany i okradziony w białych rękawiczkach. Mimo, że z Tą grą (X-Rebirth) oraz firmą, wiązałem ogromne nadzieje, to teraz życzę im z całego swojego wrednego i złośliwego serca, by konkurencja pracująca nad swoimi kosmicznymi projektami, pogrzebała ich pod świeża stertą końskiego kompostu.

Dla mnie Egesoft, stracił całkowicie swój wizerunek i nie wiem czy chciałbym by wypuścili kolejną odsłonę śmierdzącej smółki, bo przez tyle lat co gram w różne gry, a uzbiera się tego ze dwie i pól dekady (zaczynałem od Atari 130XE, potem było Atari 1024STE, potem pierwszy IBM 286, 386 itd) to takiego chamskiego przekrętu jeszcze nigdy nie doświadczyłem by wypuścić do sprzedaży nieukończoną i nieprzetestowaną grę, w której poza ładną i klimatyczną grafiką niewiele działa. Jak rozmawiam ze znajomymi opisuję te grę następującym określeniem:

Ładna, ale tępa blondynka, po wielu operacjach plastycznych której uszkodzili funkcje motoryczne.

Zgadzam sie z tą wypowiedzią w 100% , od siebie dodałbym tylko jeszcze " ZX Spektrum i Amige" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A niech będzie. Dopiszę co mnie boli. Pierwsze podejście - spędziłem 15 min z grą. Drugie podejście (od nowa) może zeszło mi 40 min. Dostałem jakiś statek. Jak nim kierować ? Jak wydawać polecenia?(dokopałem się są polecenia - super!!! )(miedzy innymi zewnętrzna kamera - jest coś takiego ? Może jest ale się nie dokopałem). Jak dla mnie miał być x3 z poprawioną grafiką i (moim marzeniem w x-sach) kokpity z free look. Co dostałem za 50e - nieudany port na konsole, nie nada się na PC i tym bardziej na konsole. Jakieś przeprosiny od EGO to śmiech, nie dość że gra to bubel to jeszcze z bugami. I co z tego że bugi poprawią , gry już nie naprawią. Największe pretensje mam do siebie że nie zajrzałem na forum przed zakupem. Wiem ze na forum jest polityka antypiracka ale taki bubel nie ma dema i aż się prosi żeby sprawdzić pirata Jak wiele lat temu można było kupować gry w ciemno to te czasy dawno się skończyły. Z drugiej beczki kopia piracka nie będzie dostępna (tak mi się wydaję) bo szanującemu crackerowi będzie szkoda czasu na ten badziew.

EDIT poprawa ortografii, byłem po drugim podejściu do gry i pisałem z serca ortografią się nie przejmując. Było szybko i z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2013 o 03:56, saradeus napisał:

Jak dla mnie miał być x3 z poprawioną grafiką i (moim marzeniem w x-sach) kokpity z free look. Co dostałem za 50e - nieudany port na konsole, nie nada się na PC i tym bardziej na konsole.

omfg ludzie, ile razu było mówione, że poza drobnymi nawiązaniami, sama gra będzie mieć gówno wspólnego z x'ami? Skoro kupujecie bez obadania produktu to pretensje możecie mieć tylko do siebie, a nie do ego (pomijam kwestie bugów - mowa tu o samej "koncepcji" gry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Eeeeee tam... Przesadzacie, właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem X: Rebirth i jak narazie wrażenia pozytywne, grafika mega, giga, hyper o wiele lepsza od X3, mnie zaskakuje genialna przestrzenność, sprawdzałem na 40 calowym telewizorze stojącym dość blisko "oczu" i naprawdę mam wrażenie jakbym latał po kosmosie, wrażenie przestrzenności samego kosmosu jak i obiektów naprawdę fajne, jednak w poprzednich X-ach widać było tą sztuczność tego wszechświata, tutaj już ta granica się zaciera, widok z pulpitu kapitalny, kokpitmody z X3 mogą się schować, bugi jak bugi - będą naprawiać, klony na stacji... no cóż ja mam średni sprzęt i już mi nie wyrabia na najniższych ustawieniach więc klony na stacjach mi nie przeszkadzają choć to banalne, grafika jest naprawdę bardzo, bardzo złożona i podejrzewam, że wiele rozwiązań w grze spowodowane było właśnie ograniczeniami wydajności kart graficznych, do tego w poprzednich X-ach wogóle nie było wnętrz stacji ani postaci więc to i tak duży skok i nie rozumiem na co narzekacie, że coś urozmaicili, sądzę, że gra się rozwinie a mody sprawią, że będziecie w nią grali namiętnie przez długie miesiące albo i lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko kosmos wyglada w miare dobrze nic wiecej. Kokpit to tragedia a te swiatla i cienie to chyba amator robil. Nie wspominajac o wnetrzech stacji i juz setki razy omawianych NPC.

Mowisz o stacjach itp. Ale co to za urozmaicenie skoro wszystko wyglada tak samo. Plus szukanie po cudzych szafkach jakichs rzeczy. Co to ma byc? Gra hack n slash czy space sim?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2014 o 10:48, facemob napisał:

Mowisz o stacjach itp. Ale co to za urozmaicenie skoro wszystko wyglada tak samo. Plus szukanie po cudzych szafkach jakichs rzeczy. Co to ma byc? Gra hack n slash czy space sim?????

Ale zrozum, że pisanie gier zajmuje kupę czasu, i tak 7 lat pisania gry to dużo a to dlatego bo Rebirth to całkiem nowa "konstrukcja", każdy model i pixel był pisany na nowo, jakby mieli odgrzać kotleta to by była za 2 lata a niestety musieli pisać wszystko od nowa, a w grze jest taka szczegółowość nawet na niskich/średnich ustawieniach, że bania mała, elektrownia słoneczna wygląda dobrze ale oczyszczalnia wody to już obłędnie, to ma się nijak do wcześniejszego świata X, jednym pasuje innym nie, nawet statek do transportu wody ma okrągłe zbiorniki a nie jak we wcześniejszych X-ach, do tego modele modułowe, masakra ile to pracy musiało kosztować, jest parę wpadek no nie można mówić, że nie ale jak pisałem jednym pasuje innym nie, to już nie jest stary X to całkiem nowa odsłona i nowa koncepcja, komuś odpowiada obniżenie grywalności w zamiast za przepiękne widoki innemu to przeszkadza, mi akurat pasuje zobaczymy jak to się rozwinie. PS: już nie ma szafek w stacjach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest cudowna grafika, ale jej wydajność i grywalność. Prosty przykład przewagi grywalności nad grafiką, który wszyscy dobrze znają Might of Magic 3 i jego następca 4.

Trudno nie być zirytowanym skoro nasz pięknie wyglądający frachtowiec gdzieś się zawieruszył, nasz kapitan gubi rozkazy, a gospodarka pada, bo jakiś skrypt odpowiedzialny za dostawy zaczyna nawalać i statki stoją w miejscu. To jest dziwne i sztuczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2014 o 17:06, Peroox napisał:

Trudno nie być zirytowanym skoro nasz pięknie wyglądający frachtowiec gdzieś się zawieruszył, nasz kapitan gubi rozkazy, a gospodarka pada, bo jakiś skrypt odpowiedzialny za dostawy zaczyna nawalać i statki stoją w miejscu. To jest dziwne i sztuczne.

To jak za starych dobrych czasów komuny, samo życie po prostu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi adwokat9 to co z takimi gierkami jak szachy, poker czy prosty mahjong w których zwykła kanciasta grafika 2d styka by się pobawić. Grafika to tylko dodatek a jak ktoś jako główny cel stawia walory wizualne a resztę robi bo coś musi być to powstanie produkt na który można popatrzeć i tyle.

Niestety rebirth chyba już umarł i jest historią czytając wypowiedzi moderów:

"I've lost interest in modding rebirth, and playing the game as a whole. Its just not X anymore and i dont like what it is now, I've gone back to modding AP full time on the X-Timelines mod."

Kończąc zadam pytanie tym co pisali "mody go naprawią", kto ma naprawić jak moderzy się wykruszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że moderzy tworzą mody dla przyjemności, rozszerzenia możliwości grania w ulubioną grę. Nikt komu za to nie płacą nie będzie ślęczał nad wskrzeszaniem trupa. Jak nie działa podstawa to nie można myśleć o rozbudowie świata.

Pozostaje tylko czekać, aż Egosoft naprawi i ulepszy swoją grę. Watpie by szybko porzucili grę, w którą włozyli tyle wysiłku, a gracze pieniędzy(zniszczona reputacja to na pewno nie jest to o czym marzą prodcenci gier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2014 o 17:26, adwokat9 napisał:

No co racja to racja, miejmy nadzieję że poprawią grę bo grafika jest naprawdę ładna jak na X-a.

Kolega adwokat 'pracuje' jak widać na swojego nicka 😀 Piękna grafa na ...

Cytat

...mam średni sprzęt i już mi nie wyrabia na najniższych ustawieniach...

Interesujące. FPS na poziomie 1 więc masz CO oglądać.

Zapraszam do planetarium , może nie jest tak pięknie ale za to prawdziwie. Albo do kina. Moc akcji, kolorów innych wrażeń estetycznych. Rebirth szybko ci się znudzi bo jednak ma ograniczoną ilość tych zachwycających 'widoczków' a skoro to jedyna wartość godna uwagi to ........

ps

I brak zainteresowania widać nie tylko TU.

Umarł król, niech żyje 'dziadek'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutnie kończy się historyja długo oczekiwanego przez (jak myślę) nas wszystkich X Rebirtha, ja nadzieje już straciłem w te długie zimowe wieczory wracam do AP licząc że następne oczekiwane przeze mnie tytuły mnie nie zawiodą i że następne firmy mnie nie okradną, bo szczerze żałuje wydanych pieniędzy miałbym dobrej klasy plecionkę za ten bubel. Zaczynam się czasami zastanawiać czy nie jestesmy okradni , trosze przez własną głupote, chęć zagrania jak najszybciej, chęć mieć coś zanim inni mieć to będą, firmy to wykorzystują , dają nam buble potem daja darmowe patche ale za chwile dodaja jakis dodatek za ktory chca kase... i nie jest tak tylko z grami ,tak jest ze wszystkim, jesteśmy dojnymi krowami ktore ryczą ale mleko dają.......

Teraz zanim coś kupię to albo będzie wersja demo , albo pirat.... albo ktoś bedzie mnie szanował albo ja be miał też go w dupie.....

I tym niemiłym akcentem wracam do AP które właśnie ponownie instaluje na steamie...

Wszystkiego najlepszego w nowym roku .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2014 o 18:05, deedol napisał:

bo szczerze żałuje wydanych pieniędzy miałbym dobrej klasy plecionkę

Teraz zanim coś kupię to albo będzie wersja demo , albo pirat.... albo ktoś bedzie mnie szanował albo ja be miał też go w dupie.....

Plecionkę? 😛

Ja tak robię od wieków...i ktoś powie że jestem złodziejem? Nie, nie jestem bo chce przetestować coś przed zakupem (jeśli to nie jest dostępne). Buty mierzę choć ich jeszcze nie kupiłem, ubranie, zegarki itd. To dlaczego z grami nie ma być inaczej? Ok rozumiem że większość pobierze grę i w sumie na tym się kończy. Co natomiast z ludźmi którzy grę pobiorą. a później i tak za nią zapłacą?

Widzisz tak to jest że teraz gier demo jest coraz mniej, dlaczego? Właśnie dlatego że część ludności kupi grę bez testów bo może sobie na to pozwolić i będzie narzekać że bubel kupili i ich ktoś okradł. Druga zaś część ludności naturalnie grę spiraci i albo ją kupi albo nie (też będą narzekać z tym że narzekać na sam produkt że jest beznadziejny). Szczerze? Gdyby gry pirackie i te "przedpremierowe wycieki" nie byłyby dostępne w sieci, sprzedaż produktów typu gry, muzyka i filmy bardzo by zmalała. To jest fakt, ale nikt o tym nie powie publicznie i się do tego nie przyzna. Wyobrażasz sobie aby ktoś z Microsoftu przyznał się że "przez przypadek" udostępniliśmy Windows? To co opisuję ma swoją nazwę = marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś czytałem, że do 24 godzin możemy mieć takową kopię do użytku własnego, następnie musimy ją usunąć z dysku komputera. No i oczywiście nie możemy rozpowszechniać kopii gry.

Najlepszym wskaźnikiem popularności nowych "lepszych" systemów Windowsa jest to, że jeszcze w listopadzie tamtego roku, większość komputerów wciąż działałą na XP-ku

W przypadku X Rebirth demo i tak było by katastrofą. Ograniczone pole manweru(bo demo) + niedziałające skryptu = to w sumie to samo co czysty Rebirth ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2014 o 20:26, LeWaR napisał:

Bzdura totalna. Nie ma takiego przepisu. Zapoznaj się z ochroną praw autorskich i intelektualnych.

W tym co napisał Peroox jest odrobina prawdy ale przepis ten dotyczy utworów muzycznych i filmów.

Podsumowując... gry i programy trzeba kupować, nie można mieć nawet oprogramowania instalacyjnego bez posiadania dowodu zakupu ( z wyjątkiem wersji demo publikowanej przez wydawcę gry), a muzykę i filmy można ściągać do woli byle tylko na własny użytek i nie z torrentów. No i rzecz jasna zabrania się publikowania takich plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...