Skocz do zawartości

X:Rebirth - pierwsze wrażenia


deedol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 17.11.2013 o 12:44, Omicron napisał:

Tak czytam i czytam opinie i chyba X: Rebirth okazuje się totalną klapą... no cóż, zawsze mam moje X3:TC 😀

ja na pocieszenie ze jeszcze min.24 godziny zanim zasiade przy X Rebirth i stwierdze to co zostało już stwierdzone, gonie po sektorach Xenonów i Piratów w X3AP stestując nowe Avengery 😉

na metacritic akcje w dół , X Rebirt sięga dna, ocena juz na poziomie 3,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 godzinach mogę również już stwierdzić iż gra jest nudna.

To co mi się podoba to:

- wszechświat i jego ogrom

Wczoraj zgubiłem się (jakieś 510 km od autostrad) a przez fatalną mapę miałem problem z odnalezieniem drogi powrotnej.

Dodatkowo bez SETA i autopilota, czas powrótu był długi i nudny.

Musiałem tez przez kolejne zawieszenie się gry, całkowicie wyłączyć opcje w grafice:

- antialiansing: off

- shadows: off

- ssao: off

i włączyć vsync.

I teraz daje rade bez wieszania.

Za 50euro to by mi ciśnienie skoczyło, ja ją kupiłem na muve za 119pln, więc jakość spokojniejszy jestem, ale jakbym miał odłożyć tą kasę to też bym się wkurzył. To produkt w pełni nie dopracowany jak już tutaj nie jedna osoba napisała.

To tak jakby kupić za ciężką kasę meble bez śrub i gwoździ.

Opublikowali tez filmik (ang) gdzie jest ocena produkcji. (Uwaga jest troche przekleństw w filmie).

http://www.youtube.com/watch?v=LxUx96-6-dw#t=28

Cytat

na metacritic akcje w dół , X Rebirt sięga dna, ocena juz na poziomie 3,9

Sądzę iż do 2,5 może dojść jak nie poprawią jej szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2013 o 13:24, bufi napisał:

Nie ma podstawowych komend, atakuj, podazaj, wyrownaj predkosc, czy namierz kolejny cel. Nic nie ma, ot jaka namiastka radaru i strzelasz sobie az przestana latac czerwone ikonki. Dla mnie walka Skunkiem nie istnieje narazie.

Zgadza się. Ciężko cokolwiek powiedzieć o czymś, czego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie że autostrady są fajne i ładnie wyglądają ale co powie po paru dniach grania i latania nimi - totalna strata czasu można nimi polatać parę razy a potem off. To samo tyczy się latania po stacjach i szukania NPC, owszem to bardziej realne ale czy oto chodzi w Xach zdecydowani nie. Co do realizmu to super realne jest uderzanie o coś bez konsekwencji - walnijcie jakimś okrętem w stację w TC czy AP.

Co się tyczy jednego okrętu to zdecydowanie droga na skróty po co się męczyć i przystosowywać inne jednostki jak można przygwoździć do jednej krypy z paroma rodzajami broni i rakiet. Po za tym wyobraźcie sobie walkę capital shipów w pobliżu takiej stacji gdzie ruch jest ogromny - nieustające wybuchy tej szarańczy + destrukcja stacji. Albo ja nie widzę przelotu takiego kolosa przez tą szarańcze i wszędzie wystające części stacji - chociaż to widziałem że rozwiązali bo większe okręty przenikają przez stacje.

Żądam usunięcia z nazwy tej gry "X" ponieważ ona nie zasługuje na to a co za tym idzie jak by to był rebirth 90% ludzi którzy ją kupili 3x dłużej by się zastanawiali zanim wybulili tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 13h gry to wystarczająco by mieć jakieś zdanie, ale wypowiem się. Według mnie twórcy popełnili największy błąd wprowadzając to całe chodzenie po stacjach. Albo się coś robi dobrze albo wcale. Zrobili na siłę i to widać. Zadokuj na stacji, na oczach wszystkich ograb szafki a potem im to wszystko sprzedaj. Jeszcze te rozmówki (raptem 3 czy 4) żeby dostać zniżkę – zgroza. Stacje oraz wszechświat wyglądają za to bardzo widowiskowo. Mam nadzieje, że wprowadzą zdalną komunikacje z osobami na stacji tak by nie trzeba było schodzić ze statku i oglądać tych kwiatków by coś załatwić. Komunikacja z naszą flotą również fatalna, brakuje podstawowych komend jak wcześniej już wspomniano. Miało być przystępnie a nawet po takim czasie gra mnie się w to z oporami. Nie mówię, że w X3 Reunion grało mi się super z marszu, ale tam przynajmniej nie walczyłem z sobą by dać grze jeszcze trochę czasu zanim kompletnie mnie rozczaruje:/

W tej chwili cała flota (3 statki) latają za mną z miejsca na miejsce, choć nie mam ich w skrzydle, poza tym muszę kupić racje żywnościowe i mam odpowiedni statek, ale gra mówi mi, że jednak nie mam wiec to chyba koniec tego „odrodzenia” na ten moment dla mnie.

Cieszę się, że do tej pory nie kupiłem X3 – AP, jak rozumiem możecie mi je polecić? Być może doczekam się przepoczwarzenia się X Rebirth w coś dobrego podczas zabawy w AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czy to prawda że w tej grze gracz nie może zmienić statku? Jak dla mnie podstawową zaletą serii X jest to że można polatać czymkolwiek się zachce. O ile się kupi/zdobędzie się ten statek.

Czytam Wasze opinie i szczerze mówiąc to raczej w najbliższym czasie odpuszczę sobię tą grę, a szkoda bo bardzo byłem jej ciekaw i już miałem nawet ją kupić w dniu premiery i ciesze się że coś mi wypadło i nie miałem czasu do sklepu pojechać bo kupiłbym kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozna modyfikowac ale chociaz jakby sie nad tym dluzej zastanowic to wszystko jest modyfikowane jak np X3 tylko zamiast np placic za kolejny upgrade silnika w jednym miejscu( jak w X3) latasz po calym systemie szukajac handlarza i kupujesz sobie silniki Mk2 Mk3. Tutaj jeszcze podzial na jakies podtypy np oslony standardowe Mk1, Mk2 o wiekszej pojemnosci ale wiekszym czasie ladowania, i o mniejszej ladownosci ale szybszym czacie ladowania.

Czyli system ulepszen jest dodobny do X2-X3 i troche lepiej zroznicowany, ale szalu nie ma

W ogole zaczyna mnie smieszyc ten transportowiec co lata za nami, X3 jak sie mialo TLa to czulem jakas taka radosc i szaczunek do tej klasy statkow.... a tutaj ten wielki transportowiec przypomina mi wozek z supermarketu pchany przez bezdomnego( czesty widok w filmach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? wolałbym móc przesiąść się w inny statek, polatać pooglądać statek z każdej strony czy np jak mialem w zwyczaju po uzbrojeniu nowego statku przejśc w widok zewnętrzny zacząć strzelać i podziwiać efekty 😉 czy nawet poobijać się nową zabawką o asteroidy. A teraz? Nie cała te modyfikacja nie przemawia do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...