Skocz do zawartości

Zdobywanie punktów reputacji zależnie od podtypu statku


BetonowaAnakonda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ludziska!

Grając w X3Ap odkryłem przypadkowo pewną zależność. Przy którejś z bram skokowych znalazłem zloopowany konwój piracki tzn. Statki wylatywały z niej bez końca jeśli niszczyliśmy jednostki nim dolecą do bramy na drugim końcu sektora. Czasami takie bugi po prostu występują. Wydało mi się to dobra okazją żeby podwyższyć już wysoką reputację u Argonów (niestety nie pamiętam konkretnego stopnia). Z

Sektora wylatywały same Novy o różnych podtypach np. Zwiadowca czy Tragarz. Zauważyłem drobne różnice w przyroscie reputacji w zależności od zniszczonych podtypów. Zrobiłem save'a i zabralem się do porównywania. Miałem próbę kontrolną czyli cztery Novy zwykłego typu zniszczone pod rząd. Uwaga:

4xNova dały mi 1% reputacji

2xNova Tragarz + 1xNova Zwiadowca + 1xOdkrywca dały mi 1% reputacji

2xNova Ścigacz+1x Pogromca+ 1x Odkrywca dały mi 1% reputacji

2xNova Zwiadowca + 1xNova + 1xPogromca Dały mi 1% reputacji

Każdy zabieg powtórzony dwa razy zawsze z tym samym wynikiem. Zważywszy na okoliczności gdzie występowałaby reputacja niższa niż moja, skala byłaby bardziej zauważalna. (hipoteza)

Zapytacie: Po jakiego grzyba żeś to liczył bracie?

Liczyłem to, ponieważ jak dla mnie, jest to sugerowanie lepszego podtypu przez Ego. Najwyższy wynik uzyskuje Ścigacz więc czy aby nie jest to jakaś sugestia? Dodam, że skryptów i modów chwilowo nie używam i pisze to z cholernego tableta. Eksperyment przeprowadziłem w Aamonie prototypie przy użyciu polis ubezpieczeniowych i zestawie laserów WMP i GP.

Pozdro moje śmieszki. Może jakieś konkluzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktacja reputacji (zarówno u ras jak handlowa i bojowa) jest liczona punktowo. Gdzieś, kiedyś widziałem dokładne rozpisanie poszczególnych punktów dla poziomów, jak ponownie znajdę to wkleję.

Co to znaczy? Tyle, że przykładowo:

0-333 punktów - poziom 0

333-1000 punktów - poziom 1

1000-3333 punktów - poziom 2 itp.

Zniszczenie statku M3 to np. 30 puntów. Na poziomie 0 będzie więc to wzrost o około 10%, na poziomie 1 wzrost o 1% a już na poziomie 2 lub wyższym, będzie to ułamek procenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale procenty nie są zbyt dokładnym wykładnikiem w takim wypadkach. Lepiej byłoby zainstalować skrypt typu display ranks, który pokazuje nam dokładnie reputację w punktach. Wtedy można by było wyłapać takie niuanse i sprawdzić czy rzeczywiście konkretne typy statków dają nam większy wzrost reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Prowler. Różnice między różnymi statkami (nawet w tej samej klasie) mogą być. I im niższa reputacja, tym bardziej będą one widoczne w procentach dla gracza. Dawno temu używałem display ranks, teraz używam Ranking ranks i w sumie te kilka punktów to dla mnie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o to link: http://www.egosoft.com/support/faq/faq_answer_pl.php?answer=1337&version=9&sid=fccfffb04fba1d198cd95450da9d6674

Podane są tam ilości punktów przy każdym poziomie reputacji bojowej. Ostatnie zdanie w opisie mówi, że ilości procentów na każdym poziomie to procent do następnego poziomu, a nie procent ogólnego postępu reputacji. To chyba jasne dla wszystkich.

Tu rangi handlowe: http://www.egosoft.com/support/faq/faq_answer_pl.php?answer=1336&version=9&sid=fccfffb04fba1d198cd95450da9d6674

A tu wartości punktacji rang u ras: http://www.egosoft.com/support/faq/faq_answer_pl.php?answer=1338&version=9&sid=fccfffb04fba1d198cd95450da9d6674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...