Jump to content

Górnictwo, jak to zacząć


Alusowy
 Share

Recommended Posts

Możliwe, że argońskie siły wojskowe ją zniszczyły, taki los spotyka dosyć często bazy pirackie znajdujące się w sektorach głównych ras. Respawnują się potem w innych miejscach we wszechświecie, ale ciężko je znaleźć bez mapy scorpa albo dobrze rozwiniętej sieci satelitów. Jeśli w Atreus' Clouds też nie znajdziesz takiej bazy to pozostaje Ci wycieczka do sektorów pirackich Brennan's Triumph albo Hatikvah's Fate, teladiańskich Company Pride i The Vault albo borońskiego Great Trench. Jeśli udasz się tam szybkim statkiem to nie powinno być problemu.

W razie czego mapkę wszechświata znajdziesz na przykład tutaj

Link to comment
Share on other sites

Tak,powinna być . Proweler po co męczyć się samemu wystarczy parę odkrywców z explorer komand i po kłopocie . A ogólnie jesli się nie mylę to niektóre sektory mogą być już odkryte na początku gry ( nie przez nie go tylko gra mu je udostępniła . ) . Jeśli chcesz zdobyć system podtrzymywania życia to sprawć w mapie scropa .

A jeśli nie ma to musisz poszukać co jest raczej łatwe . Jeśli,nie chcesz kończyć gry z napisem game over to musisz kupić.sobie.statek do latania i do walki ( np m3 Nova ścigacz / zwiadowca ) jeśli nie masz kasy to leć do Elene Fortune tam można nieźle zarobic na porzuconych statkach i kontenerach z rakietami do tego obecność placówki wojskowej w tym sektorze pozwala na.szybkie pozbycie się zdobyczy. Oczywiście nie musisz strzelać w te.statki wystarczy poczekać na secie.2-3 minuty i patrol piratów się zjawi i wystarczy poczekać kolejną minute i z tego patrolu zostają resztki . Przydatny do tego jest skrypt NPC baling adon dzięki któremu może opustoszec nawet niszczyciel/fregata .

Mam,nadzieję że pomogłem .

Link to comment
Share on other sites

Skocze do Elen Fortune, wcześniej nie miałem styczności ze złomowaniem statków więc może faktycznie na tym się lepiej zarobi.

A na te bazy piratów to nie mam cierpliwości, byłem w 4 sektorach i ani śladu.

I jeszcze mam takie pytanie, jak złomować te statki w tym sektorze ?

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie kupiłem sobie pogromce i lecę do tego Elen Fortune, i mam rozwalać piratów czy czekać aż inni to zrobią i potem zgarniać ich statki? Stoję w tym Elen Fortune już ok 10 min ale żadnego pirata ani opuszczonego statku, od czasu do czasu tylko szczątki.

Sorry ,że tak spamie pytaniami ale w ogrom tej gry przytłacza moje przyswajanie wiedzy 😉

Edited by Alusowy
Link to comment
Share on other sites

Mam ok 1kk, mam też 1 Merkurego tankowca z opcją kupiec wszechświata i 1 merkurego z tą samą opcją więc kasa i tak leci.

Jeśli chodzi o ten sektor to zgarniam tylko pozostałości bo jest tam mnóstwo sił zbrojnych Argonu i zanim podlece do piratów to już ich nie ma...

Link to comment
Share on other sites

A misje ? Bierz je kasa za nie też nieźle leci (oczywiście misje typu patrol itp ) . Przez te twoje początki ja zacznę grać handlowcem . Dobra co lepsze rakiety ( żar, strzyga sterowana głowica bojowa ) zbieraj i zostawiaj je w spokoju później takie rakiety się przydają .Dobra na czym to ja ... a tak ! Statki sprzedawane przez NPC kupuj tylko w stacja trafiają się tam nie raz fajne bronie . Kupuj takie statki potem naprawiaj i sprzedawaj ( np kupiłem pustkę za 10k a sprzedałem ją za 40k (k = 000 jakbyś nie wiedział )) .

Link to comment
Share on other sites

Misje robię, i kampie ciągle w tym sektorze na piratów, kasa nawet jest. Szkoda tylko ,że za cholerę nie mogę znaleźć żadnej bazy piratów, a przydał by się system podtrzymywania życia.

Mam już tego Nova M3 tyle ,że NPC nie chcą za bardzo opuszczać statków.... strzelam do nich zostaje im z 5% życia, wyrzucają ładunek i tyle...

Link to comment
Share on other sites

Bez dodatkowych skryptów piloci mogą opuszczać tylko te statki, które Ty ostrzeliwujesz. Jeśli wybierasz się na takie polowanie to wrzuć w 2 sloty jakąś słabszą broń, zbij osłony wrogiego statku do 0%, kadłub do 87%, przełącz na tą słabszą broń i powoli nadgryzaj kadłub. Jeśli Ci się poszczęści to będziesz miał wolny statek z 70%+ kadłuba.

Dosyć dobrze przejmuje się statki z misji np. obrony stacji. Na początku będą się pojawiać tylko M5, ale jak wbijesz parę poziomów rangi bojowej to będą też M3 i M8, a zdobycie takiego statku to już konkretniejszy zysk.

Link to comment
Share on other sites

Cały ten temat nadaje się do przeniesienia do tematu: http://xudb.pl/topic/496-jestem-nowy-i-mam-kilka-pytan-prosze-przeczytac-1-post/

1. Instrukcja do gry, przeczytać zanim zada się pytanie na forum, na które odpowiedź znajduje się w instrukcji.

2. FAQ - taka mapa Scorpa jest w nim opisana http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__p__4439#entry4439 a jak ktoś nie czytał, to nie ma się co dziwić że ma nieaktualne dane w mapie.

3. Temat o wszystkim, a najmniej o tym co jest w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...