Skocz do zawartości

Górnictwo, jak to zacząć


Alusowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może być w wieżyczce. Musisz zbliżyć się na odpowiednią odległość do asteroidy (sprawdź zasięg lasera w info), przesiąść się do wieżyczki (F1) i i strzelić.

Przy niektórych TS'ach jest problem ze zbyt słabym generatorem energii laserów, po prostu brakuje jej by oddać nawet 1 strzał. Ja zawsze używałem splickiego Kajmana, nie wiem jak z tym jest u Merkurego, musisz sprawdzić w info statku i lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2013 o 16:45, Alusowy napisał:

Aha, a na wolniejsze a znacznie pojemniejsze fregaty co opłaca się ładować i sprzedawać?

Fregat nie użya się do handlu 😀 Używaj do tego TS'ów, w ostateczności TM. Niezłe zyski przynosi handel żywnością. Znajdź sektor z paroma fabrykami, kupuj poniżej średniej ceny i sprzedawaj w stacjach które jej potrzebują, zwykle są to fabryki uzbrojenia, tarcz itd. Dobrym przykładem są tu Ringo Moon/Red Light -> Argon Prime, Rhonkar's Clouds -> Family Pride, Empire's Edge -> Paranid Prime, Greate/Blue Profit -> Ceo's Sprite lub Seizewell. Czasem można też znaleźć dobre okazje na rudę i krzem. Możesz w międzyczasie zaopatrywać fabryki żywności z których 'korzystasz' w ogniwa i inne podstawowe surowce (ziarna soi, bydło argnu, kwiaty słoneczne), aby nie przerywały produkcji.

Jak dorobisz się napędu skokowego to warto zająć się też okolicą Profit Center Alpha. Znajdziesz tam dużo fabryk, które potrzebują oleju nostropowego, a w okolicy brak stacji które by go produkowały. Ja wysyłałem tam transportowce z Greater i Blue Profit. Czysty zysssk 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fregaty?! Miałeś chyba na.myśli transportowce . Jesli chcesz w nie coś załadować to tylko krzem po sprzedaży takiego statku wypełnionego po brzegi tym właśnie surowcem stan konta urośnie ci do 2,5- 4 milionów można z tego zrobić niezły biznes . Ja tak po zdobyciu TS-sa robiłem i tak szybko dorobilem się 100 milionów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2013 o 17:36, Alusowy napisał:

Mam aktualnie kajmana z napędem skokowym ale brak energii ,żeby go odpalić, ogólnie dzięki za rade bo cały czas sprzedawałem te ogniwa i zysk dosyć mały z żywnością powinno być lepiej.

Handel ogniwami to raczej taka zapchajdziura, zysk marny, ale przydatne gdy fabryki w jakiejś okolicy kuleją z powodu ich braku. Wtedy warto trochę się tym zająć i rozruszać gospodarkę 😀 Jak zarobisz trochę grosza i podniesiesz rangę handlową to pomyśl o jakimś szybkim statku z możliwością przewożenia ładunku przynajmniej M i kup do niego system podtrzymywania życia. Trudne i bardzo trudne misje transportu personelu są bardzo dochodowe, a przy odpowiednio szybkim statku nie ma problemu z ich ukończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy kupiłem w ostatnim nieznanym sektorze ziemian (Na południe od Obłoka Orta?). Ale możliwe jest też w większości kwater główny (Terracorp-Home of Light, OTAS-Legends Home). Wszystko zależy gdzie jesteś. Sprawdź też w encyklopedii może znalazłeś już, ale nie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...