Skocz do zawarto┼Ťci

Problem z cenami w kompleksie

zamek9
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko i w sumie to nie wiem czy dobrze znowu pisze, ale gram w XRM to chyba dobrze ­čśÇ

Wybudowa┼éem sobie kompleks i w fabrykach kt├│re po┼é─ůczy┼éem nie mog─Ö ustawi─ç cen sprzeda┼╝y, tylko mog─Ö ceny kupna... mog─Ö ustawic cene sprzeda┼╝y moich produkt├│w ale ogniwa juz nie sa w moim kompleksie produktami tylko surowcami,przed po┼é─ůczeniem np. elekktrowni s┼éonecznej mog┼éem ustawi─ç za ile chc─Ö sprzedawa─ç ogniwa bo by┼éy to produkty, gdy j─ů po┼é─ůczy┼éem w kompleks nic takiego nie zauwa┼╝y┼éem, jest tylko "ustaw cen─Ö kupna"(bo s─ů surowcami)...

mo┼╝e mi kto┼Ť pom├│c gdzie wida─ç za ile ja sprzedaj─Ö ogniwa jako surowce w moim "kompleksie ?"

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

W dniu 21.10.2012 o 14:27, Yacek napisał:

Pytanie nie ma nic wsp├│lnego z XRM.

Takie s─ů regu┼éy ┼é─ůczenia fabryk w kompleksy, sprzedajesz z nich produkt finalny, pozosta┼ée produkty s─ů traktowane jako surowce.

http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__70__p__15544#entry15544

Dobrze, s─ů tak traktowane, ale przecie┼╝ mog─Ö sprzedawa─ç te┼╝ w kompleksie surowce oprocz produktow, wiec jak zobaczyc za ile sprzedaje te surowce ?

Odno┼Ťnik do komentarza

No tak mog─Ö, tylko jesli chodzi o produkty to sprzedaz ustawiam a jesli chodzi o surowce to kupno ustawiam, i z tego co czytam to chyba to samo. Bo jak ustawiam surowcom cene kupna to tez ustawiam im cene sprzedazy. Dziwne to troch─Ö ale inaczej tego nie rozumiem.

Wi─Öc powiedzmy, ┼╝e ogniwa to moje surowce, ustawiam im "┼Ťredni─ů cene kupna" na 15, ┼Ťrednia jak to ┼Ťrednia wiec moj Merkury wylatuje z bazy i kupuje j─ů za 16, wraca do bazy uzupelnia zapasy, po pewnym czasie przylatuje powiedzmy Arg Transport energii i kupuje mi ja za 14 kr ? No ┼Ťrednia 15 wi─Öc niby mo┼╝e si─Ö tak zda┼╝y─ç,

Nie chodzi mi tu o handlarzy sektorowych wszech┼Ťwiatowych czy kup taniej i sprzedaj dro┼╝ej itp. chodzi mi statek ktoremu jest przypisana pewna baza(dokladniej kompleks) i wlaczony normalny handel w tej bazie, a do tego jeszcze w┼é─ůczone by mogl komputer z baza tez handlowa─ç.

Czy to mo┼╝e jest tak, ┼╝e jak ustawiam ┼Ťrednia cen─Ö surowca 15, to moj Merkury probuje ja kupic za mniej jak 15, a gdy przyleci np ATE moze ja zakupic tylko za wiecej jak 15 ? Sorry ale tego nie rozumiem, sk─ůd wiedzie─ç ustalaj─ůc jedna warto┼Ť─ç(bo wiecej nie mozna) ┼╝e moj Merkury kupuje taniej ogniwa niz przylatujacy transport Arg. do mnie i kupujacy te ogniwa.

Mam nadzieję, że nie pogmatwałem za bardzo : )

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 21.10.2012 o 18:24, zamek9 napisał:

No tak mog─Ö, tylko jesli chodzi o produkty to sprzedaz ustawiam a jesli chodzi o surowce to kupno ustawiam, i z tego co czytam to chyba to samo. Bo jak ustawiam surowcom cene kupna to tez ustawiam im cene sprzedazy. Dziwne to troch─Ö ale inaczej tego nie rozumiem....

W ustawieniach kompleksu mo┼╝esz zdecydowa─ç o kilku wariantach. Oczywi┼Ťcie ustawiasz cen─Ö sprzeda┼╝y produktu finalnego (to mo┼╝e si─Ö zmieni─ç, tak pewnie by┼éo w Twoim przypadku, bo na pocz─ůtku ogniwa by┼éy produktem ko┼äcowym, a po przy┼é─ůczeniu kilku innych fabryk do kompleksu ogniwa zosta┼éy "zdegradowane" do roli surowca). Mo┼╝esz zdecydowa─ç, czy ten produkt b─Ödzie kupowany tylko przez Twoje statki, czy te┼╝ b─Ödzie dost─Öpny dla innych. Je┼Ťli chodzi o Twoje surowce, to tu r├│wnie┼╝ mo┼╝esz zdecydowa─ç, czy chcesz: 1) kupowa─ç i sprzedawa─ç, 2)tylko kupowa─ç, 3) tylko sprzedawa─ç, 4) w og├│le nimi nie handlowa─ç. Odpowiednie ustawienie tych opcji powinno rozwi─ůza─ç Tw├│j problem (pisz─Ö z pami─Öci, nie gra┼éem od kilku tygodni).

Odno┼Ťnik do komentarza

Ok wszystko to rozumiem i jest tak jak piszesz, tylko nie za bardzo mi o to chodzi... bo chodzi mi w┼éa┼Ťnie, ┼╝e tym ogniwom kt├│re sta┼éy si─Ö teraz p├│┼éproduktem(moge zrobi─ç je produktem ale nie o to chodzi) ustawiam jedna cene sprzedazy np 15, ustawiam te┼╝, ┼╝e mo┼╝e sprzedawa─ç m├│j statek te ogniwa jak i kupowa─ç komputer w moim kompleksie te ogniwa i po prostu nie rozumiem za ile sprzedaje je moj statek a za ile kupuje u mnie je komputer(jesli ustawiam im "jedn─ů" cen─Ö)

cena zakupu=cena sprzedazy - wi─Öc co za tyle samo on ode mnie kupuje co ja je sprzedaje ? to jaki w tym sens

Je┼Ťli dasz mu rozkaz, ┼╝e ma sprzedawac jak najdro┼╝ej a kupowa─ç jak najtaniej to wiadomo o co chodzi 15+ i 15-

ale w tym przypadku......

Odno┼Ťnik do komentarza

Ci─Ö┼╝ko zagl─ůdn─ů─ç do FAQ: http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__70__p__15544#entry15544

i przeczyta─ç:

Cytat

Sma┼╝alnia stek├│w sprzedaje je w cenach od 34 do 110 kr. ┼Ürednia cena to 72kr. Je┼Ťli masz Stacj─Ö Handlow─ů ustawiasz w niej cen─Ö na 72kr.Handlowcy z poleceniem kup po najni┼╝szej cenie b─Öd─ů szuka─ç SW w cenach z przedzia┼éu 34-71kr. Handlowcy z poleceniem sprzedaj po najlepszej cenie, b─Öd─ů szuka─ç fabryk gdzie b─Öd─ů mogli sprzeda─ç SW w cenach z przedzia┼éu 73-110kr

Oczywi┼Ťcie to by┼é przyk┼éad. Ale odnosi si─Ö r├│wnie┼╝ do twojego kompleksu i Ogniw Energetycznych.

Odno┼Ťnik do komentarza

"Handlowcy z poleceniem kup po najni┼╝szej cenie b─Öd─ů szuka─ç SW w cenach z przedzia┼éu 34-71kr. Handlowcy z poleceniem sprzedaj po najlepszej cenie, b─Öd─ů szuka─ç fabryk gdzie b─Öd─ů mogli sprzeda─ç SW w cenach z przedzia┼éu 73-110kr"

- wszystko Yacek przeczytałem i po kilka razy, wydaje mi sie, że też zrozumiałem ale.....

ja w┼é─ůczam "przedstawiciela handlowego"..... to jest ca┼ékowicie inna opcja, i przypisuj─ůc go do okre┼Ťlonego kompleksu(baza) nic mu takiego p├│┼║niej w┼é─ůczy─ç nie mog─Ö(chyba ┼╝e i tak tak samo dzia┼éa), mog─Ö mu "zatrzyma─ç polecenie" i da─ç powy┼╝sze polecenia ale nie chodzi mi o nie, wtedy wiem, ┼╝e zrobi jak powy┼╝ej piszesz.

Wi─Öc rozumiem, ┼╝e m├│j Mercury poleci i gdy ustawie cene 72 to bedzie chcial sprzeda─ç za wi─Öcej... mimo, ┼╝e nie dam powy┼╝szego polecenia bo to inna opcja, a co jesli mam ustawione jeszcze, ┼╝e komputer te┼╝ mo┼╝e do mojego kompleksu przylecie─ç i je sobie kupi─ç... wtedy on mo┼╝e kupi─ç te┼╝ tylko za wy┼╝sza cene ? : )

Mo┼╝e jakiej┼Ť opcji nie znam, ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e wszystko "prze┼Ťledzi┼éem"............ i dalej nie kapuj─Ö.

Odno┼Ťnik do komentarza

1. Wydzieli┼éem posty, bo nie maj─ů one nic wsp├│lnego z XRM.

2. Przedstawiciel Handlowy to nic innego jak handlowiec, tylko zamiast jednego rozkazu (np. Kupuj po najlepszej cenie) realizuje kolejno r├│┼╝ne rozkazy (kupuj, Sprzedaj) w zale┼╝no┼Ťci od potrzeb kompleksu. To czy kupuje lub sprzedaje zale┼╝y od stanu danego towaru na magazynie kompleksu, oraz cen za jakie mo┼╝e kupi─ç lub sprzeda─ç dany towar w swoim zasi─Ögu. Zmieniaj─ůc cen─Ö tego towaru w kompleksie stymulujesz go do odpowiedniego zachowania. Obni┼╝ysz cen─Ö, to wi─Öcej b─Ödzie sprzedawa┼é, podniesiesz cen─Ö, wi─Öcej zakupi.

Odno┼Ťnik do komentarza

1. Nie ma problemu

2. Mo┼╝na w dalszych opcjach "przedstawiciela handlowego" w┼é─ůczy─ç czy ma by─ç handlowcem, sprzedawc─ů czy kupcem.. i w┼é─ůczaj─ůc mu tylko "sprzedawca" b─Ödzie towary tylko sprzedawa┼é...

Dodatkowo w stacji mo┼╝na w┼é─ůczy─ç sprzeda┼╝, zakup lub sprzeda┼╝&zakup, i teraz mam pytanko...

Przedstawicielowi handlowemu w┼é─ůczam "sprzedawc─Ö".... w bazie ustawiam sprzeda┼╝, ustawiam stekom na 60, teraz tak..... moj Mercury bierze steki i sprzedaje je (niewa┼╝ne za ile, jak piszesz cene najwyzsza jaka moze uzyska─ç) ale w bazie wlaczam te┼╝ "sprzeda┼╝" wi─Öc przylatuje transport Argo┼äski(dobra cena bo srednia 72) chc─ůc je u mnie kupi─ç... i za ile je kupuje ? bo tego juz nie kapuje w┼éa┼Ťnie za ile przylatuj─ůcy Argo┼äski trensport je u mnie kupi... bo powiedzmy ┼╝e m├│j Merkury sprzeda je za 65(co i tak jest wi─Öcej niz ustawi┼éem) a AT przyleci i je kupi za 60(tak jak ustawi┼éem). wi─Öc gdzie jest m├│j zysk : (

Odno┼Ťnik do komentarza

U ciebie kupi za tak─ů cen─Ö jak─ů masz ustawion─ů. Tu nie ma dynamicznych cen zale┼╝nych od ilo┼Ťci towaru, tak jak na stacjach NPC.

Jak chcesz wiedzie─ç jaki b─Ödzie zysk z kompleksu, przy odpowiednich cenach zakupu surowc├│w i cenach sprzeda┼╝y produkt├│w, to pobaw si─Ö kalkulatorem kompleks├│w.

Odno┼Ťnik do komentarza

A ja bym proponowal Wewnetrzna Logistyke Towarow a nie Handlowca.

Zbyt wiele czynnikow zalezy od tego ile i gdzie sprzedasz.

Z tego co pamietam musisz miec odpowiednio ustawione w opcjach handlowca,ilosc procentowa ladunku na statku,ilosc kiedy ma zaladowac na statek w zaleznosci od tego ile masz w fabryce itd.Do tego dodaj ze inni rowniez moga handlowac z twoja stacja(jesli masz tak w swoim kompleksie ustawione),moga kupic produkt a twoj handlowiec bedzie czekal na odp. ilosc w fabryce/kompleksie by mogl 'sie zaladowac' plus odpowiedni rynek zbytu czyli popyt na ten towar.

Dla mnie osobiscie to zbyt zagmatwane,wiec uzywam Logistyki Towarow MK1 i MK2 jesli trzeba.

Odno┼Ťnik do komentarza

Dzia┼éa prawid┼éowo. Mo┼╝e ┼éatwiej by┼éoby prowadzi─ç dyskusj─Ö, gdyby┼Ť opisa┼é jaki masz cel? Je┼╝eli chcesz "wyci─ůga─ç" z tego kompleksu ogniwa po to, aby inna fabryka/kompleks mia┼éa zapewnione dostawy ogniw, to wewn─Ötrzna logistyka nadaje si─Ö do tego wy┼Ťmienicie. Jak to b─Ödzie wygl─ůda─ç po stronie finansowej? Ot├│┼╝ za wyprodukowane w swoim kompleksie ogniwa nie zap┼éacisz...nic. Po prostu, logistyk podleci, za┼éaduje zdefiniowan─ů przez Ciebie liczb─Ö ogniw i roz┼éaduje je we wskazanej lokalizacji. Niezale┼╝nie od dzia┼éania logistyka, je┼Ťli poziom produkcji Twoich ogniw jest naprawd─Ö spory, to oczywi┼Ťcie mo┼╝esz zdecydowa─ç, ┼╝e ogniwa te b─Öd─ů sprzedawane obcym. Po jakim┼Ť czasie zobaczysz, ┼╝e w kompleksie masz spor─ů sumk─Ö, a ogniw zaczyna ubywa─ç (im ni┼╝sza cena, tym szybciej ich ubywa z biegiem czasu, a mog─ů si─Ö i wyczerpa─ç).

W X-ach (X3 TC i AP) bawi┼éem si─Ö przede wszystkim ekonomi─ů, i te┼╝ na pocz─ůtku mia┼éem podobne do Twoich rozterki i pytania. Obecnie, je┼Ťli mam w planie stworzenie w┼éasnych kompleks├│w, w kt├│rych zamierzam produkowa─ç jakie┼Ť rzadkie i czasoch┼éonne dobra (typu zaawansowana bro┼ä, torpedy, rakiety itp) zawsze zaczynam od rozwoju w┼éasnych i darmowych ogniw. Najlepiej robi─ç to w Cho's Defeat, bo mo┼╝na tam po┼é─ůczy─ç w kompleks dwie kopalnie krzemu >70, ale je┼Ťli grasz na skryptach (a grasz), to jeszcze lepszym rozwi─ůzaniem b─Ödzie zgarni─Öcie tych asteroid├│w Splitom za pomoca skryptu asteroid relocator, i przeniesienie ich do Akeelas Beacon (ze wzgl─Ödu na super nas┼éonecznienie i najwi─Öksz─ů dzi─Öki temu wydajno┼Ť─ç przy produkcji ogniw)

Odno┼Ťnik do komentarza

Tak jak szczekan napisal - istotne jest to jaki masz cel w tym.

Jesli chcesz handlowac ogniwami to raczej malo oplacalne bo cena jednostkowa jest niska.

Jesli masz kompleks , w tym jesli dobrze rozumiem fabryke krysztalow i elektrownie to nadal masz nadwyzke ogniw ?

Jesli tak to moze rozbuduj kompleks lub sprzedawaj polprodukty ktore napewno dadza Ci wiekszy zysk.

U mnie zawsze gwiazdowka i ziolo schodza ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Kompleks mam z 8 fabryk produkuj─ůcych ogniwa, rude, steki, wo┼éowin─Ö, pszenice delexia┼äska, p┼é├│tno, amunicja do miotaczy materii i bro┼ä o niskiej sile ra┼╝enia.... 3 ostatnie to produkty

Jeszcze za ma┼éo gram w t─ů gr─Ö by okre┼Ťli─ç o co mi chodzi, w sumie jeszcze nawet sam tego nie wiem co mam na mysli ­čśü

Odno┼Ťnik do komentarza

Akeela's Beacon , ten sektor bym proponowal jesli chodzi o ogniwa,co prawda nie ma tam asteroid ale naslonecznienie jest najwieksze.

Postawilem kompleks na asteroidzie z krzemem i troche zaluje bo nie mam zbyt wiele do wyboru jesli chodzi o fabryki ktore uzywaja plytek krzemowych.

To juz lepiej wykorzystac rude,przynajmniej mozna oslony roznego rodzaju produkowac,a na to zawsze jest zbyt.

Sam mam nadwyzke ogniw w kompleksie ponad 250.000 szt. ale wez tu teraz znajdz nabywcow,dostarcz,ryzykujac przy tym ze jakis pirat czy xenon ustrzeli

ci transportowiec.

W/g mnie gra w ogniwa nie warta swieczki. ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Ale┼╝ nie ma najmniejszego problemu przy zbyciu ogniw ­čśÇ Po prostu ustawiasz cen─Ö na minimum i po jakim┼Ť czasie stacja nie mo┼╝e si─Ö op─Ödzi─ç od nadmiaru ch─Ötnych do kupna. W Cho's m├│j kompleks produkowa┼é 104 tys ogniw na godzin─Ö, przy pojemno┼Ťci magazynowej ponad 600 tys. Potem doda┼éem kilka zaawansowanych fabryk (bro┼ä) i tym samym pojemno┼Ť─ç magazynowa dla ogniw powi─Ökszy┼éa si─Ö do 1,2 mln. Zu┼╝ycie w┼éasne ogniw z tego kompleksu na produkcj─Ö broni by┼éo praktycznie niewidoczne, bo produkcja sz┼éa pe┼én─ů par─ů. Kiedy w├│wczas zdecydowa┼éem o udost─Öpnieniu ogniw ka┼╝demu ch─Ötnemu, stacja zacz─Ö┼éa zarabia─ç r├│wnie dobrze, co pot─Ö┼╝ny kompleks z w├│d─ů albo teladihuan─ů. Kwestia skali i pewnej cierpliwo┼Ťci, a┼╝ zape┼éni─ů si─Ö sk┼éady p┼éytek, kryszta┼é├│w, wo┼éowiny i stek├│w (mimo ┼╝e splicki sektor, to bazowa┼éem na argo┼äskim ┼╝arciu).

Potem gra┼éem nieco inaczej. Ten pot─Ö┼╝ny kompleks w Cho's by┼é moim zag┼é─Öbiem ogniw, nie handlowa┼éem nimi. Tworz─ůc r├│┼╝ne inne kompleksy, rozsiane po wszech┼Ťwiecie, w og├│le nie przejmowa┼éem si─Ö ju┼╝ ogniwami, kt├│re - co by nie m├│wi─ç - s─ů podstaw─ů ka┼╝dej produkcji. Mia┼éem praktycznie nieograniczony, odnawialny zapas ogniw, a spraw─Ö ich dostaw do innych kompleks├│w za┼éatwiali logistycy w Super Mistralach na odpowiednim szczeblu kariery (tzn aktywnie korzystaj─ůcy ze skok├│w). W taki spos├│b tworzy┼éem np ci─ůgi produkcyjne do kompletu uzbrojenia Boreaszy itd.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...