Skocz do zawartości

Kłopot z instalacją skryptów


Mortis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taki problem:

Posiadam X3:TC w wersji 3.1. Ściągnałem Plugin Menager Lite, mam podstawowe biblioteki... jednak kiedy próbuję zainstalować jakiś skrypt (Przykładowo Marine Rapairs) to owszem, instaluje się łatwo. Ale gdy klikam "OK" to wyskakuje mi długa na cały ekran lista failów przy instalacji. Szybkim rzutem oka mogę stiwerdzić, że niemal każdy plik skryptu został nieudolnie zainstalowany. Nawet boję się otwierać grę, by to sprawdzić, bo kto wie co tam mnie czeka i co się stanie z moimi save'ami. Póki co odinstalowałem skrypt... i czekam na pomoc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt dostępny jest zarówno jako .spk - do instalacji przez PM, jak i w formacie .zip do instalacji manualnej.

W jakim formacie ściągnąłeś? Jeśli .zip to nie instaluj przez PM. tylko rozpakuj archiwum i przekopiuj pliki zgodnie z katalogami (scripts do scripts w katalogu gry, t do t lub pomiń i ściągnij tłumaczenia z Mamuta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2012 o 19:00, Mortis napisał:

Ściągałem przez SPK i zrobiłem wszystko tak, jak było podane krok po kroku. Dodam, że wcześniej miałem na tym samym systemie zainstalowanego TC i żadnych takich problemów nie było.

Czy winą może być to, ze zainstalowałem Plugin Mengara do niespatchowanej gry?

A teraz co masz zainstalowane? pisałeś że TC.

Patche nie mają nic do rzeczy.

Zainstaluj manualnie.

Ściągnij inny skrypt i spróbuj.

Sprawdź w PM czy masz poprawną ścieżkę dostępu do pliki TC.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tak, że zainstalowałem kiedyśtam TC, zainstalowałem kilka skryptów, potem czas nie pozwolił mi grać i w końcu grę odinstalowałem. Teraz ją mam i w sumie zdziwiło mnie, że część plików się zachowała, tj. kiedy zainstalowałem PLugin mengar to już miałem tam COmunity Plugin Configuration, Hotkey Menager i Ware Menger. Tyle.

Zaraz spróbuję zainstalować manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniłem, ale wszystko na nic. Opisane wyżej sposoby też nie pomogły.

Zastanawia mnie natomiast dlaczego za każdym razem, gdy uruchamiam plugin menager to muszę uruchamiać go jako administrator, bo inaczej TC jest zablokowane. Ale to jeszczze nic, po kazdym uruchomieniu ustawienia plugin menagera sie resetują i np. zamiast modified jest ustawione vanilla. No i te skrypty, które teoretycznie są zaisntalowane, a w praktyce wyskoczyła tona errorów, pojawiają się niby na liście i jest gites. Ale po wyjściu z programu znikają.

Chyba spróbuję jeszcze raz. W sensie przeinstaluję grę i plugin menager na oddzielny dysk i wymażę zapis w moich dokumentach. Zastanawia mnie tylko jak by tu przenieść sejwy, wystarczy, ze przekopiuje te pliki, które są w moich dokumentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jedego jestem pewien. Pliki save są u mnie na dysku C/Moje Dokumenty/(Nazwa użytkownika)/Moje Dokumenty/X3 TC mam tam folder save i 13 zapisów.

Co do tego nie jestem pewien, Yacek rozwiąże twój problem (Czym byłoby Xudb bez niego... 😀 ). Ale za znikającymi skryptami odpowiada folder PM w katalogu głównym X3 TC. Jest tworzony przy instalacji PM. Kiedy sam go nie ogarniałem, to skopiowałem ten plik, wkleiłem do mojego folderu, a potem wyrzuciłem z katalogu głównego (ponoć XRM nie lubi PM...). Zreinstalowałem Plugin Managera. Kiedy go włączyłem, to tych skryptów (NPC,SCS...) nie było. Dlatego skasowałem nowy folder Plugin Manager w katalogu głównym i wkleiłem wcześniejszy (skopiowany), włączyłem Plugin Managera i są skrypty! Kiedy włączyłem grę to wszystko chodziło, nic się nie zawieszało, a skrypty chodziły.

PS. Nadal nie rozumiem Plugin Managera... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2012 o 00:25, Mortis napisał:

Chyba spróbuję jeszcze raz. W sensie przeinstaluję grę i plugin menager na oddzielny dysk i wymażę zapis w moich dokumentach. Zastanawia mnie tylko jak by tu przenieść sejwy, wystarczy, ze przekopiuje te pliki, które są w moich dokumentach?

Gra czyta pliki sav tylko z katalogu ...Moje dokumenty\Egosoft\X3TC (X3AP)

Nie ważne gdzie jest zainstalowana.

Najwyżej zrób sobie backup

W dniu 31.08.2012 o 01:19, Xeeris napisał:

PS. Nadal nie rozumiem Plugin Managera... 😉

Nadal nie używam PM, instaluję wszystko ręcznie i mam spokój.

Dlatego nie wiem co jeszcze ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro jest już taki temat to sam coś napisze. Chciałem zainstalować skrypt Pirate Gulid. Był dostępny w formacie zip, spk nie znalazłem. Szukałem spk, bo instalacja manualna nie wychodziła. Miałem wszystkie wymagane skrypty, sam skrypt i spolszczenie. Robiłem wszystko tak jak zawsze scripts do scripts... Kiedy natomiast włączyłem gre, wczytałem to nie znalazłem żadnej informacji że skrypt jest zainstalowany. To samo w nowym profilu. Potem w Pluginie znalazłem opcje "instal archive" i pomyślałem że może to dobrze zainstaluje wymagane skrypty,skrypt PG. Jak pomyślałem, tak zrobiłem, potem znalazłem opcje na spolszczenie, nie pamiętam jaką... I jedyne co się się zmieniło to nowe obrazki ładowania. Tematu nie poruszałem, bo po prostu, dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.egosoft.com/download/x3tc/patches_pl.php

A tu na forum info: http://xudb.pl/topic/1812-patche-do-tc/

Widać słabo szukałeś.

Patch zawiera zawsze wszystkie tłumaczenia, ty w grze decydujesz jakiej wersji językowej używasz.

Różnica miedzy patchem 3.1, a 3.2 jest nie wielka i nie może mieć wpływu na twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest porąbana. Albo ja nie potrafię nic zrobić... wyjściowo moja gra jest w wersji 3.0. Ściągnąłem patch 3.1, wszedłem do gry, wyszedłem... i magicznym sposobem gra jest w wersji 2.0

JAK ?!

Ech... dziś już nie mam cierpliwosci, jutro znow poleci reinstall. A jak znowu nic nie da to się poddaje i zagram bez skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2012 o 17:23, Xeeris napisał:

Zaprawde, powiadam że nie próbowałem 😀 . Dzisiaj pokombinuje, ale teraz mój umysł zaprząta rozwiązanie problemu gry Battlestations Pacific. Nie ten temat więc napisze że po włączeniu gry od razu się zamyka 🙁 . Pierwsze problem z X3, potem BP...

A tak naprawdę, to co chciałeś przekazać ta wypowiedzią? Bo przyznam, że nie nadążam za twoim tokiem rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziękuję wszystkim za pomoc, problem został częśćiowo rozwiązany. Reinstal ostatecznie pomógł, zrezygnowałem z PMa na rzecz manualnej instalacji i w zasadzie dwa z dwóch zainstalowanych skryptów działają (Oo)... więc chyba jest ok 😀

Mam tylko jedno pytanie na koniec: skąd wziąć pliki do manualnej instalacji skryptów takich jak Marine Repairs czy tej tam pirackiej stoczni na M(ouarder?). Linki z tego tematu: http://xudb.pl/topic/340-x3tc-spolszczenia-do-skryptow/

Zawierają tylko download w wersji spk... a do tego trzeba miec PM, ktory u mnie szwankuje. Zbyt dużo już włosów na głowie straciłem, próbując go naprawić, więc dam sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marine repairs jest w spolszczeniach skryptów, wchodzsz na strone Egosoftu i masz 3 linki. 2 spk i 1 zip. A Marauder Shipyard to nie znalazłem. Żebyś wiedział, że przy instalacji CODEA tylko to że byłem wściekły powstrzymywało mnie przed wyrywaniem włosów (5 godzin nie mogłem nic zrobić) 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrzuciłem w jednej paczce :

CODEA_X3TC_V3310,

MEFOS_X3TC_V3206,

Militaertransport_X3TC_V3301,

Personaltransporter_X3TC_V3400

[zostawiając w 't' tylko pliki pl - L048.xml ]

I niby skrypty są tzn. po załadowaniu save'a pojawiły się odpowiednie komunikaty ale ..... pojawiają się przy każdym załadowaniu gry /?/ a po wtóre oprócz jednego readtextu nie pojawiło się nic w konsoli poleceń M1 /np/ .

W sterownie-interfejs niczego z wymienionych nie ma, konfiguracja pluginów też świeci pustką. Jedynie w edytorze skryptów są te skrypty niestety po niemiecku 🙁

Coś jest 'chyba' nie tak ale nie bardzo wiem w czym problem. Gdzie powinny pojawić się polecenia po wrzuceniu tych skryptów ? i może by poprawnie działały potrzeba instalacji czegoś dodatkowego ?

[Mam, ale chyba w nie najnowszej wersji Befehlsbibliothek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...