Skocz do zawartości

Rwące się filmy 720p w formacie .MOV (QuickTime)


Stalovy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z was będzie znał rozwiązanie mojego problemu...

Otóż ostatnio kupiłem sobie aparat KODAK Z1012 IS, który ma opcję nagrywania filmików w rozdzielczości 720p. Filmy nagrywane są z rozszerzeniem .MOV i standardowo odtwarza je kodek QuickTime lub Quicktime Alternative. Odtwarzane są też przez kodeki ffdshow. Problem polega na tym, że gdy film odtwarzany jest za pomocą QT lub QT Alt, to obraz rwie się i pauzuje (dźwięk leci normalnie). Gdy odinstaluję QT/QT Alt i puszczę ten sam film na samym tylko zestawie kodeków ffdshow, to obraz idzie płynnie bez rwania, ale za to zupełnie bez dźwięku.

Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc? Być może problem leży w odpowiednim skonfigurowaniu kodeków, ale ja się na tym aż tak dobrze nie znam.

Acha, podaję konfigurację mojego kompa:

CPU - AMD Athlon 3200+ (Barton)

RAM - Patriot Platinum 2 GB DDR400 CL 2-2-3-5

GFU - GF7800GS 256MB AGPx8

Filmy 720p w formacie .avi i .mkv chodzą znakomicie (płynnie bez żadnych pauz czy spowolnień). Odtwarzacz: SubEdit Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak odczytać tą informację... szukałem, kombinowałem, aż GSpot się zawiesił 🙁

Pod tym linkiem umieściłem krótki filmik z aparatu - POBIERZ

Jeśli masz chwilę i możesz to ściągnąć, to mam prośbę: sprawdź co jest nie tak... może po prostu mam za słaby sprzęt...?

PS. Sprawdziłem link - poza opcją downloadu jest tam też podgląd tego filmiku - co dziwne, ten film chodzi tam bez zacinek... :/ Może dlatego, że jest pomniejszony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kiepskim laptopie - procek P4 2GHz, 512 RAM, grafika jakaś stara zintegrowana i wolna, na ffdshow chodzi dobrze, tyle, że bez dźwięku. Bez dźwięku, gdyż ffdshow nie ma do tego kodeków audio (przynajmniej wersja którą ja mam). Daj linka do tych kodeków co ty używałeś, spróbuję do obrazu użyć ffdshow, a do dźwięku twoich kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój ffdshow (najnowszy) też odtwarza to bez audio, ale z pełną prędkością video, bez zacięć. Z dźwiękiem filmiki idą (rwąc niemiłosiernie) po zainstalowaniu kodeków Quicktime (http://www.codecs.com/QuickTime_Alterna ... wnload.htm) - jednak nie sądzę, aby udało się jakoś zintegrować ffdshow i QT tak, by video odtwarzane było na ffdshow, a audio na QT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w pracy, na moim laptopie Amilo Pro z prockiem Core Duo (starsza wersja Core 2 Duo - wolniejsza) 1,73GHz Chodzi płynnie, ale obciążenie procesora jest znaczne. Jedynie przy instalacji quicktime alt. w konfiguracji zaznaczyłem w zaawansowanych "włącz kodowanie korzystając z dotychczasowych kodeków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu w konfiguracji tej opcji nadal mam to samo - film i dźwięk się rwą.

Ale znalazłem już rozwiązanie: otóż odpaliłem filmik .mov HD 720p w playerku o swojskiej nazwie "Dziobas Rar Player" i o dziwo wszystko chodzi pięknie (tak obraz jak i dźwięk)... przy obciążeniu CPU na poziomie 50%. Już wiem, jaki player ustawię jako domyślny dla filmów w formacie .mov :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...