Skocz do zawartości

World of Tanks [WoT]


Trucx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2012 o 15:01, Prowler napisał:

Nie wiem jaki styl gry preferujesz. Amerykańskie średnie czołgi są papierowe (praktycznie jedyne miejsce którym możesz coś odbić to jarzmo działa 😛 ), ale nadrabiają to dobrymi działami, celnością w czasie jazdy i kątem opuszczenia lufy, trzeba uważać, ale przy odrobinie wprawy można nimi sporo zdziałać w bitwie 😀

To samo odnosi się do Chaffee, świetny czołg żeby się wyszaleć. Działko daje radę nawet tier 9 i 10, ostatnio zjechałem nim E75 prawie do zera, na koniec artyleria pomogła 😀

Amerykańskie ciężkie czołgi od T29 w górę mają praktycznie nieprzebijalne wieże, więc warto wykorzystywać wszelkie nierówności terenu. Nie na wszystkich mapkach jest to możliwe, ale nawet i bez tego dają radę. Minus to grind do nich, T1 to tragedia na gąsienicach. M6 wbrew powszechnym opiniom jeździło mi się bardzo dobrze, ale dopiero z działem 90mm. Tak czy siak warto. W T29 się zakochałem. dla mnie to najlepszy heavy 7 tieru 😀

No, do tieru 7 to mi jeszcze daleko... Ale średnie czołgi Amerykańców są faktycznie z papieru 🤪 Chyba pójdę w Niemców, bo dużo tego widuje w bitwie. Szkoda tylko że już na 3 slotach mam amerykańskie. Francuską Renówkę btw sprzedałem bez jednego przejazdu próbnego, bo zobaczyłem że wyciąga ledwo 21 km/h 😁

Aha, i muszę się strzelać nauczyć... Bo jedyne co trafiam to to co stoi... Na autoaimie... 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 27.05.2012 o 16:28, Marcin626 napisał:

No, do tieru 7 to mi jeszcze daleko... Ale średnie czołgi Amerykańców są faktycznie z papieru 🤪 Chyba pójdę w Niemców, bo dużo tego widuje w bitwie. Szkoda tylko że już na 3 slotach mam amerykańskie. Francuską Renówkę btw sprzedałem bez jednego przejazdu próbnego, bo zobaczyłem że wyciąga ledwo 21 km/h 😁

Aha, i muszę się strzelać nauczyć... Bo jedyne co trafiam to to co stoi... Na autoaimie... 🙄

Możesz spróbować zacząć od niemieckich, wydaje mi się że troszkę więcej wybaczają początkującym graczom. Mają niezły pancerz i celne działa zadające raczej średnie uszkodzenia, dobre do snipe, są za to dosyć 'ociężałe' i nie nadają się raczej do walki manewrowej. Na pewno warto je rozwinąć przynajmniej do PZIV, z długą 75mm są nim dosyć przyzwoite zarobki, a potem będziesz mógł wybrać ścieżkę średnich albo ciężkich.

Na dobrą sprawę dopiero od tier 5 zaczyna się trochę konkretniejsza gra, wcześniejsze czołgi po prostu trzeba jakoś przemęczyć i wykorzystać te bitwy na poznanie map i taktyk najlepiej się na nich sprawdzających. Jeśli masz już wszystkie sloty zajęte to odblokuj sobie kolejny czołg i rozwijaj na próbę niemieckie. Żadna strata, bo po zdobyciu 5 tieru wcześniejszych czołgów i tak się pozbędziesz, chyba że któryś sprawia dużą frajdę i będziesz nim grał dla zabawy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak było męczarnią przebrnięcie przez tier pierwszy. Byłem kompletnie bezużyteczny.

Kolega mi powiedział, że żeby trafiać trzeba celować bezpośrednio w sylwetkę czołgu. A ja jak debil robiłem poprawkę na odległość i celowałem zawsze wyżej i dziwiłem się czemu nie trafiam. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2012 o 18:45, Marcin626 napisał:

I tak było męczarnią przebrnięcie przez tier pierwszy. Byłem kompletnie bezużyteczny.

Kolega mi powiedział, że żeby trafiać trzeba celować bezpośrednio w sylwetkę czołgu. A ja jak debil robiłem poprawkę na odległość i celowałem zawsze wyżej i dziwiłem się czemu nie trafiam. 😉

Poprawkę bierz jedynie w przypadku ruchomego celu, w innym wypadku celuj w odpowiedni punkt na sylwetce czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zawiodłem się trochę, że ta gra tak bardzo nagradza kampiących. Wjechałem moim PzKpfw 35 w jeden krzaczek z którego miałem widok na całą dolinę (mapa Provance bodajże), łącznie z drogą na przeciwko. Rezultat: 3 kille. Nie lubię kampienia, wiedzą o tym wszyscy sniperzy z Team Fortress.

No ale jakoś to przeżyję chyba, w końcu WoT to zupełnie inna gra.

I na grzyba mi czołgi elite, skoro i tak nie mam złota żeby konwertować expa?

Aha, dostałem za tutorial ruskiego M3 Stuarta, z załogą 100%, co z nim zrobić? Bo to jest właśnie taki eliciak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2012 o 15:03, Marcin626 napisał:

W sumie zawiodłem się trochę, że ta gra tak bardzo nagradza kampiących. Wjechałem moim PzKpfw 35 w jeden krzaczek z którego miałem widok na całą dolinę (mapa Provance bodajże), łącznie z drogą na przeciwko. Rezultat: 3 kille. Nie lubię kampienia, wiedzą o tym wszyscy sniperzy z Team Fortress.

No ale jakoś to przeżyję chyba, w końcu WoT to zupełnie inna gra.

I na grzyba mi czołgi elite, skoro i tak nie mam złota żeby konwertować expa?

Aha, dostałem za tutorial ruskiego M3 Stuarta, z załogą 100%, co z nim zrobić? Bo to jest właśnie taki eliciak...

Przy czołgach elite możesz uaktywnić opcję przyspieszenia szkolenia załogi dzięki czemu po wbiciu 100% szybciej będą rozwijać skille 😀 Można je sobie zachować, zbierać nimi kasę i wykorzystywać przy tym do szkolenia załogi dla kolejnych pojazdów. Przy przeszkoleniu na inny tego samego rodzaju załoga traci tylko 10% ogólnego doświadczenia, a skille pozostają. Różnica pomiędzy załogą 75% bez skilli, a 90% z przynajmniej jednym jest naprawdę duża i często decyduje np. o tym czy pojedynek 1v1 z innym podobnym czołgiem zakończy się zwycięstwem czy porażką.

Większość mapek nagradza nie tyle campienie co zajęcie odpowiednich punktów i wspieranie z nich danej flanki, artyleria jest między innymi od tego by takich delikwentów likwidować 😉 Oczywiście są sytuacje w których camperzy praktycznie zawsze wygrają (brak arty, lub sama niskiego tieru, a w przeciwnej drużynie masa ogarniętych wysokotierowych TD), ale to już urok tego rodzaju gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2012 o 21:56, littlekiller napisał:

aha...

Próbowałem wszystkich dział tego czołgu, są dość skrajnymi przypadkami, więc żadne mi nie przypasowało. W końcu wybrałem ,,nitownicę" - 57 mm, uznawszy, że szybkostrzelność (którą mogę jeszcze bardziej podkręcić rammerem) zrekompensuje inne wady.

57mm nie testowałem. Wcześniej próbowałem haubicy 122mm, ale przez nią tylko się zraziłem do tego czołgu. Zamontowałem 85mm i wydaje mi się, że jest optymalna dla KV-1- wystarczające uszkodzenia żeby zdjąć pojazd niższego tieru na 2-3 strzały, a przy odrobinie wprawy i umiejętnym ustawianiu się można przebić czołgi do 8 tieru. Celność może nie jest powalająca, ale przy wyszkolonej załodze daje radę 😀 Szybkostrzelnych dział na ciężkich czołgach nie lubię, bo trzeba się częściej wystawiać na ogień przeciwnika. Wolę przyłożyć konkretniej, schować się, przeładować i powtórka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu miałem ragequit, więc idzie mi raczej słabo 😉 Cierpliwość mi się skończyła, ale nie na tyle żeby przestać grać.

Dzięki Prowler, że przypomniałeś mi o tym przyspieszonym szkoleniu załogi.

Pytanko: Czy mogę "zaokrętować" Ruskich ze Stuarta do mojego Pzkpf? Czy może będą marudzić że to niemiecki czołg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2012 o 07:44, chak510 napisał:

zwycięstwo!

Bitwa: Urwisko 1 czerwca 2012 08:31:23

Czołg: T-28

Doświadczenia: 948 (x2 za pierwsze zwycięstwo każdego dnia)

Kredytów: 6 517

Osiągnięcia w walce: Medal Cariusa III klasy

ale był fuks 3 czołgi ubiłem nawet Tiger utłukłem ( miał 24 hp ) . Zaczyna podobać mi się ten T-28

Ja raz miałem taką bitwe :

Bitwa: Malinówka 28 maja 2012 09:41:12

Czołg: M10 Wolverine

Doświadczenia: 799

Kredytów: 21 892

Osiągnięcia w walce: Specjalista, Snajper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...