Skocz do zawartości

Patch 2.0 dla X3 Albion Prelude wydany


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojawiła się na Steamie wersja 2.0 AP. Aktualizacja jest pobierana automatycznie (jeśli ktoś nie wyłączył automatycznego pobierania aktualizacji).

Aktualizacja nadpisuje pliki 02 cat/dat, jeśli ktoś gra z jakimś modem dodającym kolejne pliki cat/dat może spokojnie pobierać aktualizację, bez konieczności kombinowania z numeracja plików cat/dat.

Wersja zawiera już pełne tłumaczenie PL, jeśli ktoś używa pliku 0001-L048.xml z moimi poprawkami tłumaczenia musi go usunąć z katalogu addont

Lista zmian wersji 2.0 AP zgodnie z tym co pisał CBJ w tym poście: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3822516#3822516

Nowe funkcje i ulepszenia:

- Nowe Mini-Fabuły: HUB

- Nowe Mini-Fabuły: Kwatera Główna Gracza i Napęd Rozproszony

- Nowe statki

- Nowe Wykresy

- Dodano opcję wyłączenia raportów wojny.

- Megalodon i Xenoński I zostały zrównoważone i dostosowane.

- Wprowadzony czas instalacji nowych Wież Laserowych.

- Dodano USC Baldric Górnik dostępny w sprzedaży.

- Dodano nowe utwory muzyczne sektorów w niektórych sektorach.

- Zapobieganie znikaniu wszystkich marines, tak, aby zawsze znalazł się jakiś dostępny.

- Ulepszono obsługę interfejsu przy wpisywaniu powtarzających się liter w polach tekstowych.

- Ulepszono wyświetlanie osi wykresów, które używają okrągłych liczb w miarę możliwości.

- Dodano minimalną reputację potrzebną do zakupu Wież Laserowych.

- Dodano osiągnięcia dla nowych mini-fabuł.

- Dodano eksport statystyk misji wojny.

- Dodano nowe rozkazy skryptów dla wsparcia nowych wykresów.

- Dodano rozkazy skryptu dla tworzenia kompleksów hangarów w fabrykach.

- Dodano brakujące boje, droidy i miny różnych klas do listy klas w script editor.

- Dodano akcję <set_notoriety> dla Mission Director dla ustawiania reputacji między rasami.

- Dodano zmienną {object.realigntime@hub} dla Mission Director dla następnej dostępnej rekonfiguracji bram HUB.

- Dodano globalne parametry odcień/nasycenie dla "zapasowych" ras do wykorzystania przez moderów.

Naprawiono:

- Naprawiono większość przypadków zablokowania okna komunikacji.

- Naprawiono formatowanie liczb w niektórych przypadkach.

- Naprawiono problemy z brakującymi głosami podczas ładowania zapisanego stanu gry w innych językach.

- Naprawiono sygnał "zaatakowany" dla handlarzy sektorowych/wszechświatowych.

- Naprawiono zmianę broni, kiedy gracz wychodzi z sektora.

- Naprawiono wyświetlania menu dla polecenia Obrony sektora.

- Naprawiono zatrzymanie polecenia statku RRF, gdy nie powinno to mieć miejsca.

- Poprawiono funkcję skoku awaryjnego i ładowanie osłona na 100% dla statków RRF.

- Naprawiono zduplikowane działań, za pomocą opcji Force w debugowaniu okna w Mission Director.

- Naprawiono zduplikowane wydarzenia w Mission Director gdy zmienna odnosi się do statku gracza.

- Naprawiono zmiany obecnego tła sektora za pomocą <alter_sector> w Mission Director.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, odpaliłem i na razie tak - gra jest po angielsku (mam plik 0002-L048.pck w katalogu "t", nie mam pliku lang.dat), nie słychać głosu faceta od szkółki latania, nie słychać głosu komputera pokładowego.

Edit: Wymusiłem na steamie weryfikację plików, po jej zakończeniu pokazał się komunikat, że w przypadku 5 plików autoryzacja się nie powiodła i zostaną one pobrane ponownie. Tak się stało i w katalogu głównym AP (addon) pojawił się plik lang.dat. Zmieniłem 44 na 48 i odpaliłem grę ponownie. Gra jest już po polsku, komunikaty głosowe słychać, wygląda na to że wszystko jest ok. Grę reinstalowałem poprzez całkowite usunięcie z dysku katalogu addon, a następnie uruchomiłem steam'a. Steam automatycznie zaczął ściągać wersję 2.0, ale jak widać pierwsze ściągnięcie plików było niekompletne i dopiero nakaz weryfikacji plików spowodował dociągnięcie reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ściągnęła się cała od razu. Wersję PL miałem od dawna, wszak sam robiłem spolszczenie do AP, teraz gdy jest spolszczenie w oryginalnej grze wystarczyło usunąć plik 0001-L048.xml z katalogu addon\t i gra jest nadal po polsku, ale korzysta z pliku zawartego w 02.cat/dat.

RRF - to Race Response Fleet, skrypt ten został przez Egosoft dodany do AP i zmodyfikowany. Odpowiada za wojnę między Argonami i Terranami. W XRM dla AP został wykorzystany i ponownie zmodyfikowany. Odpowiada za wszystkie potyczki między rasami, a dostęp do informacji o tych potyczkach mamy dzięki Sieci Wywiadowczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie BP dla X3:AP.

Na czysta instalacje obu gier , sciagnalem BP i po zainstalowaniu mam Readtexty,

Wiem ze BP jest w wersji ang.(plik do naszego jezyka chyba byl na Mamucie).

Po zamianie obu plikow lang.dat na 48 gra jest po polsku ale zaraz po rozpoczeciu nowej gry wyswietla ze Bp nie znalazl plikow jezykowych.

Moze to troche pokretnie ujalem , ale mozna cos na to poradzic czy darowac sobie tego Bonuc Pack'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy na jakim profilu rozpocząłeś grę. Jeśli na profilu Terran Commander, to zapomnij. Fabuły na nim nie są dostępne.

2. Jeśli na pozostałych profilach to musisz mieć ukończoną główną fabułę AP, dopiero wtedy będą dostępne fabuły z patcha 2.0

3. Wymagania dla fabuł:

<check_value value="{player.notoriety.boron.rank}" min="5"/>

Tak więc wymagana poprawna reputacja u Boronów, wtedy otrzymujemy wiadomość - zaproszenie do fabuły HUB.

<check_value value="{player.notoriety.teladi.rank}" min="5"/> 
          <check_value value="{player.statistic.5070}" min="1"/>

Wymaga poprawna reputacja u Teladian i coś, co wygląda na wymagany eksport statystyk z gry. Wtedy dopiero otrzymamy wiadomość - zaproszenie do fabuły PHQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2012 o 20:33, Yacek napisał:

3. Wymagania dla fabuł:

<check_value value="{player.notoriety.boron.rank}" min="5"/>

------>>>>> Rycerz Króla - 9/11 King's Knight

Tak więc wymagana poprawna reputacja u Boronów, wtedy otrzymujemy wiadomość - zaproszenie do fabuły HUB.

<check_value value="{player.notoriety.teladi.rank}" min="5"/>  ----- Dyrektor Kompanii - 11/11 Company Director
          <check_value value="{player.statistic.5070}" min="1"/>

----- >>>klikam na export danych i "zwiecha" gry ///\\\ dzieje się tak od początku gry.... Help....me..

Wymaga poprawna reputacja u Teladian i coś, co wygląda na wymagany eksport statystyk z gry. Wtedy dopiero otrzymamy wiadomość - zaproszenie do fabuły PHQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2012 o 16:00, szczekan napisał:

Rozumiem, że te minifabuły są identyczne z tymi z X3 TC? Poza oczywiście tymi warunkami jakie pokazałeś Yacku w listingu?

Nie. Całkiem inne. Choć w fabule HUB tez musimy dostarczyć pewne towary do HUB-a, ale są to inne towary i w innych ilościach. Do tego fabuły są w pewnym stopniu związane z Wojną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

To unlock the story AP 2.0 PHQ

<check_value value="{player.notoriety.teladi.rank}" min="5"/> - I have a 11/11 Company Director

<check_value value="{player.statistic.5070}" min="1"/> --- / / \ \ I have a problem with the export of statistics

export by clicking on the icon of the game hangs,

for the test starts the game from the beginning as Argon Peacekeeper

and the instant I click export statistic is about the game creates a profile PlayerStats.pck

I play for hundreds of hours and so far I did not need and exports statistic

Up to now,, ---- >>>> Please help welcome the drop down list as the data that the game has not crashed

or somehow unlock me the opportunity to do this story PHQ

Proszę to zamieścić w moim imieniu mój profil tam to ups650 ale ja nic tam nie mogę napisać ///Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu// mogą pisać tematy na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalne wymagania aby wystartować fabuły:

PHQ i UFJD:

- Zakończony główny wątek

- wybudowana conajmniej jedna stacja u Teladian(?)

- Mistrz Przemysłu - ranga handlowa

- Udziałowiec Większościowy - ranga u Teladian

- odkryty sektor PTNI Headquarters

- Fabuła się aktywuje gdy jesteśmy w pobliżu(?); lub w sektorze PTNI

HUB:

- Zakończony główny wątek.

- Rycerz Królowej, albo Króla(?) - ranga u Boronów

- Odkryty sektor Queens Harbour

- Fabuła się aktywuje w siedzibie Atreus

Wymagania się moga różnić, ludzie na czuja pisali na forum EGO jak im sie aktywowało. A samo EGO milczy na ten temat. Czyli; zrób to sam 😀

Jakby ktos miał pewniejsze info, to prosze uaktualnić tą listę.

Ja narazie kończe główny wątek, ale jak coś sie dowiem to dopisze.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki pomogło

- wybudowana co najmniej jedna stacja --- zrobiłem szybko 1 SOLAR L i natychmiast PHQ się aktywowało.

PHQ i UFJD: - Zakończony główny wątek-tak

- wybudowana co najmniej jedna stacja u Teladian(?)---- to mi brakowało 1 SOLAR L i natychmiast PHQ się aktywowało-----dzięki i POZDRAWIAM :-}

- Mistrz Przemysłu - ranga handlowa -- tak mam 11/11 Company Director

- Udziałowiec Większościowy - ranga u Teladian---  tak mam 25/30 Mogul

- odkryty sektor PTNI Headquarters--- miałem dawno -- teraz poleciałem tu PTNI Headquarters

- Fabuła się aktywuje gdy jesteśmy w pobliżu(?); lub w sektorze PTNI --- tak

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2012 o 23:22, ear650 napisał:

ok dzięki pomogło

- wybudowana co najmniej jedna stacja --- zrobiłem szybko 1 SOLAR L i natychmiast PHQ się aktywowało.

Pozdrawiam

Mogłbys opisać na jakim byłeś etapie, że aktywowała się fabuła? Lub, co się zgadza lub nie, z ta listą?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2012 o 22:00, ear650 napisał:

Proszę to zamieścić w moim imieniu mój profil tam to ups650 ale ja nic tam nie mogę napisać ///Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu// mogą pisać tematy na tym forum

Zarejestruj swoją grę (TC) na forum Egosoftu. Tylko użytkownicy z zarejestrowaną grą mogą pisać tam posty.

Wpisz w swoim profilu numer seryjny z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...