Skocz do zawartości

Lista skryptów działających pod AP


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden, to znaczy jakie?

U mnie wszystko chodzi, to znaczy wszystkie skrypty, które standardowo używam, więc pewnie problem z instalacją.

Dodaj NPC Bail równocześnie z CCM. Pamiętaj że NPC wymaga odpowiedniej biblioteki.

AP 2.0 nie wymaga spolszczenia z Mamuta, którego już tam nie ma. AP 2.0 ma już spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby była jasność:

Wrzucasz całe katalogi script i t do addon lub kopiujesz wszystkie pliki z katalogi script wypakowanego skryptu do katalogu addon\script.

W obu przypadkach musi działać.

Jeśli wrzuciłeś tylko CCM i nie masz w sterowaniu/interfejs mozliwości przypisania skrótu do niego to:

dodaj skrypt NPC Bail - zobacz

Zmień imię na Magiczne (FAQ) - zobacz.

Zrób jedną z tych możliwości, obie spowodują to samo, zmienią status gry na *modified* co powinno dodać CCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Yacek. Oczywiście robiłem to wszystko co napisałeś - bez rezultatu. Ale mnie to tak gryzło że musiałem coś z tym zrobić! I Udało się, w comunity plugin config... mam jakieś redtexty ale to mi nie przeszkadza. Nie pytaj jak mi się udało bo nie jestem w stanie tego odtworzyć, tyle razy usuwałem i podownie instalowałem wszystko co się dało. Bardzo dziękuję ci za pomoc i serdecznie pozdrawiam. Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam podobny problem. AP 2.0 czyste. Wypakowałem "Konfiguracja Pluginów 1.41", JSON praser Library, NPC Bailing Addon 1.78 oraz Salvage Commands do nowego folderu, następnie skopiowałem zawartości folderów "scripts" oraz "t" do takich samych folderów w "Addon" w folderze z grą, włączyłem ... i nic, żadnych opcji w ustawieniach sterowania. Jak mniemam, być może chodzi o opcję "Modified", którą to aktywowało się w X Plugin Manager, który to nie obsługuje mi AP (stąd ręczna instalacja skryptów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy już pisałem: NPC Bail Addon wymaga do konfiguracji instalacji biblioteki JSON i skryptu CCM.

Co to jest CCM znajdziesz odpowiedź w tym temacie, temacie o spolszczeniach skryptów lu temacie o NPC Bail Addon.

SCS Suite - zobacz do rozkazów statku, specjalne, tam pojawiła się nowa opcja dotycząca SCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "Community Plugin Configuration" to nie jest to samo co "Community Configuration Menu" ? Dobra, coś podziałałem, X-pluginem zmieniłem status gry na "modified" i w ustawieniach sterowania wreszcie pojawił się magiczny klawisz do przypisania. Wszystko fajnie, tyle że po aktywowaniu mam same readtexty które zawieszają grę (próbowałem zmienić końcówki nazw plików w folderze "t" na "48", ale to też nie dziala. Natomiast wszystko jest cacy, gdy uruchomię grę po angielsku. Zainstaluje spolszczenie do tego całego CCM czy tam CPC, mam nadzieję iż pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz PL to musisz instalować spolszczenia, inaczej będziesz miał readtexty. Tylko kilka skryptów (SCS Suite) posiada polskie pliki txt zawarte w sobie.

Zobacz do tematu o spolszczeniach skryptów, tam znajdziesz to co zostało przetłumaczone.

Jeśli jakiś skrypt nie ma tłumaczenia to zobacz do FAQ jak radzić sobie z readtextami.

CCM i CPC - to samo, masz rację, Cycrow namieszał w tytule tematu pozostawił starą nazwę skryptu, gdy sam skrypt mienił nazwę: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=218088

Najnowsza wersja to 1.51, chyba pomyliłeś numerki wersji.

Najnowsza wersja PM Lite działa z AP. Ale ręczna instalacja i tak lepsza. Problem chyba wynikał z braku znacznika *modified* (choć wrzucenie plików skryptów powinno zmienić ten status), można to było osiągnąć również poprzez "magiczne imię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenia faktycznie pomogły. A na mamucie też jest z tym zamieszanie, jest tam zarówno CCM jak i CPC, nie lepiej zdecydować się na jedno??

Magiczne imię, czyli specjalna nazwa użytkownika odblokowująca edytor skryptów? Probowałem tego, ale nic nie dalo, dopiero gdy Plugin Manager zaskoczył z AP to udało się zmienić tryb gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2012 o 19:38, nekkoru napisał:

Spolszczenia faktycznie pomogły. A na mamucie też jest z tym zamieszanie, jest tam zarówno CCM jak i CPC, nie lepiej zdecydować się na jedno??

Na Mamucie jest spolszczenie do CCM, nie ma do CPC, mylisz zapewne z innym spolszczeniem.

W dniu 29.04.2012 o 19:38, nekkoru napisał:

Magiczne imię, czyli specjalna nazwa użytkownika odblokowująca edytor skryptów? Probowałem tego, ale nic nie dalo, dopiero gdy Plugin Manager zaskoczył z AP to udało się zmienić tryb gry.

Ja zawsze instaluję skrypty bez PM i nie mam żadnych problemów. Musiałeś coś źle zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.07.2012 o 19:35, Trucx napisał:

Żeby korzystać z jakiegokolwiek skryptu muszę ściągać spolszczenie .

Trochę to dziwne gdy instaluje spolszczenie do CCM ale to nic .

Tak, jeśli grasz w polską wersję gry. Inaczej będziesz miał zamiast tekstów readtexty.

Dlaczego dziwne? Autorzy skryptów najczęściej tworząc skrypt i jego plik tekstowy, przygotowują go tylko w swoim języku. czasem zdarzają się skrypty zawierające więcej wersji językowych (angielską i niemiecką). Czasem skrypt posiada więcej wersji językowych pliku tekstowego, ale wszędzie są teksty po angielsku, bo autor nie chciał lu nie umiał przetłumaczyć.

Robiąc tłumaczenie pliku tekstowe, mogę umieścić je w sieci, bo jestem jego autorem. Skryptu nie bardzo, musiałbym pytać o zgodę autora skryptu. Staram się też wysyłać autorowi skryptu tłumaczenie, ale pozytywny odzew był tylko w kilku przypadkach.

Dochodzi do tego jeszcze zmiana wersji skryptu. Czasem nowa wersja nie ma zmian w pliku tekstowym, czasem są spore zmiany.

Więc uważam, że ten sposób postępowania z tłumaczeniami jest najlepszy. Przynajmniej dla mnie 😀 Wystarczy, że poświeciłem swój czas na tłumaczenie, teraz ty poświęć trochę swojego i ściągnij skrypt a potem spolszczenie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najrozsądniejszy sposób , zresztą innego nie widzę 😀

Co do wysyłania autorowi skryptu spolszczenia , to jednym z przypadków jest SCS po ściągnięciu od razu jest wersja PL.

Grałeś w AP na Vanili ?

Bo ja ściąłem coś w rodzaju pakietu złomiarza 😀 czyli

SCS NPC baling adon

I coś do walki

Obrona antyrakietowa Moskito

Tylko szukam jeszcze skryptu który by poprawił walkę (walkę NPC, wieżyczki itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2012 o 14:33, Trucx napisał:

Co do wysyłania autorowi skryptu spolszczenia , to jednym z przypadków jest SCS po ściągnięciu od razu jest wersja PL.

Jeden z nielicznych, z którymi współpraca układa idealnie.

W dniu 24.07.2012 o 14:33, Trucx napisał:

Tylko szukam jeszcze skryptu który by poprawił walkę (walkę NPC, wieżyczki itd.)

Zobacz do tematu o nowych rozwiązaniach w AP, znajdziesz tam opis konfiguracji wieżyczek. To nowe rozwiązanie w AP, coś jak skrypt MARS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Wiem że ten temat istnieje parę tematów wyżej, jednak znalazłem na forum egosoft bardziej rozbudowaną listę modów kompatybilnych z AP. Znajdują się w niej głównie najbardziej popularne modyfikacje / skrypty, wszystkie sprawdzone i przetestowane na AP, ewentualnie oznaczone co trzeba zrobić by działały. Polecam i pozdrawiam 😉

[http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=315630]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Krótkie pytanko gdyż w nocy zakupiłem X3 AP mam pytanie czy te skrypty są kompatybilne z AP:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=285571

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219440

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=246767

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=255640

I jeśli instaluje XRM plus MSP to kiedy zainstalować Bonus Pack przed czy po XRM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...