Skocz do zawartości

Zatruty Paranidianin - ukończenie misji z profilu.


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie pytanie. Postawiłem sobie za cel przejście misji fabularnej z profilu Zatrutego Paranidianina. I tu ZONK, bo w opisie pisze, że mam 3 dni na zebranie 25 mln. kredytów. Obawiam się, że moim tragarzem nie dam rady szybko tego zrobić... Zastanawiam się czy uda mi się pozbierać tyle Free Ship-ów aby po ich sprzedaży uzyskać te 25 mln. <Myśli> Czy komuś z was udało się skończyć ten wątek? A jeśli tak to w jaki sposób?? Pozdrawiam 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda na obecną chwilę tak, minął juz jeden dzień, z free shipów zdobyłem na razie te z: Veil of Delusion (Blastclaw Prototyp), Menelaus Oasis (Skate Prototype) i Gaian Star (Elite). Niestety popełniłem błąd, sprzedałem Blastclawa, Skat'a i Demeter, którym latamy na początku. Zostałem z Elite, bo był najtańszy z tych wszystkich. Ogółem mam teraz 9,138,000 kredytów. Kłopot polega na tym, że Elite'em nie mogę przelecieć Xenon Sector 598 (ten na północ od Grand Exchange). W związku z tym nie uzbieram tych 25mln. Dodatkowo, nawet gdybym zdobył i sprzedał jeszcze: Advanced Barracude z Hilas Joy, Buzzard Haulera z Tkr's Deprivation, Harrier Sentiela z The Vault oraz Toucana Haulera z Menelaus Frontier i Iguane Vanguard z Famili Whi to prawdopodobnie nie uzbieram tych 25 mln. Wiem, że Barracuda pójdzie za około 2 mln... Dodatkowo nikt mi nie sprzeda napędu skokowego na razie, więc powrót na piechotę wydłuży całą sprawę. Dlatego mam pytanie, czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak w plikach zmniejszyć koszt z 25 mln do np. 15?? Albo, jeśli jest to bardzo trudne, to czy mógłbym prosić kogoś z bardziej obeznajmionych ze skryptowaniem użytkowników o napisanie małego skrypciku, który by zmniejszył do 15 mln kredytów te wymogi?? Bo taka kwotę zdoła się uzbierać i na czas wrócić do Menelaus Oasis aby dać te pieniądze Boronom.

PS zauważyłem, że profil Zatruty Paranidianin zaczynamy albo w Preacher's Refuge, albo w Heaven's Assertion... Czy też jest jeszcze jakaś inna lokalizacja?? Bo po rozpoczęciu w Preacher's Refuge , to mogłem się dowiedzieć w przykry sposób, że Argoni w Montalaar, też sobie nie życzą mojej obecności na swoim terenie, pomimo posiadania u nich tylko pierwszego ujemnego stopnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieranie free ships to zły pomysł.

Uzbieranie 25 mln jest realne. Był kiedyś konkurs Egosoftu na najszybsze uzbieranie 5 mln kredytów po starcie na profilu Bankrut zabójca. Link do tematu o konkursie: http://xudb.pl/index.php/topic/628-konkurs-x3tc-uplink/

Wynik podany jest w ostatnim poście tamtego tematu.

Sposób na robienie kasy: ataki na wszystko co lata, a jest mniejsze od M6, i zmuszanie pilota do opuszczenia statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2011 o 22:58, henryk5pio napisał:

Ale 25 mln. w Trzy Dni?? Udało Ci się tak kiedyś Yacku?? I... wiesz może co dostajemy po za Hyperionem jeszcze??

5 mln w 19 minut. No dobra, mnie to zajęło godzinę, bo naprawiałem statki laserem. Trzy dni to 3x24h więc policz sobie ile można zbić kasy w tym tempie.

Nie grałem nigdy na tym profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz wyposażonego i 'ulepszonego' Hyperiona. W momencie gdy dokujesz na stacji i kończysz misję losowo ustalane są dodatkowe statystyki i wyposażenie statku, np. ja miałem na pokładzie 5-gwiazdkowych marines, a prędkość max wynosiła bodajże 202 m/s. Jeśli komuś to nie przeszkadza to można trochę pokombinować i zapisać grę przed samym dokowaniem, a potem ładować raz po raz ją aż uda się zdobyć jak najlepszą nagrodę.

Zdobyć te 25 mln nie jest aż tak ciężko pod warunkiem, że opracujesz sobie jakiś plan i wykorzystasz w pełni te 3 dni. Z tego co pamiętam to ja skupiłem się na przejmowaniu statków piratów i zdalnym handlu w międzyczasie. Darmowych statków nie sprzedawałem, ale jeden z nich, bodajże boroński Skate, użyłem do walki z piratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2011 o 13:41, henryk5pio napisał:

Yacku, a jak po wykonaniu tej misji z fabuły profilu podnosi się nam reputacja u Paranidian?? Do 1 przyjaznego poziomu?? Czy też dostajemy tylko nagrody i (jeśli polowaliśmy na statki Paranidiańskie) musimy dawać dyla z sektorów Paranidian??

Pisałem przecież poprzednio, że nie grałem na tym profilu.

A o wzroście reputacji, piałem w sensie, że możemy sami podnieść sobie reputację u ras, nawet jeśli atakami na ich statki poszła ona nam w dół. Wystarczy wykonać kilka misji, zniszczyć wrogów tej rasy itp, itd.

Wszystko się da. Kiedyś zrobiłem profil startowy "Nam Machine", startujemy jako Xenon i mamy najniższą możliwą reputację u wszystkich ras Wspólnoty i Terran. I co? I udało mi się podnieść ją u wszystkich. Czasem było ciężko, ale dało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2011 o 16:08, henryk5pio napisał:

Rozumiem Yacku ,że nie grałeś na tym profilu, ale sadziłem ,ze może kiedyś robiąc własne profile mogło Ci się rzucić w oczy, czy po Tej misji z "ZP" podskakuje nam nagle reputacja u Paranidian, no ale wiem, da się wszystko no;)

Po ukończeniu misji reputacja jest na małym plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się, że nawet atakując Paranidian w sektorach Boronów, za chwilę mam na karku Borońskie patrole... U Splitów to samo oczywiście... Latałem skatem prototyp z menelaus oasis, na 20 statków paranidian tylko jeden pilot wyskoczył:/ Każdy wyrzucał ładunek ,ale co mi po nim jak ja potrzebuje puste statki?? Niestety nawet tego jednego nie przejąłem, bo dziad na początku wypuścił droidy bojowe:/ Dodatkowo zauważyłem, ze uzbrojenie mi za szybko niszczy kolesi ,no to ograniczyłem się do 1 heptu, potem zmieniłem go na słabsze fazowe samopowtarzalne działko (z pamięci pisze nazwę...). Nadal nic, piraci walczą DO KOŃCA, kupcy to samo:/ Dodatkowo piraci latają tylko w jakiś m5 i cienkich m4 a ja szukam jakichś blastclawów 🙁 a kupcy co najwyżej ładunek wyrzucają... Jak ich mam więc zmusić do wyskakiwania ze statków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranidianie nie są rasą antagonistyczną dla Boronów, ani tym bardziej dla Splitów. Ich antagonistami są Argoni, ale nawet w sektorach argońskich atak na statek paranidian skończy się źle, bo będzie to akt piractwa.

Szukaj statków cywilnych M3 o nazwie handlarz bronią. Statkami cywilnymi nikt się nie interesuje aż tak bardzo, bo nie należą do żadnej z ras, a ich piloci mają niskie morale, więc łatwo wyskakują ze statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, handlarzy bronią nie znalazłem na razie (latam po Patriarch's Collusion i okolicach). Natomiast atak na jakąkolwiek jednostkę cywilną kończy się interwencją policji. Natomiast odwiedzając sąsiednie Heaven's Assertion i robiąc tam ataki na Paranidian zauważyłem po jednym z powrotów, że splickie siły policyjne na mnie polują, chociaż na bank nie atakowałem tam statków splickich... Wczytałem wiec sejwa z przed akcji ale na razie każdy zaatakowany znowu tylko ładunek wyrzuca. Dodatkowo pojawia się flota patrolowa Paranidian i ja muszę uciekać :/ Na razie sprzedałem blastclawa protopype oraz demeter tragarza, którym zaczynamy ten profil (latam skate prototyp, w drodze do stoczni splitów jest też jeden zdobyczny transportowiec, ale ma 65% kadłuba tylko, może go naprawie, albo sprzedam tak ot... Na razie mam 5,5mln kredytów i odkryłem wreszcie, że jeden dzień w tej misji to 3h lotu (z seta lub bez). A jak? Lecąc z jednego sektora do drugiego (popatrzyłem przed wlotem do bramy skokowej na to ile lecę, było 2:55 oraz jeszcze 3 dni, drugi raz jak spr w połowie drugiego sektora leciałem już 3:15 a dni było już tylko dwa), wniosek jest taki, że w tej misji 1 dzień to 3 h lotu... Zaczyna mnie to wkurzać, handlarzy bronią ni widu ni słychu a jak polecę za Queen's Retribution na tereny Teladich aby się dostać do Maelstrom i popolować na piratów to może mi braknąć czasu na powrót (stocznie atreusa nie chcą mnie widzieć u siebie na razie - kupno napędu skokowego więc odpada):/ Ktoś tu pisał, że nabił sobie konto handlując. Jak, skoro Demeter Tragarz ma tylko 74m/s na początku a max 88?? A dolot Demeter z Heavens Assertion gdzie zacząłem do: Veil of Delusion po Blastclawa a następnie do Menelaus Oasis po Skate Prototyp i powrót zajął mi ponad 1 dzień. Piszę to bo zawsze mogę od zera zacząć, dużo nie stracę. Aha jeszcze jedno, co robic jeśli gra nas wyrzuci w Preacher;s Refuge?? Bo lecąc do Shore of Infinity i dalej mogę jedynie mambe zdobyć z Loomanckstrat's Legacy, ale to ciężkie do wykonania bo ona jest otoczona polem minowym :/ Jednym słowem HEEELP :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2011 o 22:05, henryk5pio napisał:

No cóż, handlarzy bronią nie znalazłem na razie (latam po Patriarch's Collusion i okolicach). Natomiast atak na jakąkolwiek jednostkę cywilną kończy się interwencją policji. Natomiast odwiedzając sąsiednie Heaven's Assertion i robiąc tam ataki na Paranidian zauważyłem po jednym z powrotów, że splickie siły policyjne na mnie polują, chociaż na bank nie atakowałem tam statków splickich... Wczytałem wiec sejwa z przed akcji ale na razie każdy zaatakowany znowu tylko ładunek wyrzuca. Dodatkowo pojawia się flota patrolowa Paranidian i ja muszę uciekać :/ Na razie sprzedałem blastclawa protopype oraz demeter tragarza, którym zaczynamy ten profil (latam skate prototyp, w drodze do stoczni splitów jest też jeden zdobyczny transportowiec, ale ma 65% kadłuba tylko, może go naprawie, albo sprzedam tak ot... Na razie mam 5,5mln kredytów i odkryłem wreszcie, że jeden dzień w tej misji to 3h lotu (z seta lub bez). A jak? Lecąc z jednego sektora do drugiego (popatrzyłem przed wlotem do bramy skokowej na to ile lecę, było 2:55 oraz jeszcze 3 dni, drugi raz jak spr w połowie drugiego sektora leciałem już 3:15 a dni było już tylko dwa), wniosek jest taki, że w tej misji 1 dzień to 3 h lotu... Zaczyna mnie to wkurzać, handlarzy bronią ni widu ni słychu a jak polecę za Queen's Retribution na tereny Teladich aby się dostać do Maelstrom i popolować na piratów to może mi braknąć czasu na powrót (stocznie atreusa nie chcą mnie widzieć u siebie na razie - kupno napędu skokowego więc odpada):/ Ktoś tu pisał, że nabił sobie konto handlując. Jak, skoro Demeter Tragarz ma tylko 74m/s na początku a max 88?? A dolot Demeter z Heavens Assertion gdzie zacząłem do: Veil of Delusion po Blastclawa a następnie do Menelaus Oasis po Skate Prototyp i powrót zajął mi ponad 1 dzień. Piszę to bo zawsze mogę od zera zacząć, dużo nie stracę. Aha jeszcze jedno, co robic jeśli gra nas wyrzuci w Preacher;s Refuge?? Bo lecąc do Shore of Infinity i dalej mogę jedynie mambe zdobyć z Loomanckstrat's Legacy, ale to ciężkie do wykonania bo ona jest otoczona polem minowym :/ Jednym słowem HEEELP :/

U mnie 1 godzina to 1 godzina, SETA z zasady używam rzadko. Przy 600% SETA 1 dzień w grze to realne 4 godziny.

Z tego co pamiętam to ja zacząłem w Heaven's Assertion, poleciałem od razu przez wschodnią bramę i w którymś z tamtejszych sektorów wziąłem misję odzyskania Ośmiornicy. Statku nie oddałem tylko wykorzystałem do własnych potrzeb, reputacja spadła tylko odrobinę, więc żaden problem. Pohandlowałem trochę TSem, kupiłem parę ulepszeń silnika do M5 poleciałem nim po Skate do Menelaus' Oasis. M3 kręciłem się po okolicy polując na piratów i wykonując misje bojowe (głównie obrona stacji). Przejąłem parę statków, na jednym z nich znalazłem zdalny system kupiecki i zacząłem używać Demeter do handlu. Pamiętam, że w miarę wzrostu reputacji (misje) udało mi się też kupić trochę używanych statków, które sprzedałem ze sporym zyskiem po remoncie. Kilka TS'ów zostawiłem do handlu. Całą misję ukończyłem parę godzin przed terminem.

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, pisałem o przejmowaniu statków i handlu w międzyczasie, a nie o nabijaniu konta wyłącznie handlem.

Jeśli chcesz się zajmować piractwem to poszukaj sektorów pirackich lub niczyich, inaczej siły policyjne praktycznie za każdym razem będą Cię ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, minęły prawie dwa tygodnie i nadal nie udaje mi się (w wolnym czasie, kiedy gram w X3:TC) uzbierać przed czasem tych 25 milionów. Wiem, że mam pecha po prostu, bo nawet gdy dość często spotykam piratów i z nimi walczę to niestety baaardzo rzadko są tak uprzejmi aby zostawić statki... Dlatego proszę, może mi ktoś powiedzieć, gdzie w plikach X3:TC mogę coś zmienić aby obniżyć próg z 25 do 15 milionów?? Bo już mam po dziurki w nosie kolejnego próbowania ukończenia misji przed czasem... Nie udaje mi się i tyle. Koniec Kropka. Lecz jednak chcę polatać Hyperionkiem bez abordażu, gra w końcu to ma być jednak pewna przyjemność, a nie źródło irytacji / złości :/ Pomoże ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , ale moim zdaniem powinieneś skupić się na sektorach które graniczą z xenkami i rozstawić tam satelity oni często ruszają na patrole bojowe dużymi grupami myśliwców ze wsparciem jednego Q i P lub tylko P i tam sobie postrzelać do nich i jak nie opuszczą statku to pozostaje masa rakiet na pociechę ja tak zawsze robię na początku aby repke u ras podnieść i uzbierać gotówki w postaci złomu jak mam tylko myśliwiec startowy to lecę do Black Hole Sun tylko dlatego że jest tam silna osłona Argonów a mój stateczek M4 jest jeszcze za słaby na samodzielne starcie ustawiam się w osłonie jakiegoś M7 lub M2 i tylko dobijam xenońskie myśliwce, na późniejszym etapie biorę na siebie pełne uderzenie grupy bojowej xenków w swoim hipciu lub M7 jakimkolwiek w sprzedaży i uzbrajam go w broń szybkostrzelną przeciw myśliwcom, skutkiem tego jest dość szybki wzrost rangi u rasy w której sektorze to robię i wielka kupa złomu. To jest mój sposób na szybką kasę i poprawę reputacji u ras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedudg, jak pisałem w którymś z poprzednich postów, dolot z Patriarch's Collusion po Blastclaw Prototyp z Veil of Delusion i następnie Skate Prototyp z Menelaus Oasis zajmuje prawie cały dzień. Wiem, gram na seta 600, ale niestety jak Prowler, dla mnie granie bez sety byłoby masakrą... przelot z sektora do sektora trwałby lata :/ Ale spróbuję Twego sposobu, lecz przelot z Patriarch Collusion, w którym znowu jestem do Xenońskiego sektora na północ od Grand Exchange trochę może potrwać... Aha, piraci bardzo rzadko zostawiali rakiety :/ Zazwyczaj wystrzeliwali je we mnie a ja musiałem je niszczyć :/

Dlatego ponawiam prośbę o info, jak obniżyć pułap misji z 25mln kredytów do 15 mln kredytów w tym profilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedz na pytanie co jest twoim priorytetem:

- ukończyć fabułę zatrutego dla własnej satysfakcji

- zdobyć Hyperiona (bez abordażu)

Jeśli to pierwsze, to graj i próbuj różnych rozwiązań.

Jeśli to drugie, to daj sobie spokój z fabułą zatrutego, tylko zainstaluj jakiś skrypt lub mod, który pozwoli przejąć Hyperiona (NPC Bail) lub kupić go w stocznia (tu jest spory wybór, bo prawie każdy duży mod dodaje Hyperiona do stoczni),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeez aż się normalnie odezwałem!

Ale o co chodzi?! Masz "znalezionego" Skate'a? To rób człowieku misje killerskie!

Skończyłem "Zatrutego..." bez używania skryptów i "znalezionych" statków (derelictów). Skończyłem dużo przed czasem.

Ten profil to banał. Spróbuj Unholy Traitor... A i ten da się zrobić bez kodów, skryptów i cheetów.

A wracając do tematu. Od początku:

1. sprzedajesz Demetra i kupujesz M5.

2. Walczysz. Misje kilerskie.

3. Lecisz do Teladich ciągle walcząc, może uda Ci się zdobyć-przejąć jakąś M4 z ładownią M a wtedy

w Queen's Harbour w Atreus Headquarters kupujesz Jumpdrive - życie łowcy głów staje się jeszcze prostsze

4. W stoczni u Teladich kupujesz Pustułkę/Kestrel - najlepszy M5 - szybki, mocny z tylną wieżyczką, ładownią M - live is vide open - tym statkiem przy odpowiedniej wprawie/praktyce załatwisz większość (albo i wszystkie) M3.

A nie piszę tu już o tym, że korzystasz ze spojlerów i "znajdujesz" Skate Prototype, bo z takim statkiem to zarobisz te 25 baniek w moment. Weź sobie obronę stacji; od którejś rangi wylatują M8 za którymś razem na pewno którąś przejmiesz, a zobacz ile kosztują. Napraw se taką laserkiem i po kilku misjach masz Hyperiona.

Tylko graj człowieku zamiast siedzieć i biadolić na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie używam żadnych modów w grze abordaż to porażka a parcie na hyperiona ogromne więc jedyna nadzieja to misja z paradianinem zatrutym do tego rozwiązanie bardzo proste tak ja to zrobiłem .Po co w kosmosie czeka na przejęcie ok 20 statków ano po to właśnie za wszystkie masz 25mln nam potrzeba 20 fakt są miejca gdzie piekielnie trudno przejąć ten statek ale da się to zrobić masz chyba 3 dni w grze na uzbieranie tej kwoty dzień mi to zajeło żadnego atakowania budowania fabryk itp. strata czasu przejmij statki i po problemie TO DA SIĘ ZROBIĆ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...