Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, daję sobie spokój z TOTT, XRM wygąda lepiej. Ale zanim wszystko się pobierze mam parę pytań:

1. Z tego co rozumiem to wasze "tłumaczenie" to tylko usuniecie readtextów, wszystko w wersji angielskiej? Jeżeli tak to przeżyję, znam dosyć dobrze angielski.

2. Da się w to grać z Bonus Packiem? A może nawet nie warto go instalować?

3. CODEA i reszta skryptów od tego autora jest w pełni kompatybilna z tym modem? CODEA na pewno, nie wiem jak z resztą, nie znalazłem. Gra ktoś w XRM'a z tymi modami?

Jak jeszcze jakieś mi się jakieś pytanko przypomni to dopiszę 😉 Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mie ten mod nie pasuje, upraszcza pewne dylematy, wole podstawke.

Mod balansuje statki, mam wrazenie ze teraz kazden jest podobny w swojej klasie, i nie ma faworyta, ani slabszych.To bez sensu.Bardziej pasują mi poprzednie statystyki, gdzie byly spore roznice w parametrach statkow roznych ras, i to ma sens a nie ze wszyscy maja to samo tylko inaczej wygladajace.

Do tego statki lepsze byly sporo drozsze i drozsze do nich bronie, wiec to tez jakos sie balansowało sensownie,gra w podstawce jest przez to ciekawsza jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam dla mnie ten mod jest najtrudniejszy zwłaszcza, gdy masz zainstalowany najwyższy mnożnik kadłuba. Co do Balansu w podstawce OSAKA plus Hyperion samotnie potrafili wymieść cały sektor. Do tego kilka strzałów i kadłub pękał. Może XRM nie jest idealny ale stanowi wyzwanie i nawet mi się to podoba jak po którymś tam loadzie udaje się w końcu zniszczyć cel bo jest satysfakcja. Teraz praktycznie walki M2 v M2 zawsze kończą się długotrwałymi naprawami statku bo osłony kończą się szybko i zbicie kadłuba nie jest już takie proste. Ostatnio miałem okazję stoczyć bitwę mój Python i Ray oraz Cerber którym latam (wiem wiem beznadziejny) kontra krzaki w sile Adv. Destroyer i Carrier plus trochę myśliwców i praktycznie najlepszy wynik jaki osiągnąłem to zniszczony krzacki niszczyciel plus trochę uszkodzony lotniskowiec, gdzie ja straciłem obydwa M2. Dopiero kupiona Valhalla za ciężko zarobione na złomiarstwie kredyty dała radę. Musiałem zmniejszyć mnożnik kadłuba przy ostatnim patchu bo była tragedia naprawy statków pochłaniały większość czasu w grze, a latanie OTAS Podem przez cały czas sprawia średnią przyjemność. Nie korzystam z Marine Repairs bo to jest jeszcze wolniejsze przy takiej wartości kadłubów, a ze SLAMu nie chcę bo to już zbyt proste. . Teraz muszę jeszcze kupić jakiś dobry M7 ale nie mogę się zdecydować może ktoś jakiś poleci. Myślałem o Kvasirze co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje skryptu ktory dodaje rangi u piratow,yaki.

Znalazlem to http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=218742 ale nie wiem czy jest kompatybilny z modem XRM.

Dodalem rowniez kokpity i odnosnie do nich mam pytanie

Czy mozna wylaczyc kokpit w czasie gry ?(Mam tu na mysli np podczas walki kiedy wolalbym wiecej widziec co sie dzieje wokół mnie,a potem ponownie włączyc) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja moda o numerze 1.15

Wersja jest kompatybilna z zapisami gry z wersji 1.14 (w przypadku TC+XRM)

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 1

XRM Part 2

Hull Packs (wszystkie trzy wersje)

STATKI, KTÓRE POWINNO SIĘ SKLONOWAĆ:

STATKI, KTÓRE WYMAGAJĄ KLONOWANIA:

Oedipus

Pike

Guppy (stara nazwa Aquata M3B)

Klonowanie wymagane jest tylko wtedy, gdy posiadamy wyżej wymienione statki.

Klonowanie można zrobić na dwa sposoby:

- sprzedać obecny statek, kupić nowy 😀

- użyć opcji clone ship z cheat Script.

Należy pobrać i wypakować (zainstalować) wszystkie pliki. Pliki cat/dat moda podmieniamy pamiętając w jakiej kolejności mieliśmy zainstalowane poprzednio. Podmieniamy je na aktualne pliki.

Po zainstalowaniu wszystkich składników moda należy:

1. Uruchomić grę z ostatniego zapisu.

2. Otworzyć Edytor Skryptów. Jak ktoś nie wie, to opisane jest to w FAQ#3

3. W Edytorze Skryptów przeglądnąć listę skryptów i odszukać skrypt o nazwie "temp.xrm.1.14to1.15patch".

4. Uruchomić ten skrypt, poprzez naciśnięciu klawisz r mając ten skrypt podświetlony na liście. Następne okna potwierdzamy enterem. Po uruchomieniu skryptu możemy kontynuować grę. Polecałbym zapisać grę po wykonaniu skryptu.

Skrypt "temp.xrm.1.14to1.15patch" możemy usunąć z katalogu "script", ale nie jest to konieczne.

ZMIANY W WERSJI 1.15:

Fixed - Incorrect race Silkworm fab in CBSE Shipyard

Fixed - Shadow Missile production numbers

Fixed - Turret alignments on Forseti, Bragi and Oedipus

Fixed - Updated Oedipus to latest model release

Fixed - CWP now spawns ships with energy cells in the cargo bay if a jumpdrive is spawned. so if jobs are able to jump, they will.

Added - Albion Prelude compatibility

Added - Terran-Argon War (AP)

Added - New military intelligence network (AP)

Added - Race border skirmishes and improved enemy race patrol logic (AP)

Added - Race Reponse jobs (AP)

Added - #effa cpu ship to the universe (AP)

Added - Expnobody's new Boron M1 (Aquata), and Pike and Guppy replacement models.

Wersja 1.15 jest zarówno dla TC jak i dla AP.

Instalacja moda w grze AP odbywa się w ten sam sposób co w TC, należy tylko pamiętać, że AP jest zainstalowany w folderze Addon i tam należy kopiować wszystkie pliki moda.

Aktualizacje plików tłumaczenia i plików Jobs będą wkrótce na Mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE RELEASED v 1.15B

---------------------------------

ALBION PRELUDE USERS:

You must redownload Part 2 and restart your games.

Sorry, but the universe map was incorrect in the initial release.

I cannot stress enough that you must redownload Part 2 and restart. Otherwise you will have issues with the game in the future.

Only part 2 needs to be redownloaded and only the cat/dat itself needs to be reinstalled. Everything else is fine.

TC USERS:

This should also fix the Aquata name issue and foreign language issues for TC users. Just drop the cat\dat in. No need to do anything else

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3791558#3791558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w TC,poprawki sciagnalem z mamuta-myslalem ze skoro nowa wersja XRM jest na TC i AP

to spolszczenie ktore wrzuciles na mamuta nie powinno 'zepsuc' gry.

Czy to tylko do AP ??

Sciagnalem to bo wczoraj pojawily mi sie readtexty gdy uruchomilem Access Military Comm Network

Teraz readtexty zniknely ale dalej jest ... jak po teladihuanie 😀

x3screen00014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie są dwie wersje spolszczenia i poprawek dla XRM. Jedno spolszczenie i poprawki są dla TC, drugie spolszczenie i poprawki są dla AP. Są pewne różnice zarówno w plikach tekstowych jak i plikach poprawek, dlatego są dwie wersje tych plików. Wersja jest to określona w nazwie:

[TC XRM] - pliki dla TC

[AP XRM] - pliki dla AP

Czytać przed pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2012 o 13:44, Gwain napisał:

Czy jak zrobię nowa instalację X3TC na innej partycji i zainstaluję XRM na czystej wersji to stara z save będzie działać? Miejsce zapisów save chyba jest dokładnie takie samo w Win7.

Będzie działać.

Jeśli nie to znaczy że jakiś skrypt/mod namieszał coś w grze i musisz mieć go ponownie zainstalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...