Skocz do zawartości

Package Creator w X Plugin Managrze


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy wie ktoś jak używa się Package Creatora w X Plugin Managerze, aby stworzyć nowy statek?? Bo zachciało mi się stworzyć lepszą odmianę Deimosa (planowo Deimos Zaawansowany, który miałby większy hangar, do 26/28 miejsc i parametry szybkości i zwrotności jak Pantera). Planowo chciałbym też (ale nie wiem jak to zrobić) aby statek ten był porzucony z 17% kadłuba i był do znalezienia losowo w którymś z sektorów Paranidiańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program służy do tworzenia statków w formacie .xsp

Tobie wystarczy edycja już istniejącego statku, co możesz dokonać poprzez:

1. eksport z pliku cat/dat pliku TSips

2. Edycję tego pliku (tego statku) w programie X3 Editor 2.

3. Dodanie zmodyfikowanego pliku TShips do gry na dwa sposoby:

- założenie katalogu types w katalogu głównym gry i tam umieszczenie pliku TShips

- Dodanie pliku TSips do nowego pustego pliku Cat/dat i dodanie go jako Fake Patch do gry.

Poczytaj temat http://xudb.pl/index.php/topic/1940-problem-z-plikiem-tships/, przyda Ci się.

Co do dodania pustego statku z określoną ilością kadłuba itp. to już najlepiej napisać skrypt w kodzie MD.

Tylko tak szczerze ; edycja jednego statku jest bez sensu. Jest tyle różnych modów, które dodają, edytują statki w grze (i nie tylko to), że bawienie się w edycje jednego statku to gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, niestety nie mogę zapisać zmian w pliku TShips.pck gdzie indziej niż w 13.cat TU potwierdzenie: http://imageshack.us/f/685/beztytuueek.png/

Najwyższy poziom zapisu to ten 13.cat, dalej pomimo klikania w przycisk "w górę" nie idzie.

ALE odkryłem co innego, otóż po kliknięciu PPM na liście statkow pojawia mi się opcja New, więc mogę dodać nowy obiekt:) Lecz potem znowu się gubię, w linijce nazwa nie zmienię nic bo jest on "on ready" czy jakoś tak... Id mam jako NEW_OBJECT_1, gdy cokolwiek tu zmienię to zmienia mi się nazwa w liście obok na to co pisze w ID...

LECZ Zauważyłem też, że mogę zrobić kopię Deimosa, wygląda to wszystko wtedy tak: http://imageshack.us/f/199/beztytuu2ph.png/

Jednym słowem ,czy mógłby mi ktoś z was okazać miłosierdzie i poprowadzić mnie krok po kroku jak w takim razie SKOPIOWANEMU Deimosowi, pozmieniać parametry w zakładkach (ale nie hangar i prędkość bo to umie, tylko ID oraz Subtype z zakładki General oraz wszystko inne aby było ok) i wstawić go jako jedyny niepowtarzalny okręt do gry?? Aha... znacie też jakiś (po polsku) poradnik do robienia skryptów, bo ni w ząb tego nie umiem... A czuję coś, że robienie skryptów do X3:TC to wyższa szkoła jazdy niż bawienie się pisaniem eventów do EU2 😀

PS Przepraszam LeWaR, więcej nie będę zaśmiecał Shoutboxa takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeWaR, wiem, że to nie ma Nic a Nic wspólnego z pisaniem skryptów 😀

Yacku, odkryłem coś! 😀 Gdy dałem Save As to u góry miałem taki napis "Enabled coś tam" gdy w to kliknąłem wyskoczyło mi zwykłe okienko zapisu, dałem wiec aby TShips.pck zapisało mi w innym folderze i faktycznie teraz mam ten plik tam gdzie go skierowałem:D Ale co otwieram X3 Editor2 to zapisywać mi chce teraz tylko w tym "wyeksportowanym pliku" 😀 No ale ok, mnie tam pasuje 😀

No to teraz pytanie ,jak mam zrobić w pełni funkcjonalną kopię Deimosa (nazwaną jako Deimos Zaawansowany albo Deimos Zaawansowany Prototyp), i wsadzić ją do gry?? Aha, stwierdziłem, że dam go w jednym miejscu od razu (w Weaver's Tempest, aby zdobycie go ni było zbyt łatwe) 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie wie jak mi pomóc.. albo nie chce:/

Na stronie: http://cycrow.thexuniverse.us/ jest opis co i jak, ale ja mam X-Universe Plugin Manager Lite V1.30 a sam Package Creator jest w wersji 1.00 :/ Wypakowałem plikt TShips.pck i teraz raz jeszcze pytam, co mam zrobić aby stworzyć statek od podstaw?? Bo ja nie chcę edytować już istniejącego, gdyż chcę mieć jedyny egzemplarz danego statku dla siebie, a nie, że lecę a tutaj mijam identyczną jednostkę...

Koledzy (i koleżanki), pomóżcie jakoś no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...