Skocz do zawarto┼Ťci

Problem z plikiem TShips

ComradeJacob
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ­čśŤ

Ostatnio chcia┼éem pobawi─ç si─Ö co nieco w modyfikacj─Ö statystyk r├│┼╝nych statk├│w. Jako ┼╝e obs┼éuga X3 Editor 2 nie sprawi┼éa mi najmniejszego problemu, to natychmiast przyst─ůpi┼éem do dzie┼éa.

Postanowi┼éem zmieni─ç statystyki argo┼äskiego Mamuta. Zwi─Ökszy┼éem pojemno┼Ť─ç ┼éadowni z 60 do 76 tysi─Öcy jednostek. Zmniejszy┼éem pr─Ödko┼Ť─ç do 35m/s i przyspieszenie, ale nie pami─Ötam ju┼╝ o ile.

I wszystko fajnie, pi─Öknie. Zapisuj─Ö plik, w┼é─ůczam gr─Ö... i nic. Jak by┼éo, tak jest. Mamut dalej lata nieca┼ée 90m/s i mie┼Ťci 60k jednostek ┼éadunku. Rozpoczyna┼éem now─ů gr─Ö i to te┼╝ nic nie da┼éo.

Nawet specjalnie użyłem cheatów i chciałem władować mu 76 tysięcy ogniw energetycznych, ale weszło tylko 60 tysięcy.

Czy kto┼Ť z Was wie, co robi─Ö ┼║le? Albo czego nie robi─Ö, a powinienem?

Pozdrowienia!

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

A dlaczego plik 05 cat/dat?

Zawsze nale┼╝y edytowa─ç najnowszy TShips, czyli ten, kt├│ry znajduje si─Ö w plikach cat/dat o najwy┼╝szym numerze lub w plikach znajduj─ůcych si─Ö w katalogu mods (je┼Ťli mamy jakiego┼Ť moda zainstalowanego jako base mod).

Je┼Ťli nie masz innych mod├│w instalowanych jako fake patch (mod├│w dodaj─ůcych statki oczywi┼Ťcie) to najwy┼╝szy numer plik├│w cat/dat masz 13 (je┼Ťli masz patcha 3.1) i od niego powiniene┼Ť zacz─ů─ç przeszukiwa─ç pliki w poszukiwaniu TShips, bo w nim jest najnowszy TShips, u┼╝ywany przez gr─Ö. To ten plik powiniene┼Ť edytowa─ç.

Cho─ç ja bym poleca┼é wyeksportowa─ç w plik├│w cat/dat TShips, wyedytowa─ç i sam plik TShips wrzuci─ç do katalogu "types" - je┼Ťli nie masz takiego, to za┼éo┼╝y─ç.

Dlaczego?

B─Ödziesz mia┼é pewno┼Ť─ç ┼╝e gra u┼╝yje tego pliku TShips, a w razie, gdyby ci si─Ö znudzi┼éy zmiany, wystarczy, ┼╝e go usuniesz, nie b─Ödziesz musia┼é przeinstalowywa─ç gry lub patcha.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...

Mam pytanie co do edytowania statystyk okr─Öt├│w w X3:TC.

Kolega ComradeJacob pisał, że:

"Musiałem edytować z cat17 plik TShips w katalogu types."

Ja natomiast w: "D:\Program Files\EGOSOFT\X3 Terran Conflict\types"

mam tylko plik: TWareT.pck

Co mam wi─Öc zrobi─ç aby m├│c edytowa─ç statystyki Xenon J i K?? Bo planuj─Ö doda─ç im po 21 szybko┼Ťci oraz zwi─Ökszy─ç J-otce generator laser z 42500 do 85000. Chc─Ö potem przez aborda┼╝ zdoby─ç sobie ju┼╝ tak─ů zmodyfikowan─ů J-otk─Ö (oczywi┼Ťcie modyfikacja dotyczy┼éaby wszystkich jednostek tego typu w grze).

Uprzedzaj─ůc pytania... Nie, nie uwa┼╝am, abym takie zmiany by┼éy niemoralne etc., gdy┼╝ najpierw i tak musz─Ö zdoby─ç ten statek aborda┼╝em, a po tych zmianach na pewno to nie b─Ödzie proste ­čśŤ

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 21.07.2011 o 23:51, henryk5pio napisał:

Ja natomiast w: "D:\Program Files\EGOSOFT\X3 Terran Conflict\types"

mam tylko plik: TWareT.pck

A wyeksportowa┼ée┼Ť go sobie? Pewnie nie. Kilka post├│w wcze┼Ťniej pisz─Ö o tym: http://xudb.pl/index.php?/topic/1940-problem-z-plikiem-tships/page__view__findpost__p__29858

Odno┼Ťnik do komentarza

Ok, uda┼éo mi si─Ö w ko┼äcu otworzy─ç ten plik TShips z 13.cat ­čśŤ Troch─Ö pokombinowa┼éem i jest:)

Niestety jak pr├│buj─Ö edytowa─ç "Max speed" wtedy wyskakuje mi to: http://imageshack.us/f/685/errorpd.png/

Czy to znaczy, i┼╝ maksymalna pr─Ödko┼Ť─ç jest ustawione "na sztywno" i nic z ni─ů nie mo┼╝na zrobi─ç ?? Bo "Speed (base)" z edytowa─ç ju┼╝ si─Ö da...

Odno┼Ťnik do komentarza

Ju┼╝ wiem ­čśŤ Edytuj─ůc TShips.pck w T File Editor warto┼Ť─ç "Speed (base)" automatycznie wzrasta mi warto┼Ť─ç "Max speed" ­čśÇ Ale numer... ­čśÇ ­čśÇ ­čśÇ Dopiero teraz zmieniaj─ůc warto┼Ť─ç "Speed (base) zauwa┼╝y┼éem to, wcze┼Ťniej tylko klika┼éem aby zmieni─ç, ale tego nie robi┼éem... No dobra, edytuj─Ö i zapisuj─Ö zmiany w pliku 13.cat

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja tam mam zapisane wszystkie zmiany i warto┼Ťci pierwotne w pliku tekstowym. Jak co┼Ť, to po prostu go odpalam i przepisuj─Ö je do edytora X3 ­čśÇ

Nie bawiłem się w żadne wyodrębnianie plików z cat/dat.

Jedyne co mnie zastanawia - w kt├│rym pliku edytowa─ç ceny statk├│w/fabryk etc? W "TWares"?

W spoilerku podaję moje zmienione dane dla teladiańskiego, borońskiego, paranidiańskiego, pirackiego i splickiego TL'a:

Spoiler

Teladi Albatross - Basic cargo: 43000 Updated to: 80 000

Basic speed: 58,7 Updated to: 40

Basic acceleration: 3,1 Updated to: 2,6

Basic shields: 6x200MJ Updated to: 8x200MJ

Boron Orca - Basic cargo: 50 000 Updated to: 71250

Basic speed: 73,9 Updated to: 47,5

Basic acceleration: 4,3 Updated to: 3,5

Basic shields: 5x200MJ Updated to: 7x200MJ

Paranid Hercules - Basic cargo: 40 000 Updated to: 55 000

Basic speed: 64,4 Updated to: 59

Basic acceleration: 3,2 Updated to: 4,8

Basic shields: 6x200MJ Updated to: 7x200MJ

Pirate Mobile Base Hauler - Basic cargo: 60 000 Updated to: 53 000

Basic speed: 58,4 Updated to: 60

Basic acceleration: 2,7 Updated to: 4,9

Basic shields: 5x200MJ Updated to: 1x1GJ

Split Elephant - Basic cargo: 34 000 Updated to: 30 000

Basic speed: 88 Updated to: 79

Basic acceleration: 6,2 Updated to: 6,6

Baisc shields: 5x200MJ Updated to: 4x200MJ

Argonom nie zmienia┼éem nic. Albatrosowi znacznie zwi─Ökszy┼éem, gdy┼╝ podstawowe 40k by┼éo dla mnie ┼Ťmieszne i wbrew zasadzie, o kt├│rej s┼éyszymy w grze praktycznie na ka┼╝dym kroku. Mianowicie - Teladianie ┼éaduj─ů w ┼éadownie na statkach kosztem innych rzeczy. ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 23.07.2011 o 09:03, henryk5pio napisał:

Ale nie mogłem wydobyć pliku TShips z 13.cat. Lecz i tak zmiany zaszły, w encyklopedii się zmieniło od razu:) Więc chyba mi się udało:)

1. Otwierasz cat/dat w X3 Editor 2.

2. Wybierasz plik TShips

3. Na pasku narz─Ödzi na g├│rze masz "Extract files". Podajesz katalog docelowy i po krzyku.

Mo┼╝na te┼╝ u┼╝y─ç do eksportu innego programu X3Modmanager.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...
Cytat

Uprzedzaj─ůc pytania... Nie, nie uwa┼╝am, abym takie zmiany by┼éy niemoralne etc., gdy┼╝ najpierw i tak musz─Ö zdoby─ç ten statek aborda┼╝em, a po tych zmianach na pewno to nie b─Ödzie proste

kolego, podkr─Öci┼ée┼Ť sobie kiedy┼Ť USC Osaka do 200m/s [minimalna pr─Ödko┼Ť─ç], generatorki na 2.900.000, miejsca os┼éon na 6* 2GJ i ┼éadowno┼Ť─ç 60.000 jedn.? Ja przej─ů┼éem jeden ziemski sektor, to mi 2 takie przylecia┼éy. Mia┼éem tam 6 stacji produkuj─ůcych zaopatrzenie dla sektora teladi [zbudowa┼éem 2. bramy, 1.-teladi, 1. argon], 6 niszczycieli splickich w HQ i 3 pe┼éne lotniskowce z moda cadiusa klasy anaconda do tego 12 M6 Nemesis i 5 Xeno┼äskich M7 Q i na patrolu 3 skrzyd┼éa po 13 M8. Wszystko w drzazgach, a m├│j nowiusie┼äki Odyseusz ledwo uszed┼é z ┼╝yciem [ wlatuj─ůc po naprawie mia┼éem 100%, uciekaj─ůc (dokonuj─ůc taktycznego odwrotu) mia┼éem 5% wlatuj─ůc dziobem w bram─Ö do Legends Home]. I tak mia┼éem szcz─Ö┼Ťcie, bo wali┼éy seriami z generatok├│w czarnej dziurki, we wszystkie stacje i moc im si─Ö powoli koczy┼éa. Rozumiesz? Chcia┼éem podkr─Öci─ç Ozjasza, a podkr─Öci┼éem Osake. Nie dla mnie X3 Editor 2.

Wg. mnie: mo┼╝na to zrobi─ç niemoralnym.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 4 lata p├│┼║niej...

Poniewa┼╝ nadal nie mam dost─Öpu do kompa to nie mog─Ö sprawdzi─ç osobi┼Ťcie. Pomo┼╝ecie mi? Prosz─Ö. Co si─Ö stanie je┼╝eli zmieni─Ö parametry jakiego┼Ť statku, kupi─Ö go i stwierdz─Ö, ┼╝e mi to nie odpowiada i przywr├│c─Ö poprzednie parametry tego statku (oczywi┼Ťcie w edytorze). Czy po zakupie b─Öd─ů stare/poprzednie parametry, a w tym kupionym ze zmodyfikowanymi pozostan─ů zmodyfikowane i b─Ödzie sobie/mi lata┼é jako "dziwol─ůg"?

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...