Skocz do zawartości

Encyklopedia Uniwersum X - dyskusja i komentarze


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem kolejne 3 błędy 😀

1. Godne uwagi postacie historyczne Elena Lindisfarne Kho Przybycie do wspólnoty planet........Elena przeniósł się poruszyła niebo. Nie rozumiem tego. 😀

2. Planetarna baza danych Królestwo Borońskie Jamshala......jest członkiem Królestwa Borońkiego. 😁

3. Planetarna baza danych Królestwo Borońskie Jamshala......około 20 bilionów Boroów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już jest w tradycji, kolejne błędy. 😀

1. Planetarna baza danych. Imperium Paranidiańskie Seventh Eye ......i najjaśniejszym obiektem widoczny na nocnym niebie.....

2. Planetarna baza danych. Imperium Paranidiańskie Seventh Eye.......i zabije Pontiffexa. Powinno być Pontifexa. 😀

3. Starożytni i Sohneni. Interakcje Bramki dostępowe i Agenci.......należą do jednaj z ras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardzoooo dużo błędów. 😀

1. Planetarna baza danych Wolne Państwo Solara. tę sama nazwę.....

2. To samo co wyżej. "ziemian" powinno być z dużej litery.

3. Rasy Wspólnoty Planet Argoni prawie całkowitego zniszczenia.

4. To samo co wyżej genetycznie identyczne.

5. To samo Typowym Argon.

6. To samo odpowiednik Terranin powinno być Terran.

7. To samo prostą i wysokiej jakości żywności powinno być prostej i wysokiej....

8. To samo Językiem urzędowy.

9. Rasy wspólnoty Boroni pacyfistyczni, przed cały czas.

10. To samo równie niezbędne.

11. To samo Nichala.

12. Rasy wspólnoty Khaak nazwa szybko znalazł.

13. To samo również zestaw sztuczny.

14. To samo nie wskazuję powinno być wskazuje.

15. To samo w ziemskich kolonia.

16. Rasy Wspólnoty Splici Podobnie jak nie Splici.

17. Terraformerzy i Xenoni Projekt Terraformowania za nowym celem, nowy celem dla ludzkości. Nie rozumiem tego i "ludzkości powinno być z dużej litery

18. To samo kosmiczną gorączką szalała po całej planecie. Nie rozumiem tego.

19. To samo Po jednym dla każdej świata do skolonizowania. Nie rozumiem tego.

20. Terraformerzy i Xenoni Pierwsza Flota została wyposażony w bardzo.....

21. Terraformerzy i Xenoni Trzecia Flota których lokalizacja była znana i ich potomków.

22. Terraformerzy I Xenoni Incydent z............. Przez kolejne dziesięcioleciach

23. Terraformerzy I Xenoni Powrót Terraformerów przez poprzednie dziesięcioleciach

24. To samo Mino zaangażowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 24 razy 😀

6. "Odpowiednik Terranin" (Ziemianin), więc tak powinno być. Nie zmieniłem.

16 "Podobnie jak nie Splici" zmieniłem na "Podobnie jak inne rasy".

17. Czego nie rozumiesz? Treści czy formy zdania?

18. Przeczytaj wcześniej "kosmicznej gorączce". "Szalała po planecie", znaczy że każdy chciał wyrwać się w kosmos i mieć własna planetkę 😀

19. "budowę floty autonomicznych, samowystarczalnych statków kosmicznych, po jednym dla każdej świata do skolonizowania". Jeden statek = jedna planeta do terraformowania i kolonizacji. Jeśli będzie 100 statków, to skolonizują 100 planet równocześnie (pod warunkiem, że każdy ze statków dotrze do planety, swojego celu, w tym samym czasie co pozostałe).

21. "Gdy będzie gotowe, oprogramowanie rozpowszechnione zostanie za pośrednictwem droida posłańca oraz przez radio do wszystkich Flot Terraformerów, których lokalizacja była znana, oraz ich potomków." Teraz lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2011 o 09:44, Yacek napisał:

Dziękuję 24 razy 😀

6. "Odpowiednik Terranin" (Ziemianin), więc tak powinno być. Nie zmieniłem.

16 "Podobnie jak nie Splici" zmieniłem na "Podobnie jak inne rasy".

17. Czego nie rozumiesz? Treści czy formy zdania?

18. Przeczytaj wcześniej "kosmicznej gorączce". "Szalała po planecie", znaczy że każdy chciał wyrwać się w kosmos i mieć własna planetkę 😀

19. "budowę floty autonomicznych, samowystarczalnych statków kosmicznych, po jednym dla każdej świata do skolonizowania". Jeden statek = jedna planeta do terraformowania i kolonizacji. Jeśli będzie 100 statków, to skolonizują 100 planet równocześnie (pod warunkiem, że każdy ze statków dotrze do planety, swojego celu, w tym samym czasie co pozostałe).

21. "Gdy będzie gotowe, oprogramowanie rozpowszechnione zostanie za pośrednictwem droida posłańca oraz przez radio do wszystkich Flot Terraformerów, których lokalizacja była znana, oraz ich potomków." Teraz lepiej?

Trochę się śpieszyłem z dodawaniem tych błędów i niektóre słowa źle zrozumiałem. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2011 o 18:52, Manigx napisał:

Zauważyłem że cały czas tłumaczysz angielskie billion jako bilion, raczej powinno być tłumaczone jako miliard.

3 biliony (3000 miliardów) homo sapiens na jakiejkolwiek sensownej planecie to trochę dużo.

Zrobiłem hekatombę w całej Wspólnocie. Zmieniłem liczbę populacji z bilionów na miliardy. Tego nawet Xenoni nie zrobili 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już jest w........no nie mam już słów. 🙁

1. Planetarna baza danych Wielki Patriachat Splitów powinno być Patriarchat

2. To samo co wyżej "Trzy biliony(powinno być miliardy)Splitu". 😀

3. To samo "Tylko "prawdziwi wojownicy" pochodzą są mieszkańcami.

4. Planetarna baza danych Terranie Po sześćset lata.....

5. To samo przed ucieczka cienkiej.

6. Planetarna baza danych Wolna liga Hatikvah należących do Wolna Liga Hatikvah.

7. To samo Fidżi.

8. To samo wielostronnych ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem co powiedzieć...

Cieszę się, że choć jedna osoba czyta uważnie 🙁

Biliony? A wydawało mi się że wszystkie poprawione, łącznie z tym bulionem, co wkradł się przez przypadek. Pewnie głodny byłem 😀

Fiji zostanie, nazw sektorów, planet itp nie będę tłumaczył. Taki standard w X-ach.

Resztę poprawię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam Yacek że tak wtrącę ale:

(Bezwładność i masa

Bezwładność jest definiowana jako "opór obiektu fizycznego przed zmianą jego stanu ruchu": każdy obiekt posiadający masę będzie wywierał siłę, równoważącą siły działające na niego, które spowodowałoby, aby obiekt ten przemieścił się lub zmienił swoją prędkość lub kierunek ruchu.

Najbardziej znanym efektem tego jest masa: siła grawitacji działająca na masę jest postrzegana jako ciężar, jeśli masa - na przykład istoty żywej - znajduje się w spoczynku, to w celu przemieszczenia się istota żywa musi użyć siły.

Bardziej trafnym przykładem w tym kontekście jest efekt ciągłego przyspieszania statku kosmicznego: im szybciej się on porusza, tym większa jest jego masa, a gdy prędkość statku zbliża się do prędkości światła, wartość jego masy rośnie do nieskończoności.)

pierwsze zdanie:

"Bezwładność jest definiowana jako "opór obiektu fizycznego przed zmianą jego stanu ruchu": każdy obiekt posiadający masę będzie wywierał siłę, równoważącą siły działające na niego, które spowodowałoby, aby obiekt ten przemieścił się lub zmienił swoją prędkość lub kierunek ruchu.?"

nie lepiej by brzmiało:

Bezwładność jest definiowana jako "opór obiektu fizycznego przed zmianą jego stanu ruchu": każdy obiekt posiadający masę będzie wywierał siłę równoważącą na siły działające na niego, które spowodowałoby aby obiekt przemieścił się, lub zmienił swoją prędkość lub kierunek ruchu.

trzecie zdanie:

"Bardziej trafnym przykładem w tym kontekście jest efekt ciągłego przyspieszania statku kosmicznego: im szybciej się on porusza, tym większa jest jego masa, a gdy prędkość statku zbliża się do prędkości światła, wartość jego masy rośnie do nieskończoności."

czy nie lepiej brzmi:

Bardziej trafnym przykładem w tym kontekście jest efekt ciągłego przyspieszania statku kosmicznego. Im szybciej się on porusza: tym większa jest jego masa.

Gdy prędkość statku zbliża się do prędkości światła wartość jego masy rośnie do nieskończoności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdanie jest przecież dobrze.

I jeszcze jedno:

Plutoida jest członkiem Państwa Terran, w 23 wieku Haumea stała się główną bazą i stocznią United Space Command (USC).

Haumea jest militarnym odpowiednikiem Eris. Stacjonuje tu stały garnizon składający się z 114,000 żołnierzy, operujących wyłącznie w układzie słonecznym.

Plutoida nie jest członkiem tylko częścią Państwa Terran ,a układzie słonecznym to przecież dużą literą sie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...