Jump to content

Ts i jumpdrive


sokollbn
 Share

Recommended Posts

Witam, pragnę odświeżyć ten temat.

Mam dokładnie ten sam problem z automatycznym tankowaniem TS'ów w bazie; (wersja gry x3 tc 3.0 i 3.1)

z dodatków mam zainstalowany tylko 500km comm range i mapę Scopa.

W Ts mam zainstalowane prawie wszystko prócz poleceń handlowych mk3,ponieważ delikatną przesadą jest zatrudnianie Handlowca Światowego aby mi zatankował furę 🤔.

Więc, albo ja czegoś nie rozumiem w działaniu komend zawiadujących automatycznym skokiem, albo jest jakiś bug w tym wydaniu gry ( Cenega za 30 pln-ów)

Swoją drogą, przez przypadek kupiłem tą grę i chyba tylko cywilizacja 1 wciągnęła mnie tak bardzo jak ta gra.

Pozdrawiam

Enzo

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj z różnymi ustawieniami minimalnego zasięgu skoku statku. Mam bimbrownię w Nieznanym pomiędzy Montaalar i New Income. Mój Mistral też głupiał, bo ustawiłem mu zbyt duży minimalny zasięg skoku (chyba na 5), więc do elektrowni chciał lecieć normalnie. Po ustawieniu minimum skoku na 2 - bez problemów używa napędu skokowego.

Link to comment
Share on other sites

Wydanie gry nie ma nic do rzeczy. I tak masz patcha najnowszego (prawie).

Przeczytaj to co pisałem poprzednio w tym temacie.

I jeszcze w celu uzupełnienia i przypomnienia:

1. TS tankują w bazie, czy stacji, którą mają przypisana jako bazę.

2. Aby tankowały w niej od razu, musi tam podczas uruchamiania polecenia "Kup po najlepszej cenie" być paliwo (ogniwa), inaczej będą latały "na piechotę" do następnego tankowania, czyli po określonej ilości przelotów przez bramy (zapas paliwa na skoki. Skok = przelot przez bramę).

3. Najpierw konfigurować skoki i zapas paliwa na statkach, potem uruchamiać handlowca.

Statki ze skryptu ETCS tankują w elektrowniach, to tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem wcześniej.

Ciekawe jest to, że jeden z moich dwu delfinów działa dobrze, a drugiego nie jestem w stanie "nauczyć" tankowania. Mam paliwo w bazie na maksa, ustawiam limit skoków i tankowania a potem wybieram polecenie "sprzedaj po najwyższej cenie".A ze statkami dostarczającymi ogniwo do kopalń nie mam problemu.

Mam również problem z "głupotą" moich handlowców. Po użyciu komendy "sprzedaj po najlepszej cenie" lecą wyłącznie do jednego kupca, zapełniają mu magazyn i wracają do bazy z resztą nie sprzedanego towaru. Czy to jest normalne działanie tej komendy ? Jeżeli tak to instaluję skrypty.

A w grze pojawiają mi się błędy, np. parokrotnie podczas próby handlu w innym sektorze wyskakiwał mi komunikat o braku zdalnego systemu kupieckiego. A statek go posiadał. Pomaga mi na to shift+F2, po zakończeniu "poszukiwania obiektów" mogłem handlować bez przeszkód.

Ps. W moich statkach handlowych minimalny skok mogę ustawić nawet na 0.

Ps.2 Dzisiaj połączę wszystko w kompleks i jeszcze raz pobawię się w logistyka. Czy wyjdzie, czy nie wyjdzie i tak wracam do "czynnej służy wojskowej".

Pozdrawiam

Enzo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...