Skocz do zawartości

Ts i jumpdrive


sokollbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pragnę odświeżyć ten temat.

Mam dokładnie ten sam problem z automatycznym tankowaniem TS'ów w bazie; (wersja gry x3 tc 3.0 i 3.1)

z dodatków mam zainstalowany tylko 500km comm range i mapę Scopa.

W Ts mam zainstalowane prawie wszystko prócz poleceń handlowych mk3,ponieważ delikatną przesadą jest zatrudnianie Handlowca Światowego aby mi zatankował furę 🤔.

Więc, albo ja czegoś nie rozumiem w działaniu komend zawiadujących automatycznym skokiem, albo jest jakiś bug w tym wydaniu gry ( Cenega za 30 pln-ów)

Swoją drogą, przez przypadek kupiłem tą grę i chyba tylko cywilizacja 1 wciągnęła mnie tak bardzo jak ta gra.

Pozdrawiam

Enzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z różnymi ustawieniami minimalnego zasięgu skoku statku. Mam bimbrownię w Nieznanym pomiędzy Montaalar i New Income. Mój Mistral też głupiał, bo ustawiłem mu zbyt duży minimalny zasięg skoku (chyba na 5), więc do elektrowni chciał lecieć normalnie. Po ustawieniu minimum skoku na 2 - bez problemów używa napędu skokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie gry nie ma nic do rzeczy. I tak masz patcha najnowszego (prawie).

Przeczytaj to co pisałem poprzednio w tym temacie.

I jeszcze w celu uzupełnienia i przypomnienia:

1. TS tankują w bazie, czy stacji, którą mają przypisana jako bazę.

2. Aby tankowały w niej od razu, musi tam podczas uruchamiania polecenia "Kup po najlepszej cenie" być paliwo (ogniwa), inaczej będą latały "na piechotę" do następnego tankowania, czyli po określonej ilości przelotów przez bramy (zapas paliwa na skoki. Skok = przelot przez bramę).

3. Najpierw konfigurować skoki i zapas paliwa na statkach, potem uruchamiać handlowca.

Statki ze skryptu ETCS tankują w elektrowniach, to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniej.

Ciekawe jest to, że jeden z moich dwu delfinów działa dobrze, a drugiego nie jestem w stanie "nauczyć" tankowania. Mam paliwo w bazie na maksa, ustawiam limit skoków i tankowania a potem wybieram polecenie "sprzedaj po najwyższej cenie".A ze statkami dostarczającymi ogniwo do kopalń nie mam problemu.

Mam również problem z "głupotą" moich handlowców. Po użyciu komendy "sprzedaj po najlepszej cenie" lecą wyłącznie do jednego kupca, zapełniają mu magazyn i wracają do bazy z resztą nie sprzedanego towaru. Czy to jest normalne działanie tej komendy ? Jeżeli tak to instaluję skrypty.

A w grze pojawiają mi się błędy, np. parokrotnie podczas próby handlu w innym sektorze wyskakiwał mi komunikat o braku zdalnego systemu kupieckiego. A statek go posiadał. Pomaga mi na to shift+F2, po zakończeniu "poszukiwania obiektów" mogłem handlować bez przeszkód.

Ps. W moich statkach handlowych minimalny skok mogę ustawić nawet na 0.

Ps.2 Dzisiaj połączę wszystko w kompleks i jeszcze raz pobawię się w logistyka. Czy wyjdzie, czy nie wyjdzie i tak wracam do "czynnej służy wojskowej".

Pozdrawiam

Enzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...