Skocz do zawartości

Kopalnia rudy


sokollbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem oplaca sie budowac kopalnie rudy w Pontifex' Seclusion? Znalazlem asteroide o stopniu wydobycia 41. Przymiezam sie, bo jest tam sporo fabryk, ktore potrzebuja rudy, a najblizsza kopalnia jest 2 sektory dalej. I czy mozna postawic wiecej niz 1 kopalnie rudy na asteroidzie? Czy potrzebuje do tego tego zestawu budowy kompleksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy waszym zdaniem oplaca sie budowac kopalnie rudy w Pontifex' Seclusion? Znalazlem asteroide o stopniu wydobycia 41. Przymiezam sie, bo jest tam sporo fabryk, ktore potrzebuja rudy, a najblizsza kopalnia jest 2 sektory dalej. I czy mozna postawic wiecej niz 1 kopalnie rudy na asteroidzie? Czy potrzebuje do tego tego zestawu budowy kompleksu?

Generalnie kopalnie do najbardziej dochodowych interesów nie należą, ale skoro znalazłeś miejsce gdzie magazyny stacji świecą pustkami to jak najbardziej warto. W takim przypadku możesz liczyć na stały zbyt i przy okazji trochę rozkręcisz ekonomię na tym obszarze, a jeśli towar sprzedawać będą Twoje statki to przy okazji podciągniesz rangę handlową 🤔

W późniejszym etapie gry na bazie tej kopalni będziesz mógł zbudować jakiś niewielki kompleks produkujący bardziej zaawansowane towary i przynoszący większy zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Prowler.

Do tego, kopalnie przydadzą Ci się później w trakcie fabuły HUB (o ile grasz z fabułami i masz zamiar je wykonać).

Polecałbym również zainteresować się Lodem. W sektorze Pas Asteroidów jest asteroida ze złożem 120 zawierającym Lód. Postawienie tam kopalni, a następnie kilku destylarni wody daje nam monopol na wodę w sektorach ziemskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakby cuś, potrzebny jest do kopalni lodu skrypt Xtra-shippack. Mam nadzieję, że dobrze piszę. 🤔

O ile się nie myle przetwórnia lodu jest już w podstawce.

W układzie słoneczny ogółem brakuje wytwórni kryształów i kopalń krzemu, zatem wybudowanie kompleksu samowystarczalnego produkującego kryształy w okolicach elektrowni słonecznych(w mojej grze jest ich u ziemian 10, wszystkie z pustkami w magazynach) nie tylko zapewnia duże zysssski, ale również poprawia gospodarke ziemską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

No fakt po kampanii Aldrin w Nieznanym 1 lub 2, nie pamiętam, powstaje stocznia ze wszystkimi stacjami i chyba ze wszystkimi statkami Ziemian.

Stacje terran są w stoczni w Nieznanym ziemskim 1 po fabule Aldrin, ale nie wszystkie statki. Statki ATF tylko ze skryptem.

Pisałem, że wszystkie statki Ziemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Pisałem, że wszystkie statki Ziemian.

A ATF to co? Kosmici? Toż to siły zbrojne ziemian do walki z Xenonami.

Fakt, pod względem genetycznym to faktycznie jedna rasa 🤔, ale dla gry to są dwie różne nacje. W końcu u ATF mamy oddzielną rebutacje i oddzielne statki(i chyba również stacje). Reasumując gra dzieli Ziemian na Ziemian i ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...