Skocz do zawartości

Sprzęt i wydajność w czasie dużych bitew


stud3nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użytkownik, witam wszystkich 😀 .

Moje pytanie dotyczy natury technicznej. Mam dosyć leciwego kompa (Athlon 3000+, 2GB Ram, 6600GT) i chociaż XTM chodzi na nim zadowalająco, zmieniam go na nowego.

Czy istnieje sprzęt, który będzie w stanie płynnie wyświetlić dużą bitwę - kilka lub kilkanaście M2 i wyżej do tego trochę drobnicy? O ile mój stary sprzęt z wyświetlaniem sektorów i statków radzi sobie znakomicie, to w średniej potyczce wystarczy, aby poleciało choćby kilkanaście pocisków, żebym zobaczył interesujący pokaz slajdów 😀 . Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie chcę wydawać kupy kasy na ślepo.

P.S. Skoro już to piszę, to czy mógłby mnie ktoś skierować do strony, gdzie są do wglądu polskie i angielskie nazwy rakiet? W statystykach mam je tylko po angielsku, a grę po polsku i trochę problemu z dopasowaniem nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

C2D E4500

4GB RAM

Galaxy GF 9600GT 512MB

WinXP Pro

Wrzucilem (skryptem cheat)sobie dla zabawy kiedys do jakiegos boronskiego sektora niedaleko Kao's Mistake 20 TIE, 20 TIE Bomber i 20 TIE Interceptor (wszyscy jako piraci) - w sumie 60 wrogow. W sektorze byly jeszcze chyba 2 Hammerheady i i inne mniejsze jednostki. Zaczela sie walka i gralo mi sie plynnie, aczkolwiek zdjeli mi ponad 50% oslon w Jachcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj stud3nt 😀.

Core 2 Duo 2,6, 2 GB RAM, GF8800 GT 512 MB daje doskonale radę przy większych bitwach, przy grze chodzącej w pełnych detalach (wszystko na max) i rozdzielczości natywnej 1680x1050 monitora panoramicznego LCD 22". Nie zauważyłem żadnych spowolnień podczas walki. Mój poprzedni GF6600GT 128, 1 GB RAM i Athlon 2400+ nie dawał sobie rady - gra niemiłosiernie krzaczyła się, tak więc inwazje Xenonów były nie do przejścia 😀 . Teraz jest o całe lata świetlne lepiej 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój poprzedni GF6600GT 128, 1 GB RAM i Athlon 2400+

A mój Sempron 2800+, GF 7300 GTSonic i 1,25 GB RAMu daje radę nawet Xenońskim inwazjom. Najwazniejsza jest konfiguracja systemu, przy konfliktach oprogramowania i włączonej kupie zbiędnych aplikacji to nawet lepszy konfig może przycinać <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając na starym sprzęcie wyłączałem najpierw wszystko co się dało zbędnego, a mimo to nie dało się grać. Z pewnością rejestry domagały się czyszczenia albo reinstalki systemu, ale mi już się nie chciało. To niewiele pomaga przy tym konfigu jaki miałem i wolałem zainwestować w nowy komp niż znów grać na średnio-niskich detalach i znosić te okropne żabie skoki 😀. Inna sprawa, że jak dotąd w XTM nie natrafiłem na inwazję Xenonów, lekko mnie to frustruje, jakby gra rozpoznawała, na czym chcę zarobić i sprzątała mi tę sposobność sprzed nosa <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...