Skocz do zawartości

Permamentne zawieszanie się gry


Cyberbudyniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam doświadczonych forumowiczów.

Z góry uprzedzam że przeszukałem forum, co prawda znalazłem kilka wątków na temat zawieszania się, aczkolwiek żadne z nich nie odpowiedziały na moje pytanie (jeżeli jakiś wątek już odpowiedział na moje pytanie to WIELKIE WYBACZ za spam).

Więc khm.. to tak :

Gra zaczęła się zawieszać po jakiś 2-3 dniach gry(dodam że ostrej gry bo po kilka godzin).Dociągnąłem najnowszą wersję K- lite ( ktoś polecił takie posunięcie na jakimś z forów).Kilkukrotnie przeinstalowywałem grę, mam patch 3.1, x3 jest bez żadnych dodatkowych plików. Kiedy gra się zawiesi to muszę wczytywać save'a zrobionego około 30 min wcześniej bo nowsze po osiągnięciu czasu gry w którym gra się zawiesiła robią to samo.

Z góry dzięki za odpowiedź bo mam już tego dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5741G

Intel core i5-430M

Nvidia Geforce Gt320M

3 GB DDR3

Windows 7 64 bit

Detale mam ustawione na minimum,chodzi kilka godzin i zbytnio nie nagrzewa lapka (pójdzie na max, ale za mocno się grzeje).

Gra na początku chodziła bez problemu aż nagle od pewnego momentu zaczęło się dziać to co opisałem wyżej.Sądząc po tym że gra zaczęła się psuć po pewnym czasie odrzuciłem problemy ze sterownikami do karty graficznej, ale możne błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miałem okazję pograć na takim samym lapku w X3:R i nie było problemów, a TC chyba tylko nieco lepszej karty graficznej wymaga. Zapewne próbowałeś już reinstall'u?

Zapewne wiedziałbyś, gdybyś przeczytał dokładnie pierwszy post.

TC ma sporo większe wymagania niż X3R i potrafi przyciąć się na każdym sprzęcie. Ale przyciąć, a nie zawiesić. Choć trudno powiedzieć jak się zachowa na słabym sprzęcie.

Czy oprócz reinstalki, rozpoczynałeś nową grę? Czy też cały czas na tych samych save? Bo może masz coś w plikach sav (uszkodzone, wkradł się jakiś błąd, który powoduje zwiechy).

Zainstaluj TC w innym katalogu niż ten domyślny (możesz skopiować obecny katalog TC) uruchom tam grę i zacznij nową, dla testów, czy również i tam się zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że grasz bez żadnych modów.

Jeśli tak to 'tnięcie się' vanilli X3TC jest dość normalne na słabszych kompach (jeśli normalnym można to nazwać 😀 ) ze względu na... bardzo średnią optymalizację gry (boli zwłaszcza bardzo słaba obsługa procesorów wielordzeniowych).

Także miałem dość często zwisy gry, permanentne również (zwłaszcza jak biło się więcej niż kilka statków naraz w sektorze, wtedy to meksyk na stadionie był po prostu) ale bardzo pomogło wgranie kilku modów:

SRM - nie dość, że dodaje mnóstwo nowego contentu do gry to wprowadza także sporo ogólnych bugfixów.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=271003

COMBAT MOD - optymalizuje praktycznie wszystkie bronie jakie występują w grze (zarówno efekty audio jak i video), przy okazji dodając kilka nowych; wgranie tego moda znacznie poprawiło stabilność mojej gry, zwłaszcza podczas potyczek.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=288835

Na stabilność gry pomaga także mały, ale za to świetny skrypt:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=260355 (jeśli masz zamiar dalej grać na vanilli)

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=294532 (jeśli masz zamiar skorzystać z moda SRM)

Mam także wgrane kilka mniejszych skryptów jak np.

'Graxter's Remove Rocks' usuwający wszystkie małe skałki w kosmosie - http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=218412

'NoAdsign mod' usuwający wszystkie tablice reklamowe sprzed stacji - http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3258109

Powyższa kombinacja usprawniła moją grę o dobre 20 fps więcej i zredukowała praktycznie do zera jakiekolwiek nagłe zwisy.

Jeśli ten post okaże się niejako nie na temat to z góry przepraszam. Chciałem pomóc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli ten post okaże się niejako nie na temat to z góry przepraszam. Chciałem pomóc 😀

Chciałeś i dobrze. Tylko że o usprawnieniach optymalizujących wydajność gry jest temat: Ulepszanie wydajności gry. Zbiór poprawek i skryptów dla TC.

Co do samej wydajności, to obecnie gra została sporo zoptymalizowana. Na wczesnych patchach z kilkoma skryptami miałem problemy. Obecnie na patchu 3.1 z modem TOTT i kilkoma skryptami mam większą wydajność gry.

Ale my piszemy o wydajności, czyli ilości FPS, a kolega ma całkowite zwiechy, więc może to być inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na nowej grze jak na razie się nie zacięło, ale po prostu boje się że po pewnym czasie będę mieć powtórkę z rozrywki i nowa gra zacznie ginąc śmiercią samobójcza wieszając się

Nie przekonasz się o tym wracając do starej gry. Ja bym na Twoim miejscu grał w nową grę. Będzie spokój, to OK. Znów się zawiesi, to daj znać, będziemy kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny przypadek, gra zawieszała się dokładnie w tym samym momencie. Nawet jak ładowałem save sprzed paru godzin to gra się wykrzaczała gdy nadchodziła godzina X (czasem była różnica parunastu sekund). Próbowałem na wszelkie sposoby, ale nic nie pomagało. Dopiero rozpoczęcie nowej gry rozwiązało problem, widać coś się popśniło w save. Spróbuj, może u Ciebie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...