Skocz do zawartości

Minecraft - uwaga, prawdziwy uzależniacz!


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwnie mi się dzisiaj grało w MC.

Postanowiłem zrobić podziemne (pod jeziorem gwoli ścisłości) zautomatyzowane pastwisko. Zrobiłem "odwiert" w celu zasiania trawy w przygotowanym pomieszczeniu. Okazało się, że dokopałem się do dna jeziora i woda wlała się do komory. Postanowiłem wypłynąć na powierzchnie by zobaczyć ile zostało mi do brzegu i ewentualnie przesunąć odwiert.

W między czasie zobaczyłem ławicę kałamarnic.

Tak więc wypłynąłem i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że pada śnieg. Postanowiłem więc odłożyć tamowanie na później i obejrzeć warunki atmosferyczne. Woda jest w tej grze jak kisiel więc nie przejmowałem się wpływającą wodą.

Poszedłem do lasu zabiłem dziennego zombe (przez deszcz). Potem poszedłem do domu i zobaczyłem przez okno jak kolejny zombe stoi blisko kominka. Nawet mnie nie zauważył. Biedak chciał się ogrzać. Poszedłem popatrzeć na śnieg i wróciłem w nocy. W drzwiach stał wilk i nie chciał mnie wpuścić (gonił mnie szkielet). Wepchnąłem go do domu i zamknąłem drzwi. Następnego ranka naprawiłem odwiert i zszedłem do pomieszczenia na dnie. Najdziwniejsze jest to co zobaczyłem pod ścianą. Kałamarnica leżała na podłodze!

Musiało ją zassać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja powiem co nieco o optymalizacjim którą sprawdzałem na laptopie. W skrócie: jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak źle zoptymalizowanej gry. Laptop to jakiś celeron 1,8 Ghz, zintegrowana grafa 128 MB i 1 GB RAM. Minecraft chodzi w miarę płynnie tylko w podziemiach. Wszystkie bajery oczywiście wyłączona a zasięg odświerzania ustawiony na najmniejszy. Mimo to ta "płynność" w podziemiach odpowiada płynności X3 Reunion na najniższych detalach. W Reuniona razem zXTM'em z powodzeniem grałem na tym lapku i to w miare płynnie, o ile tylko nie zrobiła się większa rozróba, ale ruch typu Argon Prime, czy Ore Belt wytrzymywał i znacznych spowolnień, ani pokazów slajdów nie było. Można było nawet staczć małe walki. W Minecrafcie, jak wyjdę na powierzchnię zaczyna przyninać, a brdziej niż w X3, a po zwiększeniu zasięgu odświerzania jest po prostu tragednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pomysł jest ciekawy na grę, oczywiście oprawa wizualna nie ma znaczenia i tak jest nieźle. Ale to chyba jednak nie dla mnie, bo nie czarujmy się, jest to trochę budowanie bez większego celu. A jak widzę że ludzie na YT spędzają na budowanie sobie zamku dziesiątki godzin, to trochę szkoda czasu. Także zostaje przy X'ach gdzie jest co prawda trochę inna wolność ale granie ma jakiś sens.

http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/2680-Minecraft

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2011 o 19:46, Cerber napisał:

W skrócie: jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak źle zoptymalizowanej gry. Laptop to jakiś celeron 1,8 Ghz, zintegrowana grafa 128 MB i 1 GB RAM.

Ta gra jest zoptymalizowana, tyle że została napisana w Javie i wymaga dodatkowego ogniwa między sprzetem a kodem - maszynki Javy, a ta nie była pisana pod bogate aplikacje 3d, niestety. Gdyby Minecraft został napisany na C++, mógłbym weń grać bez problemu i na moim starym pentiumie 450, a tak pass bo jak ma mi się robić wyścig żabek, to już wolę "budować" w jakimś języku programowania..

Osobiście zbudowałem wieżę do nieba, spadłem z niej, zabiłem się i tyle mi się chciało grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już niedługo światło dzienne ujrzy nowy, olbrzymi patch do Minecrafta. Wszyscy fani są na pewno tego świadomi, jednak nie wszyscy muszę dokładnie wiedzieć co ta aktualizacja wniesie do gry. Postarałem się znaleźć i opowiedzieć o najważniejszych zmianach jakie wprowadzi Adventure Update. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...