Skocz do zawartości

Gratuitous Space Battles


Kapitan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Graliście? 😛

W skrócie, stajemy się admirałem dowodzącym gwiezdną flotą, przed bitwą ustalamy pozycje jednostek oraz rozkazy dla nich . Gdy walka się rozpocznie nie mamy już wpływu na zachowanie naszych jednostek, ale za to możemy podziwiać epickie bitwy kosmiczne. Jeśli zawsze chcieliście sie poczuć jak dowódcy w Stargatach, Battlestar Galactica, Gwiezdnych Wojnach, a nie chciało wam sie bawić w ekonomię, to ta gra jest dla was. Warto napisać, że w tej grze projektujemy własne okręty, wybieramy kadłub i montujemy na nim podsystemy, laserki, osłony, generatory itd,( cena okrętu rośnie, a na mapach mamy określoną ilośc kasy) część trzeba odblokować za pkt honoru zostające po bitwach. Samych kadłubów i części jest bardzo dużo, można sobie wybudować niszczyciela, pancernika, okręt flagowy, jakiegoś myśliwca z torpedami... dużo możliwych kombinacji, więc taktyk również. Co do map są zwykłe, są takie, na których występują anomalie lub ograniczenia co do posiadania zamontowanych urządzeń danego typu, są też mapki, na których ostatecznie ulegniemy wrogiej flocie, ale walczymy o jak najwyższy wynik. Niestety twórcy tej gry są fanatycznymi wyznawcami DLC ( 5 dodatków - 4 nowe rasy, i umozliwiający podbój galaktyki). W grze jest także multiplayer, gracze mogą wystawić swe floty przeciw sobie) Moja ocena jest taka że pograć warto, jak ktoś w te półtora roku od premiery nie zagrał 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze?

Wiele rzeczy masz od początku, na ekranie przed bitwą masz pkt honoru do wydania (zapomniałem dodać że bitwy na mapce są w 3 poziomach trudności, co do pkt honoru na każdej mapce masz okreslona liczbe do wydania ), jak ci jakieś zostaną (dlatego nie warto wykupywać statków za wszystkie pieniądzę przed bitwą), to lądują w fleet hq i tam masz do odblokowania nowe rasy, kadłuby, sprzęt (sporo tego) ale nie trzeba sie starać specjalnie, samo sie zarabia na ten sprzęt 😛

Co do podboju galaktyki (tryb campaign )jeszcze nie grałem, ale tam chyba jest ekonomia w postaci kupowania statków, by mieć czym toczyć walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...